Skocz do zawartości

PlayStation VR - komentarze i inne rozmowy


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Zagrałem w super hot. Co prawda grałem na HTC Vive w "salonie gier", ale to jest kurna jakaś rewolucja. Pół godziny strzeliło mi w jakieś 5 minut. Chciałem sprawdzić co to te fau ery i czy mój mózg z chorobą lokomocyjną sobie poradzi. Zero mdłości, tylko lekki szum w głowie, pewnie z szoku jakie to super.

 

Czy są jakieś plotki o zbliżających się promocjach na psVR? ten megapack był w dobrej cenie już ze dwa razy. 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Akurat Superhot jest łatwo przyswajalny "lokomocyjnie", bo całe poruszanie się odwalamy samodzielnie, więc o mdłości raczej trudno. Sam niezbyt dobrze znoszę chorobę VR, ale akurat w Superhot mogłem spędzić kilka godzin bez zająknięcia. Ta gra nie jest najlepszym testem pod kątem mdłości. Tak tylko wspominam, żebyś się nie sugerował zbytnio.

Za to z założeń gameplayowych jest prawie że idealna pod VR.

 

A megapacki to  nie wiem, promocje pojawiają się cyklicznie, jednak nie orientuję się w ich okolicznościach i plotkach.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, grzybiarz napisał:

to może w jakimś media markt obczaj PSVR w ruchu, bo jak w "salonie gier" miałeś na wypasionym kompie, to tutaj może być trochę słabszy efekt "wow".

No dobra ale to nie był RDR2 tylko superhot z grafiką jak z ps3 (jak większość gier VR, co nie?). Super komp nie zrobi z tego next gena. Wcześniej pograłem 5 minut w jakąś denną gierkę gdzie się strzelało z łuku do orków. 

 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, qraq_pk napisał:

No dobra ale to nie był RDR2 tylko superhot z grafiką jak z ps3 (jak większość gier VR, co nie?). Super komp nie zrobi z tego next gena. Wcześniej pograłem 5 minut w jakąś denną gierkę gdzie się strzelało z łuku do orków. 

 

Na loozie. Sprawdzałem tu i tu. Nie licząc lepszej rozdziałki wersja PC/PSVR jest identyczna jeżeli chodzi o odczucia i „efekt wow”.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wiecie co zrobiłem? Większość graczy ładuje kamerkę do PSVR na lub pod telewizor i nic w tym złego. Ale ja kupiłem sobie selfie-sticka, zamocowałem do niego kamerkę, całość do stelaża na telewizor i teraz w razie potrzeby wypier'dalam z nią prawie pod sufit, bo ogólnie lepiej jest, gdy kamera może nas śledzić trochę z góry (trzymając Move przed sobą nie zasłaniamy przy tym światełek na goglach). A po robocie zjeżdżam na dół i znowu wygląda jakby była zamontowana na TV. Ogólnie potencjał regulacyjny jest nieporównywalnie większy.

Co najważniejsze: dzisiaj grałem tak w Beat Sabera i zauważyłem znaczną poprawę trackingu. No praktycznie ani razu nie zauważyłem, by któraś pałka mi wariowała czy zgubiła własne położenie w przestrzeni. Wcześniej to się zdarzało sporadycznie, a dzisiaj dwie godziny grania i nic.

:notbad:

Odnośnik do komentarza

Na trzech to nie, ale 2,5 metra będzie. Po prostu łapie dzięki temu lepszą perspektywę (jak kamery monitoringu), ale ja ogólnie nie mam wiele miejsca w pokoju z konsolą i ponieważ nie mogłem już dalej się odsunąć od kamery, to chciałem pokombinować. Mi też się wydawało, że na wprost powinna być, ale okazuje się wyżej znaczy lepiej, przynajmniej w moim odczuciu (i na podstawie paru innych opinii m.in. z YouTube). A już z pewnością nie jest gorzej. W spokojniejszych grach może to być niedostrzegalne, ale przy wyższych poziomach Beat Sabera przynosi najwyraźniej profity. 

Natomiast ogólnie znana jest opinia, że lepiej kamerę mieć na, niż pod TV. U mnie pod TV też wypadała najsłabiej i najbardziej kapryśnie.

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Meanthord napisał:

Czesc,

 

mam PS4 slim. Czy warto inwestować w VR nie mając wersji pro konsoli? Pytam serio, bo nie chce wydać kasy w błoto a potem męczyć się kij wie z jakimi problemami.

Miałem możliwość testowania tylko RE7 VR na slimie i PROsiaku i na slimie wszystko co jest z boku jest rozpikselowane natomiast na PRO wszystko jest ostre. Oczywiście jak przekręcasz głowe i to co było wcześniej rozpikselowane a teraz znajduje się centralnie przed Tobą jest już normalne także jakoś bardzo to nie przeszkadza. Grało mi sie tak samo miodnie na obu konsolach.

Odnośnik do komentarza

Uzywalem rok prawie na slimie i bawiłem się wyśmienicie. AstroBot i SuperHot mnie zachwycil. W trakcie Blood and Truth zmieniłem konsolę na Pro i różnicy nie zauważyłem ale ja nie jestem graficznym zj.ebem. Poza tym na PSVR cofniesz się o generację jeśli chodzi o grafikę ale to nie problem imo.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, grzybiarz napisał:

Czy jakimś płynem (do szyb można, czy musi być do okularów?)

A broń cię (pipi)a ręka Kuternogiego takie rzeczy robić. Tylko ściereczka z mikrofibry i delikatne koliste ruchy czyszczące soczewki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...