Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, aph napisał:

Poza Smashem i Poksami nie udało się Nintendo wydać gry, która cieszyłaby się porównywalną estymą jak tytuły z launch window( 2017), a mamy już 2020.

Jak najbardziej jest to brane pod uwagę ( Nintendo szczególnie dużo sprzedaje w okresie promocji i wyprzedaży), jednak nie zmienia to faktu, że prognozy znowu zostały obniżone, więc sprzedaż HW jest poniżej oczekiwań


Super Mario Party też przebije 10 mln, a nie jest z 2017. Nie zdziwi mnie też jeśli Ring Fit wykręci podobny wynik.

 

Co do obniżenia prognozy na Hardware to o ile obniżyli prognozę, bo nie mogę znaleźć takiej informacji ? 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, estel napisał:

 

Nie mogę też uwierzyć jak dużym sukcesem jest Mario Kart - dla mnie ta gra była mega nudna.


Grałeś w to multi czy tylko singiel? Ta gierka jest stworzona totalnie pod multi. Jak nie lubię tego rodzaju rozgrywki tak w wersję na WiiU nabiałem dobrze ponad 100h.

Co tam się dzialooooooo. Pamiętam, że Pan @Dave Czezky ostro w to szarpał i prał futra randomom.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, NemoKOF napisał:

A czemu niby mamy odejmować lite? 

Nie ma takiego obowiązku. Zwracam uwagę na sytuację OG Switcha, tyle.

 

26 minut temu, funditto napisał:


Super Mario Party też przebije 10 mln, a nie jest z 2017. Nie zdziwi mnie też jeśli Ring Fit

Trzymam kciuki. Może ten AC namiesza. No ale mocno mi się gryzie ta lista z tezą o świetnych line upach 2018/2019. Wcale nie takie dobre eksiki.

 

31 minut temu, Bzduras napisał:

Cośtam

Oceniałem Cię wyżej niż to.

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, balon napisał:


Grałeś w to multi czy tylko singiel? Ta gierka jest stworzona totalnie pod multi. Jak nie lubię tego rodzaju rozgrywki tak w wersję na WiiU nabiałem dobrze ponad 100h.

Co tam się dzialooooooo. Pamiętam, że Pan @Dave Czezky ostro w to szarpał i prał futra randomom.

Trochę w singlu. Kilka razy w 3 na kanapie z innymi. Jakoś nie było szału, może dlatego że nie było podobnego skilla - jeden ziomek wymiatał, ja gdzieś w środku, moja dziewczyna zerowy ogar. Natomiast w samym singlu mega nuda i z dupy wzięte power-upy typu jakaś błyskawica przed która nie da się uciec, a nawet nie trzeba tym celować.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, estel napisał:

Natomiast w samym singlu mega nuda i z dupy wzięte power-upy typu jakaś błyskawica przed która nie da się uciec, a nawet nie trzeba tym celować.


No ja w singla jakieś 30 min pograłem w MK8. Faktycznie, nie licząc pięknej graficzki, reszta jałowa.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, planeswalker napisał:

Switch przebił 50 mln sprzedanych konsol szybciej niż PS4. Wynik robi duże wrażenie.

Wrażenie będzie znacznie mniejsze, jeśli uświadomimy sobie, że Lite/nowa rewizja wystartowały 3 kwartały przed Pro i Slimką. OG Switch, ten z marca 2017, jest praktycznie na równi z PS4 Amator. Skoro bawimy się w porównania launch aligned, to dokładnie.

u, zabolało widzę.

 

Edytowane przez aph
  • Minusik 6
Odnośnik do komentarza

@aph O ile rozumiem, że Lite traktujesz jak zupełnie nowego switcha jak XOS czy PS4 slim ale serio rewizje traktujesz też jako coś innego od podstawki? Przecież takie rewizje w przypadku zwykłej ps4 czy xo też wychodziły. Nowy procesor i dzięki temu dłuższy czas na baterii nie sprawia, że jest to coś innego. Wynik jest fenomenalny jeżeli weźmiemy pod uwagę wszystkie wpisy na forach czy artykuły lub komentarze o tym jak bardzo będzie ssał i że to kolejna porażka jak Wii u itd. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, estel napisał:

22 mln ludzi raczy sie z nami nie zgodzic ;) bo watpie zeby wszyscy grali w multi. No chyba, ze wiekszosc posiadaczy Switcha spedza swoj czas na imprezach nad dachach wierzowcow na Manhattanie ;)

 Dzieciaki singiel/multi kanapa oraz dorośli multi online, wg mnie to główny target i przeznaczenie MK8.

