Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, kotlet_schabowy napisał:

 

Osobiście: zwyczajnie jej nie potrzebowałem, bo niedługo po premierze wbiłem w świat PC, który za podobne pieniądze oferował niemal tę samą ofertę w lepszej jakości.

No nie do końca bo wychdzily gry tylko na 360 jak gears czy bioschock a na PC że sporym opóźnieniem i zazwyczaj z problemami. Forza do 7 i horizon do 4 żadna się nie ukazała na PC to samo halo - teraz dopiero nadrabia. 

Sorry ale w czasach 360 i ps3 to pc mógł najwyżej te gry z konsol to obejrzeć na yt XD

Odnośnik do komentarza

No właśnie też mi coś nie pasowało. Kotlet to chyba myli X360 z One, który i tak dopiero w połowie generacji zaczął otrzymywać gry w tym samym czasie co wersja PC-towa. X360 miał od groma fanastycznych exów i tu PC nie mógł tego zastąpić.

Odnośnik do komentarza

Pierwszą akceptowalną wersją był Jasper, i to z solidnym HDD oraz instalowaniem gier na dysk, bo z płyty, to niemal jakbyś był w epicentrum robót budowlanych.

Dla mnie Alan Wake, to była taka gra, dla której bym kupił konsolę, śledziłem jej losy od pierwszych screenów/zapowiedzi, chyba w 2005, a  Remedy jest jednym z moich ulubionych studiów, więc nie mogło być inaczej. Na PC wyszło, ale 2 lata później.

Mimo wszystko wolałem exy z PS3, choć na 360 było sporo dobrych rzeczy(w pierwszej fazie generacji), czy krótszych(dodatki do GTA IV) lub dłuższych czasówek, bo umówmy się, nie będę jak jakiś łeb czekał na Mass Effecta 5 lat i zaczynał od dwójki czytając jakiś śmieszny cyfrowy komiks, czy co to tam było.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, mozi napisał:

No nie do końca bo wychdzily gry tylko na 360 jak gears czy bioschock a na PC że sporym opóźnieniem i zazwyczaj z problemami. Forza do 7 i horizon do 4 żadna się nie ukazała na PC to samo halo - teraz dopiero nadrabia. 

Sorry ale w czasach 360 i ps3 to pc mógł najwyżej te gry z konsol to obejrzeć na yt XD

 

bioshock to akurat wyszedl w tym samym dniu na pc co na xboksie, ale z reszta zgoda

Odnośnik do komentarza

Już chyba Falcon nie sprawiał dużych problemów. U mnie pierwsza 360 padła na roda, chwilę ją ratowałem ciepłym kocyczkiem jak chciałem pograć, ale w końcu zdechła całkowicie. Najmilej wspominam elita na Jasperze dysk 120gb, piękna maszyna :banderas: chyba data produkcji musiała być 08 rok i nie wiem czy nie wrzesień żeby był Jasper, a może 09? Slimkę potem miałem to też bezproblemowa była.

 

Wspaniała konsola i wspaniałe wspomnienia z nią mam. Napierdalanie multi w GOW2 do 4 nad ranem to jest coś teraz nie do powtórzenia niestety. Choć technicznie multi było tam skopane całkowicie. 

Odnośnik do komentarza
Cytat

Teraz z kolei xboxowi dostaje się za to że zapowiedział że stara generacja będzie jeszcze wspierana przez rok lub dwa, graczom nie dogodzisz xd

 

Czy faktycznie za to mu się dostaje? Nie porównywałbym jednak tych dwóch sytuacji.

 

@mozi @Paolo de Vesir no dobra, "niedługo" po premierze to nienajlepsze określenie, ja akurat blachę kupiłem w 2008 i duża część konsolowych exów z Xa już sobie na mnie czekała. W sumie tylko Gearsów 2-3 mi trochę brakowało, ale znowu jedynka nie zachwyciła mnie aż tak, żebym nad nimi płakał. Ale mówienie, że:

 

  

7 godzin temu, mozi napisał:

 w czasach 360 i ps3 to pc mógł najwyżej te gry z konsol to obejrzeć na yt XD

 

to już mocne nadużycie. Generację liczymy jako 2005 (naciągane, bo ile to było, miesiąc?) do 2013. Pierwsze 2-3 lata X miał sporo konsolowych exów. PS3 to inna bajka, o niej w ogóle w tym kontekście nie wspominałem.

