Skocz do zawartości

PlayStation VR - komentarze i inne rozmowy


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy nie wyrwać PSVR - liczę na jakąś okazję do 999 zł za tydzień z kamerką i grą lub dwiema.
Pytań mam kilka:
1. Czy trzeba grać "na stojąco"? Czy można np. na krześle czy pufie?
2. Czy muszę być na przeciw tv? Czy np. Po skosie?
3. Czy muszę mieć kontrolery Muve? Wystarczy pad?
4. Czy można wykorzystać Muve z PS3? Akurat mam 2 znajomych z tym i nie korzystają. Wystarczy pożyczyć...
5. Czy PSVR trzeba podłączyć jeszcze do zasilania (gniazdko) czy tylko zasila po kabelkach z konsoli?
6. Nigdy nie miałem żadnych gogli VR (poza jakimś cardbordem do smartfona).
Wypróbowałbym pewnie głównie VR Worlds, Wipeout, Gran Turismo czy DriveClub, a no i AstroBot - pytanie czy warto? Czy tu wystarczy pad?
Czy te gry wymagają jakiegoś płatnego DLC by obsługiwały VR?
7. Czy gogle generują obraz 3D jak kinie 3D - chodzi o efekt/złudzenie bycia"w środku"?

PS. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Co jest spoko a co nie? 

Odnośnik do komentarza

1. Można tak i tak - zależy od gry. Np. w Tetris Efect można grać bez problemu na siedząco, ale w Superhot to już musisz biegać po chacie ; )

2. Generalnie to telewizora w sumie nie potrzebujesz, gogle muszą być wychwytywane przez kamerę, zatem teoretycznie można sobie wyobrazić sytuację, że ustawisz kamerę inaczej niż telewizor.

3. Nie w każdej grze Move jest obsługiwany (np. Astrobot), czasami jest opcją (np. London Heist z VR Worlds), która miliard razy podbija immersję, a niekiedy nie da się bez tego w ogóle obsłużyć gry (np.Racket Fury)

4. Tak

5. Do prądu też. Ogólnie kabli jest miliard i to jest akurat tragiczne. Tutaj masz dwa obrazki: jeden pokazujący poszczególne elementy zestawu i drugi schemat podłączenia (tutaj akurat dla pierwszej rewizji gogli, w drugiej zmieniono trochę, jest chyba jeden kabel mniej).

playstation-vr-package-content.JPG

VR1.png?resize=502%2C345

 

6. Żadna z gier, które wymieniłeś nie wymaga Move. Najlepszą grą z tego zestawu jest moim zdaniem Astrobot, który w ogóle jest jedną z najlepszych gier na PSVR. Do Wipeout VR był dodany jako aktualizacja, ale bez dodatkowych opłat.

7. Tak, ale oczywiście tylko w filmach 3d. Osobiście nie sprawdzałem, opieram się na informacjach z netu

 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

@marbel007 Nie jestem wyrocznią, ale oto moje odczucia:

1. Wszystko zależy od gry. W większości przypadków można grać na siedząco. Niektóre gry przed rozpoczęciem pytają, w jakiej pozycji zamierzasz grać, więc pewnie jakoś dobierają do tego zakres ruchu. Prawie wszystkie gry są grywalne w obu pozycjach, choć moje odczucie jest takie, że gra na stojąco wiele zyskuje. No i jest kilka gier, którym pozycja stojąca bardzo służy, a niektóre wręcz jej wymagają. Granie np. na kanapie czasem bywa uciążliwe, gdy chcesz sięgnąć Movem po broń/przedmiot, a natrafiasz na ograniczające ruch oparcie/siedzisko kanapy. Ogólnie z racji braku miejsca grywam przez większość czasu na siedząco i poza pojedynczymi sytuacjami nie narzekam raczej.

2. Można po skosie. Wszystko zależy od tego, gdzie ustawisz kamerkę, aby Cię zgarniała. Możesz nawet zrobić przewiert w ścianie na kable i iść grać do sąsiedniego pokoju. TV jest tylko dla podglądu dla osób towarzyszących.

3. Wszystko zależy od gry. Niektóre dopuszczają obie opcje (choć jedna z nich jest preferowana), inne tylko pada, a jeszcze inne tylko Move. Move podnoszą przyjemność z obcowania z VR, więc to powinien być jeden z Twoich pierwszych nabytków, aby w pełni czerpać z biblioteki gier.

4. Tak. Kolega korzysta z tych z PS3. Sam osobiście na nich nie grałem i nie wiem, czy są jakieś różnice, ale można korzystać z tych PS3.

5. VR potrzebuje osobnego zasialania, więc dodatkowe gniazdko będzie niezbędne. No i od chu'ja tam kabli.

6. Do wymienionych gier wystarcza pad - w Astro Bot to jedyny sposób sterowania, ścigałki to wiadomo, ze najlepiej na kierownicy, ale pad też styknie, a VR Worlds to zestaw pięciu gier, z czego chyba tylko jedna (London Heist) wymaga Move. Ale daj spokój z ograniczaniem się do listy gier. Wiele tytułów posiada wersje demo, a na PS Store są dwa darmowe zestawy dem do VR, w każdym kilkanaście gier do wypróbowania, więc to zawsze dobry początek. Obsługujące VR DLC do Wipeouta jest darmowe, wystarczy dociągnąć. Astro Bot to gra od początku stworzona dla VR, a ścigałki to nie wiem.

