Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, PanKamil napisał:

Trzeba zrozumieć, że tylko jak ms wykupuje jakieś studia odcinając z automatu playstation i nintendo od gier tego studia jest dobre dla branży.

gdzie tak napisałem?

 

moim zdaniem wykupowanie innych wydawców, studiów i wykupowanie czasowych ekskluzywności, zwłaszcza przez wydawców first party nie jest zbyt dobre dla graczy. Ale to niestety, nieodłączna część branży, że ten kto ma więcej pieniędzy kupuje firmę lub grę która ma ich mniej. W moim idealnym świecie wszystkie gry wychodziłyby na wszystkie platformy ale niestety w takim nie żyjemy.

8 minut temu, YETI napisał:


37adcb4f26fcd661965a32d3d1bbf37f.jpg
 

Czego z tej wypowiedzi nie rozumiesz? Gry Bethesdy wcześniej wychodziły na PS, Xboxa, Switcha i PC, lącznie 4 platformy, a teraz będą wychodzić, na Xboxa, PC i setki innych urządzeń na których działa Xcloud, ergo będą mniej ekskluzywne, dostęp do nich będzie większy i prostszy.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, ASX napisał:

Czego z tej wypowiedzi nie rozumiesz? Gry Bethesdy wcześniej wychodziły na PS, Xboxa, Switcha i PC, lącznie 4 platformy, a teraz będą wychodzić, na Xboxa, PC i setki innych urządzeń na których działa Xcloud, ergo będą mniej ekskluzywne, dostęp do nich będzie większy i prostszy.

 

:dafuq:

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, ASX napisał:

gdzie tak napisałem?

 

moim zdaniem wykupowanie innych wydawców, studiów i wykupowanie czasowych ekskluzywności, zwłaszcza przez wydawców first party nie jest zbyt dobre dla graczy. Ale to niestety, nieodłączna część branży, że ten kto ma więcej pieniędzy kupuje firmę lub grę która ma ich mniej. W moim idealnym świecie wszystkie gry wychodziłyby na wszystkie platformy ale niestety w takim nie żyjemy.

Czego z tej wypowiedzi nie rozumiesz? Gry Bethesdy wcześniej wychodziły na PS, Xboxa, Switcha i PC, lącznie 4 platformy, a teraz będą wychodzić, na Xboxa, PC i setki innych urządzeń na których działa Xcloud, ergo będą mniej ekskluzywne, dostęp do nich będzie większy i prostszy.

To w końcu dobrze, że ms kupił bethesde? Raz piszesz, że kupowanie wydawców jest złe dla graczy a za moment można przeczytać, że kupienie bethesdy jest lepsze dla graczy:dynia:

 

 

Dziwi mnie, że mamy 2021 rok a niektórzy nie znają specyfiki gier na telefon i myślą, że więcej osób zagra w gry bethesdy na telefonie w chmurze niż na switch+playstation :dafuq:  no nic, miliony dalej odpalają candy crush.

Edytowane przez PanKamil
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, PanKamil napisał:

Dziwi mnie, że mamy 2021 rok a niektórzy nie znają specyfiki gier na telefon i myślą, że więcej osób zagra w gry bethesdy na telefonie w chmurze niż na switch+playstation :dafuq:  no nic, miliony dalej odpalają candy crush.

nigdzie nie napisałem że zagra w nie więcej ludzi, bo tego nie wiem.

Napisałem że będą bardziej dostępne co jest faktem. Bo nie trzeba będzie kupować stosunkowo drogiego dedykowanego sprzętu do grania i będzie można w nie zagrać za niska cenę na swoim telefonie, tablecie, czy telewizorze.

 

Poza tym z tego co wiadomo, M$ chciałby udostępnić swojego Game Passa również na innych konsolach jak Switch czy Playstation, więc jeśli tylko korporacyjne ludki się dogadają to i posiadacze tych konsol zagrają w gry Bethesdy, czego im z całego serca życze.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, ASX napisał:

Bo nie trzeba będzie kupować stosunkowo drogiego dedykowanego sprzętu do grania i będzie można w nie zagrać za niska cenę na swoim telefonie, tablecie, czy telewizorze.

