Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Co się odwala w tym Sony ostatnio? Wygląda na to, że Kodera który zajął miejsce Kaza pod koniec 2017... oddaje posadę Jim Ryanowi. Tak, temu od tylu kretyńskich wypowiedzi. Przykładowo:

 

CT3F8Ea.png

 

Czy też o "chronieniu dzieci" przed cross playem. No niby jest to jeden z gości odpowiedzialnych za dominację w Europie, ale mam jakoś złe przeczucie ostatnimi czasy w kwestii Sony. Teraz to MS ma jasną, czystą wizję, gdzie Sony chyba się trochę gubi. Next Gen będzie ciężki dla Soniaków.

Odnośnik do komentarza

Widocznie na sinusoidzie Sony zbliża się do bycia "pod kreską" i nadchodzi era arrogant Sony, które produkuje giant enemy craby i PS3 za $599. Oby tylko szybko się z powrotem ogarnęli, solidna konkurencja między MS a Sony jest dobra dla nas wszystkich.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Figaro napisał:

Czy też o "chronieniu dzieci" przed cross playem.

Layden, speaking with Game Informer, offered the most progressive response to cross-play that Sony has had as of yet. Up to this point, cross-play on the PS4 has been considered a feature in a beta state, with its future unclear. Yet Layden says that Sony is on the same page as its players:

Cytat

“… I think we learned, from the feedback from our fans, that it was important. And it wasn’t just important to a vocal minority.” … “Even the fans who weren’t personally going to parti(pipi)te in a cross-play activity across different hardware pieces, just felt that it was kind of tone-deaf of PlayStation. We’ve tried to be so good certainly over the last four or five years to be in tune with our fans and to listen to what they want and try to be a friends of the gamer. We looked at that approach. This… this is just not friendly.”

hehs

9 minut temu, Hendrix napisał:

O, już widzę pierwsze (głupie) reakcje na zmianę CEO - szybko.

Twój styl ostatnimi czasy jest średnio strawny, skoro uważasz się za takiego mądrego to może oświeć tych głupców.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, ASX napisał:

Kojarze go niestety tylko z glupich wypowiedzi na temat wstecznej kompatybilności i cross-playu. Może mi ktos coś wiecej powiedziec o jego dokonaniach i poglądach? 

 

Jest kojarzony z głupich wypowiedzi bo pewnie góra mu tak nakazywała. "Nie mamy BC, więc krytykuj BC, Jim", "mamy chuyową politykę crossplay, Jim, więc jak ktoś cię o nią spyta, wymyśl cokolwiek, lol". 

 

Ale gościu jest z Sony od 1994 roku i z tego co wiem odegrał ogromną rolę w sukcesie PS w Europie. 

 

AtUILKM.gif?noredirect

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza

Shawn Layden o polityce exow:

 

A z naszą decyzją dotyczącą tworzenia mniejszej liczby gier – ale za to większych – przez dłuższy czas, doszliśmy do momentu, w którym czerwiec 2019 roku nie był dla nas dobrym czasem, by mówić o czymś nowym.

 

niby spoko bo minimalizuja do minimum potworki i chca sie skupic na wysokobudzetowych produkcjach, z drugiej strony fajnie jakby te ich gierki aaa zaczely sie znaczaco roznic od siebie i skracaly w mozliwie jak najwiecej roznych gatunkow, kiedys to potrafili, obecna generacja to jednak za duze zachlysniecie sie ubisandboxami

Odnośnik do komentarza

@_Be_

Obecnie mój styl to niepisanie na forum (w zasadzie oprócz dwóch postów w temacie Days Gone, to nic nie pisałem :V), bo ilość głupich wojenek, trollingu i ogólnego, negatywnego  podejścia do wszystkiego mnie denerwuje.  Jednak dopóki jeszcze je czytam, to czasem coś napiszę. Zobaczyłem wpis Szejdiego, stwierdziłem, że życzenie upadku firmie zatrudniającej ponad 100 tys. osób jest głupie, napisałem. 