7. Kur'wa, nie wiem. Szczerze mówiąc, jeszcze żadnego filmu nie odpalałem, więc nie wiem jak i czy w ogóle to bangla.

 

PS. polecam do tego dobre, odpowiednie słuchawki, aby skutecznie się odciąć od otoczenia.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

@Kmiot @janol

Dzięki za opinię! :)

Zaczynam się jarać. Choć te kable mnie przerażają a wolnego gniazdka w mojej świątyni (a raczej kapliczce gracza) już nie mam :(

W ostatnim pytaniu chodziło mi o to czy w grach jest takie złudzenie 3D jak w filmach? 

Driveclub chyba ma płatne rozszerzenie do VR?

 

PS. Czy te nowe zestawy z kamerką V2 to też te nowe gogle które HDR przesyłają??

Edytowane przez marbel007
Odnośnik do komentarza

Z AstroBot był za 899 zł ale nie zdążyłem. W dodatku będę miał bony prezentowe do MM i mnie szlag trafia bo mogłem mieć w Euro z tym że tam ważne tylko rok w stosunku do 5 lat MM.

 

Edit. Poza tym nie da się wrzucić do koszyka. Jakiś problem jest na stronie chyba albo już nie mają sztuk. Jak chcę dodać to pojawia się info, że towar już w koszyku a tam nic nie ma...

 

E2: Zamówiłem z innego linka. Też pisało, że v2. Zobaczymy  jak to rozwiążę. Nie chce ktoś zakupić karty do MM na 500 zł? ;)

Może w MM też się pojawi taka oferta to odwołam zamówienie EURO.

Edytowane przez marbel007
Odnośnik do komentarza

Tak sobie myślę, że może ten PS VR bym sobie sprawił, ale póki co to etap rozeznania. Amazon wydaje się spoko miejscem na zakup ze względu na to, że w razie czego mogę sobie skorzystać ze zwrotu produktu gdybym miał mieć jak pinger i bardzo źle by na mnie to działało. No i teraz pytanie, jak poznać, że kupuję najnowszą wersję? Nie ogarniam, ale chyba kamera ma v1 i v2, tak samo gogle, cholera wie co jest co, a sprzedawcy nie ułatwiają zadania mając nadzieję na pozbycie się starych modeli z półek.

 

https://www.amazon.de/gp/product/B0789FVNHT?askLanguage=de_DE&language=pl_PL#Ask

 

To wygląda na spoko ofertę? Nie bardzo mogę ogarnąć czy to gogle V2 czy nie, do tego nie orientuję się za bardzo czy te około 850 zł za taki zestaw jest sensowne.

Odnośnik do komentarza

Ja jestem gotów.

Zamówiłem to:

https://mediamarkt.pl/konsole-i-gry/gogle-wirtualnej-rzeczywistosci-sony-playstation-vr-playstation-camera-v2-vr-worlds-voucher-astro-bot-rescue-mission

AstroBot to podobno mesjasz VRu. Muszę dylać po to do Katowic bo u mnie nie było ale jak wszystko się zegra w czasie i przestrzeni to jutro mam gogle!

 

Oby to były V2! Takie zestawy w Euro były V2.

Odnośnik do komentarza

Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale kamerą się nie sugerować. Zwrócić uwagę na oznaczenie, kod produktu.

CUH-ZVR1 - stary model (np. https://www.euro.com.pl/okulary-vr/sony-playstation-vr-playstation-4-camera-v2-gran-turismo-sport-vr-worlds-komplet.bhtml )

CUH-ZVR2 - nowy model (np. https://www.euro.com.pl/okulary-vr/sony-playstation-vr-playstation-4-camera-v2-vr-worlds-v4.bhtml)

Tyle, że dziady nie zawsze to podają w opisie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

RE7 się boję i nie grałem. Tzn zacząłem w demo, ale bałem się chodzić

AstroBot (!!!), Superhot (rozwaliłem lampę ostatnio, w realu a nie w grze), REZ jak lubisz takie odjechane klimaty (Area X to coś pięknego), WipeOut Omega Collection.

Ogólnie gier jest mnóstwo. Niedawno wyszedł zbierający dobre recenzje Tetris Effect, dziś ma premierę Beat Saber. Pełno jest nieoczywistych perełek jak np. promowany przeze mnie Racket Fury albo Static. Co chwila trafiam na jakiś tytuł, o którym nie słyszałem (bo i się specjalnie interesowałem, będąc szczerym), a  który ktoś mocno chwali i poleca.

Z mojej perspektywy, tj osoby która ma maks kilkadziesiąt minut na granie, VR jest o tyle spoko, że daje mnóstwo frajdy, a jednocześnie większość gier nastawiona jest na innego typu rozrywkę niż tradycyjne blockbustery. Dla mnie to taki duchowy spadkobierca arcade - kilkanaście minut intensywnej akcji, ale bez wielkich zobowiązań, żeby poznawać fabułę, system itd. Są też oczywiście "pełnoprawne" gry takie jak RE7 czy Skyrim, ale ja akurat szukam czegoś dokładnie odwrotnego.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...