Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyna kupiła tego Stonica z mocniejszym silnikiem ale podstawowe wyposażenie które jest całkiem fajne. Wynegocjowała też kolor w cenie i mały rabat, więc jest nieźle.

 

Ja natomiast kupiłem Tipo okazyjnie po znajomości od księdza xd 2018r najwyższy pakiet z dokupieniem wszystkiego co się dało i silnikiem 1.6 diesel 120km. Przebieg tylko 30k. Kosztowało mnie to 38k więc cena super. Teraz jeszcze działka, dom i znowu mogę sobie auto zmienić. 

 

Problem tylko jest z podstawką pod jedną figurkę, figurka jest na magnes więc spoko ale podstawka jest przyklejona do deski :/ Niestety nie da się tego usunąć. Jedyny plus to ,że iphone 12 się łapie na ten magnes więc będę używał jako podstawki pod telefon xd 

 

Co do samego auta wiele nim nie pojeździłem no ale komfort o wiele lepszy niż w jimny xd Ta błoga cisza na autostradzie. 

 

Trochę załuje ,że nie kupiłem nowego tipo ale lift był kosmetyczny więc jakoś to przeboleję. 

Edytowane przez Ukukuki
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ależ ta nowa Kuga z zewnątrz ładnie wygląda w tym czerwonym kolorze :obama: Środek to w zasadzie focus, ze swoimi mankamentami w postaci trzeszczących tu i ówdzie plastików. Trzeba przyznać, że w materiałach prasowych wyglądała na mniejszą, ale wnętrze jest dosyć przestronne. I tak już chciałem wymienić auto, ale znowu ku.rwa nie ma automatu do wyboru xD ( zawsze jak chce automat to jest problem). Tzn jest - ale z dieslem albo obsrana hybrydą i wtedy na dodatek jest to CVT ( a sam silnik benzynowy to wolnossące 2.5litra).

 

Strasznie choruje na Stelvio, bo po lifcie zrobiło się idealne, tylko te spalanie mnie trochę przeraża - 12-13l sredniego to slaby wynik, juz nawet nie w kontekscie kosztów, ale zasięgu auta w trasie.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie, zapraszam na nocne rozkminy.

 

Ostatnio mam problem(y) z moimi samochodami - Lexus is250 i infiniti fx35.

Obydwa mają po 15 lat. Lex 300k km przebiegu, Infi 200k. Więc lata i przebieg mają.

 

Po kolei:

 

Lex:

Od miesiąca walczę z sondą lambda i błędami na desce. Dużo pitolenia, mało efektów. Teraz najprawdopodobniej będzie trzeba wyciągnać sterownik by wyprogramować, koszt to 600 + koszty wyciagnięcia i włozenia z powrotem. Poza tym auto ma jakieś mniejsze bolaczki, sporo niedoskonałości w lakierze, takie dość zmęczone jest.

Przyznaje, że przepłaciłem za ten egzemplarz, nauczka na lata.

Postanowiłem go sprzedać jak ogarnę te rzeczy.

 

Infi

Dwa miesiące tułam się z drganiami w budzie (środek i zewnątrz) przy 80-120+ km/h, po oponach, wyważaniach , wymianie klocków i tarcz przód i tył przyszedł czas na wyważanie wału. Zobaczymy czy to pomoże, według mechanika to luzy an krzyżakach.

Poza tym, wypada zapłon na jednym cylindrze, a ostatnio nie chciałą mi zapalić na benzynie, zapalała tylko na gazie. Od 5 dni nie ruszałem auta, zobaczę jak jutro będzie, ale układ paliwowy/filtry do sprawdzenia. Także też sporo do zrobienia.

 

 

Po tych kłopotach naszły mnie myśli by sprzedać te 2 auta i (mając na głowie większe, pojemne auto, automat z benzyną):

 

a) wziąć leasing - pytanie do Was, myślałem nad opcją np. 35% wpłaty, 4/5 lat leasingu z jak najniższą ratą i 20%/30% wykupu. Czy to spoko opcja? Zależy mi na jak najniższej racie, budżet do powiedzmy 150k... Co i tak jest naciąganiem. Z tego co obejrzałem w sieci, to jest naprawde krucho by w takich pieniadzach mieć coś "fajnego". Nie oglądałem jeszcze w salonach nic, nie wiem jak działa "rabatowanie" i przebijanie ofert, ale powiedzmy takie mam typy, auta "od ręki", nie chcę czekać pół roku...

