Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

stary ja od lat jeżdżę zdezelowaną dislową micrą z 2003r, bo ostatnie lata wszystko pchałem najpierw w spłatę mieszkania, a później w spłatę domu, więc co nie kupie to pewnie będzie to dla mnie przeskok o lata świetlne. 

Po prostu mam dosyć już trochę wszystkich kredytów i póki co wybieram tak, by nie dostawać po kieszeni za bardzo i w końcu trochę się odkuć z kasą.

Jedyne czego się boje to zimy w aucie napchanym tak elektroniką, bo niestety garażu nie mam...

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Marcin_wawa napisał(a):

Całkowity koszt auta to coś więcej, niż jego cena w salonie.

dokładnie, i często właśnie przy wyliczeniu całości Toyota odpada, a przynajmniej u mnie tak było ;) 

 

jak kupowałem Ceed'a to alternetywę miałem Corollę, cena po wszystkich rabatach w obu miejscach to było jakieś 15k na korzyść Kia, więc do zaakceptowania byłaby Toyota bo przy przebiegach które robię zaoszczędzone paliwo zwróciłoby mi tą cenę po 4 latach, ale - leasing dla Toyoty wychodził dużo drożej (w 3 lata ok 15k więcej do zapłaty, ogólnie warunki Toyoty były tragiczne), do tego ubezpieczenie było prawie 2x droższe (2.5k Kia, 4.5k Toyota). po uwzględnieniu tego wszystkiego i dodaniu do tego skrzyni CVT stwierdziłem że nie warto ;) 

Edytowane przez gtfan
Odnośnik do komentarza

no Hyundai ma naprawdę dobre warunki na auta 2025 - jutro jazda próbna (automatem, bo akurat manualu nie mają xD) - od razu dopytam o koszty ubezpieczenia roczne i może pójdzie rezerwacja.

Wstrzeliłem się akurat tak, że w czerwcu byłby do odbioru. Dzięki z pomoc i sugestie!

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 hours ago, Sedrak said:

Nie lubię tego systemu albo po prostu auta, którymi jeździłem miało bardzo słaby ten system, bo jeździło się tragicznie i jakoś do mnie to nie przemawiało. W Peugeotie natomiast mam tylko, że jak najade na linię to koryguję i to jest tragiczne i zawsze mam wyłączone. Za to jest jeden system, którego mi bardzo brakuje tj. informowanu o przeszkodzie z przodu. Nie musi sam hamować, ale ważne by informował. 

Może tamte auta miały tylko lane assist? W nowej 308 np. podobny system w stylu autopilota jest tylko jako opcja w wersji GT. 

Odnośnik do komentarza

powoli też się rozglądam za nowym autem, miałem brać już teraz ale żona zastopowała pomysł bo jesienią czeka nas wykończenie mieszkania, także chyba dopiero na wiosnę 2025 będę brał.

 

a byłem prawie że zdecydowany na Hyundai i30. co prawda po tym co odwala mi skrzynia dwusprzęgłowa w Kia Ceed (a wraz z nią serwis który oczywiście nigdy nie widzi problemu) miałem już nigdy nie wracać do koreańskich aut, ale w sumie wszędzie teraz dwusprzęgłówki, a jak patrzę na specyfikację to w cenie full i30 ciężko znaleźć coś podobnego, a trochę zależy mi na wyposażeniu które tam jest - chociażby elektryczne fotele z pamięcią ustawień bo już mam dosyć zmieniania się z żoną i ciągle szukania wygodnej pozycji. no ale jak mam czas na zmianę to będę mógł powoli się na spokojnie porozglądać.

 

jak macie coś fajnego do polecenia to poproszę - wymagania to kombi kompakt lub klasa średnia, benzyna ok 150KM, budżet najlepiej do 150k. najlepiej skrzynia automat, chętnie bym już odpuścił dwusprzęgłówki

 

Edytowane przez gtfan
Odnośnik do komentarza

1.2 od Stellantis planuję głównie z powodu że można je mieć z klasycznym automatem, ale z tego co słyszałem to oni też idą w dwusprzeglowki, więc za rok może już być po ptakach. Ale zobaczymy,. pewnie 308 obczaję. Trochę korci mnie C5X, co prawda wygląd to trochę nie mój klimat ale ponoć są nieziemsko wygodne, ale pewnie nie będzie ten silnik za bardzo napędzał tej budy, a inne wersje to już plug-in. Jakimś VAG z 1.5 pewnie się przejadę, trochę trochę kusi zejście z wyposażenia na rzecz większego auta, więc superb pewnie będzie jeżdżony, jakaś octavia pewnie też. Pewnie też dam szansę Corolli 2.0. ale generalnie nie ma nic co by mnie jakoś wybitnie przekonywało...

