Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Z tych co wyszły? Returnal, Ratchet, Hades (jak ktoś nie ma Switcha, czyli 3/4 ludzi), RE VIII, Psychonauts 2, Chivalry II, Ascent, Death's Door, MFS, a będą jeszcze: Deathloop, Kena, Diablo II, Forzunia, Battlefield, Dying Light 2, Halo, COD, FC6, Rider's Republic i masę innych o których zapomniałem. Rzeczywiście, okropny rok, nie ma w co grać.

Odnośnik do komentarza

Od 2015 co roku czytam że takie biednego roku nie było. Nie każdemu lineup przypasuje, jeden nie będzie wyrabiał z graniem inny będzie chodził z kąta w kąt i napierdalał w gówno posty CW.

 

Ja np. nie wyrabiam, ale to też trochę przez to że w 2020 prawie pół roku bez konsol byłem czekając na nextgeny.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja mam Plejkę od kwietnia, Xboksa od lipca i jeszcze nie ograłem gier z pierwszej połowy roku. Gracze w 2021 roku mają najlepszy czas w całej historii, dojebane exy, Game Pass, mnóstwo świetnych gier niezależnych, no kurwa, wspaniale jest być graczem w 2021!

Odnośnik do komentarza

Rozi mówi prawdę, reszta blefuje. Może w segmencie gier AAA nie dzieje się wiele ciekawych rzeczy, ale giereczkowo jako całokształt nie daje odpocząć ani na moment w tym roku, i mowa tylko o bieżących premierach z 2021. Jak ktoś dodatkowo odpuścił sobie kilka tytułów z ostatnich lat czekając na pacze/promocje/wersje definitywne to grania jest od cholery i jeszcze ciut-ciut. Do tego darmówki rozdawane jak cukierki co chwilę (pamiętacie te dawne dobre czasy szóstej i siódmej generacji, gdzie DARMOWE GIERKI sypały się z każdej strony? Ja też nie)... Trzeba być naprawdę wybrednym, żeby obecnie narzekać na brak fajnych tytułów. To, że brakuje powiewu świeżości w niektórych gatunkach lub pojawiają się kotlety odgrzane po raz wtóry to normalna rzecz i tak było, jest i będzie zawsze, ale wystarczy spojrzeć trochę szerzej. Narzekać na stan giereczkowa nie zamierzam, lepiej w tym czasie w coś pograć :fsg:

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Rozi napisał:

Z tych co wyszły? Returnal, Ratchet, Hades (jak ktoś nie ma Switcha, czyli 3/4 ludzi), RE VIII, Psychonauts 2, Chivalry II, Ascent, Death's Door, MFS, a będą jeszcze: Deathloop, Kena, Diablo II, Forzunia, Battlefield, Dying Light 2, Halo, COD, FC6, Rider's Republic i masę innych o których zapomniałem. Rzeczywiście, okropny rok, nie ma w co grać.

Ale to są gry w które grałeś/zamierzasz grać czy po prostu wylistowałeś wszystkie ważniejsze tytuły z tego roku? Bo wiesz, ja wiem że wychodzi dużo tytułów o dobrej jakości ale to nie znaczy że wszystkie są na moim celowniku a gram w dużo gier i raczej staram się próbować nowych rzeczy no ale to nie zmienia faktu że z mojej perspektywy jest mniej interesujących mnie gier w tym roku niż w poszczególnych rocznikach ostatnich lat.

 

Sam mam w co grać dzięki VR, kilku zaległościom z PS4 + kilku nieogranym jeszcze premierom z tego roku (czekam na obniżki) no ale jakbym miał je już za sobą to nie wiem czy widziałbym coś dla siebie do ogrania we wrześniu poza Keną (o ile się nie przesunie znowu).

Odnośnik do komentarza

Bez urazy Kamil, ale dla mnie ta lista to po prostu wymienienie wszystkiego co wyszło. Prawdzą jest, że wyszło gier sporo (jak zawsze), ale to nie znaczy, że każdy coś sobie znajdzie. Ja myśląc obecnie o next-genie patrzę na to przez pryzmat 60 klatek we wstecznej, bo mnie kręci bardziej remaster DS i TLOU2 w 60 niż Ratchet czy kolejne Soulsy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Patrząc na moją listę ukończonych gier w tym roku ostatni z tytułów, który wyszedł teraz to RE:Village a poza tym sporo staroci czy to z gamepassa czy innych platform. Człowiek cieszy się, że znajdzie czas jeszcze na gierki a nie kontempluje nad nowościami. Mam w chuj kupsko wstydu:sapek:

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, 20inchDT napisał:

Nie wiem ile niektorzy z was graja, ze nie macie zaległości z poprzednich lat i wszystko z tego roku skonczone :obama: mi az sie w glowie kreci jak pomysle ze w forzie i halo wycisne 100h+ i znowu przeciagnie mi sie konczsnie backlogu.

 

Szczerze mówiąc nie zamknę więcej niż tych 10-12 gier w roku. Po prostu mało co już mnie zaskakuje czy wciąga. Z przyjemnością ogrywam za to jakieś nietuzinkowe tytuły pokroju Undertale, Haven czy Tetris Effect (tak wiem, że to tetris ale świetnie wykonany). Z przyjemnością wracam też do gier ze wstecznej, bo mają vibe który mi odpowiada.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Po prostu mało co już mnie zaskakuje czy wciąga.

 

Też mam ten problem od 10-11 lat. Generacja PS3/360 był pod tym względem spoko, dużo nowości, nowych mechanik, gatunków. Od PS4/One producencji idą raczej mocno bezpiecznie z grami, VR jest pewną nowością ale nie mam jeszcze na własność. 

