Skocz do zawartości

Kingdom Come: Deliverance


Grzegorzo

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Pure Bladestone napisał:

Zaczynam grać w podstawkę z plusa i zastanawiam się czy będzie możliwość później ograć DLC na tym samym sejvie po zainstalowaniu z płyty edycji kompletnej. Te DLC to jest endgame czy gdzieś w środku gry?

Powiedziałbym że w środku, ale przestrzegam przed DLC z młynareczką. Nuda jak flaki z olejem a trwa jakieś 4-5 godzin.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dodatek "z młynareczką" rozumiem chodzi o DLC A Woman's Lot ? Zdecydowanie najlepszy dodatek ze wszystkich wg. mnie. Może same zadanie z Teresą jest nieco nudnawe, ale genialnie uzupełnia fabularnie wydarzenia z ataku na skalicę. Gramy Teresą dokładnie w chwili ataku kumanów. Taki przykład: jak uciekaliśmy z zamku Henrykiem to była akcja, gdzie Teresa była otoczona przez kumanów i to będzie jedno z wydarzeń, w której właśnie będziemy grać Teresą. Super sprawa, a co do czasu to chyba max 3h zajmie.

Sam DLC to nie tylko Teresa ale także Johanka i fenomenalne zadanie "Matka Boska Sazawska". Właśnie ukończyłem ten quest ale niestety miałem najpierw złe zakończenie, a potem wrociłem do save ale mialem jedynie "neutralne" zakończenie. Chyba zacznę od nowa aby zaliczyć go z dobrym, bo dwa inne są dla mnie zbyt smutne i nie mam serca tak tego zostawić :)

 

Za pierwszym razem gdy przechodziłem grę miałem spore braki w Skill Book'ach, teraz brakuje mi już tylko dwóch książek:

 

Who Needs a Key? II - to podobno "fabryczny" BUG i nie da się jej zebrać.

Silence is Golden and Other Myths III - to jest zagadka a internet milczy... Podobno był w skrzyni w pokoju Skryby w Ratajach, ale ja tam nic nie znalazłem... Może BUG bo pierwsze podejście gry niektóre książki także nie były do zdobycia tam gdzie trzeba...

 

Co do łatek, których raczej nie będzie to właśnie dlatego znowu gram na XBOX ONE X. Czekałem, aż coś się pojawi w tym temacie, ale darowałem sobie czekanie. Konsola kupiona okazyjnie w sumie tylko aby znowu zagrać w KC :)

Edytowane przez siudym
Odnośnik do komentarza
W dniu 12.02.2023 o 14:13, siudym napisał:

Dodatek "z młynareczką" rozumiem chodzi o DLC A Woman's Lot ? Zdecydowanie najlepszy dodatek ze wszystkich wg. mnie. Może same zadanie z Teresą jest nieco nudnawe, ale genialnie uzupełnia fabularnie wydarzenia z ataku na skalicę. Gramy Teresą dokładnie w chwili ataku kumanów. Taki przykład: jak uciekaliśmy z zamku Henrykiem to była akcja, gdzie Teresa była otoczona przez kumanów i to będzie jedno z wydarzeń, w której właśnie będziemy grać Teresą. Super sprawa, a co do czasu to chyba max 3h zajmie.

Sam DLC to nie tylko Teresa ale także Johanka i fenomenalne zadanie "Matka Boska Sazawska". Właśnie ukończyłem ten quest ale niestety miałem najpierw złe zakończenie, a potem wrociłem do save ale mialem jedynie "neutralne" zakończenie. Chyba zacznę od nowa aby zaliczyć go z dobrym, bo dwa inne są dla mnie zbyt smutne i nie mam serca tak tego zostawić :)

 

Za pierwszym razem gdy przechodziłem grę miałem spore braki w Skill Book'ach, teraz brakuje mi już tylko dwóch książek:

 

Who Needs a Key? II - to podobno "fabryczny" BUG i nie da się jej zebrać.

Silence is Golden and Other Myths III - to jest zagadka a internet milczy... Podobno był w skrzyni w pokoju Skryby w Ratajach, ale ja tam nic nie znalazłem... Może BUG bo pierwsze podejście gry niektóre książki także nie były do zdobycia tam gdzie trzeba...