Odnośnik do komentarza
45 minut temu, Dante2212 napisał:

@aph O ile rozumiem, że Lite traktujesz jak zupełnie nowego switcha jak XOS czy PS4 slim ale serio rewizje traktujesz też jako coś innego od podstawki? 

Można dyskutować. Kolejne CUH w PS4 sprowadzały się do zmniejszenia przegrzewania/hałasu, dłuższa żywotność baterii w HH to już jest poważniejszy feature.

 

45 minut temu, Dante2212 napisał:

@aph Wynik jest fenomenalny jeżeli weźmiemy pod uwagę wszystkie wpisy na forach czy artykuły lub komentarze o tym jak bardzo będzie ssał i że to kolejna porażka jak Wii u itd. 

Apeluję o zdrowy rozsądek - czasem serio niektórzy tutaj zachowywali się jakby uczestniczyli w Bachanaliach, a później okazywało się, że jednak nie pykło i była wielka smuta.

Tak, Switch dobrze się sprzedaje, dostaje w porządku exy i solidne porty, pomysł na hybrydę jest fajny itp. ale absolutnie nie jest czymś wyjątkowym, oszałamiającym czy przełomowym, bo już PSP przez kabel AV można było podpiąć pod TV, gry są droższe,SW i HW problemy itp. 

Czy Switch się " fantastycznie" sprzedaje to już dłuuuuga dyskusja. Pobicie X1 to spore osiągnięcie, ale jak wspomniałem wyżej - z PS4 sprawa jest bardziej skomplikowana.

Edytowane przez aph
literówka
Odnośnik do komentarza

Ok PSP można było podpiąć pod TV, ale nie chodzi o samo podpięcie do TV a raczej o mobilny aspekt. PSP sam podpinałem pod TV ale wygoda takiego rozwiązania była słaba. Pomijam to, że warto było się zaopatrzyć w przedłużki bo kabelki były śmiesznie krótkie. Jakość obrazu na ekranach LCD sprawiała, że te gry były słabo grywalne. Podłączenie konsoli pod TV nie dawało też możliwości konsoli stacjonarnej takich jak chociażby co-op.

 

Fajnie to obraz wyglądał po podłączeniu do kineskopu. Tak można było grać w gry z PS1, ale wygodnym rozwiązaniem to nie było. Pomijam granie na kablu. Klawiszologia i rozłożenie R2 i L2 pod analogiem do wygodnych nie należało.

 

Także nie chodzi tu o podłącznie sprzętu do TV a robienie z niego konsoli stacjonarnej. Jasne, że jako stacjonarka to Switch jest gdzieś generację w plecy, ale obecny boom na dobre indyki plus silne AAA wychodzą temu sprzętowi na dobre.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, MierzejX napisał:

Także nie chodzi tu o podłącznie sprzętu do TV a robienie z niego konsoli stacjonarnej. Jasne, że jako stacjonarka to Switch jest gdzieś generację w plecy, ale obecny boom na dobre indyki plus silne AAA wychodzą temu sprzętowi na dobre.

Mierzej na ratunek kolegom;)

Tak, Switch robi to lepiej niż PSP, jednakowoż pomysł wprowadził kto inny. Zaś premiera Switch była o tyle niefortunna, że rozpoczął się boom na 4K.

2 godziny temu, zdrowywariat napisał:

 

Ić stont.

 

Nie rozumiem, dlaczego wypieracie fakty. Trochę dziwne jaranko sprzedażą Switch, jak w 2017/2018 PS4 sprzedało się lepiej.

 

I BTW - Prezes Nintendo potwierdza, że nie będzie nowej wersji konsoli w tym roku

https://www.nintendoswitch.pl/nintendo-nie-ma-planow-wprowadzenia-nowej-konsoli-nintendo-switch-w-2020-roku/

 

edit - szkoda, mógł przy okazji Directa zapowiedzieć.

Edytowane przez aph
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, aph napisał:

Mierzej na ratunek kolegom;)

 

Ty chyba masz jakie kompleksy :) Odpowiadałem na Twój post. Podłącznie konsoli do TV, która w zamyśle była stworzona wyłącznie jako handheld to nie to samo co wprowadzenia rozwiązania, które czynie urządzenie stacjonarnym jak i przenośnym.

