Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Pupcio napisał:

Ej chłopaki co mają obie nowe konsole, która wam bardziej siedzi po kilku miesiącach? Pytam o sam sprzęt A nie o gry jbc. Wiem że istnieje spora szansa że zrobi się z tego lekkie cw ale jestem ciekawy waszych odczuć. Możecie napisać ma czym siedzieliście poprzednią generację żebym wiedział czy jesteście normalni :nosacz3:

Obie konsole są cichutkie, ale w PS5 słychać cewki, pady - oba zajebiste, ale ja jestem fanem gałek symetrycznych, do tego haptyka, wibracje, triggery w DS rozkurwiają, baterie Xboksowego > akumulator DSa, ale i tak działa dłużej, niż Shock 4. Napędy chodzą głośno, chociaż Xboxowy minimalnie ciszej, bo moja Plejka stoi horyzontalnie (jej podstawka to horror). Interfejs i ogólne działanie - Plejka deklasuje szybkością, płynnością, przejrzystością. No i działa w 4K (niedługo też na Klocku). Ten Xboxowy jest taki sam jak na One, często mi się nie chciał załadować, były cyrki z pobieraniem, czy usuwaniem gier z dysku. Obie konsole mają super chłodzenie, Xbox wali gorącym powietrzem, Plejka tak nie ma. Obie konsole warto mieć. No i SSD to jest miazgator kompletny, nowa jakość.

 

A siedziałem (i siedzę) na PS4, Xbox One S i Switchu.

Odnośnik do komentarza

Raczej przechodzę jedną grę w danym momencie, ale kilka odpalonych gier naraz wydaje się spoko bajerem. 

Za to Quick Resume to bajka jak dla mnie, w połączeniu z dyskiem SSD odpalanie Wiedźmina 3 gdzie momentalnie grałem dalej wyjebalo mi banana na ryju. Teraz Hades, włączam na momencie i nawet w trakcie runu mogę sobie wyłączyć konsole. Dla mnie kapitalna sprawa 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Pupcio napisał:

Ej chłopaki co mają obie nowe konsole, która wam bardziej siedzi po kilku miesiącach? Pytam o sam sprzęt A nie o gry jbc. Wiem że istnieje spora szansa że zrobi się z tego lekkie cw ale jestem ciekawy waszych odczuć. Możecie napisać ma czym siedzieliście poprzednią generację żebym wiedział czy jesteście normalni :nosacz3:

PS5 nie mam (kiedyś wleci wierzę) i opinia pisana na podstawie XSX, ale sam SSD w nowej generacji to jest zupełnie inny komfort użytkowania sprzętu. Wszystko śmiga jak szalone, dwuminutowe loadingi i jakieś dziwne opóźnienia w nawigowaniu po menusach konsoli nie istnieją. Mam wrażenie, że ten sprzęt szanuje mój czas - pyk, włącza się w moment, gierki ładują się w moment, aż chce się grać wiedząc, że nie wiąże się to z zapychaniem sobie czasu czymś innym, gdy gierka się ładuje. Do tego dojebane rozdziałki, FPSy i to, że w końcu więcej gierek lata w 60 klatkach niż w 30. Taki upgrade trochę rozpieszcza. A jakie konsole miałem wcześniej? PSX, DC, PS2, GC, PS3, X360, XOS, XOX, PS4 Slim.

 

A, i Quick Resume - przydatny bajer, ale c00rwa nie we wszystkich gierkach działa. To powinien być standard na Xboxie, a wygląda na to, że jak się komuś chce to dorzuca go do swojej gry, a jak nie to wykłada jajca.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Pupcio napisał:

No właśnie dla mnie to serio jest jak narazie najbardziej ważna rzecz xD no i kultura pracy konsoli. Nigdy więcej takiego głośnego gówna jak ps4 

No to masz sprawę jasną. Rdr na sexie to jest Panie dla takiego fana jak Ty łzy w oczach i potem zawał. 

Wg mnie Xbox jest jakosciowo lepiej przemyślany i dopracowany. W ogóle w przypadku nowej generacji to jest przepaść jak porównać z kulturą pracy ps4. No i gejpass jak cebula we krwi. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, drozdu7 napisał:

Teraz Hades, włączam na momencie i nawet w trakcie runu mogę sobie wyłączyć konsole. Dla mnie kapitalna sprawa 

W Hadesie akurat gra po wyjściu nie resetuje runa, jak np. w Returnal. W sumie wczytuje się jakieś 6 s. więc ;)

 

OT: Mam tylko ps5 (wystarcza mi jedna konsola biorąc pod uwagę ilość czasu) i cóż największą robotę robi szybkość działania. W końcu sprzęt szanuje mój czas. Uderza też jakość, płynność (gry oraz system) po przejściu z fat ps4. Pad cymens- najwygodniejszy jaki miałem w dłoniach + wiadome ficzery. Drażni nadal głośny napęd. Jestem podekscytowany nową generacją, która już powoli dostarcza. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 20.08.2021 o 17:59, Pupcio napisał:

