Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Shago napisał:

Gość powiedział wprost: to będzie unikat, nigdy nie sprzedał tak wyposażonej Scali. Do tego stwierdził, że: "w ogole przyszłość Scali jest bardzo niepewna, bo sprzedaje się dosyć średnio, o ile nie słabo, ale to przez Kamiqa, który fizycznie jest podobnych gabarytów i sprzedaje się jak szalony, bo to "SUV". Bez znaczenia, że gorzej wyciszony, większe spalanie, bardziej buja, mniejszy bagażnik. Ale SUV, więc Scala cierpi." To słowa sprzedawcy :). Ale ja to auto przewiduje na jakieś 10 lat, więc spadek wartości nie boli mnie aż tak bardzo.

Ja wybrałem Kamiqa bo mi się po prostu bardziej podobał, w szczególności tył.

 

Mój ojciec ma Karoqa z Matrixami. Kilka razy jeździłem w nocy i to wycinanie to super opcja. Chyba tylko raz ktoś mi mignął, że go oślepiam, ale po sekundzie widziałem, że światła go wycięły więc to był jakiś przypadek :) Na autostradzie nie zdarzyło się, żeby ktoś mrugał z naprzeciwka. 

Edytowane przez Igor67
Odnośnik do komentarza

A mnie się właśnie tył Scali podoba w tej wersji po liftingu :kaz:. Gusta i guściki. 

 

Skoda Scala Kamiq 2024

 

Btw. więlkie dzięki za opinie w sprawie tych świateł, większość opinii jest pozytywna, tak zostawię więc.

 

 

A z ciekawości: bierzecie nawigacje jeżeli w aucie jest android auto? Bo nad tym się jeszcze zastanawiałem.

Edytowane przez Shago
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Shago napisał:

A z ciekawości: bierzecie nawigacje jeżeli w aucie jest android auto? Bo nad tym się jeszcze zastanawiałem.

mi w Kia dali 7 lat aktualizacji nawigacji i działa ona nawet ok (chyba pod spodem jest TOMTOM), wiele rzeczy robi nawet fajniej niż mapy googla, ale i tak nie widzę do końca sensu wbudowanej nawigacji jak jest android auto, szczególnie jakbyś miał za to dopłacać...

Edytowane przez gtfan
Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Shago napisał:

A mnie się właśnie tył Scali podoba w tej wersji po liftingu :kaz:. Gusta i guściki. 

 

Skoda Scala Kamiq 2024

 

Btw. więlkie dzięki za opinie w sprawie tych świateł, większość opinii jest pozytywna, tak zostawię więc.

 

 

A z ciekawości: bierzecie nawigacje jeżeli w aucie jest android auto? Bo nad tym się jeszcze zastanawiałem.

 

 

Nigdy nie korzystam z nawigacji wbudowanej, przy android auto to nie ma sensu :)

 

Ja teraz wziąłem żonie X2, dwu litrowa benzynka i 190 koni na pokładzie, zobaczymy jak to będzie latać - mega pozytywnie byłem zaskoczony środkiem i materiałami użytymi w tym modelu "niższej| półki. Mega fajne miękkie skóry, ładne dekory.

3,5 razy mniej niż mam w swoim daily, ale może nie będzie źle :D

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Shago napisał:

A mnie się właśnie tył Scali podoba w tej wersji po liftingu :kaz:. Gusta i guściki. 

 

Skoda Scala Kamiq 2024

 

Btw. więlkie dzięki za opinie w sprawie tych świateł, większość opinii jest pozytywna, tak zostawię więc.

 

 

A z ciekawości: bierzecie nawigacje jeżeli w aucie jest android auto? Bo nad tym się jeszcze zastanawiałem.

 

Jak wymaga dopłaty a nie jest częścią jakiegoś sensownego pakietu to bym nie brał ale kiedyś w Peżocie którym miałem okazję pojeździć android auto działał tak ciulowo że z przyjemnością korzystałem z wbudowanego TomToma który działał według mnie tak samo dobrze jak Google.

Odnośnik do komentarza

 

49 minut temu, Mustang napisał:

Jeszcze czasem daje większy albo lepszy ekran i wtedy się można zastanowić. 

Ekran jest o 1 cal większy :). Żadna rozpacz.

 

Koledzy, dzięki za wszelkie podpowiedzi. Światła matrycowe będę brał, nawigację sobie daruje. Niestety nie mam już plusików do rozdania :frog:

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, iluck85 napisał:

150k za Skode. Co za pojebane czasy. Szkoda że to nie jebnie i raczej idzie tylko do góry. Na takim rynku rowerów ceny spadły, bo w pandemii też odlecieli. Przed 2035 to nie wiem po ile będą te auta. 

