Skocz do zawartości

PlayStation VR - komentarze i inne rozmowy


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

nie zapomnij wziąć 2x PS Move, mogą być te od PS3, mam dużo większą radochę z gierek gdzie jest większa interakcja (RE7 to wyjątek)

 

wczoraj jeden motyw z VR Worlds - London Heist rozwalił mnie na łopatki - jest rozmowa w cztery oczy z jakimś szefem, typ chce żeby mu dać ognia do cygara, ok podaję mu zapalniczkę. potem sam podnoszę fajki i podpalam cygaro dla siebie i jaram je w VR :D przykładając PS Move w okolice buzi. i teraz to co mnie rozłożyło - dla beki udawałem że puszczam dymka i co się stało? leciał gurwa dymek w grze (!!!) nie wiem na jakiej zasadzie to zadziałało ale tak właśnie było...sztos jak jprdl :blush:

 

wczuwka jest nieprawdopodobna, chciałem typowi zrobić odgachę na ręce to ją odsuwał :c

Edytowane przez nero2082
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Farpoint z PS Aim jest na liście gier do wzięcia, wiem że to będzie sztos :D

 

teraz ma być ta ścinka cen na PS Store koło black friday to może będzie promo na VR gierki, ja poproszę ścinkę na Batmana i Superhot ;) no dobra chcę jeszcze Paranormal Activity, Brookhaven Experiment, Job Simulator, Thumper i Robinsona...ajjj rozpędziłem się :D 

 

jutro pojawi się tez open beta social gierki pod VR - Rec Room - jestem ciekaw czy to będzie fajne

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Ins napisał:

No mnie to irytuje za każdym razem jak włączę sprzęt. Chyba ogram RE7, nagram się w REZ'a i pozbędę się tego. Niestety ale jakość obrazu i ta siatka to zbyt dużo jak dla mnie.

 tez sie zdziwilem, ze w goglach vr za 999 pln nie dali ekranow z rozdzialka 8k.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Witam, czy ktoś próbował odpalać na vr gry 3d np. sniper elite i czy gra działa w 3d. Pytanie drugie to czy w residencie podobnie jak demie obracanie na boki następuje skokowo a nie płynnie podczas grania w goglach.

                                           Z tego co znalazłem wynika że takie gry nie działają w 3d na goglach.

Edytowane przez rah
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Dave Czezky napisał:

 tez sie zdziwilem, ze w goglach vr za 999 pln nie dali ekranow z rozdzialka 8k.

 

Nie spodziewałem się rozmazanej papki i moskitiery na ryju. Jeszcze jak sobie przypomnę tą twoją podjarkę i teksty:
 

Cytat

 

po dluzszym ograniu RIGS uspokajam - te ekrany sa wystarczajace do uzyskania swietnej i ostrej grafiki :obama:

PROsiak dostarczy piekna oprawe na VR :banderas:


 

 

:facepalm:


Fajny bajer, ale nadal nie wart nawet tych 999zł. 

Odnośnik do komentarza

Co do efektu siatki, tzw. SDE. To z tego co wiem to gogle sony chyba najlepiej z całej trójki producentów VR radzą sobie z tym "efektem". O tyle dobrze że SDE jest najmniej odczuwalny na ps VR. Ja osobiście ani razu po ponad roku użytkowania okularów nie zwróciłem na to uwagi. Może kolega co wyżej pisał o siatce trafił na jakiś trefny egzemplarz, albo ma coś ze wzrokiem, no bo serio o ta akurat czepiać się w goglach sony nie można.

 

Testowałem chwilę Oculusa w jakimś kinie 7D, i tam efekt siatki jest odczuwalny i to wyraźnie.

Odnośnik do komentarza

Wzrok mam dobry, nie generuje SDE ;) Jeżeli ktoś tego nie widzi to raczej ta osoba ma problem ze wzrokiem. Nie bardzo rozumiem czemu mam nie narzekać skoro widzę to większość czasu. 

 

Wadliwy egzemplarz też to nie jest. Sprawdziłem dziś w markecie inny egzemplarz i dokładnie to samo.

 

Kumpel również kupił i też zauważył od razu ten "efekt". 

 

Tak więc jest to kwestia technologii i tego czy ktoś ma na to wywalone czy jednak potrafi to komuś popsuć odbiór. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jak macie jakiś duży problem z ostrością obrazu to polecam oprócz ustawienia pozycji googli także ustawić sobie odległość między oczami (ustawienia-urządzenia-playstation vr-odległość między oczami). Jak odpalacie google znajomym to niestety za każdym razem trzeba to robić i konsola nie zapisuje w pamięci tych ustawień co wydaje się (pipi) dziwne. Chyba że coś przeoczyłem.

