Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Sam już nie wiem, jak teraz ludzie mają z kasą hehe. I na Zachodzie i w Polsce. Ludzie zawsze płaczą, że źle. Patrzysz na ulice, patrzysz jakie mieszkania kupują, co mają w środku, widzisz kolejki do modnych knajp, jakoś tego kryzysu nie widać jakby. Jednak takie PS5 było przez lata praktycznie niedostępne, chociaż niewiele wynikało z posiadania go, a ludzie płacili nawet ponad 700 euro by tylko dostać jakąś wolną sztukę z drugiej ręki. I, nie wiem, grać w FIFA 23 na PS5. No i sam wspominasz o pecetach. Zainteresowanie pecetami do grania jest spore, a tania zabawa to nie jest, delikatnie mówiąc. 

 

Sam Gabe Newell wydawał się zaskoczony, jak łatwo wszyscy łyknęli Decka. Początkowo mówił, że cena Decka jest "bardzo bolesna", że mocno się obawiali, czy ktoś będzie chciał taki sprzęt za taką kwotę, dlatego starali się wycisnąć jak najniższą cenę i wprowadzili warianty pośrednie, organiczone. Okazało się, że zainteresowanie przerosło oczekiwania. I sam Gabe przyznał, że być może powinni ustalić jeszcze wyższą cenę. Nabywcy Decka często porównują go do... Nintendo Switch, widząc najwyraźniej te sprzęty jako podobne, chociaż Deck jest, pomijając wszystko inne, w pełnym pakiecie ponadtrzykrotnie droższy od Switcha Lite. 

 

 

Różnica jest inna. Nintendo jest jednak w specyficznej sytuacji, której nie mają te wszystkie firmy - MUSI opchnąć sprzęt, żeby sprzedawać software i zarabiać. Nie ma za bardzo innej metody cyknięcia 50 mln sztuk Animal Crossing za pełną cenę, jeśli 50 mln ludzi nie będzie miało ich konsoli. 

 

Mamy teraz specyficzny okres w historii gamingu - osobiście mam wrażenie, że hardware zaczyna być widziany jako przeszłość. Wielu "zapalonych graczy" gra na pecetach, a sami producenci konsol wydają swoje gry na PC, i wydają się ogólnie coraz mniej przejmować "ekskluzywnością"swych produkcji. Bo i serio, zawsze pytałem, co ona tak bardzo daje, jeśli zarabiasz tylko na sprzedawaniu gier? Nie lepiej wydawać te same gry dla większej liczby klientów, zarabiając i tak tyle samo od sztuki? Sony też wydaje coraz więcej gier na PC. A coraz więcej mamy donosów z branży, że prawdopodobnie i Sony, i Microsoft nie widzą tak wielkiej przyszłości w konsolach, a raczej uważają, że przyszłość rynku to streaming, chmura, PC i komórki.

 

 

Nintendo jest tutaj w ciekawej sytuacji, i ich następny krok będzie wiele mówił. Switch nie jest aż tak wyjątkowym sprzętem, jak Wii czy swego czasu DS, gdzie gry z tych konsol były niemożliwe do zobaczenia gdzie indziej. Jasne, super jest to, co MOŻNA zrobić ze Switchem. Ale, inaczej niż z poprzednikami - nie trzeba ich robić. Można Switcha podłączyć do TV, grać na dość standardowym padzie. I sęk w tym, że prawie wszystkie gry są robione z myślą o tym, żeby działać tak samo w tym trybie - w swojej istocie, są to te same gry, co w wersji na PC. Gry wykorzystujące HD Rumble czy sterowanie ruchowe są dziś niestety nieliczne. Wydanie Zeldy, Animal Crossing czy Pokemonów na PC nie byłoby żadnym problemem jeśli chodzi o sens gry. A kto by pogardził puszczeniem, kurde, co najmniej 50 milionów sztuk tych gier po 300 zł? Na całym świecie, na różnych kontynentach, masa ludzi nie kupi konsoli bo nie, ale kupiłaby najlepszą grę wszech czasów jeśli będzie na PC hehe. A jakby zrobić Pokemony na PC, ale nie że cała gra za 250 zł, tylko gra za darmo, a każdy pokemon po dyszce? Dyszka to mało, pokemonów jest ponad tysiąc. Nintendo musi mieć świadomość, ile na tym się zarabia, i że wiele dość góvnianych gier zarabia w ten sposób kasę, o której oni mogą pomarzyć.