 

1) Ok 135k w salonach, 1.6 benz:

 

image.thumb.png.3ec2d22f130d38315f4c86a8177677ab.png

 

2) ok 140k w salonach, 1.6 benzyn:

 

image.png.088ed235195139fc3a0f6ddfd05a71f3.png

 

 

3) CX-5 , 140 około, 2.0 z automatem

 

mazda-cx5-cennik-2021-sylwetka.jpg

 

Innych opcji do 150 to tak średnio widzę, może coś doradzicie (ps: nie chcę VAGów, może tylko skoda by przeszła)

 

 

b)

 

Sprzedać lexa i włożyć w infe jeszcze z 5k, zrobić na rodzyna i jeździć dalej. 

Infa ma wyglad, ten silnik, ma ten dźwięk, ale ma też ułomności swoje, coś tma skryzpi, coś tam szwankuje etc. 

Wszystko fajnie do kolejnej awarii. Czasem aku świruje i nie chce odpalić, a wożąc się po wakacjach z małym dzieckiem nie chcę nagle stanąć w polu...

 

c)

 

sprzedać obydwa i wziąć w leasing lekko używane auto?

Nie do końca to widzę, bo moze zaraz coś tma yebnie, a tyle hajsu na używkę, cos "starego"? 

Takie wiecie, demówki moze, albo z przebiegiem ok 25k km? 

 

Marzy mi się stelvio

https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-stelvio-salon-fv23-gwarancja-serwisowa-aktywny-tempomat-ID6DCKBR.html#4be87b0925

 

albo jakiś Lexus NX

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-nx-200t-comfort-awd-salon-polska-aso-1-wlasciciel-vat-marza-ID6DQxKE.html#57cb4c5247

(Lexus się nie zepsuje....;) )

 

 

 

 

Co myślicie?

Troche mnie to przeraża, tyle hajsu (a i tka to jest mała kwota, optymalne fury sie raczej od 200k zaczynają..? :p )

no i te silniki, Peugeot 3008 z 1.2, Kodiaq z 1.5.. boje sie tego. A infi ma 3.5 wolnossak v6 i po prostu jest to coś.

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Musisz się uzbroić w cierpliwość bo PROCEED teraz przechodzi lifting i będzie dostępny jakos po wakacjach. Z tego co widze po wszystkich salonach to auto dość deficytowe i schodzi na pniu (nasze salonowe demo sprzedało sie po kilku dniach a i tak typ je odbiera za 3 miechy dopiero). Można jeszcze przedlift zamawiać, który hest tańszy od polifta bo Procek w Full opcji (bez panoramy) stoi po 140 tałzenów. Z rabatem leasingowym masz go u mnie za 132 650 ziko. Tylko niewiem jak dostępność auta.

Pisz na PRIV jakby co ale ja bym te używki pogonił bo chyba zaczyna się etap inwestowania w nie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Trochę ciężko doradzić, ponieważ zastanawiasz się nad 3 różnymi segmentami.

- Kia to kompakt, kozacki ale to nadal segment C (c+). Z fajnym, żwawym silnikiem, wyposażeniem i pazurkiem

- 508 to segment D, na 100% najbardziej wygodny, ale tracący najwiecej na wartości i stateczniejszy niż Kia (choć też pikny)

- Mazda to typowy suv. Będzie najbardziej mulasty, najgorszy w trasy ale super wybór na miasto czy jako drugie auto dla żony

 

No ciężko doradzić. Nie patrząc na spadek wartości to z tych trzech chyba bym wziął 508 SW 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, balon napisał:

Trochę ciężko doradzić, ponieważ zastanawiasz się nad 3 różnymi segmentami.

- Kia to kompakt, kozacki ale to nadal segment C (c+). Z fajnym, żwawym silnikiem, wyposażeniem i pazurkiem

- 508 to segment D, na 100% najbardziej wygodny, ale tracący najwiecej na wartości i stateczniejszy niż Kia (choć też pikny)

- Mazda to typowy suv. Będzie najbardziej mulasty, najgorszy w trasy ale super wybór na miasto czy jako drugie auto dla żony

 

No ciężko doradzić. Nie patrząc na spadek wartości to z tych trzech chyba bym wziął 508 SW 

 

Dzieki. Nie tyle co wybór w tych autach, ale to takie "opcje" najbardziej pode mnie w budżecie. Moge się zgodzić z Twoimi argumentami, utrata wartości 508, oraz mulasty i pewnie duzo paliwa żrący suv to jak najbardziej racja. Jako, ze lubię czasem autostradą po lewym pasie szybciej pojechać, nie wiem czy mazda by sie nadawała. Z drugiej strony to margines użyteczności takiego samochodu (mozna zawsze pojechać prawym spokojnie z rodzinką:) )

 

Interesuje mnie całkiem czy ktos miał doświadczenia z zakupem 2/3 letniej używki?