Ej chłopaki co mają obie nowe konsole, która wam bardziej siedzi po kilku miesiącach? Pytam o sam sprzęt A nie o gry jbc. Wiem że istnieje spora szansa że zrobi się z tego lekkie cw ale jestem ciekawy waszych odczuć. Możecie napisać ma czym siedzieliście poprzednią generację żebym wiedział czy jesteście normalni :nosacz3:

Obydwie konsole dobrze się u mnie uzupełniają. Każda z nich ma coś czego nie ma druga. Na Xboxie mam tonę gier do ogrania wraz z GP, czasami nie wiem za co się zabrać, gdzie przy PS5 mam jeden konkretny tytuł, który ogrywam w danym momencie, bez ruszania innych. Na Xboxie mam dashboard z poprzedniej generacji przez co nie do końca czuje, że zmieniłem sprzęt z One'a, a właściwie One X'a. Na PS5 mam nowy UI, który pozwala poczuć, że zmieniłem platformę względem PS4, jednak jeśli chodzi o UX to dalej jest sporo do poprawy. Brak podglądu trofeów z menu podręcznego czy też wyłączenia konsoli po przytrzymaniu przycisku "PS" to na razie krok wstecz, jednak wszystko jest do poprawy i wprowadzenia w odpowiednim czasie.

 

Jeśli chodzi o kulturę pracy i wykonanie obydwu sprzętów no to już przed kupnem PS5 uważałem, oglądając jakieś filmiki na YT, że Series X bije na głowę Sonkę i tak jest też w rzeczywistości. Plastik w PS5 jak przy PS4 dalej strzela po dłuższej sesji, konsola się giba na podstawce przy lekkim dotknięciu, a kabel HDMI trzyma się na słowo honoru w wejściu z tyłu konsoli. Konsola jest oczywiście cicha, ale na pewno nie jest to poziom sprzętu Microsoftu, którego praktycznie nie słychać. Jedyne co jest na podobnym poziomie, jeśli chodzi o wykonanie i kulturę pracy to zamontowane napędy, skurwysyny są tak głośne, że czasami strach płytkę wsadzać. Ostatnia rzecz to pady, lepiej leży mi ten od Xboxa, ale funkcje DualSense'a robią robotę, może nie nawet te wszędzie hajpowane wibracje, a triggery, które są świetnym patentem, nie mogę się doczekać ogrywania jakiegoś shootera i poczucia tego przy strzelaniu z jakiegoś karabinu. Jeszcze jakby analogi dawały opór to byłaby bajka.

 

A sam wygląd? Series X jest minimalistycznie piękny, jakby go jeszcze trochę zmniejszyć to byłby ideał. PS5 z kolei jest jebanym kolosem, ale na żywo prezentuje się całkiem całkiem, gdyby tylko wywalić ten Piano Black na jakiś matowy, byłoby elegancko. 

 

Na czym siedziałem wcześniej? Jak widać w sygnaturze :potter: Kiedyś jeszcze był Switch, ale jak pisałem kiedyś, dla mnie to konsola do ogrania kilku flagowych tytułów i do ojebania, nic więcej. 

  • Plusik 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, MYSZa7 napisał:

Obydwie konsole dobrze się u mnie uzupełniają. Każda z nich ma coś czego nie ma druga. Na Xboxie mam tonę gier do ogrania wraz z GP, czasami nie wiem za co się zabrać, gdzie przy PS5 mam jeden konkretny tytuł, który ogrywam w danym momencie, bez ruszania innych. Na Xboxie mam dashboard z poprzedniej generacji przez co nie do końca czuje, że zmieniłem sprzęt z One'a, a właściwie One X'a. Na PS5 mam nowy UI, który pozwala poczuć, że zmieniłem platformę względem PS4, jednak jeśli chodzi o UX to dalej jest sporo do poprawy. Brak podglądu trofeów z menu podręcznego czy też wyłączenia konsoli po przytrzymaniu przycisku "PS" to na razie krok wstecz, jednak wszystko jest do poprawy i wprowadzenia w odpowiednim czasie.

Mam bardzo podobne odczucia. Dla Ciebie Pupcio jeszcze ten plus, że ty chyba nigdy klocka nie miałeś to masz dużo zaległości, no i wiadomo RDR „remaster”. 

 

Jakbym miał obecnie wybrać jeden sprzęt to raczej PS5. Mam mało czasu na granie, a tu raczej konkret, cyk następny konkret, repet.  Na XSX więcej się rozdrabniam, no i od listopada porzuciłem tyle gier jak ostatnio chyba  w erze ściągania pirackich, mało ważących romów na psp/DSa.

