Skocz do zawartości

Xbox One: komentarze i inne rozmowy


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rozi

Bardzo fajny ten Xboksik, cichutki, pięknie wygląda przed telewizorem, a włącznik zalotnie do nas świeci. Menu jest niestety gorsze niż w Plejce, wolniejsze, mniej przejrzyste. Padzik bardzo fajny, krzyżak do bani, asymetryczność gałek do bani (przyzwyczaję się), ale za to haptyczne triggery :obama: W Forzuni trzeciej jeździ się cudownie. Pytania:

- Czy oprócz wyciszenia telewizora, nie da się w inny sposób przesyłać całego dźwięku tylko na słuchawki?

- Czy wyłączenie konsoli automatycznie wrzuca ją w standby? Daję sobie głowę uciąć, że nie miałem włączonego trybu Instant On, a po wyłączeniu konsola wydawała jakieś dźwięki. Tak ma być? Należy poczekać chwilę? I czy mogę wyłączać ją całkowicie z prądu?

 

Póki co jestem bardzo zadowolony, bardzo. W Game Passie jest tyle gier :banderas:

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Rozi napisał:

 

- Czy wyłączenie konsoli automatycznie wrzuca ją w standby? Daję sobie głowę uciąć, że nie miałem włączonego trybu Instant On, a po wyłączeniu konsola wydawała jakieś dźwięki. Tak ma być? Należy poczekać chwilę? I czy mogę wyłączać ją całkowicie z prądu?

albo stand-by albo oszczędzanie energii. zależy jak ustawisz, nic z automatu nie zmienia. czasami po wyłączeniu pracuje w tle kilka sekund, czasami nawet kilka minut. w tym czasie najczęściej kończy aktualizuje czy modyfikacje. coś jak z kompem, wyłączasz ale coś tam jeszcze dogrywa albo zmienia przed całkowitym wyłączeniem. jak się nie spieszysz to dla świętego spokoju możesz poczekać aż przestanie wydawać odgłosy i wtedy odłączyć z prądu. sam parę razy nie zwróciłem uwagi i wyłączyłem listwę kiedy konsola jeszcze myślała, nic nie wybuchło ani się nie zepsuło.

Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Tak, Ty możesz dodać każdego, nawet Phila Spencera i będzie widniał u Ciebie na liście, ale on musi też dodać Ciebie, żebyście byli 'znajomkami'. To działa bardziej na zasadzie followowania na TT gdzie danie followa nie oznacza od razu otrzymania go z drugiej strony. 

Odnośnik do komentarza

Taki mały pro tip odnośnie trzymania konsoli w trybie instant-on. Ja osobiście xboxa mam ustawionego cały czas w tym trybie, ale gdy chcę, by konsola przeszła  w tryb oszczędzania energii - np. na noc, to gdy jest WYŁĄCZONA, duszę w przycisk zasilania i trzymam ok. 5 sek. po chwili konsola cichnie i oszczędza mi to skakania po opcjach i przełączanie między dwoma trybami.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Gość Rozi

Another question - co z tym 4K i HDR10 w S? Mam telewizor 4K (LG UK6470), który obsługuje HDR normalnie, jednak tu rodzą się wątpliwości. Czy to 4K faktycznie działa w grach? Czy ten HDR i 4K wpływa jakoś na input lag? Do tego mam wrażenie, że jak włączę HDR, to obraz jest ciemny, nawet przy zastosowaniu maksymalnego podświetlenia. Mam szajbę na punkcie input lagu i mój TV jest w zasadzie tym samym co UK6300, gdzie input lag oscyluje w granicach 12 ms, ale muszę być w 100% pewny, że te ustawienia nic nie zmienią xd Jak to wygląda dokładnie?

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Rozi napisał:

Another question - co z tym 4K i HDR10 w S? Mam telewizor 4K (LG UK6470), który obsługuje HDR normalnie, jednak tu rodzą się wątpliwości. Czy to 4K faktycznie działa w grach? Czy ten HDR i 4K wpływa jakoś na input lag? Do tego mam wrażenie, że jak włączę HDR, to obraz jest ciemny, nawet przy zastosowaniu maksymalnego podświetlenia. Mam szajbę na punkcie input lagu i mój TV jest w zasadzie tym samym co UK6300, gdzie input lag oscyluje w granicach 12 ms, ale muszę być w 100% pewny, że te ustawienia nic nie zmienią xd Jak to wygląda dokładnie?

 

Xbox generalnie wyświetla obraz o wiele ciemniej, niż PlayStation, więc spróbowałbym skalibrować sobie obraz pod konsolę na oddzielnym HDMI. Narzędzie do kalibracji, z planszami testowymi są dostępne z poziomu konsoli (ustawienia wyświetlania). Samo 4K w XoS to nic innego jak skalowanie obrazu podanego przez konsolę (max. 1080p) do wyświetlacza 4K, ale generalnie nie spodziewaj się cudów.

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, marbel007 napisał:

Na Xbox One S oficjalnie było HDR w Forza Horizon 3 i w Gears of War 4.

Później się tym nie chwalono więc wydaje się że wsparcia dla HDR nie było w przeciwieństwie do PS4 gdzie nawet Slim wspierał ten ficzer.

??

 

bardzo wiele gier na Xboxa One i PS4 od jakiegoś 2016 roku wykorzystuje i oficjalnie wspiera HDR. Na pewno jest ich więcej niż dwa tytuły

Edytowane przez ASX
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, marbel007 napisał:

Na XOX tak ale na S podobnież nie. Oficjalne było info że wspiera na S w ww. grach. Gdzieś czytałem/oglądałem YT że potem w S nie było to takie oczywiste.

Nie mam eski, ale z tego co wiem HDR nie wymaga żadnej dodatkowej mocy wiec powinien dzialac tak samo na na XOX

 

1 godzinę temu, Rozi napisał:

Ja mam zewnetrzne akumulatorki z dokiem w stylu tych: https://m.ceneo.pl/48362275?se=AOOegEhX4XbLyUJj7f2mU8suYNmaiX-8&gclid=CjwKCAiAxMLvBRBNEiwAKhr-nDVtg4mpoVAE4Y2g3ba0sRs1H61eNcB_xS_d2X-o1hSKnKNpKh28lRoC83gQAvD_BwE

 

I sobie chwale

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Rozi napisał:

Another question - co z tym 4K i HDR10 w S? Mam telewizor 4K (LG UK6470), który obsługuje HDR normalnie, jednak tu rodzą się wątpliwości. Czy to 4K faktycznie działa w grach? Czy ten HDR i 4K wpływa jakoś na input lag? Do tego mam wrażenie, że jak włączę HDR, to obraz jest ciemny, nawet przy zastosowaniu maksymalnego podświetlenia. Mam szajbę na punkcie input lagu i mój TV jest w zasadzie tym samym co UK6300, gdzie input lag oscyluje w granicach 12 ms, ale muszę być w 100% pewny, że te ustawienia nic nie zmienią xd Jak to wygląda dokładnie?

Nie mów, że kupiłeś S :dunno:

Jeśli masz tv 4K to tylko X Panie. Konsola szumi kiedy coś pobiera, nawet jeśli jest wyłączona. Wkrótce będzie nowe menu, wydaje mi się, że bardziej przejrzyste i intuicyjne. Symetryczne gałki, to gorsze rozwiązanie zwłaszcza w shooterach sam zobaczysz. 

BTW czułem, że w końcu skuszą Cię te indyki. 

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.