Skocz do zawartości

FIA Formula One World Championship


Rekomendowane odpowiedzi

@Patricko Lando już w Austrii z nowym pakietem pokazał że poszło w dobrą stronę. Tutaj jeszcze dołożyli i widać że działa skoro świeżak Oskarek realnie walczył o podium. Szkoda że miał pecha z neutralizacją, niefortunny timing. Jest potencjał, niech tylko nie zaczną się tasować zbyt wcześnie. 

Ferrari to jednak specjaliści na każdym poziomie. Szkoda że nie ma alternatywy dla Sainza bo ewidentnie już się chłop gotuje a szkoda bo dobry kierowca. 

Dwa tygodnie przerwy i widzimy się na Węgrzech.

Odnośnik do komentarza

Ricciardo - śmieszek! Heheszki... xD

 

Ricciardo dostał jedną z ostatnich szans na ciągłe ,,za pan brat" z Formułą 1 - podpisanie kontraktu z orlenowską Alphą Tauri nie będzie łatwym biletem na długą podróż w tym grajdołku wyścigowym. Australijczyk naprawdę musi pokazać talent - ten który rzekomo wprawił wielu w osłupienie podczas niedawnych testów opon, gdzie powykręcał takie czasy (chyba jechał wtedy w RB-19, co nie? Albo i w Alphie), że dało by mu to pierwszą linijkę miejsc na start w GP F1; ten, który z Tsunodą łatwo mieć nie będzie, bo sam Helmut Marko miał powiedzieć, że jeśli ludzie sądzą, że Ricciardo odstawi z niebywałą łatwością Japończyka, to są oni w dużym błędzie. 

 

A, jeszcze jedno: 

- mimo iż w ostatnim GP F1 na torze Silverstone Red-Bull skosił wszystkich, to Panie, Łej!, ten McLaren, ten Lando i Oscar. Ten Williams, ten dziki instynkt Lewisa Hamiltona i wyrachowanie. Wniosek z tego może być następujący: Austriacy zamiast patrzeć przed siebie muszą zacząć patrzeć się... za siebie, oglądać uważnie to, co robi konkurencja. Ograniczenia budżetowe z tytułu zeszłorocznej kary wejdą w plany Red-Bulla wobec rozmaitych prac w tym sezonie, i to niebawem. Co istotne, uważam, że nie ma takiej możliwości, aby Red-Bull wygrał wszystkie wyścigi w obecnym sezonie, aby nie było w ich maszynach jakichkolwiek, nawet najdrobniejszych awarii - awaryjność to chleb powszedni w tej klasie wyścigowej, a sądzę że z punktu widzenia czysto mechanicznego nie jest również możliwe, aby jednostki napędowe i cała konstrukcja RB 19 były sprawne w takim stopniu, jakie są obecnie, czyli praktycznie bezawaryjne, albo mało-awaryjne. To samo można przełożyć na auta Mercedesa, McLarena i wielu innych zespołów. W przeciwnym razie w przypadku Red-Bulla moglibyśmy mówić o oszustwie. Z tego toku wnioskowania idzie pewna myśl: 

 

- nie tylko Ja, ale i wielu innych fanów motosportu, ludzi z środowiska i ekspertów z zakresu inżynierii mech., w tym aerodynamiki, jest zdania, że:

   Mercedes W11 albo RB-19, to najlepszy bolid w historii startów w Formule 1. Nie żaden wcześniejszy Red-Bull, czy mocno fuksiarski bolid Brown GP, nie.

 

 

Odnośnik do komentarza

Sim racing, to ponoć dla Verstappena rzecz tak samo istotna jak ściganie się w Formule 1 na żywo, w normalnych warunkach. Fanem Sim Racingu nie jestem - doceniam ten swego rodzaju e-sport, jako tako ogarniam to co się w nim dzieje, ale jak dla mnie ta dyscyplina nie ma startu do realnego ,,przez wielkie r" motosportu / motorsportu (ponoć oba nazewnictwa są poprawne). Pogrywałem w F1 14 dość dawno, dawno temu, liznąłem też trochę gamingu w F1 21, wiem więc, że bez kierownicy albo specjalnego sprzętu dostosowanego do tej klasy wyścigowej, nie ma co startować z ogrywaniem gier z tej serii. 

 

Perez nie może czuć się bezpieczny w Red-Bullu. Tak się zastanawiam, czy Horner i Marko nie złamali warunków umowy z Holendrem z Alphy - to zwolnienie wyglądało... jakby ot tak go wylali i już chłopa nie ma. Dość dziwne (na stronie prawnej zawieranych umów/kontraktów między zawodnikami w Formule 1 a teamem się nie znam), bardzo... No bo co będzie, gdy... nagle Marko stwierdzi: wywalamy po GP Belgii Pereza do Alphy a Ricciardo do Red-Bulla. I weź tu śpij spokojnie przez miesiąc przerwy technicznej w sierpniu - zarówno fan jak i zawodnik. W F1 zawsze się coś dzieje. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 16.07.2023 o 10:40, JaskinieTerrigenoweMarvela napisał:

1. Ograniczenia budżetowe z tytułu zeszłorocznej kary wejdą w plany Red-Bulla wobec rozmaitych prac w tym sezonie, i to niebawem.

