Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Żona wczoraj miała stłuczkę. Babka jej wjechała lekko w bok. Do naprawy błotnik, listwy, zderzak, drzwi, 3 felgi i opona. Do tego kierownica krzywa więc układ jezdny też dostał. Babka bez prawka - 2 raz jej zatrzymali za jazdę pod wpływem. Do policji powiedziała, że i tak będzie jeździła bo jest położną w szpitalu. Masakra...

 

Pewnie będzie szkoda całkowita bo E36 328 wycenią na jakieś 6000zł, a jest tyle elementów do roboty, że spokojnie przekroczyłoby te 6000zł na częściach. Czekam na wycenę. Potem się będę zastanawiał co z tym zrobić.

 

Ale do rzeczy. Dlaczego akurat w tym temacie? Dostaje dziś auto zastępcze dziś z firmy, która ma parking pod moim domem. Zaoferowali nową Insignie. Po chwili dotarło do mnie, że przecież mają tam na parkingu Leona i to w identycznej wersji jaka mnie interesuje więc dzwonie do nich i mówię, że chce Leona. Gość zdziwiony bo jak to Leona zamiast Insigni to mu mówię, że rozważam zakup takiego auta i będzie to idealna jazda testowa ;) Dziś wieczorem da znać czy się uda ale byłoby to dobre rozwiązanie.

 

Coś czuję, że ta obcierka to nie zbieg okoliczności i będzie do konkretna motywacja do zmiany samochodu.

 

 

Edytowane przez WisnieR
literówki
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Chyba mam już swoje kolejne auto. Ogłoszenie nieaktualne ale zdjęcia można obejrzeć.

 

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.olx.pl/oferta/ford-mondeo-2-0-tdci-140km-titanium-navi-parktronic-convers-zarejestrowany-CID5-IDsLot5.html&ved=2ahUKEwi2iO717LLbAhVlJcAKHaVLBXAQFjAFegQIABAB&usg=AOvVaw02E4TWEfMiWldoWpcqk6pF

 

Auto od ojca kolegi. Jeździłem nim i ma dwa drobne mankamenty. Pęknięta obudowę lusterka i biją koła więc kazałem mu je wyważyć zanim je kupię. Z wad to brak xenonu i opon zimowych. Za to wymieniony rozrząd i wszystkie filtry z olejami całkiem niedawno. Za 38 tysięcy go biorę. Cena średnia a nawet duża ale oszczędzam sobie jeżdżenie po Polsce. Na całym OLX i OtoMoto znalazłem tylko jedno auto po które moglbym jechać no ale że Szczecina do Wałbrzycha jest kawałek.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-full-wersja-163-km-titanium-ID6A7bj6.html

 

Gość przez telefon zszedł do 42 tysięcy co jest ponad mój budżet ale za to wersja że skórami w prądzie i bezkluczykowym dostępem.

 

Niestety kupując auto używane nie zawsze dostaje się wymarzoną konfigurację i muszę iść na kompromis.

 

Sam Mondeo mega mnie zaskoczył na jeździe próbnej. Bardzo dobrze wykończony. Jeździłem po wiejskich drogach i nic nie skrzypi w środku mimo przebiegu 200 tysięcy. Prowadzi się znakomicie. Nie sądziłem że aż tak mi się spodoba. W przyszłym tygodniu kończę sprawę kredytu i go kupuję

 

 

Odnośnik do komentarza

Już dawno przestał mnie interesować wygląd samochodu a jego praktyczność. Przecież nie kupiłbym wtedy MK4 tylko 508 albo jakieś E60. W środku też nie grzeszy uroda ale (pipi)a w tym aucie można się ganiać w środku a kombi przewiezie duże sprzęty AGD. Idealny rodzinny samochód. No i te prowadzenie i praca zawieszenia. Ford zawsze był w czołówce.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To 5 letni Ford. Zakładam że będzie z nim mniej problemów niż z 21 letnim BMW. Wyleczyłem się z nowego samochodu po tym jak policzyłem ile będzie mnie kosztował gwarancyjny serwis w ASO i obowiązkowe AC. Postawiłem na 4-5 letni jednak.