 

Panie, Skodę Octavie wczoraj konfigurowałem i mi wyszło 210k ze silnikiem 190KM :sadkek:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Shago napisał:

 

Panie, Skodę Octavie wczoraj konfigurowałem i mi wyszło 210k ze silnikiem 190KM :sadkek:

przecież za cennikowe 205k masz superba w najbogatszej wersji :D co prawda z silnikiem 150KM no ale ciągle...

 

zresztą nie wiem jakim cudem nabiłeś do najbogatszej wersji octavii ponad 50k dodatków ;) 

Edytowane przez gtfan
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Mani napisał:

To ja jednak poczekam na nowe chinskie modele w tym roku ;)

Mg juz jezdziłem, baic5 tez. czekam na baic7 oraz jaecoo7.

w kwietniu omoda5, ale ten samochód bedzie miał u nas branie za 130tysi full wypas 197 km benza. dawać mi to.

O ile ta cena się utrzyma. UE w tym tygodniu ogłosiła że będą dowalać cła na Chińczyki...

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Fanek napisał:

@Shago a to musi być nowe auto?  Przecież za 150k kupisz fajne kilku letnie auto premium.

Nie każdy chce paroletnie auto, i nie każdy potrzebuje auta premium. Popieram Shago w tym że ma swoje granice i nie ugina się presji, chociaż akurat uważam że 150k za napompowaną fabię to lekka fanaberia ;) 

  • This 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, gtfan napisał:

mi w Kia dali 7 lat aktualizacji nawigacji i działa ona nawet ok (chyba pod spodem jest TOMTOM), wiele rzeczy robi nawet fajniej niż mapy googla, ale i tak nie widzę do końca sensu wbudowanej nawigacji jak jest android auto, szczególnie jakbyś miał za to dopłacać...

No zajebista nawigacja w Kia. Dwie aktualizacje w roku, nowe drogi z rocznym opóźnieniem. Jedziesz nową drogą, włączasz nawigację i pokazuje ci, że jedziesz w polu. Tylko Android Auto/Carplay.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, gtfan napisał:

Chociaż akurat uważam że 150k za napompowaną fabię to lekka fanaberia ;) 

Dokładnie to samo mi pisali ludzie tutaj, kiedy kupowałem w 2019 Fiestę, która w konfiguratorze wyszła 89k wówczas, a zapłaciłem 82k. Przez te prawie 5 lat korzystałem niemal ze wszystkich dobrodziejstw tej konfiguracji: adaptacyjnego tempomatu, świateł full ledowych, podgrzeqsnych siedzeń i szyby przedniej, czujniki martwego pola kilka razy uratowały dupę... Itp, itd. No i nigdy więcej manuala :). Co kto woli.

Edytowane przez Shago
Odnośnik do komentarza
28 minut temu, Shago napisał:

Dokładnie to samo mi pisali ludzie tutaj, kiedy kupowałem w 2019 Fiestę, która w konfiguratorze wyszła 89k wówczas, a zapłaciłem 82k. Przez te prawie 5 lat korzystałem niemal ze wszystkich dobrodziejstw tej konfiguracji: adaptacyjnego tempomatu, świateł full ledowych, podgrzeqsnych siedzeń i szyby przedniej, czujniki martwego pola kilka razy uratowały dupę... Itp, itd. No i nigdy więcej manuala :). Co kto woli.

Racja, ale serio za 150k możesz mieć auto posiadające wszystko co wymieniłeś a jednak nie posiadające platformy Fabii. Przecież to jest kwota którą pozwala już na kupno aut segmentu D, a kupujesz dopasiony segment B. Oczywiście w segmencie D będziesz musiał iść na kompromisy w wyposażeniu, ale już w autach z segmentu C w tej cenie będzie przebierał bez rezygnacji z niczego, a będzie to bardziej dojrzała konstrukcja. Pojeździj jeszcze z otwartą głową innymi autami, jakimś ceedem, focusem czy golfem, myślę że wtedy przejdzie ci pomysł scali w tej cenie...

 

33 minuty temu, krupek napisał:

No zajebista nawigacja w Kia. Dwie aktualizacje w roku, nowe drogi z rocznym opóźnieniem. Jedziesz nową drogą, włączasz nawigację i pokazuje ci, że jedziesz w polu. Tylko Android Auto/Carplay.

No to prawda, zdarzają się drogi które bardzo późno się pojawiają, w tym względzie map gugla nie będą w stanie przebić. Ale pod względem interface itp to mi dużo lepiej leży ta nawigacja fabryczna. Ale i tak głównie korzystam z google maps.

Edytowane przez gtfan
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...