 

Co do łatek, których raczej nie będzie to właśnie dlatego znowu gram na XBOX ONE X. Czekałem, aż coś się pojawi w tym temacie, ale darowałem sobie czekanie. Konsola kupiona okazyjnie w sumie tylko aby znowu zagrać w KC :)

Nie no, o ile ten dodatek z Johanką to takie 6/10 to ten z Teresą jest absurdalny. Teresa, młynareczka, napierdala się z kumanami i operuje bronią jakby skończyła nie jeden turniej rycerski. 

Trochę uzupełnia on fabułę ale robi to w niedorzeczny sposób. 

Najlepszy dodatek jest z tą bandą najemników oraz tym szlachcicem co mu pomagamy w amorach, reszta do zaorania.

 

Sama gra to dla mnie jedno z większych objawień growych w zyciu.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, XM. napisał:

Nie no kurwa gdzie 60 klatek jebane czeskie parówy.

Nie, po prostu nie zapowiadają gry 4 lata przed premierą jak jedynkę.

 

Ale to już 5 lat od premiery. 

 

Za chwilę się okaże, że dopiero pod koniec generacji go dostaniemy.

 

Przed jedynką pamiętam, że mieli określone plany na trylogię.

Odnośnik do komentarza

tak, juz sporo czasu mineło, do tego jeszcze do polowy 2019 wydawali DLC.

 

no nic, trzeba czekac - ja bardzo mocno czekam. Dla mnie taki "wiedzmin w fpp" - genialne misje, ost, swietna fabula, klimat, lubilem system walki. tylko kurde tych 30 klatek zal na konsolach, ze tez nie ma nadal patcha.

 

no i apropo trylogii to tez ciekawy temat - czy bedzie znowu Henryk czy jak plty glosza - 100 lat po jedynce.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Bigby napisał:

 

Przed jedynką pamiętam, że mieli określone plany na trylogię.

Przypadkiem "trylogia" nie miała być w zasadzie jedną grą wydawaną w pewnym odstępie czasowym? Jeżeli mnie pamięć nie myli to w czasie zbiórki mieli pomysł na podzielenie gry na trzy rozdziały wydawane osobno, co ostatecznie upadło i wydali KCD w formie jaką mamy.

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Prolog męczyłem prawie 2 tygodnie i już miałem kasować grę, ale jak udało mi się z nim uporać to mnie dopiero wciągnęło.

Przed zagraniem spodziewałem się poziomu fabuły podobnego jak u dziadów z Bethesdy czyli jakaś denna historyjka na odpierdol i lepiej  sobie szukaj rozrywki samemu. I tu się zdziwiłem, bo anonimowe pepiki zrobili porządną i długą historię. Sama fabuła jest prosta, ale wciąga jak bagno i chce się przeć do finału. Gra ma porządny angielski dubbing, że aż przyjemnie się słucha ludzi w tym świecie, zwłaszcza tych szefów Henryka. Mam żal, że w finale nie było dane zemścić się. Oby w dwójce ostatnim bossem był ten siwy wąsacz. 

 

Z jednej strony realizm był dobry, bo napadałem na bandytów w nocy kiedy spali, byłem mniej widoczny. Tak lawirowałem żeby kraść i robić inne złe rzeczy w nocy, ale z drugiej strony te szukanie sobie łóżka żeby się wyspać to mordęga, do czasu aktywowanie perka, ale to była połowa gry. Gra ma najgorszy łuk w historii gier, więc wszystkie aktywności polowań są nie grywalne. Chciało by się wejść na drzewo i zabić kilku bandziorów łukiem, ale mechanika strzelania jest tragiczna. Kontynuacja musi to naprawić.

Walka mieczami i pałkami jest git kiedy jest 1 na 1, jest to świeże i daje frajdę, ale do czasu aż pojawi się kilku przeciwników - wtedy gra wariuje i nie wiadomo co robić. 

System dialogów na plus, trochę zgadywania, ale jest frajda z korzystania z retoryki.

Liczę, że dwójka naprawi te niedoróbki w walce i uwolni graczy od loadingów. 

 

Zapamiętam ten świat za postacie i normalność, za szalone questy jak ten z księdzem. Jak dwójka nie pociągnie tej historii dalej to będzie niedosyt. Zastanawiam się ile ciekawych questów mnie ominęło.