 

W Mondeo bardzo jeszcze zaskoczyła mnie automatyczna skrzynia dwusprzegłowa. Zmienia biegi błyskawicznie, nawet nie czuć. Teraz jeżdżę zastępczo najnowszą Insignia i tam automat szarpie podczas zmiany biegu. Wiem natomiast że nie chce już nigdy manuala :)

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, WisnieR napisał:

Już dawno przestał mnie interesować wygląd samochodu a jego praktyczność.

 

 

W ogóle wygląd zewnętrzny jest mocno przeceniany. Jak już ten samochód się ma, to o ile nie stoi pod oknem, dużo ważniejszy jest wygląd wnętrza i właśnie kwestie praktyczne. Aż dziwne w sumie, jak wiele aut ma np. zbyt małe schowki, do których nie mieści się większa butelka wody.

Odnośnik do komentarza

No dobra, ale który  z was by  chciał jeździć starą multiplą.

Teraz łatwo mówić, większość samochodów jest zwyczajnie conajmniej ładna a na pewno nie sztrymsowa. Nie ma już tico,  ani nubir.

 

Btw,  widziałem dzisiaj na parkingu nowego Swifta, o ja cie, ale dopier,dolili, myślałem na początku że to jakiś sportowy wózek ;D

 

Odnośnik do komentarza
To 5 letni Ford. Zakładam że będzie z nim mniej problemów niż z 21 letnim BMW. Wyleczyłem się z nowego samochodu po tym jak policzyłem ile będzie mnie kosztował gwarancyjny serwis w ASO i obowiązkowe AC. Postawiłem na 4-5 letni jednak.
 
W Mondeo bardzo jeszcze zaskoczyła mnie automatyczna skrzynia dwusprzegłowa. Zmienia biegi błyskawicznie, nawet nie czuć. Teraz jeżdżę zastępczo najnowszą Insignia i tam automat szarpie podczas zmiany biegu. Wiem natomiast że nie chce już nigdy manuala smile.gif

Bardzo fajny wybór , stylistycznie nie jest High endowo za to właściwości jezdne sa mega za(pipi)iste . Auto 5 letnie ale jak skonfrontujesz je z dusterem to wyglada i jeździ jak z bajki .
Odnośnik do komentarza

Dlatego mnie tak zaskoczył. Prowadzi się lepiej niż większość BMW którymi jeździłem i gdy mi ktoś z klubu mówi, że moje E36 się lepiej prowadzi niż jakiś ford i będę żałował, to nie mam już słów do tych fanatyków :)

Żałuje tylko, że to nie jest najlepsza wersja wyposażenia ale nie można mieć wszystkiego. Zawsze tak jest, że znajdzie się coś lepiej wyposażonego. Mam do wyboru sprawdzony, bezwypadkowy bo sam go mierzyłem, średnio wyposażony model w średniej cenie, a latanie po Polsce i oglądanie ulepów szukając okazji. Nie mam chyba na to nerwów i czasu.

Odnośnik do komentarza

Mimo wszystko im mniej śladów w internecie, tym lepiej :) Wszelkie odpowiedzi na swoje pytania otrzymałem, opinie też były pomocne.

 

Po tygodniu użytkowania mogę napisać - Honda >>>>>> Mazda :) Jednak nie dla mnie są takie typowe sedany do pojeżdżenia, czy zwykłego przemieszczania się. Samochód musi mieć to pier.dolnięcie z dołu, inaczej nie odczuwam przyjemności z jazdy. Przy następnej wymianie, pomyślę o BMW z mocnym silnikiem. BMW nigdy nie miałem i nigdy nie jeździłem, a przynajmniej raz w życiu trzeba spróbować.

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza

Kurła nigdy nie kupie tego samochodu. Wszystko było w porządku mechanik stwierdził tylko przednie tarcze do wymiany i jedną tuleję wahacza ale na koniec się przejechał żeby posłuchać skrzyni i coś wyje przy 50-80km/h. Mogą to być opony bo oczywiście Janusz nie ustawiał nigdy zbieżności bo po co i są zjechane od wewnątrz na łyso. Dziś kolega ma założyć inny komplet kół i jak wycie nie przestanie to znaczy, że skrzynia, a wymiana około 5000zł. Pięknie. Wziąłem już nawet kredyt. Chociaż mam mobilizację bo gotówka leży to się ostro biorę za szukanie samochodu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...