Skocz do zawartości

Fargo (2014)


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie skończyłem cały drugi sezon. Obejrzałem praktycznie całość na raz i o ja cie pierdole kurwa mać oooooooooooooooooo :fsg::obama: 

 

Jaki ten serial jest GENIALNY. Ten klimat, te dialogi, te postaci, ta narracja. Dialogi z udziałem Milligana od razu przypomniały mi postać Malvo. Nie jest tak zayebisty jak Malvo, ale to dla mnie chyba najlepsza postać w tym sezonie. Do tego świetnie nakreślona postać Hanziego, wiedziałem, że typ jest zdolny do wszystkiego i z każdym odcinkiem tylko to powierdzał. Największym zaskoczeniem dla mnie jest Kirsten Dunst i Jessie Plemons, bo dosyć niechętnie byłem do nich nastawiony, ale zagrali na bardzo wysokim poziomie, szczególnie Kirsten mnie zauroczyła. 

 

No GOTY sezon i GOTY serial. Na pewno nie lepszy niż pierwszy, ale 10-/10 daję bez wahania. 

 

Czekam na 3 sezon. :fsg::banderas: 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 262
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Bardzo dobry sezon,ale jednak poprzedni stawiam wyzej. Malvo niestety nie do przebicia,a zakonczenie tez bardziej mnie siadło.

Zaluje troche ze niektore postacie jak najmlodszy z braci lub najstarszy maja malo czasu antenowego,ale moze to tylko zludzenie bo  w przeciwienstwie do seriali o kalesoniarzach tutaj czas bardzo szybko leci i mozna spokojnie 3 odcinki pod rzad ogarnac.

Wiele ze smaczkow tez nie bylem w stanie wylapac, bo musialbym ogladac 2 sezony w krotkim odstepie czasowym.

Jesli chodzi o te wrzuty o faktach i prawdziwej historii to jest tylko dla efektu czy rzeczywiscie tak bylo?

Odnośnik do komentarza

Osobiście nie uważam drugiego sezonu za słabszy, jest co najmniej równie dobry. Przeniesienie akcji na końcówkę lat '70-tych dodaje specyficznej atmosfery, intryga jest dobra, a bohaterowie znów interesujący. Gdybym miał czegoś się czepić, to byłby to jedynie bardzo nijaki finał.

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobry sezon, niemal same superlatywy, świetne zdjęcia i montaż wraz z różnymi efektami, ciekawa, nie zawsze liniowa narracja, bardzo dobre kreacje aktorskie (Dunst odwaliła kawał dobrej roboty, ale i Wilson z jego "yeah", czy też matka Gerhardowa plus oczywiście Indianiec i Murzyn), "fargowe" zwroty akcji i kilka fajnych easter eggów (Freeman jako narrator czy późniejsza tożsamość Indianina) do tego klimatyczna muzyka i świetnie odwzorowane lata 70 w każdym elemencie scenografii. 9/10

 

Tym co jeszcze nie widzieli polecam ostatnie odcinki oglądać po dwa, 7-8 i 9-10, zdecydowanie lepiej wtedy wypadają jako całość.

Odnośnik do komentarza

W S01 jest znacznie wiecej nawiazan do s02 i ja bym polecał oglądać chronologicznie czyli S02->S01 bo tak to często oglądająć S01 bohaterowie nawiązują do wydarzeń sprzed lat, o których nie masz żadnego pojęcia bo nie oglądałeś S02. Odświeżyłem ostatnio S01 i oglądało sięgo zupełnie lepiej świeżo po S02.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Skonczylem i moge powiedziec tylko jedno:

:banderas:   :obama:

 

Chyba najlepszy serial, jaki w zyciu widzialem. Postaci miazdza- wiekszosci aktorow nigdy wczesniej nie widzialem, a zagrali goty. Cala rodzina Gerhardow, Indianiec, Milligan, Lou... Masakra.

Pospuszczalbym sie jeaszcze troche, ale w sumie juz wszystko napisaliscie.

 

Aktualnie moje Top 3:

1. Fargo 2

2.-3. Fargo 1, TD1

Edytowane przez tommi
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jakiś czas temu skończyłem drugi sezon i stawiam go ogólnie wyżej niż pierwszy, z taką uwagą : S01 miał świetny początek, zapowiadający coś lepszego, niż w rezultacie dostałem (choć to nadal dobry serial), natomiast S02 na początku trochę zamulał, nie mogłem się przekonać do ekipy, ale z każdym kolejnym odcinkiem było coraz lepiej, by w okolicach E06-08 osiągnąć poziom wręcz rewelacyjny. Finał taki se, a rozwiązanie kwestii

indianina to lekki lol (w ogóle postać była dla mnie trochę zbyt ostentacyjnie "cool", ja wiem, że to serial i to niekiedy mocno groteskowy, ale to co on tu odpier.dalał i uchodziło mu to płazem, to lekka przesada)

ale całokształt jak najbardziej in plus, trzeci sezon sprawdzę z chęcią.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość _Be_

Jakiś czas temu skończyłem drugi sezon i stawiam go ogólnie wyżej niż pierwszy, z taką uwagą : S01 miał świetny początek, zapowiadający coś lepszego, niż w rezultacie dostałem (choć to nadal dobry serial), natomiast S02 na początku trochę zamulał, nie mogłem się przekonać do ekipy, ale z każdym kolejnym odcinkiem było coraz lepiej, by w okolicach E06-08 osiągnąć poziom wręcz rewelacyjny. Finał taki se, a rozwiązanie kwestii

indianina to lekki lol (w ogóle postać była dla mnie trochę zbyt ostentacyjnie "cool", ja wiem, że to serial i to niekiedy mocno groteskowy, ale to co on tu odpier.dalał i uchodziło mu to płazem, to lekka przesada)

ale całokształt jak najbardziej in plus, trzeci sezon sprawdzę z chęcią.

A ja własnie mialem odczucia związane z oboma sezonami kompletnie odwrotne. Pierwszy sezon Fargo mnie trochę mulił, podobał mi się, ale mulił oprócz Malvo nie mogłem się przekonać do postaci (Lester, jego Brat, Sam Hess i jego żonka, Molly i ten piz,duś policjant no cięzko z nimi było) a drugi zaskoczył od samego początku, klimatem, narracją, scieżką dźwiekową po prostu bardziej skondendensowali formę i dla mnie wyszło lepiej chociaż było mniej sytuacji w których po obejrzeniu myślałem sobie "co się tutaj własnie odje.bało" Drugi sezon goty.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...