Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Banny napisał:

 

hmm, to na te 152 ciężko bedzie zejść do magicznych 140 ;p 

 

Widziałem w poprzednich postach, że interesujesz się też Volvo. Mam jeszcze ofertę z Volvo z lutego, dawali 17% upustu na V60 i S60 R-Design, 15% na Momentum Pro. W XC60 R-Design na jesieni dostałem 16%

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Qra napisał:

Widziałem w poprzednich postach, że interesujesz się też Volvo. Mam jeszcze ofertę z Volvo z lutego, dawali 17% upustu na V60 i S60 R-Design, 15% na Momentum Pro. W XC60 R-Design na jesieni dostałem 16%

 

No tak mniej, bo po prostu za drogie.

 

W piątek Alfa i Skoda, jutro co obejrzeć?

 

 

Odnośnik do komentarza
11 minutes ago, adi said:

DS-a ;)

Absolutnie poważnie.

Którego? Rozumiem 7? Nowego 4 chyba  jeszcze nie mają.

 

24 minutes ago, Banny said:

 

No tak mniej, bo po prostu za drogie.

 

W piątek Alfa i Skoda, jutro co obejrzeć?

 

 

Może Leona? Za 120k masz to 2.0 tsi 190 tylko bez awd. Albo Formentora przy okazji.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Mustang napisał:

Może Leona? Za 120k masz to 2.0 tsi 190 tylko bez awd. Albo Formentora przy okazji.

Kurła po Infinity czy mocnym zainwestowaniu się Alfą z całym szacunkiem dla Leon (bardzo spoko auto w sowim segmencie np jako auto dla jakiegoś PecHowca), to mega zjazd i brak emocji.

 

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Mustang napisał:

Octavia

Nie, no znając preferencje Bannego na 100% jestem pewien, że nie weźmie Octavi. 
Pod kątem „emocji” czy pozycjonowania (typowe auto dla handlowca) to Civic mimo wszystko lvl wyżej od Leona, choć już dość leciwy.

Żeby nie było Leon kombi ma duży bagażnik, ładną linię, bogate wyposażenie no i z tym silnikiem 190km będzie dooobrze jeździł. No ale nie widzę u Bannego takiego auta. 

Odnośnik do komentarza

Wogole po infiniti i gt86 to on będzie marudzil. Jed no jest pewne żony się nie słuchaj XD

Baby się nie znajo na furach tak jak my na firanach. 

Na pewno odpuścił bym sobie jakies 1.5 turbo hondy Forda czy VW oraz inne wyciśnięte jednostki jak jakieś Fiata cuda. Pali to sporo a nie jedzie za bardzo. 

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, mozi napisał:

Na pewno odpuścił bym sobie jakies 1.5 turbo hondy Forda czy VW

Akurat VW (VAG) aż tak bardzo nie żałuje. Np ten 1,5  150KM czy 2,0 190 to bez dramatu, a osiągi ma naprawdę spoko. No i co ważne aby były te 4 gary. Gardzę tymi silnikami 3 cylindrowymi :/

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Banny napisał:

 

No tak mniej, bo po prostu za drogie.

 

W piątek Alfa i Skoda, jutro co obejrzeć?

 

 

Bardzo jestem ciekawe Twojej opinii o Stelvio - pewnie dostaniejsz do testow 280KM i skórzane fotele, mnie to urzekło na tyle, ze wlasnie fotele materialowe w business sa niezlym minusem dla mnie, bo niestety nie roznia sie tylko materialem,ale ksztaltem.

Odnośnik do komentarza

Okej, coś skrobnę:

 

 

1. Huyndai i30 n line. 112 pln. - jazda nijaka, w srodku okropnie, wszędzie palstik, taniość, FUJ. za takie pieniadze to lecę po używkę fifi q50... Starcony czas.

 

2. Skoda RS - obczajka jedynie w salonie, na zywo robi fajne wrazenie, w śrdoku też przyjemnie - deska, fotele, kiera ok. Tablety - NIE OK. W sesnei nie podoba mi się ta motoryzacja, jak to teraz wygląda. Szkoda po prostu. Nie wiem jak te tablety jak sie jeździ, jutro mam umówiona jazdę to dopiszę wrazenia.

 

3. Cupra Formentor 1.5 150 km automat. - miłe zaskoczenie, całkiem okej się tym jeździ. Maskę widać jak w mojej infie, ładnie wybrzuszona, nisko też w fotelach. Tabletoza pełną gębą, z czego przy kierownicy fajnie wygladaja te zegary, ale ten tablet główny, 12 cali, no ja pierdole. Mimo, że nie gapiłem sie na niego w trakcie jazdy, ale z teog powodu, ze nic nie musiałem zmieniać - radia czy klimy, czy piosenki. A jakbym miał zmieniać, zacząłbym grzebać, to juz widze żonę jak z aprobatą patrzy. 