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, gtfan napisał(a):

dokładnie, i często właśnie przy wyliczeniu całości Toyota odpada, a przynajmniej u mnie tak było  

 

jak kupowałem Ceed'a to alternetywę miałem Corollę, cena po wszystkich rabatach w obu miejscach to było jakieś 15k na korzyść Kia, więc do zaakceptowania byłaby Toyota bo przy przebiegach które robię zaoszczędzone paliwo zwróciłoby mi tą cenę po 4 latach, ale - leasing dla Toyoty wychodził dużo drożej (w 3 lata ok 15k więcej do zapłaty, ogólnie warunki Toyoty były tragiczne), do tego ubezpieczenie było prawie 2x droższe (2.5k Kia, 4.5k Toyota). po uwzględnieniu tego wszystkiego i dodaniu do tego skrzyni CVT stwierdziłem że nie warto  

 

Akurat produkty finansowe, to coś co można ostro negocjować albo wybrać zewnętrzny bank jak pko leasing, alior itd. Tutaj dużo zależy od doradcy i zapiętej prowizji.  Dodatkowo jak już handlowiec nie da rady czegoś przebić, to jest opiekun z banku. ;)  Nie ma szans na takie różnice po próbie negocjacji warunków. Teraz jest np. leasing 102,5% na wybrane modele, więc oferta nie odbiega od konkurencji lub ją przebija. Co do ubezpieczenia, to pełna zgoda. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Marcin_wawa napisał(a):

 

Akurat produkty finansowe, to coś co można ostro negocjować albo wybrać zewnętrzny bank jak pko leasing, alior itd. Tutaj dużo zależy od doradcy i zapiętej prowizji.  Dodatkowo jak już handlowiec nie da rady czegoś przebić, to jest opiekun z banku. ;)  Nie ma szans na takie różnice po próbie negocjacji warunków. Teraz jest np. leasing 102,5% na wybrane modele, więc oferta nie odbiega od konkurencji lub ją przebija. Co do ubezpieczenia, to pełna zgoda. 

 

No tak można wziąć zewnętrzne finansowanie ale wtedy najczęściej tracisz rabaty bo wiadomo że oni sobie je rekompensują w usługach finansowych :) A w tym 2019 roku rabaty nie były symboliczne. Także coś za coś. 

 

Wczoraj jeszcze posiedziałem nad cennikami i obawiam się że jeśli nic innego mi nie zaskoczy to chyba skończy się na Golfie :/

 

Edytowane przez gtfan
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Mustang napisał(a):

Jak z jakiegoś powodu wolisz nie dsg, to może Kuga? Ciut inna klasa, ale za to jest ciekawa wersja z 2.5 CVT hybrydą. 

Musiałbym się przejechać, ale troszkę miałbym obawy przed cvt od Forda ;) znasz może opinie o ich awaryjnosci?

 

no i to SUV, wolę kombi ale SUV też by był ok, ale jak w głowie zaakceptuję że dopuszczam suva to się dopiero zacznie gorączka z wyborem, chociaż akurat żona by była zadowolona ;)

 

Odnośnik do komentarza
10 hours ago, gtfan said:

powoli też się rozglądam za nowym autem, miałem brać już teraz ale żona zastopowała pomysł bo jesienią czeka nas wykończenie mieszkania, także chyba dopiero na wiosnę 2025 będę brał.

 

a byłem prawie że zdecydowany na Hyundai i30. co prawda po tym co odwala mi skrzynia dwusprzęgłowa w Kia Ceed (a wraz z nią serwis który oczywiście nigdy nie widzi problemu) miałem już nigdy nie wracać do koreańskich aut, ale w sumie wszędzie teraz dwusprzęgłówki, a jak patrzę na specyfikację to w cenie full i30 ciężko znaleźć coś podobnego, a trochę zależy mi na wyposażeniu które tam jest - chociażby elektryczne fotele z pamięcią ustawień bo już mam dosyć zmieniania się z żoną i ciągle szukania wygodnej pozycji. no ale jak mam czas na zmianę to będę mógł powoli się na spokojnie porozglądać.

