Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

@Bielik Gra to pojęcie względne. Oblicz sobie sam czy to anomalia czy nie. Odczyt z HDD to ~100MiB/s, podziel więc rozmiar gry przez tą prędkość (przepustowość USB 3 jest tutaj nieistotna bo szybsza od odczytu na HDD, a zapis na SSD powinien być również wyższy niż nominalny odczyt z talerzy, więc również pomijalny) i tyle wyjdzie sekund (3600s=1h).

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mam PS4 Slim 500 GB i potrzebuję zwiększyć o 1 TB miejsca na gry. Nie mogę się zdecydować, czy wziąć dysk usb, np. WD My passport ultra, czy zmienić wewnętrzny i tego co siedzi teraz w konsoli przerobić na usb pod gry.

 

Pewnie bardziej opłacalne będzie wymienić wewnętrzny, tylko tu rodzi się kilka pytań:

1. Jakie dyski siedzą w ps4 slim?

2. Jaki dysk wybrać, żeby było równie cicho i dysk nie był wolniejszy? Lepiej wziąć 5400rpm?

3. Czy ten z wewnątrz konsoli jako usb da radę? Nie będzie wolniejszy niż jakby był siedział w środku? Gry będą na nim normalnie działać?

 

Będę wdzięczny za pomoc

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Witam serdecznie.

Posiadam konsolę PS4 1tb pro. Ostatnio zabrakło mi już miejsca na dysku wewnętrznym więc postanowiłam dokupić zewnętrzny. Wybor padł na dysk Seagate 6TB Backup plus HUB. No i podłączam go bezpośrednio do konsoli, chcę sformatować i wyskakuje mi błąd: CE-41899-1 Co jest nie tak podpowiedzcie mi? Próbowałam pod drugie wejście i jest to samo.. Czy to nie taki dysk? No, ale mieści się w przedziale 250gb-8tb i jest 3.0. 

Za wszelką pomoc serdecznie dziękuje ;)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Myślę długo nad dyskiem zewnętrznym do PS4 (wersja jedna z pierwszych 500GB) i nie wiem na co się mam zdecydować. Ogólnie chce kupić HDD 1TB (cena SSD jest zbyt wysoka) i trzymać na nim Division 2 i Destiny 2. Pytanie czy brać dysk przenośny WD Passport czy nie kupić WD Blue który ma 7200RPM i włożyć go do case'a? Będzie to działać po USB bez zasilania dodatkowego? Przenośne dyski są zaprojektowane do zasilania przez USB i mają mniejszy pobór prądu. Z tego co się doczytałem to w tych Passportach są WD Black 5200RPM więc na papierze WD Blue 7200RPM wypada lepiej ze względu na większe obroty ale czy gra warta świeczki? Cenowo Blue z case'm wychodzi tyle samo co Passport.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
W dniu 6.12.2019 o 07:28, gianbuffon napisał:

Mam PS4 Slim 500 GB i potrzebuję zwiększyć o 1 TB miejsca na gry. Nie mogę się zdecydować, czy wziąć dysk usb, np. WD My passport ultra, czy zmienić wewnętrzny i tego co siedzi teraz w konsoli przerobić na usb pod gry.

 

Pewnie bardziej opłacalne będzie wymienić wewnętrzny, tylko tu rodzi się kilka pytań:

1. Jakie dyski siedzą w ps4 slim?

2. Jaki dysk wybrać, żeby było równie cicho i dysk nie był wolniejszy? Lepiej wziąć 5400rpm?

3. Czy ten z wewnątrz konsoli jako usb da radę? Nie będzie wolniejszy niż jakby był siedział w środku? Gry będą na nim normalnie działać?

 

Będę wdzięczny za pomoc

 

 

 


podpinam się pod pytanie, są jacyś eksperci? :O

Edytowane przez Guli27
Odnośnik do komentarza

@WisnieR Nigdy nie należy zakładać, że HDD obejdzie się bez zasilania. Głównie dlatego, że USB "niby jest standardem, ale nie do końca" i zarówno producenci HDD jak i kontrolerów nagminnie kłamią co do parametrów oferowanego złomu.

 

@gianbuffon Wąskim gardłem w PS4 jest USB3, zarówno dla pamięci masowych wewnętrznych (a w zasadzie SATA-III bo ta jest wolniejsza i jest jeszcze przed USB) jak i zewnętrznych. I tak co byś nie kupił to nie przekroczysz limitu ~600MiB/s. Nawet SSD ze średniej półki tyle nie dadzą w odczycie.

 

Jeśli HDD to kupuje się dyski PMR, bez helu, z jak największym deklarowanym MTBF, z jak największą ilością cache (ale nie SSHD), jeśli wewnętrzny to 5400 bo będzie chłodniejszy niż takie o wyższych prędkościach, z możliwie jak najmniejszą ilością talerzy. Chyba że nie jest istotna awaryjność, to wtedy jakikolwiek się nada.

 

@Kara93 Za mało wolnych elektronów ;) albo niekompatybilny HUB.

Edytowane przez Berion
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Witam, syn odłączył dysk zewnętrzny w trakcie gry. Dysk się swieci i słychać jego prace ale konsola nie wyszukuje jego obecności. „Urządzenie pamięci masowej USB nie jest podłączone”. Co mogę zrobić żeby nie stracić danych które są zapisane na pamięci zewnętrznej ? 

Odnośnik do komentarza

Witam serdeczne, mojemu kumplowi zespół się (prawdopodobnie) dysk w slimce. Przed ewentualnym zakupem chcielibyśmy sprawdzić czy napewno dysk nie działa. Mam fata i jeżeli podlaczyl bym swój dysk do niego (bez usuwania danych itp) to konsola powinna odpalić, co sie ewentualnie stanie z danymi? 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Hej,

Pytam o żywotność dysku zewnętrznego pod PS4, bo rozważam zakup używanego. Wiadomo że regularna i intensywna eksploatacja zaniża żywotność, ale o jakich liczbach mówimy ? Załóżmy że dysk statycznie sobie leży w warunkach pokojowych i jest używany przyjmijmy ekstremum- do 6h dziennie, średnio jednak jakieś 2h w sezonie, a poza odpoczywa przez większość czasu. Kupię dysk używany 2 lata i rozumuję że nie da się przewidzieć ryzyka-  może się wykrzaczyć jutro a może działać kolejne i 4 lata. Warto iść w hazard ?

Chodzi o taki zwyczajny dysk np. Seagate 4TB . Nigdy nie korzystałem z dysków zewnętrznych więc się na tym nie znam. Przy okazji szybkość odczytu wystarczy żeby gry śmigały bez zacinania się ?

Jak jest jakiś artykuł na ten temat chętnie poczytam- szukałem naprędce ale o żywotnośći pod PS4 nic nie znalazłem.

 

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.