Skocz do zawartości

Horizon: Zero Dawn


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze w kwestii walki z maszynami, też wam czasem gra nie potrafi(ła) wykryć ciosu krytycznego, zwłaszcza przy większych maszynach? Miotam się przy np. takim kłapaku, ale mi ta opcja nie wbija. Przy mniejszych robocikach nie ma z tym problemu, ale czasem okrążę całego i mi się to nie pokaże.

 

Tak trochę z innej beczki- w game guide w opisach ataków maszyn, podali nawet metrowy zasięg ich działania. W sumie fajne uzupełnienie opisu świata, ale kto grając w to, będzie przeliczał wirtualne metry :D

Odnośnik do komentarza
Gość Kasias

Bardzo fajna przygodówka akcji z elementami RPG - ani gra roku czy wszech czasów, ani średniak czy coś w ten deseń - po prostu bardzo dobry blockbuster z unikatowym designem i świetnym motywem wiodącym w postaci walki z maszynami. Zapożycza wszystko ze współczesnych gier akcji i w większości przypadków robi to lepiej niż "ojcowie" (żyrafy jako Ubi-wieże są super - dealujcie z tym!).

 

Co do "hejtu" związanego tak naprawdę z ekskluzywnym statusem na PS4, to zabawne są ataki i narzekania tych samych osób, które cmokały Banderasem czy innym Obamą nad Rise of the Tomb Raider, kiedy ten był jeszcze czasowym exem na XOne :starwars: A przecież to całkiem podobne gry są, tyle że Horizon jednak lepsze.

Odnośnik do komentarza

Fajne jest to połączenie świata maszyn i technologii z zacofaniem i trybem życia ludzi.
Same wdzianka prezentują się kozacko.

Mam dwadzieścia parę godzin, staram się czyścić mapę na bieżąco i muszę trochę bronić tego tytułu.
Nie ma świeżości i efektu WOW ale pozaycja jest solidna i daje radochę. Na razie nie odczuwam nudy, chcę więcej questów.
Nie widzę problemu w tym, że nie pamiętam imion postaci bo gra przyciąga mnie efektownymi starciami z maszynami i to ich nazwy długo zapamiętam :)

Myślę o 8/10 w mojej prywatnej skali jeśli gra utrzyma do końca taki poziom.

Edytowane przez giger_andrus
Odnośnik do komentarza

Słuchajta pany, jak zdobyć skórę lisa? Potrzebne mi to to do wytworzenia nieskończonego pakietu podróży. Zabiłem już kilkadziesiąt sztuk tych zwierząt, a póki co wypada mi z nich jakieś tłuste mięcho, mięcho z kością, ogon itp, ale skóry ni chu chu...Od czego to zależy? Od sposobu zabicia? Od miejsca zabicia? Broni z której zabijamy, czy totalny random?

Odnośnik do komentarza

Słuchajta pany, jak zdobyć skórę lisa? Potrzebne mi to to do wytworzenia nieskończonego pakietu podróży. Zabiłem już kilkadziesiąt sztuk tych zwierząt, a póki co wypada mi z nich jakieś tłuste mięcho, mięcho z kością, ogon itp, ale skóry ni chu chu...Od czego to zależy? Od sposobu zabicia? Od miejsca zabicia? Broni z której zabijamy, czy totalny random?

Ja tam dopakowałem zdolności zbierackie i po pewnym czasie zawsze wpadały te surowce. Czasem jednak trwało to trochę dłużej ale nigdy tak długo.

Odnośnik do komentarza

Wypadający przedmiot jest losowy, ale możesz zainwestować w odpowiedni skill jak napisał bloody_gipsy. Ja w zasadzie w pierwszej kolejności ulepszałem prawe drzewko przez co nigdy mi niczego nie brakowało z surowców.

Odnośnie strojów to ciekawe czy dodadzą w przyszłości jakieś nowe. Osobiście chciałbym podstawowy strój w wersji jak poniżej po prawej.

 

horizon-character-art-aloycostume-turnar

Odnośnik do komentarza

W samej grze chwile w nim biegamy, ale tylko ten jeden moment. To po prostu jej podstawowy strój tylko bez dodatków.

 

horizon-character-art-aloyoutcast-turnar

 

Tutaj więcej z samej gry, postacie, miejscówki itp https://www.artstation.com/artist/dc_gg

Trochę tego jest https://magazine.artstation.com/2017/05/guerrilla-games-horizon-dawn-art-blast/

Odnośnik do komentarza

 

Słuchajta pany, jak zdobyć skórę lisa? Potrzebne mi to to do wytworzenia nieskończonego pakietu podróży. Zabiłem już kilkadziesiąt sztuk tych zwierząt, a póki co wypada mi z nich jakieś tłuste mięcho, mięcho z kością, ogon itp, ale skóry ni chu chu...Od czego to zależy? Od sposobu zabicia? Od miejsca zabicia? Broni z której zabijamy, czy totalny random?

Ja tam dopakowałem zdolności zbierackie i po pewnym czasie zawsze wpadały te surowce. Czasem jednak trwało to trochę dłużej ale nigdy tak długo.

 

Umiejętność "Złomiarka +" tj zwiększona szansa na pozyskanie surowców z pokonanych maszyn już dawno opanowana, a pomimo tego skóra nie wpada  :frog:  No właśnie...maszyn, a lis to przecież zwierzę. Nie widzę w rozpizdce umiejętności żadnej, która by podpadała pod otrzymywanie pożądanych surowców ze zwierzaków. Próbowałem ustawić poszukiwania pakietu jako zadania licząc na to, że na mapie pojawi się lokalizacja liska chytruska, który mi tą skórką wydropi. Nic z tego. Jest tylko info, że potzrebuję skóry lisa. Tyle to i ja wiem... :pechowiec:

Odnośnik do komentarza

Jak nie ma jak jest "Gatherer - Additional natural resources when foraging" więc go już masz. Próbuj aż się uda, bo jak wspomniałem jest to losowe. Skóra zwierzęcia jest z kategorii Rare, więc najtrudniej ją trafić. Poza tym lisów jest bardzo dużo, gorzej jak chce się ulepszyć Tearblaster, gdzie potrzebna jest skóra gęsi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...