Skocz do zawartości

Godzilla


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

Jest super. Oczekiwania miałem żadne (poszedłem bo kumpel szedł), a wyszedłem z kina bardzo usatysfakcjonowany. Są wielkie, często melodramatyczne emocje, jest pomysł na głównego bohatera i jego ścieżkę zmiany, dobre efekty, ciekawe realia i przede wszystkim w scenach z Godzillą czuć moc. Pod koniec filmu miałem z emocji zdrętwiałe nogi.

Dobrze oglądnąć taki blockbuster spoza hollywoodu - przez charakterystyczną ekspresję Japończyków film tchnie świeżością. 

Czasami sceny obyczajowe trochę mi się dłużyły, ale tylko czasami, bo cały wątek głownego bohatera mi się podobał. Ogólnie polecam.

Edytowane przez Wojtq
  • This 1
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 536
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

19 godzin temu, Shankor napisał:

Obejrzane. Bardzo dobry film o powojennej Japonii próbującej odeprzeć atak jaszczura. Dobrze zrealizowany, świetne udźwiękowienie, przyzwoite CGI. Godzilla jest dosyć przerażająca, te oczy... no szacunek. Aktorstwo typowo japońskie, ktoś albo to lubi albo nie, mnie osobiście podpasowało. Lepsze niż amerykańskie produkcje. 

 

Gitarka! Czyli z odbiorem najnowszego ,,pozaamerykńskiego!" godzillowego filmu jest bardzo dobrze. Damn it! :sir:,,Pomidory" nadzwyczaj dobrze z perspektywy widza i recenzenta oceniają ,,Minus One". Łej, lepiej: ,,filmweby", które mają w czterech literach randomowego czytelnika i forumowicza i oceniają jego recenzję dopiero po 9 miesiącach od wysłania do sprawdzenia, o dziwo wskazują na powiedzmy: wysokie powodzenie ,,Minus One" wśród około 190 oceniających na tym portalu ów film, dając mu notę w okolicach 8,3/10. Nawet jeśli wartość ta spadnie, i tak będzie wybornie! Japonia zawsze potrafi! W końcu tam to wszystko się zaczęło! Panie Honda, dziękujemy! :headbanger:

 

Ciekawe: patrząc się na zdjęcia z "Godzilla Minus One", aż można zdębieć i brwi ze zdziwienia podnieść na amen do góry wobec tego, jak kapitalnie wygląda monstrum w tym filmie: w bardzo oświetlonych lokacjach, czy też w obszarze, gdy pada sporo naturalnego światła w okolicy (lub na nie) stworzenia, lub gdy jest widno (środek dnia) bądź panuje lekkie zachmurzenie! Tak zaprezentowana Godzilla, w takiej korelacji światła i ciemniejszej tonacji barw robi jeszcze większe wrażenie, niż to boostowanie kontrastu i ostrości w kadrach, na których stwór pojawia się w filmie w obrazach o tym kultowym ,,jaszczurze" z ramienia Hollywood, od końca lat 90-tych aż do czasów obecnych. Mogę śmiało, na razie po cichu, stwierdzić, że to najlepsza, najpełniejsza, najprawdziwsza wizualnie Godzilla w historii światowego kina; obejrzę film wtedy ostatecznie to potwierdzę. :) 

 

 

:obama:

 

Beztytuu.jpg.6ecbc485bb6b05895b7a266fcd3ccfd4.jpg

 

dddddddddddddddddddd.jpg.d3abea7c610e4f0fe8bc6685fc2e280f.jpg

Odnośnik do komentarza

No niby chcieli zrobić coś bardziej w duchu showa-era, gdzie Godzilla często robiła za obrońce ludzkości i były różne team upy. Dostaliśmy teraz Minus One w poważniejszym tonie, to można w przyszłym roku iść na napierdalanke wielkich potworów. Obstawiam, że i tak nie pokazali wszystkiego i wielkim zlym będzie ktoś inny niż małpa.

Odnośnik do komentarza

Małpa albinos, to proste

 

 

Obym nie musiał oglądać przez 90% filmu historii jakiejś gościówy szukającej zaginionego synka, żeby w ostatniej scenie pokazali jaszczura w nocy i już będzie hicior, bo ostatnio te popcorniaki prezentują taki poziom, że nawet na VOD nie chce mi się tego do obiadu oglądać 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Byłem dzisiaj na japońskim królewiczu potworów i cytując bonusa jest dobrze w chuy chłopaki.

Teraz na świeżo to wiadomo że podjarka ale dla mnie na ten moment najlepszy jaszczur (minimalnie lepszy od shina bo tamten film też uwielbiam)

Sceny z potworem są piękne i widowiskowe, wątek z ludźmi przyjemny i nie męczy buły A przy tym jak zawsze twórcy przemycają diss na swój kraj no to były naprawdę miło spędzone 2 godziny i nie mogę się doczekać aż sobie zrobię powtórkę. Mam nadzieję że przez to jak film sobie dobrze radzi na świecie to liczę że tym razem doczekam się godzillowego sequela bo końcówka jasno na to wskazuje 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No ja tak samo xD i już w tamtym tygodniu zmarnowany, pogodzony z faktem że nie zobaczę w kinie bo nie miałem czasu tracić tyle godzin by jechać do innego miasta  ale wbiłem na stronę multikina i cały ten tydzień też leci + dali mi lepsze godziny bo w premierelowy tydzień to chyba były z 2 seanse o 17 i 20 tylko

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...