Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Generalnie nie polecam szukać słuchawek z własnym systemem dźwięku przestrzennego jeśli nie jesteś audiofilem. Wszystkie modele XOne wspierają dwie metody emulacji dźwięku przestrzennego poprzez słuchawki podłączone do pada - Windows Sonic (dostępny za darmo) lub Dolby Atmos for Headphones (za jednorazową opłatą). Działa to naprawdę dobrze, a na reddicie czytałem opinie, że nawet najdroższe słuchawki Astro Gaming nie potrafią tak dobrze symulować przestrzennego dźwięku. Jedyny minus tego rozwiązania to kompresja dźwięku przesyłanego do pada, ale zwykły gracz bez szczególnych wymagań dźwiękowych tego nie odczuje.

Odnośnik do komentarza

Nie mają swojego systemu przestrzennego, ale jak już pisałem ten wbudowany w Xboxa (i Windows 10) jest bardziej niż wystarczający. Zadziała na każdych słuchawkach, choć optymalne doznania zapewnia jedynie na nausznych. Sam posiadam inny model słuchawek od HyperX (pierwsza wersja Cloud) i jestem zadowolony z ich działania, dają radę także przy filmach z Netflixa.

Edytowane przez Vexilium
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dolby Atmos for Headphones działa na każdej grze wspierającej dźwięk przestrzenny, jedynie niektóre gry tak jak Gearsy wykorzystują pełną możliwość tego systemu (symulacja dźwięku przestrzennego w poziomie i pionie). Niedługo do tej listy powinien dołączyć Overwatch.

 

Digital Foundry przygotowało niedawno filmik na temat tej technologii na konsolach:

Edytowane przez Vexilium
Odnośnik do komentarza

Ja od roku używam TB Elite 800 i dla mnie są cudowne. Jedyny minus to bateria, która wytrzymuje ok 8h  

Dźwięk to bajka, normalnie jak w kinie.  7.1 też robi robotę, zwłaszcza w grach on line.

Edytowane przez chris85
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mi to nie przeszkadza, aplikacją w telefonie kontroluje stan baterii. Jeśli, po wyłączeniu konsoli,  jest około 25 % to lądują na docku. To już nie te czasy, żeby grać po 8h bez przerwy. Od biedy można je podpiąć kablem USB i grać dalej, ładując.

Po roku słuchawki wyglądają i działają jakbym je kupił wczoraj. Swoje kosztowały, ale warto było.

Odnośnik do komentarza

HyperX to mega wygoda. Super solidne i świetnie grają u mnie z podpiętym Astro Mixamp do PS4. Generalnie najważniejszą cechą słuchawek jest "leżenie". Jak gram 2 godzinki i nie ruszam słuchawek, to to jest to. Jak co chwilę poprawiam, to trzeba odpuścić i szukać czegoś innego. Tak w ogóle to Kingston ostatnio wypuścił nowa wersje HyperX Alpha z odpinanym kablem od headsetu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...