 

W dupie mam porównania wyników sprzedażowych. Mówię tu stricte o wygodzie użytkowania urządzenia. To, że PSP dało się podłączyć do TV nie czyniło z tego sprzętu konsoli stacjonarnej. Nie było też pomysłową rewolucją. Ot bajerem, który jednak był tak cienki, że nikogo tym nie zainteresowali - właśnie dlatego, że jego implementacja była słaba. Switch jest przełomowy w takim sensie, że proponowane rozwiązanie ma sens. W przeszłości nie było urządzenia jednocześnie stacjonarnego i mobilnego, które w jednej jak i drugiej funkcji sprawdzało się wygodnie.

 

  • Plusik 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
41 minut temu, MierzejX napisał:

 

Odpowiadałem na Twój post. Podłącznie konsoli do TV, która w zamyśle była stworzona wyłącznie jako handheld to nie to samo co wprowadzenia rozwiązania, które czynie urządzenie stacjonarnym jak i przenośnym.

 

Jasne, okejkuję to:-) Wiesz, to by było dziwne jakby sprzęt z 2017 robił to tak samo jak z 2004.

Kwestia, jak udało się to zrobić pozostaje otwarta - patrz Lite.

43 minuty temu, MierzejX napisał:

W dupie mam porównania wyników sprzedażowych.

Rozumiem i przyjąłem do wiadomości. Jak najbardziej można mieć to w nosie - albo i nie, i ja zaliczam się drugiej strony. Kwestia podejścia do tematu.

46 minut temu, MierzejX napisał:

 Nie było też pomysłową rewolucją. Ot bajerem, który jednak był tak cienki, że nikogo tym nie zainteresowali - właśnie dlatego, że jego implementacja była słaba. 

Wierzę na słowo. Ja bym powiedział, że PSP wyprzedziło swój czas z tym. Tym niemniej, jak najbardziej było to swego rodzaju novum o którym nie powinno się zapominać.

 

48 minut temu, MierzejX napisał:

 

 Switch jest przełomowy w takim sensie, że proponowane rozwiązanie ma sens. W przeszłości nie było urządzenia jednocześnie stacjonarnego i mobilnego, które w jednej jak i drugiej funkcji sprawdzało się wygodnie.

 

Patrz wyżej z Lite - sam fakt istnienia takiego urządzenia sprawia, że nie mogę bezkrytycznie uznać tego za pewnik. Już nawet nie wspominając o graniu w docku.

Ale jasne, Switch poruszył nieco skostniałą branżę i wprowadził nowy model biznesowy.

Odnośnik do komentarza

Do kompletu brakuje Switcha tylko w wydaniu stacjonarnym i mamy fajną rodzinkę sprzętów gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Szkoda tylko ,że już na premierę nie wydają od razu takiego zestawu ale rozumiem ,że jest to spowodowane kosztami produkcji. 

 

Zobaczycie ,że wersja stacjonarna będzie mega tania i przez to też się dobrze sprzeda. Switch spokojnie przebije barierę 100 mln sprzedanych konsol może i przegoni PS4 jeśli chodzi o sprzedaż. "Switch 2" będzie wydany pewnie 3-4 lata po next genach aby mieć szansę na porty multiplatform. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Ukukuki napisał:

Do kompletu brakuje Switcha tylko w wydaniu stacjonarnym i mamy fajną rodzinkę sprzętów gdzie każdy znajdzie coś dla siebie

 

Brakuje mi konsoli stricte stacjonarnej od Nintendo. Taka przesiadka z Wii na WiiU to był prawdziwy przeskok jakości w gierkach (np. Skyward Sword -> Breath of the Wild, Mario Kart Wii -> Mario Kart 8, Xenoblade -> XenobladeX, Pikmin2 -> Pikmin3, czy całkiem nowe produkcje jak Splatoon, Captain Toad) - tego najbardziej brakuje mi w Switchu. Oby dobre wyniki sprzedażowe hybrydowej konsoli ośmieliły Wielkie N ponownie w tej dziedzinie.

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, aph napisał:

News: N ogłosiło że sell through Switch do końca 2019 wyniósł ponad 48 mln. Oznacza to, że sklepom mogło zostać nawet i 4 mln sztuk po Świętach. W takim wypadku zjazd w Q4 jest uzasadniony.

 

Nadal nie odniosłeś się do mojego pytania o jakim obniżeniu prognoz mówisz skoro w ich sprawozdaniu jest podniesienie prognozy z 18 mln do 19,5 mln..

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...