Odnośnik do komentarza

Ten plan z PS5 na koniec generacji też mam, chyba, że w miedzyczasie wyjdzie coś naprawdę swędzącego moją łydkę gracza. Fajnie by było dorwać ją w jakimś mniejszym wariancie Slim, ale z drugiej strony patrząc na PS4 Slim może nie być jakoś specjalnie zmniejszona względem oryginału. Najważniejsze to stabilizacja dostępności i cen samwgo sprzętu.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, suteq napisał:

Pupcio, pamiętaj że na xboksiku masz pierwsze RDR w 4K. :cool: 

To jest główny powód :cool: jestem też ciekawy jak wygląda gta 4 w więcej niż 20fpsach i rozdziałce wyższej niż 480p :nosacz3: najbardziej to bym chciał pcta ale chyba nawet pingera w 2021 nie stać na tak ekskluzywny sprzęt xD

Odnośnik do komentarza

Multiplatformery biore głównie na Xboxa. Jest kilka gier które tam lepiej działają dzięki FPS Boost. Lubie wracać do gier z dwóch poprzednich generacji i Xbox najnowszy jest idealny do tego. Funkcja QR coś niesamowitego bo mam kilka gier rozpoczętych i zawsze jedną w która lecę na bieżąco. Plus jakieś minecrafty czy rushe dla dzieci, więc skakanie pomiędzy grami to mega ułatwiająca życie funkcja. 

Wykonanie i kultura pracy - zdecydowanie Xbox. Dash - Playstation. Pad - zdecydowanie Playstation. 

Tak jak kiedyś już pisałem - chyba pierwszy raz od kilku generacji obydwie konsole są wobec siebie idealnie komplementarne. Sonka do exów które zawsze mi leżą )od ponad dwóch dekad). Xbox do całej reszty.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja zamówiłem do kompletu jeszcze XSX, pewnie dojdzie we wtorek, w środę dopiero będę miał czas się pobawić. W sumie nie wiem po co kupiłem xd mam już PS5, Switcha, w miarę dobrego PCta ale swędział mnie brak nowej konsoli MS. I był to jeden z głównych argumentów, z nowej kart już zrezygnowałem. Czekam na stabilizację na rynku i pewnie wleci seria 4xxx albo wersje super jak się coś uda kupić w cenie sugerowanej. Lubię te zielone pudełka od czasów pierwszego Xboxa, chciałbym uzupełnić kolekcję multiplatform na tą konsolę, nawet tych ogranych. Pudełka na konsolach Sony od czasów PS3 dla mnie zawsze były paskudne. 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Pupcio napisał:

A jak z promkami w sklepie ms chuopaki? Idzie często dorwać dobre gerki za małe piniążki?

dosyć regularnie zdarzają się ciekawe promocje na których idzie wyrwać gry w dużych przecenach, ale może rzadziej się o tym pisze niż w przypadku innych konsol bo jednak wydaje się cała uwaga koncentrują się wokół game passa

 

Co do samej konsoli wypowiem się tylko o Xboxie, bo wciąż nie kupiłem PS5, ale  nie będę oryginalny jeśli napiszę że 2 największe plusy konsoli (za wyjątkiem gier)  to dla mnie:

 

- jakość wykonanania i ogólna bezszelestność konsoli

- quick resume, powiem z wlasnego przykładu: ogrywam obecnie Skyrima i możliwość błyskawicznego odpalenia tak gigantycznego rpga, w kilka sekund po uruchomieniu konsoli bez konieczności przeciskania się przez ekrany startowe i menusy itd. to dla mnie magia,

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Pupcio napisał:

Jak już wspomniałem moje ziomki to nieuleczalne klapy i kupują nową konsolę przez wzgląd na to że mają sentyment do ps1:rotfl:

Mi sie dwóch takich udało przekabacic na zielona strone w minionej generacji. Płakali tygodniami ze nie bedzie gran turismo i co terasss, tłumaczę im byczku walic gran turismo, zobaczysz forze motorsport a potem forze horizon to baniak ci peknie z zachwytu. 

 

No i do dzis kłaniają mi sie w pas :problem:

 

Pupcio bierz xboxa, zwłaszcza jak ostatnie generacje przesiedziałeś na plejce. Bedziesz zadowolony. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Pupcio napisał:

A jak z promkami w sklepie ms chuopaki? Idzie często dorwać dobre gerki za małe piniążki?

 

Godzinę temu, Dr.Czekolada napisał:

Zdarzają się fajne promki ale generalnie jak ktoś chce zaoszczędzić to kupuje przez Brazylie albo Islandie.

Jeszcze Węgry, gdzie po taniości można dorwać gry z 360 i OG Xboxa.

 

Wszystko to tylko zmiana regionu na stronie sklepu, żadnego zakładania nowych kont itd. Polska karta przechodzi bez problemu w Islandii i Węgrzech, w Brazylii musisz kupować zdrapki, ale na szczęście bez VPN.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...