 

jak macie coś fajnego do polecenia to poproszę - wymagania to kombi kompakt lub klasa średnia, benzyna ok 150KM, budżet najlepiej do 150k. najlepiej skrzynia automat, chętnie bym już odpuścił dwusprzęgłówki

 

Do 150k to polecam Formentora :) Niedługo wychodzi lift z miękką hybrydą w 1.5 za 150 ale dodatki droższe, obecną wersje mozna kupic spokojnie na placu za mniej z fajnym wyposażeniem.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Czoperrr napisał(a):

Do 150k to polecam Formentora  Niedługo wychodzi lift z miękką hybrydą w 1.5 za 150 ale dodatki droższe, obecną wersje mozna kupic spokojnie na placu za mniej z fajnym wyposażeniem.

odpada niestety, auto piękne ale dla mnie za mały bagażnik - regularnie wożę rower w bagażniku i średnio mi się chce wracać do odkręcania koła ;) mógłby być Leon ale nie wiem czy nie jest za sportowy jak na moje potrzeby...

Odnośnik do komentarza
Just now, gtfan said:

odpada niestety, auto piękne ale dla mnie za mały bagażnik - regularnie wożę rower w bagażniku i średnio mi się chce wracać do odkręcania koła ;) mógłby być Leon ale nie wiem czy nie jest za sportowy jak na moje potrzeby...

No bagażnik trochę mały fakt, zmieszczę tam wózek dziecięcy i jedną walizkę i na tym koniec.

Odnośnik do komentarza
29 minutes ago, gtfan said:

Musiałbym się przejechać, ale troszkę miałbym obawy przed cvt od Forda ;) znasz może opinie o ich awaryjnosci?

 

no i to SUV, wolę kombi ale SUV też by był ok, ale jak w głowie zaakceptuję że dopuszczam suva to się dopiero zacznie gorączka z wyborem, chociaż akurat żona by była zadowolona ;)

 

Wygląda na to, że opinie są pozytywne, np. tutaj:

https://bobistheoilguy.com/forums/threads/ford-hybrid-reliability-thoughts.342219/

Na C5X w Polsce też są duże rabaty jak tutaj?

https://www.autohaus-tabor.de/de/tabor-mobile/fahrzeuge/citroen-c5_x-81598522.html

 

 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Mustang napisał(a):

Wygląda na to, że opinie są pozytywne, np. tutaj:

https://bobistheoilguy.com/forums/threads/ford-hybrid-reliability-thoughts.342219/

 

przeklikałem z grubsza konfigurator bez zagłębiania się w szczegóły (po prostu wersja wyposażenia i silnik) wychodzi i tak za drogo, realnie przed rabatami prawie 200k, trochę za dużo...

 

4 minuty temu, Mustang napisał(a):

są, problem w tym że aktualnie podstawowa wersja (ale całkiem ok wyposażona) to prawie 180k. ale co ciekawe można znaleźć jeszcze nowe auta z 2022r po 130k ;) 

Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, gtfan napisał(a):

 

No tak można wziąć zewnętrzne finansowanie ale wtedy najczęściej tracisz rabaty bo wiadomo że oni sobie je rekompensują w usługach finansowych  A w tym 2019 roku rabaty nie były symboliczne. Także coś za coś. 

 

Wczoraj jeszcze posiedziałem nad cennikami i obawiam się że jeśli nic innego mi nie zaskoczy to chyba skończy się na Golfie :/

 

 

Tak to nie działa. :) I jest niezgodne z prawem jeżeli rabat jest komunikowany w cenniku. Klient leasingowy niczym się nie różni od klienta gotówkowego i ma prawo do tych samych rabatów. 

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Marcin_wawa napisał(a):

 

Tak to nie działa.  I jest niezgodne z prawem jeżeli rabat jest komunikowany w cenniku. Klient leasingowy niczym się nie różni od klienta gotówkowego i ma prawo do tych samych rabatów. 

Oczywiście że tak działa bo nie mówię o rabatach które są w cenniku które najczęściej są symboliczne ale o tych uznaniowych które jesteś w stanie dostać jak już pojawisz się w salonie :) Wszystko zależy od marki i jej polityki, są marki które od cennika niewiele ugrasz, ale już np. w markach francuskich często jesteś w stanie dostać rabat rzędu 20% - mój przykład Megane na które dostałem spory rabat pod warunkiem że wezmę ich leasing 118% :D To samo jest w VW, nawet w ogłoszeniach na otomoto masz często informację że cena obowiązuje w przypadku ich konkretnego finansowania.

Edytowane przez gtfan
Odnośnik do komentarza

Uwielbiam wszelkie tematy gdzie trzeba coś doradzić:

"Mam 70k na samochód nowy"

"Dorzuć 30.000 i masz już petardę"
"Po co nowy lepiej 3-4 letni"
"E tam w tej cenie masz 10 letnie BMW"

"Jebać LCD tylko OLED"

"Za 1000 złotych to Ty telefonu nie kupisz, lepiej dorzuć trochę i weź Samsunga za 2500 albo używanego iPhona"

:)

  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...