Skocz do zawartości

PlayStation VR - komentarze i inne rozmowy


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm pograłem trochę w Farpointa :P 

 

to miała być kosmiczna strzelanka! a dla kogoś kto się boi pająków Farpoint w 5minut robi się horrorem :> reakcje były komiczne dla obserwatorów, dla mnie nie, może zacytuję siebie :

 

"O NIE NIE NIE TYLKO NIE TO"

"O TY KU.RWO"

"SPIER,DALAJ!"

"ZAJ.EBE CIĘ SZMATO"

"AAAAAAaaaAAAAAaaa"

"przestań się drzeć" - brat

 

no nienawidzę jak mi coś skacze na twarz, a pająki! to już w ogóle. niedobrze mi było jak latały mi pod nogami...nie wiem czy to jest gra dla mnie, tak średnio na razie :]

 

także @Sylvan Wielkija Ci wierzę, bo wiem po sobie że te reakcje nie są przesadzone :) po prostu to co przed oczami uważasz za prawdę i nie da się wtedy wmówić sobie "że to nie jest na serio". próbowałem, nie działa.

 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

Ja żadnych problemów nie mam, a mogę grać i z 5h, uczucie bycia w środku jak najbardziej obecne ale czy na trzeźwo czy na fazie zawsze ustawiam poruszanie płynne (re7,here they lie) i nie mam problemów. Wyścigi też nic, zastanawiam się jakie gry są najbardziej rzygogenne bo na razie nic mnie nie ruszyło.

Odnośnik do komentarza

Trenuję, trenuję, VR Luge mnie nie ruszyło, Driveclub umiarkowanie, RIGS męczył jak już wspominałem wcześniej ale EVE Valkyrie zniszczyło mi system. Na etapie treningu z AI zaczęły się napady gorąca, a chęć rzygania była przeokrutna. Dobrze, że grałem na trzeźwo bo autentycznie zapaskudziłbym wszystko dookoła. Daję sprzęcikowi szansę przez następne dwa tygodnie, jeżeli nie poczuję poprawy to z bólem serca będę musiał sprzedać (a szkoda, bo zdążyłem już kupić kilka pudełkowych gier...).

 

Nero, zazdroszczę tego wrażenia realizmu, na mnie to niestety nie działa, ale jump scares są mocno spotęgowane. Obecnie cała zabawę niszczą mi nudności. 5 minut grania i 15 odpoczynku to nie dla mnie. Fakt, że jestem przez ostatnie dni solidnie przemęczony, ale cóż to za rozrywka wirtualna, jak trzeba siadać do niej wypoczętym.

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś ma problemy z goglami to takie gry na sam początek stanowczo odradzam, lepiej spróbować coś statycznego, albo until dawn. Mózg dziwnie na to wszystko reaguje, w until dawn też jest ruch, ale widzimy że postać siedzi jak my i to wózek się porusza i generalnie problemu nie ma za dużego.

 

Piszę bardziej z opisów znajomych, którzy przy grach gdzie muszą się ruszać, to mają problem, a w until dawn luzik.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, ornit napisał:

Wczoraj u kumpla testowałem. Wrażenia w takim Residencie całkiem fajne. Niestety, po dwóch minutach musiałem ściągnąć bo kręciło mi się w głowie i chciało mi się wymiotować. Więcej nie założę.


RE VII jest całkiem elastyczny w tym aspekcie, ponieważ można włączyć skokowe obracanie się postaci, co niweluje mdłości niemal do zera.
Ja grałem z płynnym obrotem i grało mi się dobrze, choć masz rację, nie ma co na siłę się w to pakować jeżeli grający odczuwa dyskomfort.
 

Odnośnik do komentarza

No ja właśnie widziałem nagranie gdzie sprawdzał koleś 3 opcje sterowania move/pad/aim i mówił że właśnie na move nie ma płynnego sterowania a tylko skokowe . Sprawdziłem jeszcze kilka i każdy mówi że płynne jest tylko na aim lub padzie.

Edytowane przez SpacierShark123
Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, SpacierShark123 napisał:

No ja kupuje doom dopiero za tydzień razem z Farpoint i kontrolerem AIM. Według tego co widziałem na move jest tylko poruszanie się za pomocą teleportacji aby grać płynnie trzeba AIM albo grać na padzie.

 

w Farpoint nie pograsz jak masz mało msca w pokoju, potrzebne go mniej więcej tyle co w Job Sim, miej to na uwadze bo tam potrzebne dobre trackowanie pistoletu jest

 

ja Dooma odpuszczam aż dadzą patcha dla leworęcznych, zapomniało im się ;) no i piekielne potworki w VR? przecież ja tego nie przeżyję :P

Odnośnik do komentarza
W dniu 2.12.2017 o 16:52, nero2082 napisał:

 

w Farpoint nie pograsz jak masz mało msca w pokoju, potrzebne go mniej więcej tyle co w Job Sim, miej to na uwadze bo tam potrzebne dobre trackowanie pistoletu jest

 

ja Dooma odpuszczam aż dadzą patcha dla leworęcznych, zapomniało im się ;) no i piekielne potworki w VR? przecież ja tego nie przeżyję :P

Ale w farpoint gra się bez poruszania chyba. Problem u mnie zaczyna się z grami gdzie trzeba się poruszać , dziś Batman VR skończone i mimo że gra świetna to dużo za krótka. Na początku tygodnia wleci Farpoint, Robinson no i DOOM , obecnie nic więcej na VR mnie nie interesuje ale liczę na więcej dopracowanych giereczek.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, SpacierShark123 napisał:

Ale w farpoint gra się bez poruszania chyba. Problem u mnie zaczyna się z grami gdzie trzeba się poruszać , dziś Batman VR skończone i mimo że gra świetna to dużo za krótka. Na początku tygodnia wleci Farpoint, Robinson no i DOOM , obecnie nic więcej na VR mnie nie interesuje ale liczę na więcej dopracowanych giereczek.

 w Farpoint poruszasz się jak najbardziej ;) na 2 sposoby albo normalnie analogiem albo teleport, analog jest na spluwie więc nie ma problemu

 

aha i jednak nie potrzeba więcej msca do Farpointa, wcześniej mi kamera nie łapała za dobrze ruchów w mniejszym pokoju, teraz miałem już ok (kamerka nie lubi jasnych kolorów ciuchów, tak mi się wydaje), także odległość nie jest problemem w FP, ale już w Rec Room albo Job Sim tak

 

właśnie zrobiłem sobie 15min przerwę od Fpointa, jest zaj.ebitna wycinka ścierwa, z shotgunem czuję się jak jakiś terminator :D naprawdę mocna zabawa i duża wczuwka z tym gunem w łapach, a ścierwa do wycięcia jest naprawdę sporo. Można się wyżyć, a ja już cały mokry, no nienawidzę jak te wielkie gurwy do mnie idą, staram się aimować dobrze z daleka bo im bliżej tym bardziej niemiło ;) dobrze że jest spluwa, bez niej bym nie grał w takie coś nigdy :>

 

Edytowane przez nero2082
Odnośnik do komentarza

Znaczy chodziło mi o poruszanie w sensie fizycznym :D to jest właśnie mój największy kłopot w chociażby Superhot gdzie przedmioty leżą czasem w takiej odległości że nie ma szans by kamera mnie złapała. Jak pisałem Job simulator to już kompletnie kaszana , nawet po długości w pokoju ta gra wariuje i nie da rady grać. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...