Odnośnik do komentarza

O proszę Cię, Xbox został zmasakrowany za to pro-konsumenckie zagranie, kiedy w obozie Sony gracze już wiwatowali, że przecież tak być powinno - od razu odcinka od starej generacji i nikt nie gra we wsteczną. Jak widać narracja jest płynna i nie ma nic wspólnego z tym co gracze faktycznie chcą tylko co im zostało podane.

 

Jakieś mechniamy obronne czy coś.

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, kotlet_schabowy napisał:

X360, przynajmniej w Polsce, był konsolą, która jak żadna do tej pory, przyciągnęła dotychczasowych pecetowców. Nie znam nikogo, kto przeskoczył z PS2 na nowego Xa, za to każdy posiadacz X360, którego znam, był wcześniej blacharzem. Z różnych powodów 360 to była najbardziej "przystępna", przyjazna dla masowego konsumenta konsola. Co jest nieco ironiczne, patrząc na dalszy rozwój marki i "elitarystyczny" vibe tworzony wokół jej następczyń.

 

X360 był mega opłacalnym sprzętem i PCty musiały go rok czasu gonić co dzisiaj jest nie do pomyślenia. Naprawdę jak na 2005 rok był to potwór, genialny sprzęt do tego dużo lepiej przemyślany niż PS3 które wyszło rok później i było słabsze. Jednak X360 przypłacił to życiem, przecież te pierwsze sprzęty padały jeden za drugim. Gdyby nie wydłużona gwarancja to dzisiaj nie było by tej marki. Do tego świetna biblioteka eksów które przyciągały. 

 

8 godzin temu, ASX napisał:

Pamiętam jak ta decyzja była wówczas krytykowana w internecie xd i jako wzór stawiane było Sony, które dzielnie wspierało PS2 jeszcze w 2007 (premierą GoW2).

 

Teraz z kolei xboxowi dostaje się za to że zapowiedział że stara generacja będzie jeszcze wspierana przez rok lub dwa, graczom nie dogodzisz xd

 

W sumie tej krytyki nie rozumiem bo i tak przez najbliższe dwa lata większość głośnych gier będzie wychodzić na stare i nowe konsole. 

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Jakieś mechniamy obronne czy coś.

 

No po prostu jestem ciekaw, gdzie tę narrację widać, w CW? Wg mnie mieszasz krytykę MS za brak mocnej, wyraźnie nextgenowej propozycji only on XSX z domniemaną "krytyką" za wspieranie poprzedniej generacji.

 

Bo ja mogę powiedzieć za siebie: subiektywnie cieszy mnie wspieranie starych konsol jak najdłużej, bo zawsze kupowałem nowe dopiero parę lat po premierze. Więc tak jak cieszyłem się z GoW2 na PS2, tak będę się cieszył z HZD2 na PS4.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, kotlet_schabowy napisał:

No po prostu jestem ciekaw, gdzie te narrację widać, w CW? Wg mnie mieszasz krytykę MS za brak mocnej, wyraźnie nextgenowej propozycji only on XSX z domniemaną "krytyką" za wspieraniem poprzedniej generacji.

 

Poza PSXE udzielam się na innych forach i czytam inne media growe niż PPE. Narracja w sieci była taka, że XSX ma pojechane na starcie, bo ograniczała go będzie starsza konsola, a PS5 od początku będzie oferowało pełnie swoich możliwości. To nie była kwestia CW tylko takie były nastroje w sieci. 

Odnośnik do komentarza

Kotlet ma racje. Komp kupiony w 2007 roku pozwalal bez pierdniecia ograc gierki z x360. Powodem byl glownie UE3, ktory byl tak "lekkim" silnikiem, ze dalo sie grac spokojnie w gierki na nim robione i w 2011. Mowa o czywiscie o karcie graficznej ze sredniej polki a nie jakiejs integrze. A ze wiekszosc generacji to UE3 wiec konsole zostawaly tylko do exclusivow.

