Skocz do zawartości

Kingdom Come: Deliverance


Grzegorzo

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Pure Bladestone napisał:

Trudno przełączyć atak na innego przeciwnika.

 

Tak, z tym gra ma problem, zbyt mocne namierzanie celu, które nie chce "puścić". Na PC są nawet mody, żeby "zluzować" namierzanie albo całkowicie wyłączyć i samemu kontrolować z kim się walczy.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
W dniu 3.03.2023 o 13:05, Pure Bladestone napisał:

Miałem łuk na 4 poziomie i strzelało się tak samo źle jak na 1. Tylko z 3-4 metrów udawało się trafić w człowieka. Kiedyś wystrzeliłem kilka strzał prawdziwym łukiem i nie jest to takie drętwe, w Kingdom strzela się kredkami a nie strzałami z ostrym grotem. To taki łuk dla dzieci. Jak na np. 10 poziomie jest lepiej to i tak dużo nie zmienia, bo nie da się tym grać. Jak bali się, że łuk będzie przekoszony to trzeba było go nie robić.

 

Niestety z łukiem strasznie średnio czuje się progres. Ja mam Łuk na Lev 11 i jest lepiej, ale dalej nie tak jakby się chciało. Chciałem wymasterować go podczas drugiego przejscia gry ale nie mam już sił - strasznie wolno to idzie.

Obecnie ukończona fabuła i może za jakiś czas wrócę jeszcze wymaksować wszystko o ile starszy mi "sił".

 

2023-03-01-5978.jpg

2023-03-01-5979.jpg

2023-03-01-5980.jpg

Edytowane przez siudym
Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...

Chodzi za mną ta gra od jakiegoś czasu, ale ogrywałem to ostatnio w zeszłym roku latem i chyba za wcześnie na powrót.

Od wydania gry minęło już sporo czasu i chyba pora spoglądać w stronę kontynuacji która jak podejrzewam trafi na rynek za dwa lata najwcześniej, zapowiedzi w tym roku raczej nle będzie. Pepiki nie dadzą rady tak szybko zrobić gry. Nie tak złożonej. Z jednej strony człowiek się niecierpliwi, a z drugiej doskonale zdaje sobie sprawę że im więcej czasu dostaną tym lepszy efekt końcowy będzie. Na rynku nie ma takich gier.

 

Może na PC zainstaluje trochę modów, o ile są jakieś rozsądne nie psujące rozgrywki. Ktoś się orientuje w temacie?

 

Odnośnik do komentarza

Pogrzebałem na Nexusie i nazbierałem chyba z 30 modów. Co do tego braku limitu na zapisy to nie pamiętam abym miał z tym problem, ale wgrałem. Oszczędzę na sznapsach.

Najlepszy mod to chyba ten usuwający kolizję z krzaków. Zawsze mnie to wpipi że przez byle zarośla nie można było przejść.

Dodałem sporo modów na walkę, w tym także modyfikacje zmieniające prędkość lotu strzał, usuwający to spowolnienie w trakcie wyprowadzania mistrzowskich ciosów i jest tam jeszcze dużo zmian. Na razie za mało walczyłem żeby sobie zdanie wyrobić ale po pierwszych potyczkach stwierdzam że jest ok.

Plus trochę nowych broni, pancerzy i cała sterta QoL w różnej postaci.

Mam nadzieję że sobie gry nie popsułem, ale w sumie nie mam na liście modów które by miały znacząco ułatwić rozgrywkę. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Paolo1986 napisał:

Gierka według backwards compatible na PS5 nadal tylko w 1080p i 30 klatkach? Nie było do tej pory żadnej aktualizacji?:notlikethis:

Śmiechem żartem, taka natywna rozdzielczość patrząc na ostatnie premiery to wcale nie jest tak źle, trochę klatkarz boli ale to nie jest dynamiczna gra i do przełknięcia.

PC to jednak zalecana platforma.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, PiotrekP napisał:

A o dwójce nadal żadnych konkretów.  Chyba nawet jej oficjalnie nie zapowiedzieli.

Nieoficjalnie to już trzy lata temu w jednym z wywiadów szef studia przypadkiem wspomniał że już kontynuacja powstaje.

W międzyczasie była kowidoza, gdzieś na reddicie czytałem jakieś doniesienia że mieli problemy z CryEngine i rozlazło się wszystko jak makaron.

Kilka postów wyżej wspomniałem że moim zdaniem do premiery jeszcze około dwóch. Cisza w mediach wskazuje że to bardzo możliwy termin. Do tego hooy wie jak u nich z kasą. Ktoś ich wykupił, jedynka niby nieźle się sprzedała, około 5 mln sztuk, ale pytanie czy to wystarczy?

To złożona gra, jak chcą zrobić bigger, better and more bad ass to niestety to potrwa. Ja wolę poczekać na dokończeną grę, o ile to w tych czasach w ogóle możliwe. 

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, szurubur napisał:

wolalbym next gen update lub zapowiedz 2 czesci


Szkoda, że taka porządna gra nie otrzymała wsparcia dla bieżącej generacji. Ja tam miłośnikiem remasterów nie jestem, ale od biedy mogli wrzucić płatną wersję, by poszerzyć grono odbiorców (i zarobić dodatkowe orio przy tym). :pope:

Warhorse Studios w ubiegłym roku pochwaliło się, że sprzedano ponad pięć milionów sztuk. Jak dobrze pamiętam, Kingdom Come na One X hulało w natywnym 1440p przy relatywnie sumiennych 30 k/s - czasami gubiło klatki, ale nie tak jak PS4(Pro), One(S), którym było bliżej do cinematik eksperiens i to w niższych rozdzielczościach.

Raczej nie powinno być problemy z kombo 1440p w 60 fps, albo 4k w 30 klatkach.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...