Skocz do zawartości

The Last Of Us Remastered Edition


KOŁD

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do forumowych baronów. Jestem wielkim fanem TLoU. Grę znam na pamięć, mam wszystkie DLC, a na koncie oczywiście platyna. Czy polecacie w tym wypadku zakup remastera? Czy podbita rozdziałka i 60 klatek robią taką różnicę, że można cieszyć się grą od nowa? Pomóżcie, moja ciężko zarobiona kasa spoczywa w Waszych rękach.

Odnośnik do komentarza

dzis w nocy skonczylem singla (ps4 remastered).

 

Moglbym spokojnie znow yebnac posta na 10k+ znakow, ale powiem tylko krotko: to najlepsza gra, w jaka kiedykolwiek gralem. Genialna. 

Teraz jeszcze deser w postaci Left Behind, a potem moze sprobuje multi.

 

e: Wlasnie zamowilem tez sobie cd z soundtrackiem. Ciezko przestac myslec o tej grze.

Edytowane przez tommi
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

To co powiedzieć o równowartości ponad 1300 PLN za 48 cm plastikowa figurkę clickera? W tej sytuacji ok. 32 PLN za tego soundtracka, ktorego zamówiłem, to okazja roku.

 

Ja z kolekcjonerek tylko dwie miałem do tej pory: heavy rain (origami stoi sobie na konsoli cały czas, wczesniej ps3, teraz ps4) i Fallouta 3 (blaszany sandwich box z Vault-Tec, nosze w nim sobie zawsze jabłka do roboty- ludzie niezle gały wywalali na początku, teraz sie juz przyzwyczaili). Takie gadżety uważam za ok., ale za samo tylko blaszane opakowanie dobulac kilka stówek to trochę słabe jak dla mnie. Killzone'a 3 miałem w takim wydaniu, ale kosztował praktycznie tyle, co w zwykłym, a potem go opchnalem dalej.

Edytowane przez tommi
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

dodatek skonczony. Delektowalem sie kazda minuta w nim i naprawde fajnie sie gralo, choc 

 

 

na zakonczenie po pierwsze brakowalo mi troche sceny, w ktore Riley sie przemienia- czy Ellie ja zabila, czy moze uciekla, czy zabil ja kto inny... Szkoda, ze tego nie dopowiedzieli, bo byl tu potencjal na mocna, dramatyczna scene z duzym ladunkiem emocji.

No i druga rzecz, w jaki sposob Ellie znalazla sie u Marlene? Po nocnym wyjsciu i ugryzieniu nie mogla juz pewnie wrocic do swoich, wiec pewnie musiala sie ukrywac i wydostac stamtad jakos, a potem dostac do Swietlikow. Znowu kilka godzin grania moglo z tego byc.

 

 

Takze lekkie uczucie niedosytu pozostalo.

 

 

 

 

Czyli dobrze rozumiem, że new game+ zaczynam z tymi samymi skillami, które miałem kończąc fabułę a wyższy poziom trudności ze skillami od zera? 

 

 

Tak. Ale jest sposób żeby to obejść.

 

Zaczynasz New Game + na tym poziomie na którym ukończyłeś grę, ale kończysz tylko pierwszy rozdział. Gdy zaczyna się drugi, wychodzisz z gry i w menu wybierasz New Game + Ale teraz masz do wyboru poziomy trudności. Wybierasz najwyższy i możesz starać się dozbierać resztę co i tak nie będzie takie łatwe ponieważ Supplies jest bardzo mało a każde ostrze jest cenne.

 

czy po zrobieniu tego myku i przejsciu na hardzie, gra normalnie przyznaje trofea za NG+ hard?


W ogole dopiero po skonczeniu dodatku przejrzalem jeszcze dokladnie menu gry, sekcje Bonusy, i bardzo milo sie zaskoczylem znajdujac w nim wszystkie filmowe przerywniki z gry- lacznie ponad 90 minut materialu! Ekranizacja tej historii tym samym staje sie zbedna :) Najlepsze, ze mozna je obejrzec w oryginale, albo z wlaczonym komentarzem tworcow do kazdego filmiku. No i do tego jeszcze osobny fim "Behind the scenes" dlugosci 1:25h. Zarabiscie- w sumie 4.5h dodatkowej rozrywki. Samo przejscie gry wg statystyk 20.5h mi zajelo.


Ciagle tez slucham soundtracka w aucie czy robocie- ta gra jest pod kazdym wzgledem zayebista, drugiej takiej juz chyba nie bedzie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To samo behind the scenes akurat już dawno wypuściło playstation na swoim youtubowym kanale, ale komentarz Druckmanna, Johnson i Bakera to świetny dodatek. Zwłaszcza zaplusował u mnie Troy Baker. Zawsze go miałem tylko za ładną buźkę, która pcha się do każdej gry, a to naprawdę inteligentny facet. Dobrze się go słucha i opowiada fajne ciekawostki z planu.

Odnośnik do komentarza

A te arty z galerii, ktore można sobie kupić za wirtualne dolary, da sie zapisać na pendrivie i wrzucić np. na tapetę?

 

Zapodaj obrazek który cię interere na pełny ekran, poczekaj parę sek aż HUD zniknie. Potem tylko klawisz "share" i wybieramy opcję zapisz jako zrzut ekranu (domyślnie trójkąt). Potem odkopujesz screena na dysku konsoli i zgrywasz. Nie wiem tylko jak to będzie wyglądać na PC - kwestia rozdziałki.

 

Chyba, że chodzi ci o tło w menusie konsoli. Czy się da / jak to zrobić - nie wiem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ech... niedawno też kupiłem to cudeńko na PS4. Na poprzedniej generacji przeszedłem 3 razy i wbiłem platynkę, tutaj mam smaka na powtórkę - gdyby nie Wiedźmin 3, to TLoU nadal byłoby dla mnie najlepszą grą ever, ale i tak jest cudne.

W sumie na PS3 mam do zaliczenia jeszcze 2 trofea za Grounded i Grounded+, żeby 100% było, więc trochę grania w TLoU mnie jeszcze czeka :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...