Reszty postów nie komentuję, Ravena wypowiedzi zwykle lubię, nawet jak się z nim nie zgadzam, a w tym temacie nic, aż tak kontrowersyjnego nie napisał (chociaż z samym postem się nie zgadzam, obecnie nic nie wskazuje na negatywny okres dla Playstation, ba!, dużo wskazuje, że tym razem WRESZCIE wszystkie 3 firmy znalazły swoje miejsce na rynku), Figaro dalej zrzutki z resetery robi, więc też zdziwiony nie byłem.

To skoro i tak się już rozpisałem - moje zdanie o zmianie CEO?  Wewnątrz samego Sony, Ryan był najlepszym kandydatem, zdziwiłem się, że House nie mianował go rok temu, zdecydowanie najlepsze CV do prowadzenia SIE,  dla graczy z Europy raczej na plus*, SIE Europe robi dla mnie lepsze promocje, lepsze reklamy i od dawna stawia na lokalizacje gier, koordynacja wszystkich regionów EMEA i mocna pozycja na tych rynkach, to w sporej mierze jego zasługa. Poprzednie wypowiedzi absolutnie są bez znaczenia, nie jesteś szefem, mów oficjalnie to co oczekuje od ciebie góra, tak to działa we wszystkich firmach (już nie mówiąc, że jeden z cytatów jest wyciągnięty totalnie z kontekstu). To jak będzie oceniany jako CEO będzie zależeć od tego jakie realne decyzje podejmie, to tyle.

* dlaczego raczej na plus? Bo oznacza, że dalej Sony widzi w Europie swój najważniejszy rynek.

Edytowane przez Hendrix
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Hendrix napisał:

chociaż z samym postem się nie zgadzam, obecnie nic nie wskazuje na negatywny okres dla Playstation, ba!, dużo wskazuje, że tym razem WRESZCIE wszystkie 3 firmy znalazły swoje miejsce na rynku

 

Ja tam się martwię trochę, bo kosiorów na horyzoncie nie widzę za bardzo (może 2017 i 2018 mnie za bardzo rozpieściły), sprzętowo robią jakieś wtopy jak PS Classic a na dodatek mamy teraz tzw. "dominację jak za czasów PS2", po czym właśnie nastąpiło dość nieudane z początku PS3. Widzę ruchy MS (xcloud, poszerzanie Xbox Live), widzę ruchy Nintendo (hybrydowa konsola) i choć ciężko mi przewidzieć jak dla nich w przyszłości się to opłaci, to jednak jakieś ruchy robią i powiedzmy "rozwijają" się. Nintendo w wymyślaniu sprzętów w sumie od dłuższego czasu wiedzie prym, Microsoft z tym Kinectem do X1 to przegiął, ale teraz idea xCloud mi się podoba, a Sony... konsoli przenośnej już nie mają i się cofnęli w tym względzie, z drugiej strony wyskoczyli z VR. Liczę bardzo, że zdecydowanie bardziej rozwiną i unowocześnią ten koncept, który moim zdaniem ostatecznie jest umiarkowanym, ale sukcesem (przy tych cenach hełmu i obecnym wsparciu). Tylko no właśnie, integrowanie konsoli z zewnętrznym urządzeniem brzmi trochę jak Kinect, co było ostatecznie fatalne, bo choć faktycznie było z początku częścią systemu dostępną dla każdego developera, to podnosiło koszty, ograniczając przy tym moc. Dlatego to jest chyba najtrudniejsza i najbardziej ryzykowna innowacja, która może przynieść najmniejsze zyski zarówno z naszego jak i ich punktu widzenia, przez co wcale nie jestem pewien, czy hełm stanie się kiedykolwiek czymś większym, niż dodatkowym akcesorium.

