Skocz do zawartości

Horizon: Zero Dawn


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwny problem, kiedy chcę wytworzyć wywary regenerujące, to pokazuje mi, że nie mam tłustego mięsa. Gdy zabije jakieś zwierze, to znów pokazuje mi, że mam full tłustego mięsa i więcej nie mogę zabrać. Ktoś miał podobnego buga?

Tak jak Kanabis napisał, miałem tak samo. Wywal coś czego masz dużo i zrobisz sobie dzięki temu slot na tłuste mięso. Będzie Ci się tam gromadzić do czasu aż go całego nie spozytkujesz i znów czymś innym nie zabierzesz miejsca ;-) Edytowane przez mlody23
Odnośnik do komentarza

Mam bardzo ogólne pytanie, ale nie chcę przeglądać poprzednich 60 stron i czytać wszystkich spojlerów, bo nie mam ochoty sobie zepsuć zabawy dlatego zapytam tutaj ;)

Chodzi konkretnie o bronie i ubiór - jakie polecacie jeżeli chodzi o ten etap gry - info poniżej:

 

 

Obecnie dostałem się do południka i staram się ubić maszyny do loży łowców - jakieś szczególne rady co do tego czego używać? Nie wiem czy celować już teraz w fiolety a jeżeli tak to jakieś konkretne? Ubicie niektórych stworów jest naprawdę nie lada wyzwaniem :(
Potrzebuję jakiejś porady :)

 

Odnośnik do komentarza

Cześć mapy, do której mam dotrzeć jest za chmurką, więc cannot into fast travel.

 

Jedno pytanko odnośnie fabuły:

 

Kiedy Alloy dowiaduje się jak i po co została stworzona (swoją drogą "zaprogramowałam Twoje dna tak, żeby tutaj trafiła" naciągane w (pipi)) to ten hologram Gai jest zapisem z przeszłości czy terazniejszym? Bo jeżeli z przeszłości to skąd była wizualizacja Alloy-dzikuski? Z kolei terazniejszym też nie może być bo Gaia poświęciła się żeby zneutralizowac Hades. Czy ja czegoś nie ogarnąłem?

 

Odnośnik do komentarza

Z ktorymis konkretnymi zadaniami? Mi tak naprawde tylko 1 sprawilo wiekszy problem

 

z krabolazami

.

 

Mnie obecnie większość maszyn sprawia problem :P Biegam z niebieskim łukiem, purpurową hukprocą i niebieskim potykaczem :)

Strój też ten początkowy :)

 

Co do maszyn to chodzi o:

 

piłozęba, nękacza i coś jeszcze - nie ma mnie teraz przed konsolą niestety

 

Największy problem jak na razie sprawiają mi długonogi - france są szybkie i szybko Cię zauważają, a do tego alarmują wszystkie maszyny w koło :/

 

Krabołaz szczerze wygląda w miarę spoko - najpierw potykacz, a potem zakładam 3 strzały i naparzam w kilku podejściach - 2-3 próby i pada - jest względnie wilny, więc idzie mu łatwo uciec poza zasięg działek :)

 

Odnośnik do komentarza

Myslalem ze pisales o jakis konkretnych zadaniach dla lozy :)

 

Jak dopiero zaczynasz to wez sie za ogarniecie kotlow, i bedziesz mogl dominowac kolejne maszyny, w takim wypadku zdominujesz sobie jedna i pratycznie same soba beda sie zajmywac, na poczatku tak sobie radzilem jak mialem problemy, w trakcie rozwoju odblokuj sobie perka odpowiedzialnego za wypadanie wiecej rzeczy z pokonanych maszyn i szybko dopakujesz sobie bronie i to Ty zostaniesz lowca ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Na razie to częściej unikam walki i staram się to rozwiązywać maksymalnie taktycznie z użyciem wszelkich możliwości ucieczki a nie zwarcia :P

Co do kotła, to trochę sobie utrudniłem życie, bo najpierw wyemigrowałem na drugi koniec mapy, a teraz dopiero do niego wracam - inna sprawa, że dopakowałem postać na 22 lvl, więc chociaż tyle ;)

 

Jeszcze jedno pytanie odnośnie znajdziek:

 

 

Czy opłaca się od razu na początku kupować mapy do wszystkich przedmiotów pokroju zapisów/artefaktów czy zwał jak zwał? Czy dużo się tego mija podczas normalnej rozgrywki? Bo nie bawi mnie potem bieganie po całej mapie żeby to wszystko odnaleźć :D

 

Edytowane przez Matriks_1111
Odnośnik do komentarza

To mojego punktu widzienia dominacja jeszcze bardziej sie przyda, czaisz sie w trawie, zwabiasz maszyne, dominujesz, ona zajmuje sie reszta towarzystwa a Ty smigasz dalej. Warto kupic mapki, ja podczas rozgrywki zdobylem w sumie polowe, na koniec reszte dobralem.

