Skocz do zawartości

PlayStation VR - komentarze i inne rozmowy


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

@balon - są 2 opcje sterowania z move, 1 z wciśniętym przyciskiem, 2 to z teleportacją (tandeta), teraz przełączyłem na full chodzenie i jest świetnie, jeszcze jak w patchu dodadzą smooth turning zamiast skokowego to będzie ideał ; na padzie nie ma sensu się bawić wg mnie

 
ta gra jest niesamowita...teraz zrobiłem pauzę bo mi się 1 move rozładował :D 
 
w grze (grze? tzn tamtym świecie) zrobiła się noc, zaatakowały mnie wilki. jakbyście nie wiedzieli to wilki są duże. i gryzą. był też jeleń ale spier.dolił gdzieś ;) jest pełnia i widoki są bajkowe po prostu, nie mogę się napatrzeć i przystaję co chwila żeby oglądać teren...
 
testowałem łuk, napinanie cięciwy na move jest boskie, jeden trzymasz pionowo drugim napinasz :] satysfakcja z ustrzelenia czegokolwiek jest ogromna bo aimuję się na oko, ten pies w riverwood to wielkie bydle! sięgające do pasa a sama wiocha jest sweet wch. poniżej moje pierwsze ofiary #legolas
 
gJCmEuR.jpg
z5xSfQi.jpg
19VYWMC.jpg
 
 
 
 

 

Edytowane przez nero2082
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, da$io napisał:

Można gdzieś to potestować przed zakupem albo wypożyczyć?

 

z fb PlayStation Polska

 

Często piszecie do nas, że chcecie przetestować PlayStation VR.
W związku z tym postanowiliśmy przygotować dla Was specjalne miejsca, w których będzie on dostępny!
Zapraszamy w weekendy 24-26.11, 1-3.12, 8-10.12 i 15-17.12
Pełna lista miejsc dostępna jest tutaj 25b6.png bit.ly/WeekendyzPSVR

 

idźcie i proście o pokaz Skyrim i Resident 7 :D ewentualnie VR Worlds - London Heist no i Until Dawn RoB

 

ja się przejdę bo może będzie coś w co nie grałem, np. Farpoint

 

Edytowane przez nero2082
Odnośnik do komentarza

No ja obecnie skyrima odpuszczam , według TVGRY dość spory zawód . W tym roku może jeszcze RE7 + FARPOINT wjedzie jak w dobrych cenach się trafi . Po kilku dniach zabawy uważam że każda gra powinna mieć opcje gry podczas siedzenia. Gra mi się lepiej i nigdy nie mam problemów z kontrolerami podczas tego typu gier , RAW DATA dało radę w momencie przywieszenia kamery jakoś 40cm wyżej niż głowa do ściany ale już takiemu superhot nic nie pomaga . SUPERHOT VR byłoby zdecydowanie giereczką 10/10 bo zabawa jest świetna , unikanie kul , wyrywanie broni i okładanie suchych delikwentów to czysty miód . Tylko co chwila jest jakiś problem z trackingiem , zakładam że problem taki sam jak z JOB SIMULATOR gdzie trzeba mieć dość sporych wymiarów pokój i kamere zawiesić wysoko. Dalej kombinuje jak tu zamontować kamere by idealnie łapała mnie w każdej grze ale to jest niemożliwe i trzeba zmieniać jej pozycje w kilku grach . Jak ustawie kamere by większość gier działała (na upartego i tego SUPERHOT idzie pograć no ale czasem kompletnie wybija z zabawy tracking) to już taki job simulator nie ma szans by działał i kamerę muszę ustawić niżej by gra działała a wtedy już nic innego nie lata . Nie wiem jak to wygląda na okulusie ale sony musi ogarnąć sprawę i może wydać te dodatkową kamerę dla chętnych albo nową wersje dildosów . 

Edytowane przez SpacierShark123
Odnośnik do komentarza

ścięte cenki pudełkowych do 6 dyszek

 

https://lowcygier.pl/promocje-pudelkowe/wyprzedaz-gier-na-ps4-w-mediamarktsaturn/#more-131374

 

hmmm chyba się musze gdzieś przejść  :D Farpoint + PS Aim 229zł

 

https://mediamarkt.pl/konsole-i-gry/gra-ps4-vr-farpoint-kontroler-playstation-vr-aim?utm_source=tradedoubler&utm_medium=affiliate&utm_term=tradedoubler&utm_campaign=tradedoubler

 

 

zwykła

 

nie mam porównania, wiem tylko że w Skyrim się niewiele różni (dodany supersampling), natomiast ponoć Resi dużo zyskuje, i gierki które dostały pro patcha

 

