Skocz do zawartości

Zakupy growe!


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Z cyklu zdjęcia nowych nabytków robione moim ulubionym kartoflem.

 

1.Umineko. Chyba najlepsza obok Clannada i Steins;Gate gra z gatunku visual novel dostępna na rynku, która tak mnie zmaskarowała fabularnie, że po jej ukończeniu już nigdy nigdzie nie napiszę, że Wiedźmin 3 jest grą obecnej generacji. Opowiada o walce o życie pewnej bogatej rodziny z tysiącletnią wiedźmą i służącymi jej demonami z piekła rodem. Doskonale łączy w sobie elementy horroru, kryminału i fantasy i jest chyba pierwszą grą od czasu Parasite Eve, która nie bała się tworzyć atmosfery grozy za pomocą muzyki elektronicznej. Ścieżka dźwiękowa Umineko posiada aż 200 różnych kawałków muzycznych.

2. O The House in Fata Morgana powiedział mi kolega. Wiem o niej tylko tyle, że to horror, który ma bardzo pasujące mi character arty. Sam nie mogę się doczekać, aż w końcu w  to zagram.

 

Zaletą obu wydań jest to, że w pudełku z grą na płycie otrzymujemy także całkowicie za darmo klucz na Steama. Szkoda, że na podobne kroki nie decydują się wydawcy konsolowi. 

Ciekawy jest też przypadek moda do Umineko dodającego do niego japoński dubbing i tekstury z niewydanej poza granicami Japonii wersji na PS3. Po takim patchu Umineko wygląda jak całkiem nowa gra. To pokazuje różnice między rynkiem pecetowym i konsolowym. Na PC w remake zagramy za darmo, jeśli przygotują  go hobbyści. Wystarczy pobrać odpowiedni plik do katalogu z grą. Remake na konsoli to koszt nowej konsoli plus koszt starej-nowej gry.   

 

 

J0a93QP.jpg?1

Edytowane przez squaresofter
  • Plusik 8
  • Lubię! 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Widzę, że posłuchałeś PINGERA i wziąłeś japońca. Bardzo dobrze.

 

Sezon grzewczy ma się dobrze, więc odświeżyłem nieco kącik piecykowy. Na komputerku nie gram zbyt często, ale zawsze chciałem mechaniczną klawierkę:
qTfkVFG.jpg

Do tego wziąłem budżetowy fotelik (nie było sensu kupować flagowca za 1,5 klocka, skoro i tak może 2 dni w tygodniu będę na nim siedział), który pomimo budżetowości okazał się mega wygodny.

Czekam jeszcze na mychę, niestety INPOST się nie spisał i na weekend nie doręczył :).

Edytowane przez ping
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, u55r napisał:

Do kącika retro. Zgarnięty na olx :obama: 29 cali, 30 kilo, 100 Hz, Trinitron. :fsg:

 

20181231-165352.jpg

 

I kącik już funkcjonuje. Mam zamiar nadrobic całą generacje PS2 która przegapilem. Wczoraj zacząłem Medal of Honor Rising Sun. Niesamowita magia playstation 2 wrecz wylewa sie z ekranu. Jakos tak playstation 4 tego nie ma. :notbad:

20190110-224655.jpg

 

Popelnilem ten sam blad co ty swojego czasu - niestety gry retro nie nadaja sie na tak duze ekrany. Pozbylem sie 32 calowej lochy i dzialam na 21' trinitronie - komfort grania wzrosl diametralnie.

Edytowane przez stoodio
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Mejm napisał:

Ku.rewa 4:3 to jednak 4:3. Ja wciaz ma pansonica 28' ale 16:9 i albo trzeba grac w obcientych bokach, albo snejk 3 ma doope jak szafe

 

No chyba, że masz takie F-Zero GX, które wspiera widescreen i pięknie działa w 60 klatkach na CRT :fsg:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...