To granie w chmurze będzie się ograniczać tylko do własnych IP? Multiplatformy nie będą dostępne?

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, ASX napisał:

nigdzie nie napisałem że zagra w nie więcej ludzi, bo tego nie wiem.

Napisałem że będą bardziej dostępne co jest faktem. Bo nie trzeba będzie kupować stosunkowo drogiego dedykowanego sprzętu do grania i będzie można w nie zagrać za niska cenę na swoim telefonie, tablecie, czy telewizorze.

 

Poza tym z tego co wiadomo, M$ chciałby udostępnić swojego Game Passa również na innych konsolach jak Switch czy Playstation, więc jeśli tylko korporacyjne ludki się dogadają to i posiadacze tych konsol zagrają w gry Bethesdy, czego im z całego serca życze.

Bardziej dostępne dla ludzi którzy w dużej większości mają w doopie gry video a mniej dostępne dla osób co kupiły docelowy sprzęt do grania więc chcą grać w gry. Logiki w tym zero. To tak jakby zabrać całą wódkę z polski i wysłać do pakistanu. W polsce mieszka mniej ludzi ale  jest o wiele większy odsetek pijących gdzie ta wódka by zeszła a w pakistanie mieszka o wiele więcej ludzi ale mało kto pije. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Square napisał:

To granie w chmurze będzie się ograniczać tylko do własnych IP? Multiplatformy nie będą dostępne?

To jakieś podchwytliwe pytanie?

 

Wszystkie gry dostępne w chmurze to zgodnie z definicją multiplatformy, bo można w nie zagrać na różnych platformach.  Ale tak są tam dostępne również gry 3rd party, nie ograniczają się do własnych IP

Odnośnik do komentarza

Czego nie rozumiecie? Mogliście grać w od zawsze  multiplatformowe odsłony różnych serii(w przeciwieństwie do Yakuzy) na swoich konsolach, a teraz może następnej części nie będzie na waszej konsoli, ale za dochodzi od groma ciekawych urządzeń korzystających z chmury, na których z pewnością będziecie chcieli grać jak na hardkorowców przystało.

 

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że to bzdura. Teraz pytanie czy w MS umyślnie grają dobrych wujków wiedząc, że tak naprawdę odcinają graczy i puszczają zwykła marketingową papkę czy oni naprawdę w to wierzą. Jeżeli to drugie jest to przerażające i tylko pokazuje jak bardzo nie rozumieją kolejnych rynków w które wchodzą i błądzą we mgle. Gry na telefon mają swoją specyfikę, muszą być proste, muszą mieć proste sterowanie i najlepiej jak najmniej tekstu aby można było choćby odpalić w kolejce na poczcie. Fajnym przykładem jest to jak nintendo zrobiło mario run odpowiednio uproszczając do minimum grę z dużych urządzeń. 

Odnośnik do komentarza

no zobaczymy czy im się uda czy nie, sam jestem ciekawy

 

btw:

 

 

Chiny wprowadzają totalitarne restrykcje dot. grania w gry wśród nieletnich, współczuje wszystkim małym chińczykom, nie chciałbym się wychowywać w kraju w którym nie mógłbym po szkole ponapierdzielać w Gothica czy Colina

Odnośnik do komentarza

Ograniczając grupę docelową tylko do "prawdziwych graczy" przejęcie bethesdy jest pozytywne jak i negatywne. Negatywne dla graczy jednoplatformowych z obozów niebieskich i czerwonych (chociaż z tym drugim to raczej rzadkość, że ktoś gra tylko na Nintendo) bo nie zagrają w takiego starlinka. Za to dla graczy multipatformowych bądź nawet jednoplatformowców ale obracających się w ekosystemie ms (Xbox, pc) jest to dobre zważywszy na cenę abonamentu czyli łatwej i taniej dostępności danego tytułu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...