Skocz do zawartości

Wrzuć screena


Gość mate5

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że jest Stardew Valley, ale nostalgia robi swoje. Plus swego rodzaju prostsza forma rozgrywki także ma jednak swój urok.

 

2.thumb.jpg.e6d3a956553f51ba03fd30545e4187e1.jpg

 

Jak za gimbusa kumpel pokazał mi Harvest Moon na SNES, z ludkiem biegającym przez całą mapę z wielkim pomidorem na głowie, to go wyśmiałem. Przekonał mnie mimo tego, żebym jednak zagrał i ku memu zdziwieniu wsiąkłem jak w bagno, a sympatia do serii towarzyszy mi do dziś, nawet te 20 lat później. I choć Stardew Valley to najlepszy współczesny wariant rozgrywki, to jednak kolory, muzyka i prostota "oryginału" nadal działają. No i jednak jest coś specyficznego w sprite'ach 2D okazujących emocje poprzez proste ikonki lub skromne animacje, gdzie wygląd wybranej waifu trzeba sobie samemu wykreować w głowie.

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, devilbot napisał:

Halo Nowe. Podobno dobra gra ale tylko dla fanów.

 

Nie jestem "fanem" bo to pierwsze Halo w które gram a jest zajebiste więc opinia chybiona. 

 

Razie tylko to mleko z pierwszego screena ale takie momenty są rzadko. Gierka zdecydowanie najlepiej wygląda w zamkniętych instalacjach. 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, LiŚciu napisał:

Razie tylko to mleko z pierwszego screena ale takie momenty są rzadko.

 

dużo ludzi skarży się że domyślna kalibracja kolorów jest mocno wyprana z kolorów, więc dobrze jest zmniejszyć jasność w ustawieniach gry na ok. -20 i wtedy gra wygląda znacznie lepiej, nie ma mleka, a kolory są żywsze. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Rune Factory: A Fantasy Harvest Moon

Na wyprzedaży pojawiła się czwórka. Przypomniało mi się, że mam na DSie jedynkę i stwierdziłem, że zanim zdecyduje się na wydanie kasy to ogram to co mam. Wsiąkłem, chociaż im dalej tym gorzej. Mocno kulawy design craftingu i progresu, chociaż z tym drugim to zawsze był problem serii z tego co pamiętam.

 

Drażni mnie brak klarowności zasad w grze. Np. część narzędzi rozdają z początku mieszkańcy ale nie jest jasno powiedziane co jest warunkiem otrzymania danego narzędzia lub nawet kto nam go da. Zatem albo rozmawiasz z każdym codziennie albo liczysz na przypadek, że po jakimś czasie zapytasz kogoś o coś i przypadkiem dostaniesz coś nowego. To jednak zawsze miało miejsce w HM więc poniekąd jestem przyzwyczajony i wolę sobie zaoszczędzić czas zaglądając do poradnika.

 

Crafting pojawia się późno w grze, na tyle późno, że niespecjalnie jest pomocny na tym etapie. Ponadto niektóre elementy losowe potrzebne do wykonania części ekwipunku są tak rzadkie, że wymagają masę grindu. Oczywiście można grę ukończyć nie tykając tej mechaniki w ogóle.

 

Mam zamiar dokończy tę część i spróbować kolejne. Jestem ciekaw jak seria wyewoluowała.

IMG_20211222_112234.jpg

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...