Skocz do zawartości

Halo: The Master Chief Collection


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsza styczność z Halo w moim wydaniu. Na tą chwilę skończyłem H1,H2,H3 i jestem w trakcie ODST, mam zamiar skończyć wszystkie.


Kolekcja prezentuje się dość okazale choć z samego początku CE mnie odpychało to po ograniu kilku godzin klimat zaczął mnie pochłaniać. Bez rewelacji ale od drugiej części zaczęło się robić co raz lepiej. Gunplay w tej serii jest świetny i nawet archaizmy mi nie przeszkadzały, to jest styl i klasa tej serii. Otwarte przestrzenie na myśl mi przywodziły Unreal’a 1 a pojazdy i walki na otwartych terenach? Mega miodne. Ost to już kolejny aplauz!

 

H3 z epickimi walkami to już w ogóle sztosik a odskocznia ODST z klimatem cyberpunkowym i tytułowym oddziałem to ciekawe rozwiązania (retrospekcje). Lore i fabuła jest mocno wkręcająca i sporo o tej serii czytałem i oglądałem na YT. Teraz zamówiłem sobie Mitologie bo ciekawe wydanie.

9FEDA84B-6EBE-43E9-9CF2-829EAE5CCBD7.jpeg

Edytowane przez Whisker
Odnośnik do komentarza
Gość lpcl
1 godzinę temu, Whisker napisał:

Krasnale to śmieszą fakt i chyba takie zadanie miały od początku, mięso armatnie i nic więcej, czasem się gdzieś pojawią na filmikach gdzie też z nich każdy nawet w samej grze ciśnie bekę, wiec to taka wizytówka już serii i przeciwnicy do bicia

Najlepsze jeszcze przed tobą tj. reach. 

Odnośnik do komentarza
Gość lpcl
47 minut temu, Whisker napisał:

Już się nie mogę doczekać bo opinie o tej części robią wrażenie tylko zastanawiam się czy po ODST zacząć najpierw H4 czy właśnie Reach?

Czwórka będzie ciężka, jeszcze ta piątka to ujdzie ale po reach to będzie zjazd mocny. 

Jw. jeżeli chodzi o ogrywanie. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza
W dniu 1.07.2021 o 09:54, Whisker napisał:

Teraz zamówiłem sobie Mitologie bo ciekawe wydanie.

9FEDA84B-6EBE-43E9-9CF2-829EAE5CCBD7.jpeg

Polecam ją poczytać przed H4-5. Te odsłony mocno wjeżdżają z nowymi rzeczami w lore aż człowiek nie wiedział o czym mowa i czy nie przespał jakiejś części w międzyczasie.

Jeden z powodów czemu nie lubię 343 - Nie robi się gry z fabułą, której się nie rozumie bo trzeba przeczytać książki, filmy, komiksy i inne cuda na kiju. U Bungie coś chciałem zrozumieć to było to zawarte w grze.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Dr.Czekolada napisał:

Jeden z powodów czemu nie lubię 343 - Nie robi się gry z fabułą, której się nie rozumie bo trzeba przeczytać książki, filmy, komiksy i inne cuda na kiju. U Bungie coś chciałem zrozumieć to było to zawarte w grze.

zgadzam się, na szczęście ma się to poprawić w nowej części

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, ASX napisał:

ja bym grał chronologicznie żeby obserwować rozwój serii, czyli Reach, a potem czwórka i piątka.

 

Trzymam kciuku żeby udało się ograć wszystko przed Halo Infinite

Myślę że spokojnie skończę do Infinite wszystkie części, kurde ale soundtrack z tej gry robi robotę.

 

3 godziny temu, lpcl napisał:

Czwórka będzie ciężka, jeszcze ta piątka to ujdzie ale po reach to będzie zjazd mocny. 

Jw. jeżeli chodzi o ogrywanie. 

to faktycznie dzisiaj już skończę odst i lecę z REACH 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Faka napisał:

Ile średnio godzin ukończenia każdej części Ci zajęło? Bo biję się z myślami, czy też nie zacząć sobie ograć całą kolekcję Halo.

wszystko zalezy o poziomu ;) taka Legenda w pierwszej czesci jest trudna (chwilowo sie poddalem). Ogrywajac 4 i 5 na tym poziomie to tak 15h. Natomiast jesli chodzi o nizszy poziom to tak 10h. 

Odnośnik do komentarza
Gość lpcl
2 godziny temu, Czoperrr napisał:

Kurcze no zacząłem grać w Halo CE i niestety jest to bardzo drętwe i trudno mi się w to gra, raczej odpuszczę.

Włącz dwójkę. Lepiej ją zremasterowali, a jak nie to trójkę. 

Odnośnik do komentarza

Dwójka jest bardzo podobna do jedynki. Dopiero grając w trójkę można naprawdę odczuć, że to troszeczkę co innego (gra jest, jakby to ująć, zrobiona bardziej w nowoczesnym stylu; różnica generacji robi swoje). 

 

Czwórki nie polecam. 

Edytowane przez Ludwes
Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Czoperrr napisał:

Kurcze no zacząłem grać w Halo CE i niestety jest to bardzo drętwe i trudno mi się w to gra, raczej odpuszczę.

Kampanie w starszych częściach (tak do Reach) są o wiele bardziej grywalne w coop-ie, jak grasz samemu to te gierki mocno się zestarzały. Teraz ogrywam 4 samemu i jest całkiem ok (lepiej się bawię niż przy Reach w singlu). Jak nie jara Cię to uniwersum to obejrzyj jakieś streszczenie 1 i 2 na YT i zacznij od 3 bo w tej części jest parę fajnych akcji.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...