 

Same gry tez chodzily dobrze. Z Bioshockiem nie bylo problemu, z Girsami 1 nie bylo problemu, z AC1 tez nie. Jedyne co wkurwialo to Games for Windows, ktore w ogole sie nie przyjelo i utrudnialo tylko rozpoczecie rozgrywki (jakies logowania, dziwne sejwy, zakladanie konta, na chuj to komu).

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Ludwes napisał:

PS3 było słabsze czy to skrót myślowy od 'trudniej się na na te konsole tworzylo gry'? 

 

X360 na papierze jeśli chodzi o możliwości graficzne była mocniejszym sprzętem niż PS3. X360 miała nawet więcej gigaFLOPsów niż PS3 a była sprzętem starszym. 

 

@Mejm No nie do końca, zanim karty PCtowe ze średniej półki dogoniły X360 to był rok 2008. Pierwszą sensowną kartą był topowy 8800 na którym można było przesiedzieć całą ówczesna generację a kosztowała 350 dolców no ale dolar był wtedy mega tani. 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, krzysiekp392 napisał:

AC1 wcale tak pięknie na PC nie chodził.

No ale przeciez to zalezalo jakiego mialo sie pcta nie? Mi wyciagal 46 klatek i czulem dyskomfort xD Ale chwile potem kupilem lepszego kompa* i nie myslalem o konsolach do 2010.

 

W ogole fajnie bylo ogrywac te wszystkie 6/10 z zatoki, na ktore szkoda bylo kasy w wersji ps3.

 

 

3 minuty temu, Ukukuki napisał:

 

@Mejm No nie do końca, zanim karty PCtowe ze średniej półki dogoniły X360 to był rok 2008. Pierwszą sensowną kartą był topowy 8800 na którym można było przesiedzieć całą ówczesna generację a kosztowała 350 dolców no ale dolar był wtedy mega tani. 

* I wlasnie z taka karta kupilem nowego kompa, 8800gts. 1200zl, co dawalo polowe ceny zestawu...

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, kotlet_schabowy napisał:

no dobra, "niedługo" po premierze to nienajlepsze określenie, ja akurat blachę kupiłem w 2008 i duża część konsolowych exów z Xa już sobie na mnie czekała. W sumie tylko Gearsów 2-3 mi trochę brakowało, ale znowu jedynka nie zachwyciła mnie aż tak, żebym nad nimi płakał. Ale mówienie, że:

 

Zalezy w co się gra ale pcty zazwyczaj zawsze są w tyle - ninja gaiden 2 nigdy na pc nie trafił tak samo jak Read dead redemption. GTa to nawet nie chce mi się sprawdzać ale kilka lat trzeba było czkeać. Z ps3 to jest jescze gorzej bo TLOU to mozna ograć dopiero teraz na emu na pc lub na psnow. No nie, nie było fajnie z pc w tych czasach. Jak coś wyszło to po czasie gdy ta gra nikogo albo nie dorobiony port. 

edit: A no i pojawił się spec od sprzętu sprzed 2 generacji. Sorki wiem że jesteście na bieżąco. 

Odnośnik do komentarza

Tak jak powiedziałeś, zależy, w co się gra, ale mówienie, że nie było fajnie, a porty były niedorobione (to bardziej syndrom obecnie kończącej się generacji) to mijanie się z prawdą. Tak samo, jak te niesamowicie opóźnione premiery. Akurat GTA IV wyszło ok. pół roku po konsolach, Mass Effect podobnie. No i cały czas odnoszę się do oferty Xa i piszę czysto subiektywnie. W końcu tęcza to nie CW, żeby wojować grami, na które prywatnie ma się wyjebane, ale można je dopisać do listy exów. PC+PS3 to było dla mnie najsensowniejsze kombo, bo na pleju było kilka potężnych, interesujących mnie tytułów na wyłączność, a PC zapewniał najbardziej komfortowe warunki do sprawdzenia multiplatform. To były czasy, kiedy zadowalającego kompa dało się złożyć za stosunkowo niewielką kasę. Pomijając monitor, sam sprzęt wyszedł mnie w przywoływanym już 2008 mniej, niż kosztował wtedy chlebak (i niewiele więcej, niż X360 premium). A w większości przypadków gierki wyglądały i działały zdecydowanie lepiej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...