 

Ja się zajawiłem tak naprawdę na sprzęt, bo z tego co wiem to najlepszy łuk otrzymujemy dopiero:

 

 

Po zdobyciu wszystkich żar-słońce za wyzwania łowieckie, których jest 15 i myślałem, że do tego czasu sobie oszczędzę kupowanie niektórych łuków, ale obawiam się, że ubicie niektórych maszyn na tym obecnym sprzęcie będzie graniczyć z cudem

 

Odnośnik do komentarza

Jesli chodzi o loze to:

 

 

tylko tak naprawde ostatnie 2 zadania wymagaja wiekszych walk, cala reszte zrobisz sposobem i dobrym ugryzieniem miejscowki gdzie ma miejsce zadanie, ja najwiecej sie meczylem z krabolazami mniej wiecej w polowie gdzie zadaniej bylo mocno ograniczone czasowo ;), oczywiscie perki do broni mocno ulatwiaja wiec bardziej tutaj bym szukal ulatwien niz na samym sprzecie

 

 

Odnośnik do komentarza

 

To mojego punktu widzienia dominacja jeszcze bardziej sie przyda, czaisz sie w trawie, zwabiasz maszyne, dominujesz, ona zajmuje sie reszta towarzystwa a Ty smigasz dalej. Warto kupic mapki, ja podczas rozgrywki zdobylem w sumie polowe, na koniec reszte dobralem.

 

Ja się zajawiłem tak naprawdę na sprzęt, bo z tego co wiem to najlepszy łuk otrzymujemy dopiero:

 

 

Po zdobyciu wszystkich żar-słońce za wyzwania łowieckie, których jest 15 i myślałem, że do tego czasu sobie oszczędzę kupowanie niektórych łuków, ale obawiam się, że ubicie niektórych maszyn na tym obecnym sprzęcie będzie graniczyć z cudem

 

 

 

Ten łuk to war bow do nakładania statusów, owszem jest najlepszy ale tylko w tej kategorii. Najlepszym do trzaskania zwykłego dmg jest fioletowy Shadow hunter bow, szczególnie przy korzystaniu z hardpoint arrows. 

Odnośnik do komentarza

Obecnie próbuję wbić lvl na tyle wysoki, żeby odblokować sobie możliwość wyciągania modyfikacji z broni - inna sprawa, że planowanie ataków zawsze było kluczowe i to nie podlega wątpliwości, gorzej tylko że czasami mimo planowania, kończy się na zaczepnej wojnie podjazdowej, uciekaniu na bezpieczną odległość i tak do bólu :)
Mam wrażenie, że strasznie męczę tą grę i zastanawiam się czy da się tak wyposażyć postać żeby kładła lekko większość maszyn ;)

Odnośnik do komentarza

Da się, ale fioletowe bronie i odpowiednie skille są potrzebne. Ja od siebie mogę napisać, że nie ma sensu czekać specjalnie na nagrody z Loży, jak Cię stać to kupuj wersję Shadow broni i ciuchów.

Pofarm siedlisko Scrapperów z lokacji jak się biegało mała Aloy. Tam się dostaje gwarantowane fiolety.

Odnośnik do komentarza

Skończyłem główny wątek i nie chce mi się robić nic więcej. Kilka widokowek, kilka kwiatków i kilka misji pobocznych zrobionych i na razie mam dość. Odczekam 2-3 dni i zobaczymy, czy pocisne dalej czy pójdzie do żyda.

 

Jeszcze raz pytanko odnośnie fabuły:

 

 

Kiedy Aloy dowiaduje się jak i po co została stworzona (swoją drogą "zaprogramowałam Twoje dna tak, żebyś tutaj trafiła" co za słabizna. IMO już lepiej jakby została znaleziona z jakimś naszyjnikiem czy ki (pipi), który okazuje się być mapą i aktywował się jak skończy 18 lat) to ten hologram Gai jest zapisem z przeszłości czy terazniejszym? Bo jeżeli z przeszłości to skąd była wizualizacja Aloy-dzikuski? Z kolei terazniejszym też nie może być bo Gaia poświęciła się żeby zneutralizowac Hades. Czy ja czegoś nie ogarnąłem?

 

Edytowane przez kiseki
Odnośnik do komentarza

Według mnie walki to akurat jeden z atutów Horizona (mam na myśli maszyny bo walki z ludźmi to nieudany dodatek). Można je rozegrać na kilka sposobów, stealth cieszy równie bardzo co 1v1 albo 1v2 z większymi od nas maszynami :) Na liczniku prawie 20 godzin a ja nie zdążyłem się pobawić całym zebranym arsenałem.

Póki co całkiem zacnie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...