Skocz do zawartości

PlayStation VR - komentarze i inne rozmowy


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

 

2 godziny temu, mozi napisał:

Dobra Pany pytanie co ograć w VR. RE7 podstawa a coś co roz(pipi)i teraz? Transferece?  Co jeszcze dobrego? Przeczytałem cały wątek ale wiecie jak to jest - początek zachwyty a potem hype opada i jest różnie. 

Persistance, SuperHot, Astrobot, Moss, REZ, Bound,  RAW Data, Farpoint,  Robinson: The Journey, Tetris, Firewall, Skyrim, Doom, Batman, Tumblr, Rush of Blood itd. Hype opada bo każdy zaczyna po kilka gier na raz i  mózg tego nie jest w stanie ogarnąć:diablo:  Skup się na jednym tytule, dawkuj sobie VRa jak najlepsze dragi i będzie rozpierdool

Edytowane przez Ryo-San
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Bardzo mocno polecam Thumper. Taki trochę REZ, ale w klimatach bad tripa po kwasie. Jest bardzo szybko, muzyka to czyste zło i diabelska smoła w techniawo-tribalowym wydaniu. Sami twórcy chyba określili to jako Rhytm Based Horror. Przez specyficzną perspektywę gra nie wywołuje w ogóle mdłości, jeśli ktoś czasem ich doświadcza. 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Ogólnie w tej chwili wiele tytułów jest w promocji, więc okazja dobra. Większość gier posiada też dema na jednym z dwóch darmowych zestawów Demo Disców (do ściągnięcia na PS Store) i można bez ryzyka wypróbować przed zakupem. Niektóre mają też odrębne dema (AstroBot, Statik). Jest w czym grzebać. Ja po zakupie VR cały wieczór spędziłem ze znajomymi wyłącznie na testowaniu dem (a i tak nie sprawdziliśmy wszystkiego). Ze świeżynek jest jeszcze Deracine od From Software i dzisiaj wbija Beat Saber, ale nie mam opinii, bo nie grałem w oba.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

OK, faza zastanawiania minęła, teraz jestem w fazie "czekam na przesyłkę" xD. Szybko poszło, ale za takie pieniądze chyba warto spróbować przyszłości.

Te aktualne promocyjne zestawy z Euro RTV AGD mają płytę z demami, to jest standardowa część każdego zestawu? Można więcej tego pobrać z PS Store? Wiadomo, że coś się kupi na tej promocji w PS Store, ale zawsze przy nowej zabawce chciałoby się jak najwięcej rzeczy zobaczyć bez inwestowania w to niewiadomo ilu godzin i złotych.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Płyta demo jest chyba z każdym zestawem, ale nawet jeśli nie, to nie ma problemu, bo jest do pobrania (w obu wariantach) za darmo w wersji cyfrowej. Tak samo jak Playroom (zestaw mini gier, część z nich kooperacyjna, inni gracze grają na TV; rzecz przede wszystkim dla młodszych graczy i januszy niestykających się z grami na co dzień, ale każdy może spróbować).

Ja czekając na przesyłkę cały dzień ściągałem demówki i darmówki.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Siara_iwj napisał:

Bardzo mocno polecam Thumper. Taki trochę REZ, ale w klimatach bad tripa po kwasie. Jest bardzo szybko, muzyka to czyste zło i diabelska smoła w techniawo-tribalowym wydaniu. Sami twórcy chyba określili to jako Rhytm Based Horror. Przez specyficzną perspektywę gra nie wywołuje w ogóle mdłości, jeśli ktoś czasem ich doświadcza. 

Thumpera nie grałem na VR ale ta gra kosi bez niego nawet to strach pomyśleć co jest w goglach. Jak ktoś lubi rytmiczne gierki pokroju Audiosurfa to warto.

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Jeszcze w plusie kilka miechów temu był Here The Lie. Dzisiaj sobie zassam bo mi się właśnie przypomniało. Ktoś sprawdzał może? Warte to ogrania? Bo tak po opisie to bym skręcił blanta giganta i stestował ; ]

 

"Here They Lie najprościej opisać jako mroczne, psychodeliczne doświadczenie, które przenosi gracza do przerażającego, surrealistycznego świata, pełnego rozmaitych niebezpieczeństw. W odróżnieniu od innych survival horrorów, produkcja studia Tangentlemen stawia przede wszystkim na narracje i potęgowanie strachu w bardziej wymyślny sposób, niż klasyczne „jump scare’y”. Zamiast tego tytuł zasadza ziarnko przerażenia w umyśle rozmaitymi wizjami i niecodziennymi postaciami zamieszkującymi świat. Uczucie niepokoju i zagrożenia potęgowane jest dodatkowo przez samo PlayStation VR, które sprawia, że czujemy się, jakbyśmy byli faktycznie wewnątrz gry."

Edytowane przez Ryo-San
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, _Be_ napisał:

Thumpera nie grałem na VR ale ta gra kosi bez niego nawet to strach pomyśleć co jest w goglach. Jak ktoś lubi rytmiczne gierki pokroju Audiosurfa to warto.

Thumper tak. Osobiście problem mam z nim tylko taki, że w ustawieniach ze sztywną kamerą (dzięki czemu organizm lekko przyswaja to, co dzieje się na ekranie i brak nudności) po jakimś czasie drętwieje szyja, bo głowa ciągle pozostaje nieruchomo w jednej pozycji. Muszę coś pokombinować z ustawieniami i potestować. No i Thumper jest na którymś zestawie dem, więc można spróbować bez ryzyka wtopienia pieniędzy, chociaż on i tak sam w sobie jest tani (w promocji kupiłem go za 21 zł chyba).

Późniejsze poziomy to już oczopląs i trzeba mieć turbo palce, by ogarnąć wszystko na S.

Odnośnik do komentarza

Here they Lie jako tytuł startowy cierpi na brak doświadczenia devów ze sprzętem na który tworzyli. Grafika jest mocno rozmazana, po jakimś czasie męczy oczy, sterowanie takie dziwnie "pływające", może wywołać dyskomfort, pomimo wielu opcji optymalizacji (skokowe obracanie, itp). 

 

Sama rozgrywka niezła, jest napięcie, ale to bardziej projekt artystyczny niż gra sama w sobie. 

 

Z plusa za darmo jak najbardziej do obczajenia, ale launch title to launch title. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Schranz1985 napisał:

https://mediamarkt.pl/konsole-i-gry/gogle-wirtualnej-rzeczywistosci-sony-playstation-vr-playstation-camera-v2-vr-worlds-voucher-astro-bot-rescue-mission]

ten vr to v1 rozumiem?

Bo w rtv za 850 jest v2 no ale jak by wmm za 900 był v2 to bym brał dla astrobota .

To V2!

Wiem bo taki właśnie wziąłem :)

IMG-20181120-194100.jpg

IMG-20181120-194111.jpg

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...