Pewnie dla niektórych to zdziwienie, ale wcale nie zależy mi na tym, żeby marka PS jakoś mocno osłabła. Niech nie wyhamowują, niech tylko czują bliski oddech MS i Nintendo na plecach walcząc o klientów jak najlepiej potrafią, a i sami niech będą motorem dla pozostałej dwójki. Stąd się biorą cross-playe, cross-buye, xcloudy, wsteczne i inne prokonsumenckie zagrania. Tak będzie lepiej dla graczy, cytując klasyka.

 

A zacytować mogłeś, bo faktycznie zabrzmiałeś po prostu jak rozi :).

Edytowane przez raven_raven
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Hendrix napisał:

, Figaro dalej zrzutki z resetery robi, więc też zdziwiony nie byłem.

 

Co.

 

42 minuty temu, Ficuś napisał:

niby spoko bo minimalizuja do minimum potworki i chca sie skupic na wysokobudzetowych produkcjach, z drugiej strony fajnie jakby te ich gierki aaa zaczely sie znaczaco roznic od siebie i skracaly w mozliwie jak najwiecej roznych gatunkow, kiedys to potrafili, obecna generacja to jednak za duze zachlysniecie sie ubisandboxami

 

No to jest bardzo martwiące. 

Odnośnik do komentarza

Mnie to irytuje strasznie, że Sony nie robi nic innowacyjnego przez swoją typowo japońską mentalność. A co gorsza, jako, że interesuję się też motoryzacją to cały rynek japońskij motoryzacji ma takie samo podejście do biznesu jak Sony do konsol. Nie będę tu już się rozpisywał ile w ostatnich 10 latach Japońska motoryzacja zaliczyła fackapów, ale moim zdaniem analogiczna sytuacja jest na rynku elektroniki. Czy to Sony czy Nintendo - wyniki finansowe jeszcze ich ratują, ale próżno szukać u nich innowacyjności, fajnych wynalazków, kreowania nowych trendów.

Odnośnik do komentarza

Kruk myślę, że nie ma się czym za bardzo martwić jeśli chodzi o Sony. Jest wywiad w GI z Shawn Laydenem w którym prezentują spójną koncepcje, wiedzą w czym są dobrzy i będą to cisnąć dalej czytaj gierki singlowe glównie :usmiech:

 

https://www.gameinformer.com/interview/2019/02/11/shawn-layden-on-playstation-and-the-future

 

Rzucił światlo na podejście do crossplaya, dlaczego nie będzie ich na E3 i tak dalej. Myślę, że wydają się trochę aroganccy ale z racji tego, że wygrali te generacje nie będą specjalnie wchodzi w tyłki graczy raczej każdy tak robi :ragus:

Zapowiedziane gry na PS4 są mocne przecież, ten rok trochę słabiej wyląda niż 2017 (ale zwróć uwagę, że głównie dzieki 3rd party grom wygladało to tak dobrze Nier, Nioh, Persona to nie są gry 1st party) gra Kojimy, The Last of Us 2, Ghost of Tshusima to są mocne bomby na zakończenie generacji i jeśli wyjdą w tym roku to jest trzeci rok K.O dla Sony. Mówi się o tym, że Sony chce założyć nowe studio pod tworzenie prawdopodobnie Uncharted i pewnie na tym się nie skończy jeśli chodzi o zbrojenie się pod nową generacje. 

1 minutę temu, szejdj napisał:

Czy to Sony czy Nintendo - wyniki finansowe jeszcze ich ratują, ale próżno szukać u nich innowacyjności, fajnych wynalazków, kreowania nowych trendów

Twierdzisz, że VR czy Switch z Labo, samą konsolą itp nie szukali innowacyjności?

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

No jest jakaś innowacyjność, ale dużo bardziej moim zdaniem innowacyjne jest podejście Microsoftu do gamingu z ich gamepassem, xcloudem, integracją xbox i windows10 niż kartony od Nintendo. A Switch to IMO rozwinięcie pomysłu WiiU a nie innowacja. Ja to bym chciał, żeby jakiś amerykaniec albo europejczyk został zatrudniony w Sony Interactive Entertainment na wzór Spencera w MS.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...