Odnośnik do komentarza

No przydałoby się by ktoś dał jakąś opinie o skyrim , raw data mimo fenomenalnego konceptu strasznie mnie zawiodło . Zmieniłem ustawienia kamery tak by mnie obejmowała całego i nie było problemu z wykrywaniem ruchu , strzelanie z pistoletów (zresztą jest też to w demie) świetne , machanie mieczem świetne , łuk daje też radę i jak dobrze ustawiłem kamere to nie było z nim żadnych problemów no ale strzelanie z strzelby jest nie możliwe (co chwile kontrolery gubią się z niewiadomej mi przyczyny , strzelba lata na boki i nie idzie nic celować). Po za tym bugów masa i po 2 misji gra mi się zawiesiła , pomogło mi skasowanie save i rozpoczęcie gry od nowa , ponoć na dniach ma być patch ale obecnie kompletnie nie polecam bo błędy psują zabawe . Batmana jeszcze nie ograłem na porządnie ( 2 akt) ale SUPER HOT VR to obecnie moja ulubiona gra VR ,  nie miałem obecnie żadnych problemów z rozgrywką a akcje pokroju z filmów akcji SZTOS! Jeszcze kupiłem na promocji VR WORLDS i czekam na więcej opinii o skyrim(ciekaw jestem czy można grać na siedząco przy pomocy move a nie tylko na stojąco) i łyknę razem z farpoint.

 

Wie ktoś czy istnieje jakiś przedłużacz do kamer ps4?

Edytowane przez SpacierShark123
Odnośnik do komentarza
W dniu 18.11.2017 o 09:04, Moldar napisał:

Nie będzie. Wydawca doi markę ile może.

W sumie też tak myślałem, ale jednak to jest zupełnie inny tytuł przystosowany do VR (chociaż pełna cena jak z nowość AAA to przeginka) wizualnie gorsza niż na PS3 no ale te 60 fpsów per oko musi trzymać. 

 

PS4 to nie jest PC gdzie takie wsparcie można by bylo rozwiązać po prostu updatem i dać posiadaczom Skyrima VR za free. Niby dojenie ale jednak ktoś na tym pracował więc wiesz bez sensu zarzut. 

Odnośnik do komentarza

VR to genialna opcja. Naprawdę. Wczoraj wziąłem swój zestaw.

 

Miałem już mały epizod z tym cudem na początku roku. Story było takie że kupiłem Residenta 7  (jako wielki fan marki) i leciałem w gre. Mniej więcej w połowie gry zgadałem się z kumplem o tym jaka to gra za(pipi)ista, że FPP daje rade chociaż byłem sceptykiem i że ogólnie klasa. Na to kumpel (dobry chłopak) mówi że ogrywa to na VR i jest zupełnie inna gra. Mówi dalej, że następnego dnia wyjeżdża i jak chce to mam od niego na tydzień gogle i żebym sam się przekonał. Odpaliłem VR-a i zacząłem RE od nowa i.... to jak ta gra się zmienia ciężko opisać. Faktycznie jest mniej ostro i ta siatka na początku, ale po chwili zapominasz i chłoniesz. Idealnie się wstrzeliłem że dwa dni szedłem w normalnym wydaniu a kolejne cztery w goglach bo dobrze mogłem ocenić różnicę. Ten Resident pokazał mi potencjał tych gogli i tylko roczne dziecko oraz kolejne w drodze przesunęło

w czasie zakup. 

 

Większość gier to jak dla mnie popierdółki ale raz na pół roku - rok wyjdzie coś jak Resident czy Skyrim i dla tych gier warto mieć ten sprzęt. Wiarę mam. Pewnie za dwa lata trzeba będzie coś nowego kupić. Chociaż wierzę że jak sprzętowo (nowe konsole dociągną do FHD i lepszej ostrości) ogarną to wymiana gogli nie będzie potrzebna. Komórki ludzie co roku za 3k kupują żeby laski z gimbazy się jarały więc wymiana sprzętu co dwa - trzy lata też nie zaboli za bardzo. 

 

Do tej pory ogrywam na Vicie tytuły z PS One. Albo szarpie w stare strategie czy przygodówki sprzed 20 lat na PC i tam paździerz graficzny mnie nie razi bo gry są super więc narzekanie na siatkę SDE czy słabszą ostrość wkładam między bajki i zrzucam na barki rozwydrzonej młodzieży która gdzieś kilka lat temu przestała doceniać duszę a zwracam uwagę na opakowanie w grach. 