 
@SpacierShark123 ta recka od GOLa to żenada, jak można oczekiwać od PSVR lepszej grafy gdy PS4 musi wyrenderować 60fps na każde oko? lepiej na chwilę obecną nie będzie, wytrzymałem 3min tego steku lolowatych bzdur

 

Edytowane przez nero2082
Odnośnik do komentarza

też wziąłem ten bundle z Farpoint, w Łodzi zeszły w godzinę od aktualizacji cen, w sklepie był ostatni :cool2: także mam już świętą trójcę (Skyrim, RE7, Farpoint)

 

z tych 6dyszkowców to być może EVE i Battlezone są jeszcze godne uwagi, sprawdź dema najpierw, no i VR Worlds jak nie masz to obowiązkowo raczej

 

wracam do Matrixa 1.0 :turned:

Odnośnik do komentarza

Kupiłem. Zestaw z GT za $300. Dodatkowo Apollo 11, Re7 i Robinsona i Farpointa. Farpoint potargał mną konkretnie. Ten moment w którym wychodzisz z kapsuły, i zaczynasz rozglądać się na boki a potem zaczynasz bawić się bronią. Dodając motyw pająka skaczącego ci na twarz czy stanie nad zboczem urwiska. Mocno! Wszystko działa bardzo dobrze jak się odpowiednio skalibruje. Za samo to doświadczenie nie żałuję wydanych pieniędzy, a to dopiero początek zabawy. W sumie to VR kupiłem dla Skyrim ale nie będę teraz płacił pełnej ceny za grę z poprzedniej generacji. Mam content to poczekam aż cena spadnie.

 

Jedyny minus samych gogli jest taki, że czasem oddychanie nosem powoduje parowanie okularów i dosyć szybko człowiek się w ogóle poci.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
40 minut temu, ping napisał:

Jak sobie radzicie z VR sickness? Po jakimś czasie człowiek się przyzwyczaja? Muszę robić co 10 minut gry przerwy bo mnie mdli, na HTC Vive nie doświadczyłem takich akcji (może dlatego, że rozdzielczość wyższa i jednak grałem na stojąco).


Sprawa indywidualna, ping. Ja początkowo nie byłem w stanie przejechać w takim DcVR jednego okrążenia bez uczucia mdłości. Organizm jednak się przyzwyczaił i później nie miałem kłopotu by grać w nią kilkadziesiąt minut bez uczucia dyskomfortu.

RIGS, który jest bardzo dynamiczną grą sportową (polecam) również nie sprawił mi najmniejszych kłopotów. Podobnie StarDust, czy UntilDawn.
Natomiast Robinson po kilku próbach wylądował na stałe na półce. Za każdym razem źle się czułem już po kwadransie gry.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj zacząłem ogrywać Drivecluba i wytrzymuję dwa-trzy wyścigi. Dotychczas najgorsze były dynamiczniejsze zjazdy wagonikiem w Until Dawn, no i jednak RIGS też dał solidnie w kość (w połowie tutoriala miałem dość). Najlepiej czułem się z Thumperem i Rez Infinite - obie gry dość dynamiczne, jednak z jakiegoś powodu nie sprawiały dużego wyzwania. Mam nadzieję, że jednak błędnik po kilku tygodniach przyzwyczai się do bycia oszukiwanym bo to zbyt fajna zabawka, żeby z niej zrezygnować (choć do 'prawdziwego' VR czyli combo VIVE + mocny PC się nie umywa). Bardzo pozytywne zaskoczenie, a paradoksalnie największą radość sprawia oglądanie casuali, którzy nie mieli w życiu zbyt wiele z grami do czynienia.

Odnośnik do komentarza
A ten Star Trek to dobra zajawka? Warto płacić tyle ile sobie krzyczą?



W coopie piękna sprawa, gra niestety w pełnej cenie, ale ostatnio było promo.

Fajnie jest zobaczyć innych graczy w grze, dlatego z chęcią zagrałbym w warewolves within, ale to już trzeba mieć ekipę.
Odnośnik do komentarza