 

Sztos/10

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Pure Bladestone napisał:

Prolog męczyłem prawie 2 tygodnie i już miałem kasować grę, ale jak udało mi się z nim uporać to mnie dopiero wciągnęło.

Przed zagraniem spodziewałem się poziomu fabuły podobnego jak u dziadów z Bethesdy czyli jakaś denna historyjka na odpierdol i lepiej  sobie szukaj rozrywki samemu. I tu się zdziwiłem, bo anonimowe pepiki zrobili porządną i długą historię. Sama fabuła jest prosta, ale wciąga jak bagno i chce się przeć do finału. Gra ma porządny angielski dubbing, że aż przyjemnie się słucha ludzi w tym świecie, zwłaszcza tych szefów Henryka. Mam żal, że w finale nie było dane zemścić się. Oby w dwójce ostatnim bossem był ten siwy wąsacz. 

 

Z jednej strony realizm był dobry, bo napadałem na bandytów w nocy kiedy spali, byłem mniej widoczny. Tak lawirowałem żeby kraść i robić inne złe rzeczy w nocy, ale z drugiej strony te szukanie sobie łóżka żeby się wyspać to mordęga, do czasu aktywowanie perka, ale to była połowa gry. Gra ma najgorszy łuk w historii gier, więc wszystkie aktywności polowań są nie grywalne. Chciało by się wejść na drzewo i zabić kilku bandziorów łukiem, ale mechanika strzelania jest tragiczna. Kontynuacja musi to naprawić.

Walka mieczami i pałkami jest git kiedy jest 1 na 1, jest to świeże i daje frajdę, ale do czasu aż pojawi się kilku przeciwników - wtedy gra wariuje i nie wiadomo co robić. 

System dialogów na plus, trochę zgadywania, ale jest frajda z korzystania z retoryki.

Liczę, że dwójka naprawi te niedoróbki w walce i uwolni graczy od loadingów. 

 

Zapamiętam ten świat za postacie i normalność, za szalone questy jak ten z księdzem. Jak dwójka nie pociągnie tej historii dalej to będzie niedosyt. Zastanawiam się ile ciekawych questów mnie ominęło.

 

Sztos/10

Cos sie zjebało z powyzszym postem

Łuk dopiero daje radę, jak podniesiesz skilla, tak jak w rzeczywistości :D Niestety jest to bardzo trudne do zrobienia

A jak sobie wyobrażasz walke z kilkoma przeciwnikami? Czemu uważasz że gra wariuję? AI jest bardzo dobre, przeciwnicy cię zachodzą z boku i od tyłu. Biorą w klincz starając zabrać staminę. Ja tam bardzo lubiłem walkę w tej grzę, uderzenia mieczem oraz toporem były bardzo mięsiste, jak umiałes zrobić kombinacje to już w ogóle sztywniutko. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, standby napisał:

Łuk dopiero daje radę, jak podniesiesz skilla, tak jak w rzeczywistości

Miałem łuk na 4 poziomie i strzelało się tak samo źle jak na 1. Tylko z 3-4 metrów udawało się trafić w człowieka. Kiedyś wystrzeliłem kilka strzał prawdziwym łukiem i nie jest to takie drętwe, w Kingdom strzela się kredkami a nie strzałami z ostrym grotem. To taki łuk dla dzieci. Jak na np. 10 poziomie jest lepiej to i tak dużo nie zmienia, bo nie da się tym grać. Jak bali się, że łuk będzie przekoszony to trzeba było go nie robić.

 

3 godziny temu, standby napisał:

A jak sobie wyobrażasz walke z kilkoma przeciwnikami? Czemu uważasz że gra wariuję?

Obraz dziwnie skacze i nie chodzi o spadek klatek. Trudno przełączyć atak na innego przeciwnika. Wiadomo, że rycerz w zbroi nie zrobi fikołka żeby się uwolnić, ale bicie kilku zbirów powinno być bardziej dopracowane i czytelne, bo ja nie wiem co się dzieje jak atakuje mnie 3-4 gości w zbrojach. Takich starć jest sporo jak się używa szybkiej podróży, dlatego później już pomijałem te walki jak się dało.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...