Skocz do zawartości

Mad Max: Fury Road [2015]


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

 frd-ds-00253.jpg?itok=N7rtrHlp

 

 

„Na drodze gniewu” widziałem już 3 razy. Trzeci seans, rzecz jasna w prawie najwyższej jakości obrazu i dźwięku… No prawie, bo jak w tej reklamie Żywca… ,,prawie robi wielką różnicę”. Nie było audiowizualnie źle: film widziałem w jakości Blu-Ray, 5.1 Dolby. To był seans z ,,modyfikacją” obrazu dzieła do wersji ,,Black&Chrome", co w niebotycznie cudowny sposób podbiło tą estetykę, styl i wizję post-apo Świata przedstawionego w Uniwersum Mad Max, szczególnie właśnie w tym, ostatnim dziele G. Millera. Bo dzięki takiemu filtrowi obrazu… WoW!, to aż wrze, aż cieknie i kipi ta atmosfera trudnej i wypaczonej, wyjałowionej do cna rzeczywistości zatraconego apokaliptycznego Wastelandu! Tak uchwycona, w takiej specyfikacji wizualnej wysokooktanowa batalia o przeżycie i dominację w tak nakreślonym i bardzo oryginalnym Uniwersum, to istne cudo! Dlatego też ocenię finalnie ,,Na drodze gniewu” na: 9/10! I Bóg zapłać za edycję "Black&Chrome"! 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Wchodzę po seansie na filmweb, bo chciałem sprawdzić kogoś z obsady, patrzę średnia 4,9. Zacząłem się zastanawiać, czy jakiś inny film oglądałem czy z moim gustem coś nie tak, ale sprawdzam imdb średnia 8.0, idę na rotten 93% audience score, czyli coś Polacy się zesrali.

Efekty chyba trochę poprawili, nie były tak złe jak w trailerze, ale i tak waliły strasznie po oczach i było tego za dużo. Nie jest to wizualnie nawet blisko poprzedniego filmu.

Mimo wszystko przez te 2,5h nie nudziłem się, dobre tempo akcji. Hemsworth  świetnie zagrał, Anya po prostu była, pewnie każda inna laska by ją mogła zastapić.

Naszła mnie ochota na odświeżenie trylogii z Gibsonem.

Odnośnik do komentarza

Byłem wczoraj - ogólnie film bardzo dobry (zwłaszcza pierwsza połowa), ale ma problemy z tempem i druga połowa to mocna kalka FR 

Spoiler

Największa akcja to znowu napad na RIGa 

Do tego słabe efekty i gorszy ost niż w poprzednim filmie. Na pewno na plus długie ujęcia przy akcjach, Thor mega wyjebana rola i dopełnienie historii Furiosy.

W każdym razie MM Wasteland nie będzie - 60mln zarobione vs 400mln żeby wyjść na zero 

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Właśnie wróciłem z kina, wybrany IMAX dla wygody siedzeń, ekranu i dźwięku 

 

Dobry film ale w każdym aspekcie gorszy niż Fury Road, ma kilka dłużyzn, pełno cgi, czasem wręcz żenującej jakości (np gdzieś tam z początku filmu scena w małym wąskim wąwozie), nie czuć namacalności tej pustyni, jakby to wszystko działo się na jakiś makietach, muzycznie też lv niżej. 

 

Na plus Pan Thor i fajna próba rozbudowy uniwersum o jakąś tam fabułę czy tam raczej wytłumaczenie tego co działo się potem w FR. Ostatnie 10min filmu fatalne.

 

Ogółem nie żałuję wyprawy do kina, nie jestem zawiedziony ale nie mam sogole ciśnienia i chęci zobaczyć ten film drugi raz, gdzie FR mogę oglądać regularnie do śmierci 

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Daffy napisał(a):

cgi, czasem wręcz żenującej jakości (np gdzieś tam z początku filmu scena w małym wąskim wąwozie), nie czuć namacalności tej pustyni, jakby to wszystko działo się na jakiś makietach

Przy tej scenie to mi sie przypomniał spartacus blood and sand, ten sam poziom efektow.

Ogólnie czytałem, że prequel i poprzedni film miały powstawac w tym samym czasie, szkoda,że nie wyszło, bo pewnie lepiej by to wygladalo.

Uniwersum z potencjałem, ale z takimi wynikami Furiosy, to Wastelands pewnie nigdy nie powstanie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...