 

Ciekawa sprawa, jak dla mnie. Nintendo utrzymuje, że chcą wprowadzać innowacje. Czasami na siłę, bo Wii było sporym sukcesem, a oni zamiast zrobić Wii HD, zrobili tego dziwoląga, którego nikt nie rozumiał - patrząc na to dzisiaj, uważam Wii U za protoplastę Switcha, tylko że technologia nie pozwalała na Switcha wtedy, więc zrobili coś z tym samym głównym pomysłem, ale kompletnie nieudanego w praktyce. Switch to przebojowa forma, ale na swój sposób bardzo "standardowy" sprzęt - standardowe przyciski, standardowy ekran, bardzo łatwo jest przepisywać gry z PC na Switcha.

 

Dlatego to dla mnie bardzo ciekawe dla całej przyszłości gierek. Czy zrobią teraz krok w nowym kierunku? Jakiś nowy bajer? Czy po prostu Switch 2, to samo tylko lekko zaokrąglone, może jakiś maziak dotykowy obok gałek do sterowania którego nikt nie użyje, więcej pikseli, więcej klatek, i tyle? Jeśli tak, to będzie dla mnie znaczyło, że już chyba nikt w branży gier nie będzie robił "dziwnych" sprzętów.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

 

Godzinę temu, ogqozo napisał:

Bo i serio, zawsze pytałem, co ona tak bardzo daje, jeśli zarabiasz tylko na sprzedawaniu gier? Nie lepiej wydawać te same gry dla większej liczby klientów, zarabiając i tak tyle samo od sztuki? Sony też wydaje coraz więcej gier na PC. A coraz więcej mamy donosów z branży, że prawdopodobnie i Sony, i Microsoft nie widzą tak wielkiej przyszłości w konsolach, a raczej uważają, że przyszłość rynku to streaming, chmura, PC i komórki.

 

Własna platforma daje możliwość zarabiania nie tylko na swoich grach, sprzedając konsolę zarabiasz na każdej sztuce sprzedanej gry którą stworzył ktoś inny. Platformy zawsze będą czy to fizyczna konsola czy usługa w postaci netflix. Sony nie zrezygnuje z fizycznej konsoli dopóki będzie się sprzedawać tak samo Nintendo czy MS. 

Odnośnik do komentarza

Zależy. Z tego co wiem, sygnał ze Switcha jest zakodowany i wymagana jest płyta główna docka, by to działało. Powodem zapewne jest głównie zarządzanie energią, niejeden nieoficjalny dock sprawiał różnorakie problemy z tego powodu. Typowo, złączki usb-c do hdmi się tym nie przejmują, ale Switch żre specjalnie dużo energii i inaczej działa w docku podłączony do szybkiego ładowania. 

 

Jeśli podłączysz to do oryginalnej ładowarki Switcha, to powinno działać, chociaż efekty są różne dla różnych ludzi, niedziałanie, brak dźwięku (audio passthrough), zawiechy samego Switcha. Teoretycznie sprzęt podpisany, że działa ze Switchem, ogólnie działa ludziom, tak piszą w recenzjach, to że wiele z takich które kupisz taniej niż oryginał wydaje się często padać po miesiącu, to inna sprawa. 

 

Przykład  mającego dobre recenzje taniego sprzętu:

 

Amazon.com: RREAKA TV Dock Station for Nintendo Switch/Switch OLED, Portable 4K HDMI Docking Station Replacement for Nintendo Switch Travel TV Docking Station : Video Games

  • Haha 1
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, ogqozo napisał:

Zależy. Z tego co wiem, sygnał ze Switcha jest zakodowany i wymagana jest płyta główna docka, by to działało. Powodem zapewne jest głównie zarządzanie energią, niejeden nieoficjalny dock sprawiał różnorakie problemy z tego powodu. Typowo, złączki usb-c do hdmi się tym nie przejmują, ale Switch żre specjalnie dużo energii i inaczej działa w docku podłączony do szybkiego ładowania. 

 

Jeśli podłączysz to do oryginalnej ładowarki Switcha, to powinno działać, chociaż efekty są różne dla różnych ludzi, niedziałanie, brak dźwięku (audio passthrough), zawiechy samego Switcha. Teoretycznie sprzęt podpisany, że działa ze Switchem, ogólnie działa ludziom, tak piszą w recenzjach, to że wiele z takich które kupisz taniej niż oryginał wydaje się często padać po miesiącu, to inna sprawa. 