 

Odnośnik do komentarza

Tak, zmień na coś nowszego. Możesz kupować kiedyś jakieś dodatkowe zabawki, ale jak ma się fundusze, to trzeba mieć przynajmniej jeden samochód, co do którego stanu nie będzie wątpliwości.

 

Używka z gwarancją może być dobrym wyborem, szczególnie jeśli dotychczas kupowałeś znacznie starsze i mniej pewne używki.

 

Z tych 3 co podałeś, ogólnie 508 podoba mi się najbardziej, ale 508 rozumiem byłoby dość "zwykłe", a Ceed sportowy GT, więc nie wiem, musiałbym się przejechać. Na pewno nie Mazda.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Mustang napisał:

 

 

Używka z gwarancją może być dobrym wyborem, szczególnie jeśli dotychczas kupowałeś znacznie starsze i mniej pewne używki.

 

 

 

musze zgłębić ten temat. Pewnie tylko autoryzowany dealer coś takiego oferuje. 

Dzięki za opinie!

 

Co do pierwszego zdania, dało mi to do myślenia, bo porpzednie dwa wyjazdy (1k km i 600 km trasy w 2 strony) to robiliśmy wypożyczonym glc ;p i było komfortowo.. :) 

Odnośnik do komentarza
[mention=26066]Mani[/mention] dziękuję za opinie. Proceed miał ten lifting z ekranami, ale Ty mówisz o czymś więcej rozumiem? Jakoś nie natrafiłem an takie nowości w sieci. Zatem racja, lepiej czekać. To samo z Sportage. Będe pamietać jak coś w tym temacie by ruszyło, żonie sie Proceed podoba, a Pug nie
Lift z ekranem to była kosmetyka. W sieci zdjęcia będą od lipca. Prawdopodobny wygląd będzie przodu i środka jak w KIA Forte GT 2022. Czyli z pazurem.



  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, iluck85 napisał:

 

 

Pytanie ile tych tras jest w skali roku. Wyjazd raz w roku nad morze, to żadna trasa. 

Mnie kusi ta mazda. Albo zwykła 3.

No to już zależy od potrzeb. Jedni jeżdżą raz w roku nad morze inni co weeknd wypady + do pracy po 40 km dziennie w jedną stronę. 

Odnośnik do komentarza

Ja brałem 3 letnią używkę i to była najlepsza moja motoryzacyjna decyzja w życiu póki co. Facet wziął nówkę z salonu na firmę w leasing, ale jeździła jego żona. Przez 3 lata zrobiła zawrotne 30k km, w tym ani kilometra w zimie, bo się bała xD więc dostałem gratis nowe zimówki. Nowy kosztował ok 100 tys zł, ja kupiłem za 50 tys. Jak po zakupie pojechałem do tutejszego aso na przegląd, to nie było co robić. Obecnie mam 80 tys przebiegu, raz w roku robię przegląd z wymianami eksploatacyjnymi i mam spokój. I najlepsza rzecz- obecnie na otomoto furki z podobnego rocznika z podobnym przebiegiem są ogłoszone za 50 tys. :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Banny napisał:

Witam serdecznie, zapraszam na nocne rozkminy.

 

 A infi ma 3.5 wolnossak v6 i po prostu jest to coś.

 

 

 

 

 

 

 

 

Przesiadka z Fifi czy Lexa na prawie cokolwiek z tego co wymieniałeś będzie taka trochę .....mech...

 

Prawie, bo Stelvio jest cudowne.Miałem kontakt ze Stelvio i prawda można się czepiać,że gdzieś tam na dole plastik gorszej jakości, ale całościowo materiały są premium i nie ma dyskusji.

A jeśli chodzi o to jak ten samochód jeżdzi to w porównaniu do Kia,Mazdy,Hujdaja czy Skody to jest to inny świat.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Mani napisał:

Lift z ekranem to była kosmetyka. W sieci zdjęcia będą od lipca. Prawdopodobny wygląd będzie przodu i środka jak w KIA Forte GT 2022. Czyli z pazurem.
 

