Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, madhunt3r napisał:

Ale chodzi mi o U3

U to oznaczenie minimalnej prędkości danych. U1 to 10 MBs, U3 to 30 MBs. 

UHS to oznaczenie maksymalnej. 

Twoja obecna karta ma prędkość zapisu 10 MB/s, a ta z oferty - 90 MB/s. No, ale Twoja to A1 czyli bardziej uniwersalna.

Czy to wpływ na szybkość gier z netu, jeśli chodzi Ci o loadingi to tak, ma.

As well as testing different Micro SD cards, we also examined two other options for playing Switch games: using internal storage and reading directly from the game cartridge. To get an accurate idea of which storage method is the fastest in different situations, we took frame-perfect load time recordings from The Legend of Zelda: Breath of the Wild. We tested both starting up the game and fast-travelling between areas, and the results were surprising - you'd think that Nintendo's own cartridges would offer the best loading times, but that's not the case...

Zelda/Switch Load Times Cartridge Internal Storage Sandisk 16GB Ultra SDHC Sandisk 64GB Extreme SDXC
Temple of Time (Initial Load) 35.7 30.7 34.1 34.4
Kakariko Village (Initial Load) 27.0 24.1 26.3 26.6
Owa Daim Shrine (Initial Load) 9.5 8.7 9.3 9.3
Great Plateau Tower (Travel) 32.6 27.7 30.9 31.2
Dueling Peaks Tower (Travel) 20.5 18.8 19.8 20.1
Shrine of Resurrection (Travel) 24.2 21.8 23.0 23.8
Edytowane przez aph
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, madhunt3r napisał:

Wg tego nie ma z karty pamięci żadnej różnicy

Jeśli chcesz najszybszej prędkości na Switch, to obowiązkowo internal storage.

10 minut temu, madhunt3r napisał:

Ale chodziło o ściąganie gier z eshopu. U to jest zapis a ściągając z neta to ściąga zapisuje na karcie wiec teoretycznie powinien moc szybciej zapisywać, przez co szybciej ściągać z eshopu.

No jeśli masz szybszy download niż 10MB/s, to powinno pomóc

Odnośnik do komentarza

Musisz mi dać chwilkę, sprawdzam wszystko sam ;)

e- nie widzę takiej opcji w menu. Jeśli chcesz zapisać na pamięć wewnętrzną, to trzeba wyjąć kartę.

edit2 - no chyba, że zapełnisz kartę na full. SD ma zawsze priorytet w zapisywaniu.

Edytowane przez aph
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Napiszę tak - sieci to mój zawód :-) Napewno jest dobrze, między kompami mam pełny 1gigabit (transfer ftp ponad 110 mb/s).

 

Dodam że mam switcha z cfw i transfer z usb-c w konsoli i bardzo dobrego pena na usb-c wynosi maks 30mb więc pamięć switcha jest po prostu wolna. 

Odnośnik do komentarza

Gram w Giana Sisters na Switchu i polecam jak ktos nawet nie jest zainteresowany platformowkami. Dzisiaj odbieram z biblioteki Mortal Kombat 11 i oddalem Wiedzmina i FF13 narazie to napisze opinie pozniej z Lita. Moze wyjsc jakis software update do Lita polepszajacy wydajnosc albo jakies klawe akcesoria?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, _Forum_ napisał:

Gram w Giana Sisters na Switchu i polecam jak ktos nawet nie jest zainteresowany platformowkami. Dzisiaj odbieram z biblioteki Mortal Kombat 11 i oddalem Wiedzmina i FF13 narazie to napisze opinie pozniej z Lita. Moze wyjsc jakis software update do Lita polepszajacy wydajnosc albo jakies klawe akcesoria?

 

Żonglujesz tymi grami jak cyrkowiec piłkami .

Odnośnik do komentarza

Szczerze to teraz sam nie wiem ja kupiłem i w sumie warto dla samej zeldy BOTW. Z exami słabo gry od platinum przestają być exami Daemon X machina już na PC. Wonderful wkrótce na PS4 i PC, a wg plotek i wywiadów z platinum reszta gier jak bayo 2 czy Astral chain to tylko kwestia czasu.

 

Robiłem ostatnio porównanie bibliotek exów na 3dsa i switcha żeby uzupełnić kolekcję gier i jeżeli nie miałeś 2/3dsa to wybór jest o wiele większy na nim.

Sama jakość gier też jest lepsza na 3dsie, są normalne pokemony, normalne core'owe Fire Emblemy itp . Switch to już tylko równanie w dół do innych konsol z poziomem tytułów. 

Nowy model niby wykluczyli w tym roku ale to korporacja więc im się nie wierzy.

Odnośnik do komentarza

Zelda mi nie robi. Mam dość sandboxow. Horizon po kilku godzinach mnie znudził. Ja właśnie bym pograł w takie typowe gry przenośne. Duże tytuły typowe na stacjonarne konsole mi nie grzeją. Miałem 2ds na jakiś czas to pokemony ograłem, fire emblem i jeszcze kilka gierek. Miał to też być zakup dla dziewczyny by mogła w Mario pograć bo jest fanką czy np. w Stardwey Valeay. Ona tylko na telefonie gra 

Edytowane przez SetoPL
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, SetoPL napisał:

Pany Warto brać Switcha albo lite szczerze? Czy lepiej New 2ds xl? Mam wrażenie, że biblioteka nie jest jakaś ogromna na Switcha? Czy w ogóle lepiej poczekać na nowy model Switcha?

Nie nie jest XD

Spoiler

WkzdsFH.jpg

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...