 

Przykład  mającego dobre recenzje taniego sprzętu:

 

Amazon.com: RREAKA TV Dock Station for Nintendo Switch/Switch OLED, Portable 4K HDMI Docking Station Replacement for Nintendo Switch Travel TV Docking Station : Video Games

O matko, co za bzdury xdddd "zakodowany sygnał" i wymagana "płyta główna z docka" lol

 

Switch przede wszystkim nie trzyma się protokoły USB-PD który obecnie jest standardem sterowania zasilaniem sprzętu. Switch nie trzyma się dobrze tego protokołu, ma swoją zmodyfikowaną wersję. Był konkretnie JEDEN dock, który uszkadzał porty w switchu i było to z 6 lat temu...Potem nintendo samo dodało zabezpieczenia w formie update'u i takich przypadków praktycznie nie było. Ja używałem dedykowane zamiennika przez 5 lat, kosztował po 150 pln chyba i mam ich z 4 ale... nie działa z OLEDem niestety.

 

Możesz sprawdzić inny hub na swoim Switchu i dla bezpieczeństwa samego Switcha podłaczyć oryginalną ładowarkę.

 

Ja od siebie polecam produkt Jumpgate - zayebisty produkt, który ma w środku takiego malutkiego huba, w wersji Pro ma porty USB 3.0 i możliwość udpate'u firmware'u. Oba te produty (i Pro i nie pro) umieją rzucić obraz nawet na innych ładowarkach, co jest zayebiste bo mnie zawsze wkurzała ładowarka do Switcha które jest po prosty tylko do Switcha. Dodatkowo ten hubik działa ze Steam Deckiem i z Rog Ally, wersja Pro w Rog Ally "uwalnia" tryb 30W, wiem że to temat o switchu ale podaję to jako zaletę. Z Macami też działa :-)

 

https://skullnco.com/collections/switch-oled/products/jumpgate?variant=39784815591497

Odnośnik do komentarza

Sprawdzilem u siebie nastepujace rzeczy (switch Oled):

1. hub od mac z ladowarka od maca - brak obrazu na monitorze ale laduje konsole

2. dock z ladowarka od macu laduje konsole ale nie daje obrazu, pokazuje komunikat zeby podlaczyc oryginalna ladowarke.

 

wiec dla mnie najgorsze rozwiazanie, bo ladowarke oryginalna mam poprowadzona przez sciane zeby nie bylo widac kabli. Musze sobie dokupic jakiegos dzialajacego huba, ktory dziala bez oryginalnej ladowarki ktorego bede zabierac na wyjazdy.

Odnośnik do komentarza

Jumpgate spełni to zadanie

 

Dock do Switcha to takie samo goovno jak ich ładowarka, mimo że wystarczy żeby ładowarka dawała 15v i 2.6a lub więcej to nie działa praktycznie żadna inna. Ja w ogóle nie używam oryginalnego docka przez to obecnie, tylko właśnie jumpgate w tej tańszej wersji i ładowarka od lapka.

Odnośnik do komentarza

Nie będę zakładał osobnego tematu.

 

Grał ktokolwiek w tego nowego WarioWare: Move It? Jakieś opinie? Mam ogólnie wrażenie, że seria nie jest jakoś popularna na forum.

 

Przy pierwszej zapowiedzi jakoś z góry przekreśliłem tę odsłonę ze względu na bajer ruchowy, ale w sumie...? Do niezobowiązującej zabawy, albo jako gra towarzyska mogłoby się to sprawdzić nawet lepiej, niż Get it Together.

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, funditto napisał:

Wpadły nowe wyniki  Nintendo. Z ciekawszych rzeczy: 

Switch - 139,36 mln

Mario Kart 8 Deluxe - 60,58 mln

Zelda ToTK - 20,28 mln

Super Mario Wonder - 11,96 mln

Pikmin 4 - 3,33 mln

Super Mario RPG - 3,14 mln

 

1,2 miliarda gier sprzedali, prawie 10 sztuk na posiadacza konsoli, mega dobry wynik, a wiadomo że nie uwzględniający obiegu pudełek z drugiej ręki 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

The existing Switch will be Nintendo's "main business" heading into 2024, President Shuntaro Furukawa said on a conference call after the earnings report. The company's plan for the next fiscal year will be shared at its next earnings briefing, he added.

 

 

Spotkanie z inwestorami są kwartalne czyli co, do czasu kolejnego czyli do kwietnia/maja dowiemy się pierwszych informacji o switch2?

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, ThePatrickyo napisał:

Kurde, ale że BoTW dalej lepiej się sprzedaje od ToTK, jestem zaskoczony :D 

 

Na plus Super Mario RPG, szybko wskoczył do topki rankingu, chyba że po prostu wypisałeś wybiórczo najciekawsze gry

 

Nie no, nie sprzedaje się lepiej. Między ostatnimi kwartałami 460tys BoTW przy 780tys TotK

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...