 

 

 

 

Jak dadzą takiego shooting brake'a to jestem chętny :D

 

2 godziny temu, balon napisał:

No to już zależy od potrzeb. Jedni jeżdżą raz w roku nad morze inni co weeknd wypady + do pracy po 40 km dziennie w jedną stronę. 

 

Raz w tygodni trasa 200 km w dwie strony + weekend to najczęściej wypad za miasto do innego miasta etc.

Lubię jeździć lewym pasem dość żwawo.

 

12 godzin temu, Mustang napisał:

Jak Skoda by przeszła, to może nowa Octavia 2.0 TSI? DSG, 190 koni, napęd na obie osie, cennikowo od 133k...

 

Albo od zaraz, to jakiś Superb używany z gwarancją.

 

Jestem totalny lamer w Skodach, nie ogarniam. Podoba mi sie czarna/"grey" skoda w kombi, jakaś większa, czyli octavia/superb z ledami, ale nie wiem właśnie jakie to roczniki itd.

 

19 minut temu, adi napisał:

Przesiadka z Fifi czy Lexa na prawie cokolwiek z tego co wymieniałeś będzie taka trochę .....mech...

 

Prawie, bo Stelvio jest cudowne.Miałem kontakt ze Stelvio i prawda można się czepiać,że gdzieś tam na dole plastik gorszej jakości, ale całościowo materiały są premium i nie ma dyskusji.

A jeśli chodzi o to jak ten samochód jeżdzi to w porównaniu do Kia,Mazdy,Hujdaja czy Skody to jest to inny świat.

 

Wiem o co chodzi :) Ale co zrobisz, q50 za małe teraz, qx za drogie/za stare, Lexy nowe za drogie.

 

Stelvio mnie kręci, spróbuje gdzieś obejrzeć z bliska, ale jednak w 140k km to ledwie jakieś 25k km przebiegu mieszcze, no boje sie, ze troche za drogie to auto wyjdzie razem z ubezpieczeniem/serwisem?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, iluck85 napisał:

 

 

Pytanie ile tych tras jest w skali roku. Wyjazd raz w roku nad morze, to żadna trasa. 

Mnie kusi ta mazda. Albo zwykła 3.

Mazda 3 super wozik, znajomy ma tę sprzed filtingu. Poliftingowa z 2021 też ładna. Duże auto jak na "compakt". Super skrzynia, rewelacyjnie się to prowadzi i nie wiem, czy w przyszłości nie zamienię na właśnie nową mazdę 3 w hatchu 

Odnośnik do komentarza
Mazda 3 super wozik, znajomy ma tę sprzed filtingu. Poliftingowa z 2021 też ładna. Duże auto jak na "compakt". Super skrzynia, rewelacyjnie się to prowadzi i nie wiem, czy w przyszłości nie zamienię na właśnie nową mazdę 3 w hatchu 
2021 to nowy model a nie polift. Duże auto kosztem bagażnika a u mnie bagażnik np ma jako takie znaczenie.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Mustang napisał:

Octavia nowa jest od tego roku bodajże dostępna z 2.0 tsi 190, oprócz tego masz sportowe wersje RS, od zeszłego roku do kupienia. 
 

Ta generacja Superba zadebiutowała w 2015, w 2019 był lifting. 

 

Do mnie obrazkami musisz :P

 

 

Ludzie piszą, ze poleasingowe to najgorsze ścierwo, ale czy zawsze?

np.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-nx-no0634t-elegance-awd-salon-polska-faktura-vat-23-ID6DIzHJ.html

 

NX z 50k przebiegu za 130

 

https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-stelvio-salon-fv23-gwarancja-serwisowa-aktywny-tempomat-ID6DCKBR.html

 

Stelvio 30k przebiegu za 135

 

?

 

 

Odnośnik do komentarza

Nie zawsze, ale na pewno nie oczekuj wymian oleju częstszych niż zalecane przez producenta czy czekania na nagrzanie silnika przed pałowaniem.

 

Z drugiej strony nie boisz się ukrytych dzwonów czy innych ukrytych wad. 
 

Co do dbania, to zależy od kierowcy, np. mój samochód jest służbowy, ale bardzo o niego dbam, parkując daleko od innych czy banując jedzenie. Gorzej jak samochody są współdzielone.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...