Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

W ogóle to Mario Bros., choć wydane tuż przed premierą amerykańską konsoli i w USA bodajże dostępne na start (niesamowite, że nikt tego chyba nadal dokładnie nie umie powiedzieć hehe. Historycy podają od launchu w październiku 1985 do nawet marca 1986), to też było szykowane przez Miyamotę jako swoiste pożegnanie konsoli m d r.

 

No, nie do końca konsoli (Famicom był chyba w oczach N zbyt popularny, by go odstawiać, zamiast wykorzystać), ale nośnika. Famicom Disk System różnił się głównie samym zastosowaniem dyskietek, ale był widziany jako oczywista przyszłość, mając premierę za kilka miesięcy. Dyskietki były koniecznym krokiem naprzód - dużo większa pojemność, dużo niższe koszty produkcji, save, możliwość nadpisywania nowych gier w ulicznych automatach (o kurna, Nintendo na początku 1986 wprowadziło cyfrówki! Kto o tym pamięta. Była nawet możliwość zapisania dwóch gier na jednej dyskietce), znacząco lepszy dźwięk, możliwość wysyłania z niektórych dyskietek swoich wyników do Nintendo przez specjalne "faksy" (cholibka, Nintendo w '86 wprowadziło online leaderboardy!). Mario Bros. miało więc być łabędzim śpiewem kartridża, szczytowym i finalnym osiągnięciem tego medium przed przejściem Nintendo na format przyszłości na początku 1986.

 

...Prawie 40 lat później, Nintendo ma za sobą m.in. pięć lat więcej NES-a, brak w ogóle premiery Famicom Disk poza Japonią, szybki spadek popularności dyskietek w Japonii w ciągu kilku lat,  przebicie pojemności dyskietki przez nowe kartridże już w ciągu roku, port Zeldy przez samo Nintendo na kartridż z opcją save już w 1987, portowanie wszystkich gier NES-owych poza Japonią na kartridże, długi czas bycia (pipi)a'nym za "wsteczne" trzymanie się kartridży, zwłaszcza w epoce N64, długi czas bycia (pipi)a'nym za "wsteczny" brak opcji online w swoich konsolach, kilka kolejnych różnej skali przejść na płytki... i ostatecznie teraz nadal wydaje wszystkie swoje gry na kartridżach heh. Kto by pomyślał, o każdym z tych zakrętów!

 

 

Ot taki komentarz na temat tego, co próbują firmy z nowymi sprzętami, i jak różnie to wychodzi.

 

 

BTW to i software'u, Miyamoto naprawdę nie chciał, żeby się skakało A. Co prawda chciał rozpocząć gatunek "gier atletycznych", jak to nazwał, opartych na skakaniu, ale bardzo chciał, żeby A było do strzelania, a skakało się tylko wciskając górę na krzyżaku. 

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 31.01.2024 o 13:44, NemoKOF napisał:

Jumpgate spełni to zadanie

 

Dock do Switcha to takie samo goovno jak ich ładowarka, mimo że wystarczy żeby ładowarka dawała 15v i 2.6a lub więcej to nie działa praktycznie żadna inna. Ja w ogóle nie używam oryginalnego docka przez to obecnie, tylko właśnie jumpgate w tej tańszej wersji i ładowarka od lapka.

Gonil mnie czas wyjazdu i jedyne co moglo mi przyjsc z dnia na dzien to troche przeplacony taki kabel jak na zdjeciu. Dziala mi to z ladowarka od macbooka, gdzies w necie czytalem ze kolejnosc podlaczania urzadzen ma znaczenie, wiec zawsze zaczynalem od wpiecia w hdmi do tv, pozniej ladowarka do sieci i dopiero do switcha - za kazdym razem dzialalo. Spelnil moje oczekiwania a obecnie lezy w szufladzie i czeka na kolejny wyjazd poza dom. 

IMG_6097.jpeg

Edytowane przez Wania
Odnośnik do komentarza

Pyoro the best leaker od Nintendo

 

Co do directa to ja się mega cieszę że partner showcase bo to dowodzi że nowy switch już za rogiem i starego już nawet Nintendo nie chce swoimi grami pudrować. Oczywiście jakiś tam smutek jest bo znowu będzie bez info o następcy

Odnośnik do komentarza

Ja liczę na jakąś modułowość. Nie chcę kolejnego niedomagającego handhelda. Ale akurat za pomysłowość i bajery Nintendo lubię, nawet jeśli to nisza pośród "koneserów".

 

Odłączane kontrolery i gimmick ruchowy mimo wszystko spoko rozwiązanie. Tak myślałem, czy nie wróciliby do dwóch ekranów, niczym jakieś dzikie połączenie Switcha, DSa i WiiU.

Odnośnik do komentarza

Ja to bym chciał taką specyfikację, żeby te gierki trzymały natywną rozdzielczość ekranu jeśli taki będzie (jakakolwiek by ona nie była, 720p mi styka w trybie przenośnym) i 30 klatek, bo to co się dzieje z gierkami na Switcha w trybie hip hop obecnie to Zbyszek o Stu Nogach określiby jako "jakieś... nieporozumienie".

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Bzduras napisał:

Insajdery boże różne przecież twierdzą, że multiplatformy mają mieć się dobrze na następcy Switcha, więc biorę je pod uwagę jak najbardziej.


No nie ma szans takiej mocy wykrzesać z przenośniaka. Chyba ,ze bedzie jakaś stacja dokująca w wersji pro wspomagająca pracę.

Odnośnik do komentarza

Multiplatformy na sprzęcie Nintendo :drakenope:

 

Na pewno nie odkąd istnieje Steam Deck i konkurencja.

 

No jak każda konsola, wszystko zależy od exów, choćby czasowych. A i gimmicki również, plus kompatybilność wsteczna. Niech ten sprzęt się wyróżnia, szczególnie w dzisiejszych czasach.

 

 

Z innej beczki, żałuję, że nie kupiłem WarioWare Move It jak była parę tygodni temu promocja w Morele. Najpierw po pierwszej zapowiedzi przekreśliłem jakoś tę gierkę, ale jak obejrzałem trochę filmików, to stwierdziłem, że fajna zabawa może być.

Odnośnik do komentarza

Dużo zależy na jakie wspomagacze pozwoli układ nowego switcha, jakiś odpowiednik fsr3.0 czy framegenerator mega bardzo by pomógł przy portach multiplatform z tej generacji nawet jak natywnie układ nie pozwoli na wiele. 4k natywne na tv to wy zobaczycie co najwyżej w menu konsoli.

 

Ja po cichu liczę że mimo wszystko następca będzie mieć jakiś ficzer, a nie tylko tak po prostu będzie to mocniejszy switch. W każdym bądź razie jeszcze trochę poczekamy na pierwsze oficjalne info.

Edytowane przez Daffy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...