Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Hum napisał:

Z tą różnicą, że słuchawki po kablu zapewne lepiej zagrają, niż ich cenowe odpowiedniki bez kabla, a ma to również dla mnie znaczenie.

 

Słuchawki przewodowe są, w skrócie mówiąc, dużo lepsze... jeśli przewód idzie do źródła dźwięku. Microsoft nie wymyślił magicznego sposobu, że nagle można bez kabla przesyłać "dźwięk" tak samo jak po kablu. Wtedy chyba wszyscy by z tego korzystali... Słuchawki bezprzewodowe są przynajmniej tworzone ze świadomością, jak dokładnie będzie przesyłany sygnał i jaką moc muszą same sobie zapewnić.

 

Fakt, że to wygoda, podłączysz je tu, tam. Ludzie tak grają i żyją. Ale akurat brzmienie lepsze nie będzie. 650 zł to raczej overkill przy takim zastosowaniu. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, ogqozo napisał:

Słuchawki bezprzewodowe są przynajmniej tworzone ze świadomością, jak dokładnie będzie przesyłany sygnał i jaką moc muszą same sobie zapewnić.

Ja bardziej na myśli miałem to, że słuchawki które są podpięte przez USB do konsoli zdecydowanie przewyższą jakością dźwięku bezprzewodowe.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Hum napisał:

Ostatecznie waham się między Arctis 7, a HyperX (CloudX lub Revolver). Arctis 7 wydają mi się jednak nieco bardziej uniwersalne, przez co bardziej się skłaniam ku nim.

 

Z hyperow będziesz zadowolony. To uniwersalne słuchawki stworzone na bazie takstarow. Dźwiękowo w tej cenie bardzo fajne.

Odnośnik do komentarza

Matriks, no, tak, oczywiście. Ale jeśli te same włożysz do jacka w padzie, to już nie przewyższą, a raczej przeniższą, a o tym pisał Hum.

 

Bo słuchawki przewodowe za np. 600 zł (jako wzór dajmy, Sennheiser Game One z trzymetrowym kablem) raczej nie są robione pod kątem podłączenia ich pod pada i przesyłu przez Bluetooth, w skrócie mówiąc. A bezprzewodowe są robione tak, by jakoś brzmiały przy właśnie takim sprzęcie, jakim są.

 

 

 

Pytanie o brzmienie po prostu nie ma sensu, jeśli ktoś chce podpinać słuchawki do pada. Jest to dobra opcja, gdy ktoś ma już typowe słuchawki na jacka w domu i po prostu mu to wystarczy do gierek. Ale kupować tylko po to, by podłączać do pada? W żadnym przypadku sensowne. To jakby kupić samochód i dać komuś, żeby woził ci rzeczy do pracy, a samemu do niej jechać i tak autobusem.

 

Aha, i nie wszystkie słuchawki zrobione pod kątem podłączania do odtwarzaczy/kart dźwiękowych/konsol/TV będą działać bezproblemowo podłączone do pada do Xboxa.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, chris85 napisał:

Mam 800x,  używałem ich z Xboxem One, teraz z PlayStation 4. Jedynie do voice chatu, trzeba w opcjach ustawić zewnętrzny mikrofon, bo konsola Sony nie widzi tego w słuchawkach. Cała operacja trwa 30 sekund. Innych różnic nie ma. 

To ciekawe, bo sugerowałem się tym, co jest tutaj napisane i właśnie ta informacja o braku kompatybilności mnie zmartwiła. To samo piszą w drugą stronę przy 800p i wsparciu dla Xone

Odnośnik do komentarza

Może wyszła jakąś aktualizacja, nie wiem. Wiem tyle, że działają identycznie jak na XO. Co tam może być nie kompatybilne? Cała robotę robi transmiter, który podpina się kablem optycznym do konsoli. Wydaje mi się, że ona wykrywa go jako kino domowe.  Tak jak pisałem wcześniej. Jedynie  retard Sony nie widzi  mikrofonu. Ale jest na to sposób. 

 

Edytowane przez chris85
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, chris85 napisał:

Jedynie do voice chatu, trzeba w opcjach ustawić zewnętrzny mikrofon, bo konsola Sony nie widzi tego w słuchawkach. Cała operacja trwa 30 sekund. Innych różnic nie ma. 

Ostatnia rzecz i już daję Ci spokój :D

Czy tą operację trzeba powtarzać przy każdym włączeniu słuchawek?

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Matriks_1111 napisał:

Ostatnia rzecz i już daję Ci spokój :D

Czy tą operację trzeba powtarzać przy każdym włączeniu słuchawek?

Za każdym razem jak chcesz gadać w multi :) a no i trzeba wpiąć jakiś mikrofon do pada. Ja mam kabel od słuchawek z mikrofonem. To na prawdę nie jest uciążliwe. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, chris85 napisał:

Za każdym razem jak chcesz gadać w multi :) a no i trzeba wpiąć jakiś mikrofon do pada. Ja mam kabel od słuchawek z mikrofonem. To na prawdę nie jest uciążliwe. 

Czyli włączasz słuchawki i ustawiasz zewnętrzny mikrofon, wpinając przy tym dodatkowy mic w pada. Tylko nie mów, że obsługa mikrofonu jest tego dodatkowego, a nie tego z 800x :yao:

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, kubson napisał:

Matriks jak chcesz uniwersalne słuchawki do których podepniesz każdy sprzęt tonajlepszy wybór to Siberia 800/840

 

Teraz, Matriks_1111 napisał:

No ok, ale 1k za słuchawki to już jednak brzmi jak wyzwanie :blink:

A czego Ty się spodziewasz kolego? Chcesz jakości, to niestety trzeba zapłacić. 

Odnośnik do komentarza

Arctics 7 nieco tańsze, a też każdy sprzęt pod nie podepniesz, tylko nie każdy bezprzewodowo. Inna sprawa, że w przypadku multiplatformowych bezprzewodowych słuchawek, które działają poprzez stacje dockującą na XO, należy ją podpinać pod wyjście optyczne w konsoli, co w moim przypadku mija się z celem, gdyż przez nie mam podpięta konsolę do kina domowego. Są niby słuchawki dedykowane, zastanawiam się również na TB Stealth 700, które synchronizuje się z konsolą jak pada. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...