 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

no to zacząłem w Skyrim VR. Przekażę najważniejszą informację od razu, żeby nie było wątpliwości - BIEGIEM DO SKLEPU TO KUPOWAĆ, lepszej rady ode mnie nie dostaniecie, po 10minutach wiedziałem, że to jest killer app #1 mimo że mam w głowie RE7 które jest mistrzostwem świata. No ale SKALA! To rozwala i zatyka.

 

NO SYNKI TO JEST KU.RWA TO. Pierwsza scena jak jedziesz tą furmanką na ścięcie mi zaparła dech, niewolnicy coś do Ciebie mówią a w tle takie zaj.ebisteee góry i mega widoki..zrobiłem takie rozdziawienie paszczy ahhhhh (co-za-skala!) wielkość tego świata przytłacza od pierwszej sekundy gry, dosłownie. Potem jak wjechał smok to już w ogóle, ogromny skur.wysyn jest! Potem zakładanie ekwipunku jakiegoś zabitego bruda, gram na PS Move i trzeba się nauczyć całego sterowania bo nie jest za proste, pierwszego żołnierzyka jak wpadł obiłem pięściami bo jeszcze nie umiałem wyekwipować broni. ale po mordzie dostał parę razy i padł. jedyna kiepska opcja na starcie z PS Move to że defaultowo jest włączone poruszanie teleportacją i tak na razie gram (wiem że jest full locomotion poruszanie pod przyciskiem,zaraz sobie przestawię, ale na teleportach ta gra byłaby lipą mówię to od razu, zabija imersję i jest sztuczna)

 

biegnę sobie przez jaskinię uciekając i zapomniałem że tam są PAJĄKI i to całkiem duże! waliłem w nie toporem leciały bluzgi (głównie spierd.alaj i zdechnij) bo te duże skakały jak poje.busy, ohyda ;) W ogóle machanie toporkiem ps movem to jest taki fun, uwielbiam to bo trackuje swingi 1:1 można ładnie ciachać pionowo poziomo, wczuwka 100%

 

z ciekawostek to w VRze widać wszystkie detale tak dokładnie jak nigdy wcześniej, krew po utłuczeniu strażników została na toporze, oglądałem sobie toporek dobrą minutę, zachwycając się :P

 

grafa brzydsza niż w RE7 (wiadomo to jest openworld) ale te widoki, skala...nadrabiają to w trybie turbo! piękna gra, teraz widzę jakieś góry w oddali i jakiś domek tam...chyba się przejdę bo blisko to jest!

 

FUN FUN FUN killer app FUN FUN FUN :drinks:

 

po co to czytasz, klikaj Skyrim VR "dodaj do koszyka", to jest najlepsza gra na VR i tak długo zostanie (chyba ze zaczną teraz po tym sukcesie rzucać kolejne openworldy, Fallout czeka na swoją kolej :beksa:) A najśmieszniejsze że przecież dobrze znam tę grę, grałem w nią dość sporo, niby ją znam...a w VR to jest kompletnie inna bestia, czuję się jakbym dostał warpa na mapę nowego świata i jestem małym ludzikiem trybikiem w wielkim świecie...Rozmach przytłacza.

 

No trzeba to zobaczyć. Gra czeka zapauzowana, a na buzi jest wielkie ŁAŁ cały czas ;) Zachwycony jestem, spodziewałem się wypasu krów ale że aż tak?!

 

Przez te spusty na reddicie (reddit.com/r/psvr i reddit.com/r/skyrimpsvr , jest masa filmów i spisanych wrażeń) miałem ogromne oczekiwania, wiedziałem że dobrze zrobiona openworldowa gra może namieszać także balon hajpu był napompowany a i tak oczekiwania zostały z łatwością przekroczone

 

Czad. Chcij tę grę. Znowu będzie zarwana noc z PSVR, a miałem się wyspać dzisiaj T_T

 

 

 

Edytowane przez nero2082
Odnośnik do komentarza

Pytanie mam techniczne. Jak w takim Skyrimie się chodzi? Trzeba jakiś guzik trzymać? Jak skręcamy? Chodzi mi o move.

No i te move, jak jak tego shitu nie trawiłem i w sumie tylko przez to jeszcze nie wziąłem VRa, w takiego Skyrima można grać padem? Wtedy co tylko się rozglądamy głową jak prawą gałkà czy jak?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...