Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, iluck85 napisał:

Zgadza się, jedna z droższych na allegro. 

Ale to i tak pokazuje głupotę tego wszystkiego i w jakim kierunku to idzie.

 

zobaczymy gdzie to pójdzie. Chińczycy przyśpieszają obniżając cenę swoich baterii o połowę i mają wielkie plany podbić świat, za to Europa powili gubi się w planach i nie dość że wprowadza cła na auta z Chin to jeszcze producenci powoli przestają bajdurzyć o przejściu na elektryki ale że może hybrydy nie są takie niefajne jak jeszcze rok temu głoszono. o ile nie wygra ideologia to jakiś kompromis będzie...

Odnośnik do komentarza

Ja po pozytywnych wrażeniach z jazdy nowym Yarisem, ciekaw jestem jak w praktyce wypada ten nowy Lexus LBX. 
Na zdjęciach wygląda fajnie, zdaniem testujących podobno rzeczywiście jest lepiej wykończony i wyciszony niż Toyota, do tego marka o świetnej reputacji w dziedzinie bezawaryjności, nieco niekonwencjonalna i niebudząca aż tylu negatywnych skojarzeń jak typowe niemieckie premium. 

Odnośnik do komentarza
Wiem, że są tutaj alfiarze więc prośba o podpowiedź. Jadę jutro zobaczyć z  Alfę GT 1,9 JTD 2004 rok. Na co zwrócić przede wszystkim uwagę?
Przy Alfie z tego rocznika to klasycznie elektronika, wahacze, zawiasy, rozrząd na dzień dobry + stan egr. Nie wiem która to wersja silnika, ale warto spytać o klapy wirowe, bo to była zmora. Mogą uszkodzić całą jednostkę. Któreś miały, a któreś nie miały tych klap.

Chcesz to jako daily czy zabawkę na lato? Bo możesz trafić na worek bez dna wymagający masy cierpliwości. Alfa zaczęła się ogarniać mniej więcej od modelu 159 dopiero.
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Wooyek napisał:

Czy lawete musisz brać ze sobą czy właściciel już ma. :nosacz3:

 

Hehe, numer do laweciarza mam już zapisany w kontaktach :boomer:

 

8 godzin temu, Patricko napisał:

Chcesz to jako daily czy zabawkę na lato? Bo możesz trafić na worek bez dna wymagający masy cierpliwości. Alfa zaczęła się ogarniać mniej więcej od modelu 159 dopiero.

 

Nie ja kupuję. Jadę zobaczyć jako dodatkowe chłodne oko na ten samochód. Popytam o to o czym wspomniałeś i sprawdzę ile będę mógł. Jeśli rzeczywiście będzie potencjalnie wiele do zrobienia to może przekonam kupującego do modelu 159/Brera.

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.03.2024 o 23:58, iluck85 napisał:

Zgadza się, jedna z droższych na allegro. 

Ale to i tak pokazuje głupotę tego wszystkiego i w jakim kierunku to idzie.

Gdy wchodziły diesle z common rail komplet wtrysków do Citroena C5 kosztował 18 tys przy cenie 54 tys nowego samochody w salonie także nie ma się co ekscytować. Pamiętam jak podobnie było przy hybrydach "haha bateria w cenie kilkuletniego auta, gdzie ta oszczędność"

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Postal napisał:

Wiem, że są tutaj alfiarze więc prośba o podpowiedź. Jadę jutro zobaczyć z  Alfę GT 1,9 JTD 2004 rok. Na co zwrócić przede wszystkim uwagę?

Miałem taką Alfę, wspominam ją bardzo miło.Silnik, skrzynia pancerne.Progi i podłoga to najsłabsze elementy .Zrobienie progów to mały koszt.Jak jest zdrowa podłoga to można brać bez wachania. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Mustang napisał:

Na pewno lepszy design zewnętrzny niż to nowe X2 plus bardzo fajny kolor. 

To prawda, ta wersja po lifcie jest dziwna - kompletnie nie w moim stylu. No ale mnie jako fanboya Audi bardzo trudno przekonać do BMW - chociaż póki co jestem zachwycony. 

Środek i wykończenie, miękkie skóry, mega to wszystko jest zrobione jak w takim segmencie BMW. No i silnik na taką budę w zupełności daje radę, fajna odskocznia od mojego daily - pewnie będą sporo z niego korzystał po mieście.

Rozważaliśmy jeszcze T-roca/T-crossa - pod względem wykończenia i wnętrza to jest przepaśc.

Edytowane przez Faranell
Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Mustang napisał:

No szczególnie T-cross, to tylko Polo w środku, chociaż T-roc też szczególnie nie zachwyca. 

To prawda, nie wiem jak jest teraz bo wszedł lift to T-crossa, ale wcześniej nawet kamery cofania nie można było doposażyć.

No nic, pojeździmy zobaczymy - póki co jest naprawdę przyjemnie, wielki plus prowadzenia tego samochodu, naprawdę go czuć i prowadzi się rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...