Skocz do zawartości

Wrzuć screena


Gość mate5

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Pupcio napisał:

Spoko może dla niektórych to dealbraker, dla mnie mała różnica i zwyczajnie rdr2 to 10 półek graficznych wyżej niż cyberpunk

 

Akurat mam to szczęście zobaczyć obie te gry na max ustawieniach i zupełnie się z Tobą nie zgodzę. RDR 2 w 4K na max ustawieniach przy ponad 100 kls ryje czaszkę, a i owszem, ale CP2077 w 4K na maksie z maks RT jest lepszą pod względem graficznym grą.

 

Co do RT to trochę bez sensu jest to co piszesz, różnica jest ogromna, i to są zwyczajne fakty, nie ma w tym wypadku stwierdzenia "bo dla mnie", obiektywnie tak jest i tyle. Combo RT odbicia, cienie, ambient occlusion i przede wszystkim RTGI, czyli globalne oświetlenie w RT robi różnicę.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie no na takich porównaniach to wiadomo że od razu widać i pewnie jakbym grał od początku z rt a później wyłączył a nie na odwrót to pewnie od razu by mi czegoś brakowało ale tak to serio nie jest to dla mnie coś co od razu powoduje że gra w ruchu wygląda jakoś sakramencko lepiej. A do okulisty rzeczywiście przydałoby się przejść :wujaszek:

Odnośnik do komentarza

@Pupcio już kończąc temat RT tu fajnie widać ile zmienia RTGI, u góry masz screeny z XSX po patchu next gen bez RT, na dole PC z full RT, te same pory dnia, ta sama pozycja słońca, ta sama pogoda.

Pomijając już różnice w rozdzielczości i ustawieniach to zobacz jaką robotę robi RT, niby geometria obiektów ta sama, ale oświetlenie RT zupełnie odmienia to co widać na ekranie. Nie mów mi, że takie coś w ruchu nie wygląda "sakramencko lepiej". A są to zwykłe dwie sceny z gry, a nie jakieś specjalnie wynalezione miejsca, żeby podkreślić moc RT, tak wygląda cała gra i takie różnice są przez cały czas, stąd może nasze różniące się odczucia względem grafiki w CP. A dodaj do tego jeszcze odbicia RT (a w tej grze odbicia mają bardzo duże pole do popisu), cienie RT i ambient occlusion RT to już naprawdę robi się "inna" gra.

 

XSX

SwZZlbA.png

 

PC

wHYYlvl.jpg

 

 

XSX

mmLmZat.png

 

PC

Ctn7jjR.jpg

  • Plusik 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Kierwa Pupcio, juz samo granie na amatorze w rdr2 psuje odbiór tej gry jak do tego nawiązujesz. A cyberek w rt to jest zupełnie inna gra - strzelanie, rozbryski pocisków i ucinanie głów modliszką to jest największe osiągnięcie grafiki i animacji w 2021 roku.... 

 

Niech Cie tjery zaprosi do domu na pizze piwo i gierki, bo inaczej nie zrozumiesz :pizza:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...