 

Jest dobrze ale wciąga mnie maks 2-3 gry rocznie a chciałbym jednak więcej. Takie marudzenie kogoś kto gra od 25 lat. Z drugiej strony przechodzę drugi raz Eternala chociaż w kolejce kupionych mam RE2 remake czy Hadesa (już na na dwóch platformach) :dafuq:

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, 20inchDT napisał:

 mi az sie w glowie kreci jak pomysle ze w forzie i halo wycisne 100h+ i znowu przeciagnie mi sie konczsnie backlogu.

No nie każdego kręcą gierki multi ale w forzie pewnie też spędzę dobre kilkadziesiąt godzin tylko u mnie to wygląda troszkę inaczej bo główne 'eventy' skończę pewnie szybko a czyszczenie gry będę robił w przestojach między innymi tytułami. W 4 licznik się zatrzymał na 150h z tego co pamiętam z dwoma dlc i toną godzin w tygodniowych wyzwaniach.

 

15 minut temu, 20inchDT napisał:

Nie wiem ile niektorzy z was graja, ze nie macie zaległości z poprzednich lat i wszystko z tego roku skonczone :obama:

Chyba nikt tak nie napisał, nawet ja grający bardzo dużo mam jeszcze kilka starszych tytułów na liście do ogrania.

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Ukukuki napisał:

Też mam ten problem od 10-11 lat. Generacja PS3/360 był pod tym względem spoko, dużo nowości, nowych mechanik, gatunków. Od PS4/One producencji idą raczej mocno bezpiecznie z grami, VR jest pewną nowością ale nie mam jeszcze na własność. 

 

no i u mnie identyko, najlepiej zrobiła mi ta generacja, a poprzednią uznaję co najwyżej za poprawna

 

Stąd wiążę duże nadzieje z tym, że przy wprowadzeniu SSD zmieni się nieco paradygmat robienia gier i zwyczajnie zostanę czymś niejednokrotnie zaskoczony (np. ostrzę sobie zęby na Returnal).

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Rozi napisał:

Że co? Jaka posucha? Każdy miesiąc napakowany zajebistymi grami, twórcy coraz to bardziej wykorzystują możliwości nowych konsol, nawet pierwszy kwartał 2022 jest dojebany hitami. Posucha XD Prawdziwy gracz nie miał jeszcze nigdy lepszej sytuacji na pielęgnowanie swojego hobby.

 

1 godzinę temu, Rozi napisał:

Z tych co wyszły? Returnal, Ratchet, Hades (jak ktoś nie ma Switcha, czyli 3/4 ludzi), RE VIII, Psychonauts 2, Chivalry II, Ascent, Death's Door, MFS

 

Dla mnie to jest posucha w chuj, pozdrawiam.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

Bez urazy Kamil, ale dla mnie ta lista to po prostu wymienienie wszystkiego co wyszło.

No tak, i wyszło sporo, każdy znajdzie coś dla siebie, chyba, że choruje na mejmozę pospolitą. Non stop promocje na trzech konsolach, masa zaległości, no kurwa, świetnych gierek jest tyle, że nie nadąża człowiek tego ogrywać :obama:

 

@maciucha
To już trzeba szukać problemu ze swoim gustem, a nie pisać, że jest posucha, bo to nieprawda.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie teraz jest chyba najlepszy okres w życiu gracza, nigdy nie skończyłem tyle gier, co do tej pory w ciągu roku (9 na ten moment). Aktualnie próbuję zmęczyć Hadesa, w MFS latam jak poyebany, we wrześniu wpada remake Diablo, potem wiadomo, Forza, Halo... A najśmieszniejsze, że cały mój wydatek na gry w tym roku sprowadza się do 55zł miesięcznie za Game Passa. Kurde, to kiedyś piraty były nie wiele tańsze na giełdach, czy u osiedlowych handlarzy :reggie: 

Odnośnik do komentarza

Mnie w tym roku tylko Diablo 2 mocno bije do grania, no i może jeszcze Forza Horizon 5 i człowiek już jest zadowolony do końca roku. Ogólnie to nie ma co narzekać, bo i tak jest bardzo duży wysyp gierek w tej generacji, na dodatek w dobie covida, co już jest samo w sobie wyczynem. Poza jedną grą, która powinna zostać zasypana na pustyni obok ET, srajpank cedepe. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Paolo de Vesir napisał:

Bez urazy Kamil, ale dla mnie ta lista to po prostu wymienienie wszystkiego co wyszło. Prawdzą jest, że wyszło gier sporo (jak zawsze), ale to nie znaczy, że każdy coś sobie znajdzie.

 

Ale co miał wymienić?

Odpowiedział tylko na absurdalny zarzut o jakiejś rzekomej biedzie na konsolowym poletku.

Jasne, że nie wszystkie te tytuły kręcą wszystkich, no ale ciężko pod tym kątem dobierać narrację, bo przykładowo inaczej ta lista wyglądałaby dla mnie, który lubi różne tytuły, a inaczej dla Mejma, który tę "biedę" pewnie odczuwa bardzo dotkliwie, bo na PS3 już dawno nic nie wyszło :reggie:

Odnośnik do komentarza

Bieda to może nie, ale myślę, że na takie opinie może wpływać fakt, że, tak jak w moim przypadku, brakuje w tym roku gier z tej najwyższej możliwej półki. 

 

Returnal, Ratchet, nie wiem, Monster Hunter Rise czy nadchodząca Forza Horizon to na pewno fajne gry, ale zabrakło w minionych miesiącach jakiejś megatony, jaką była Zelda i Mario w 2017, Bloodborne i choćby Wiedźmin w 2015, Residen Evil 2 i Sekiro w 2019 czy The Last of Us i GTA V w 2013.

 

Jest solidnie, ale bez większych fajerwerków. 

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...