Bagażnik 450 l, średniak.  W podstawie fajnie wyposażone auto. 

133 tyś za 150 km automat,

150 tyś za 2.0 190 km 4x4. 

Finansowanie rozsądne.

No i poza tabletem, ten samochód ma dla mnie ogromny minus - nazwę, logo i pochodzenie. Dla mnie to nie Cupra, tylko chinczyk jakiś.. jakbym był fanem VAG bym pewnie na to inaczej patrzył, ale od zawsze japońskie, jdm, too fast&furious, a tutja auto z logo jakby z innej planety, jak obcy kosmita, no nie kupuje tego. Jakby to była Honda, to mysle, byłby to mocny zawodnik.

 

4. Stelvio - o panie. Wersja "elegancka" ciemna zieleń + środek bezowy, w skórach, mniam mniam. Wnętrze super.Jazda super - Gabarytowo jak glc, ale jednak układ kierowniczy bardziej czuły, przy zmianie pasa za pierwszym razem nie wyczułem auta i się zdziwiłem. Zawieszenie okej, nie wiem an co ludzie narzekają. 

Widoczność też w porządku. Silnik 200 km wystarczy do tej budy, nie widzę kłopotów z nim, że za mało mocy na taki wóz. Zupełnie wystarczy.

Srednia z przejazdu 15l XD I tutaj chyba największy problem, bo kurde drogie auto w zakupie i sporo by piło.  Niby 12/13l średnia, nie najgorzej..

Niestety cena nówki zaporowa, za podstawy 168 i w salonie tylko 1 została.

Pozostałaby mi używka z 2019.

 

5. No i jest rodzynek. Veloce 2.0 280km. Kurde Panie... Jak tym sie jeździ. Jak marzenie. minuta mi starczyła, by o stelvio zapomnieć, poważnie. Nie chce mi się tu wypisywac,

po prostu świetnie prowadzące sie, szybkie i piękne auto. Bagażnik śmiechowy.

Potem wizyta w salonie, na placu 0 aut. Do zamówienia - 159 900 za PODSTAWĘ. kur,wa 15 tys podwyższyli cenę, rozumeicie? Kto to teraz kupi..

Podziękowałem Panu.

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dobra, jutro mam jazdę Octavią co prawda nie 2.0 245, tylko tą hybrydą, ale moze byc podobnie.

Poza tym, znalazłem Giulie w Gdyni za 140 około, w podstawie.

135 do wyrwania.

 

Ale jak z żona wczoraj oglądaliśmy recki itp to jednak dla niej Octavia wygrywa. 

Za 148 (po rabacie małym, wiec jeszcze do zbicia)

mamy auto:

 

- lepiej wyposażone 

- bezpieczniejsze (? przód napęd vs tył napęd)

- bezpieczniejsze bo więcej poduszek

- pakowane w opór i nie będące kombiiii.

- mniej spali benzyny

- trochę wolniejsza?

- lepsze fotele

- więcej miejsca z tyłu

- lepsze światła

- gorszy wyglad

- gorsze prowadzenie ( jeszcze nie jeździłem ale szanse marne by przebiło rwd Giuli)

- drozsze o 10 tys

- i teraz nawiększy minus Octavi moim zdaniem - temat o aktualizacjach softu, zawiechach systemu, usterkach na forum fabii - 90 stron. Przez te ...... tablety :/

ludzie tma piszą, że co tydzień na serwisie są, by update'y wgrywać. masakra, boje sie tego. Aczkolwiek za te 4 miesiace to juz chyba będzie to rozwiazane? 

Nie po to chce nową furę , by jakieś cyrki sie działy.

image.thumb.png.601b5d2d6b45e7ebc3f27fca076f85c4.png

 

większość ma 1.5 zwykłe, ale czy RS bedzie lepiej zrobiony?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wiec z werdyktem wstrzymuje się do jutra - RS na próbę i Giulię jeszcze raz.

Ewentualnie Stelvio jako używkę brać? Ale kurde strach, ze bedą historię jakieś z nią, no i gwarancji jednak brak.

 

Zawsze jest ten Proceed, niedługo ma byc lifting, moze okazać sie kocurem. 

Też jakoś 140tyś.

 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Trochę szkoda, że masz jeździć hybrydą. Akurat w samej jeździe wypadnie inaczej niż zwykłe wersje, będziesz miał fajną dynamikę, ale samochód może być zauważalnie ciężki.

 

Btw dobrze mi się czyta tę sagę o wyborze auta. Sam nie dzieliłem się swoimi rozterkami, bo wybór miałem mocno ułatwiony tym razem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...