2. Co istotne, uważam, że nie ma takiej możliwości, aby Red-Bull wygrał wszystkie wyścigi w obecnym sezonie

1. Hamilton już się skarży, że Red Bull buduje bolid na przyszły sezon. Nie powinno tak być przy limitach, że można budować obecnymi pieniędzmi.

2. Blisko było w Monaco gdzie szalony Max 2 razy ocierał bandy w Q3, a Perez się rozwalił. Gdyby obaj tak zrobili to nawet Max miałby problem się wbić do 10-tki z tego pociągu. Max jest rekordowo bezbłędny (nie to co Vettel, który podobnym bolidem ledwo ograł Alonso czy Leclerc), ale musi go wspierać Perez na wypadek błędu.

19 godzin temu, JaskinieTerrigenoweMarvela napisał:

Perez nie może czuć się bezpieczny w Red-Bullu.

Marko mówi, że nie mają go kim zastąpić, a wiedzą że Ricciardo jest dużo wolniejszy. Więc nawet niezwykłe osiągi Pereza w ostatnich 5 wyścigach nie dają szans by Ricciardo wypadł lepiej. Po prostu Perez musi skończyć olewactwo (o ile to jego wina a nie budowy bolidu na 2024, bo po tym gdy przegrał walkę o mistrza w Monaco mogli podjąć decyzję - budujemy 2024). Z pewnością nagły skok z 0,0-0,1s na korzyść Maxa na 0,3-0,5 i dalej na 0,5-1,0 z czegoś wynika (w 1,0 ciężko uwierzyć, nie wiem czy Latifi by dał radę bolidem Maxa).

Odnośnik do komentarza

Ricciardo, nie sądzę aby był ,,dużo wolniejszy" od Pereza. Na symulatorze (rzecz jasna, na tyle na ile rzekomo pomaga Red-Bullowi budżet) i na niedawnych testach opon Horner i Marko tak go chwalili, że Australijczyk taki szybki, że wręcz rewelacyjny, że dawno kogoś takiego nie było, że bolid w jego rękach to pewne miejsca w pierwszej dziesiątce na starcie (chodzi o AT). Red-Bull jest w takiej dyspozycji, w której nie był nawet Brown GP w sezonie 2009 - nawet Mercedes AMG Petronas w okresie 2017-2020 miewał jakieś małe awarie, drobne błędy ustawienia obu bolidów etc. A tu, Byki z Austrii jakby wypiły hektolitry soku z gumijagód i nie ma teraz na nich mocnych. Jeżdżą na kodach! To jest niemożliwe - zrządzenie losu, geniusz Neweya albo... partactwo.

 

Zauważyliście, że praktycznie pierwsza 5-tka zespołów w F1... nie ma problemu z awariami, tzn. owszem coś się zdarza, ale jest stosunkowo czysto wobec lat poprzednich. 

Odnośnik do komentarza

Może i zabrzmi to kontrowersyjnie, ale takie mam niestety w tym temacie zdanie: jedynie Marcin Budkowski i pani Aldona trzymają poziom merytoryczny, jak i wizerunkowy w studiu Via Play - ci cali Bartkowie co są i ten jegomość z wąsem... oj nie, nie, nie. Sokół i Gąsiorowski - wiadomka, standardowo: poziom dziennikarski i merytoryczny mistrzowski. 

 

Czy to Via Play, Eleven Sport - nie ma to dla mnie znaczenia, która stacja/platforma streamingowa realizuje program Formuły Pierwszej. Mam bardzo dobry internet, wręcz rewelacyjny, także telewizor OLED 65c., który dodatkowo przetwarza metadane z internetu i wzmacnia algorytmami jakość obrazu, dlatego na obraz i dźwięk transmisji F1 na Via Play nie narzekam. Fakt, Eleven Sport dawał mi opcję 4K i standardy dolby atmos. W przypadku ,,nowicjusza", miałem dodatkowo transmisje NFL, NHL i MLB - a tego na ES... niestety nie ma. Niech robią co chcą - niech ,,białe kołnierzyki", którejś tam marki dadzą nam transmisje F1 i innego motosportu na sezon 2024; to ma być. Może nawet TV4 wrócić... xD 

 

... Ciekawe czy Hulkenberg mógłby przejść do Alpha Tauri za Ricciardo, który zastąpiłby Pereza w Red-Bullu. 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...