No ja nie miałem żadnego problemu z VR , a dziwne uczucie towarzyszące katapultowaniu z kapsuły w RIGS czy też podczas szybkiej jazdy w UD uważam na plus bo jednak jest to dość fajne. Pograłem już trochę dłużej i opiszę kilka spraw. Przede wszystkim mój pokój jest dość wąski ale długi , niestety ułożenie mebli/konsoli sprawia że kładąc kamerkę na telewizorze granie w w większość gier jest nie możliwe bo move traci sygnały. Po kilku próbach doszedłem do wniosku że najlepiej jak mam przyczepioną kamerkę do ściany na wysokości około 2.5metra . Łapie mnie całego i kamera patrząc pod kontem dużo bardziej ogarnia co się dzieje w grach , przedtem RAW DATA w opcji z strzelbą było nie grywalne bo zasłaniały się MOVE nawzajem i jeden tracił sygnał , teraz wszysko działa super i nic nie gubi sygnału . Dzięki takiemu ustawieniu kamery jestem w stanie bez problemu grać w giereczki pokroju RAW DATA na siedząco i nic nie gubi nawet na moment sygnału. Problem mam natomiast z 2 giereczkami , JOB SIMULATOR odpuściłem po demku bo trzeba mieć dość spory zakres ruchu i trzeba jednak napewno więcej niż nawet poleca sama gra , a szkoda bo fajna giereczka do zabawy . Bardziej ubolewam nad świetnym superhot , które jest niesamowicie niedopracowane i mimo że kamerka łapie kontrolery to potrafi gra wariować , czy to uciekają mi dłonie czy też nie jestem w stanie czegoś złapać . Najbardziej siadło mi zdecydowanie UD , które uważam za najlepsze doświadczenie VR obecnie na PSVR. Czekam na więcej tego typu giereczek bo obecnie przeglądając PSSTORE nic więcej nie byłem wstanie dla siebie znaleźć . Kończę obecnie RAW DATA i zabieram się za Batmana bo też wydaje się fajnym doświadczeniem. Kombinowałem też z podłączeniem PSVR do PC przez trinusa ale odpuściłem bo za dużo roboty . Fajnie jakby sony puściło sterowniku na pc jak do kontrolera PS4 by można było bez kombinowania cieszyć się dużo większą liczbą gier .

Odnośnik do komentarza

jeśli chodzi o chorobę lokomocyjną to osobiście mnie ominęła, posłuchałem się też ludzi z reddit i grałem w mało intensywne gierki na początek (te statyczne/z kokpitem), a dopiero potem rzuciłem się na te z full poruszaniem , w Skyrim na początku jak zacząłem biegać po tawernie to też takie dziwaczne uczucie się załączyło, taki desync matrixa :]

 

brat ma ten motion sickness i testowałem na nim ;] które gry zniesie a które nie - odpłynął na razie tylko po RE7 (15min chodzenia i dość), problem mały przy Until Dawn zjazdach kolejką ;) ale jak robił takie same ruchy i uniki jak w grze to o dziwo mu to pomagało...to i jakieś alko np. ;p resztę katuje normalnie ale robi przerwy częściej ode mnie

 

dobry tekst na ten temat

 

https://updoggames.wordpress.com/2017/11/21/remedies-for-vr-motion-sickness/

 

 

 

 

Edytowane przez nero2082
Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, ping napisał:

Dzisiaj zacząłem ogrywać Drivecluba i wytrzymuję dwa-trzy wyścigi. Dotychczas najgorsze były dynamiczniejsze zjazdy wagonikiem w Until Dawn, no i jednak RIGS też dał solidnie w kość (w połowie tutoriala miałem dość). Najlepiej czułem się z Thumperem i Rez Infinite - obie gry dość dynamiczne, jednak z jakiegoś powodu nie sprawiały dużego wyzwania. Mam nadzieję, że jednak błędnik po kilku tygodniach przyzwyczai się do bycia oszukiwanym bo to zbyt fajna zabawka, żeby z niej zrezygnować (choć do 'prawdziwego' VR czyli combo VIVE + mocny PC się nie umywa). Bardzo pozytywne zaskoczenie, a paradoksalnie największą radość sprawia oglądanie casuali, którzy nie mieli w życiu zbyt wiele z grami do czynienia.


Zgadzam się, ale powiem ci ping, że z tym oglądaniem innych podczas rozrywki, to różnie bywa. Jak Moja sprawdzała The Kitchen, to TAK zaczęła się wydzierać, że byłem przekonany, że odruchowo rzuci goglami i będzie to najdroższa wersja demonstracyjna w historii. Ale pal sześć sprzęt. Łzy jej poleciały z tych emocji (a tak śmieszkowała, jak ja grałem), a ja byłem pewny, że sąsiedzi słysząc jej wrzaski policję wezwali. I teraz zapuka ci taki stróż prawa do drzwi, otworzysz, on będzie słyszał jak w innym pomieszczeniu kobieta szlocha i wytłumacz mu, że "grała" sobie na PS4 :obama::dunno:

Niemniej faktycznie,  jak ktoś macha kontrolerami move w znakomitym The London Heist, bądź przestraszy się rekina w Ocena Descent (także polecam), to można się uśmiać.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Fanek napisał:

Wiem że da radę ale za dużo roboty było i cały czas coś stało na przeszkodzie. Do tego bez kontrolerów ruchowych nawet nie warto było by kombinować.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...