Skocz do zawartości

PS4 - Zmiana układu chłodzenia i obudowy, wymiana pasty itd.


Rekomendowane odpowiedzi

I po zabiegu (PS4 CUH 1215A - edycja MGS )

 

IMG_20180518_151358.jpg

 

IMG_20180518_165700.jpg 

 

IMG_20180518_165829.jpg


IMG_20180518_192830.jpg

 

IMG_20180518_211240.jpg

 

 

IMG_20180518_214813.jpg

 

I na koniec zestaw naprawczy: pasta od kumpla i spirit z apteki.

IMG_20180518_192906.jpg

 

Na razie pograłem 30 minut w GoW'a i jest kultura. Konsolka nawet nie pierdnie :banderas:

Z początku myślałem, ze nic to nie da, bo oprócz kurzu nie znalazłem w konsoli nic specjalnie wyeksploatowanego. Jedyne co mi przychodzi do głowy to zbyt mała ilość żelu, bądź jego słaba jakość, po latach użytkowania. Poprawiłem tez termo pady. W sumie nic wielkiego nie zrobiłem.

Zabawa, jak dla przedszkolaka. Dziwie sie, ze niektórzy boja sie podjąć tego zabiegu samodzielnie. 

 

Sam posiłkowałem sie poradnikiem z YT'ba.

 

Edytowane przez MEVEK
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Skończyła mi się dawno gwarancja na ps4 pro i czas było go porządnie wyczyścić, wymienić pastę i termopady. I ogólnie ja wiem, że wydajność robocza u chińczyków za miskę ryżu jest niska no ale bez przesady, co oni tam w środku robią. Rozbroiło mnie to jak termopady kładą...

https://imgur.com/Tq9MMmC

 

Już nie będę wspominał co było pod nią i jak pasta położona, to rynce mi opadły XD

 

Ale konsola dostała drugie życie i jest cichutka podczas grania w RDR2.

Edytowane przez Faka
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dużo za dużo :D

Jedna mała strzykawka tam chyba 1,5g to starczy na dwa-trzy razy.


Swoją drogą, nie wiem czy kiedyś tu wrzucałem, ale jeśli ktoś z was mówi, że miał zakurzoną konsolę, to polecam zobaczyć do czego doprowadzili poprzedni właściciele mojej FATki :O

zplhUWS.jpggYkLxeV.jpglDEH4Cq.jpgC6RZsJ3.jpgYNhvNZr.jpgtSNxIQ8.jpgRj9RzUC.jpgovnS0FK.jpg

Edytowane przez Quake96
Odnośnik do komentarza

Spokojnie panowie. Konsolę to ja kupiłem w lutym i wtedy też ją czyściłem :) Oczywiście ogarnięta elegancko i do dzisiaj śmiga bez zarzutu także nic nie oddawałem, zostawiłem. Kosztowała mnie bodaj 580zł, co wówczas było spoko ceną, a sam stan środka zobaczyłem dopiero po kilku dniach, jak się do niej dobrałem, więc tym bardziej nie było sensu zawracać sobie dupy "reklamacją".

Pad wyglądał nawet "normalnie". Wiadomix, używka, więc jakieś tam brudy były, ale tego też wyczyściłem :)


PS: Konsola raczej nie śmierdziała szlugami. Nie palę, więc wyczuwam ten zapach mocniej, a nie przypominam sobie, bym coś wtedy czuł. Jedynie zaskakujące było, że dość szybko wskakiwała na wyższe obroty, ale po zajrzeniu do środka wszystko się wyjaśniło. Cud, że to działało :D

Edytowane przez Quake96
Odnośnik do komentarza

Witam. Przyszedł czas na konserwację mojej premierowej PS4 Pro bo straszliwie słychać wiatrak. Dzieje się tak od około 3 miesięcy. Oczywiście wiatrak był już czyszczony. Nie mówię już o grach typu God Of War, ale nawet w PES 2019 w 4k i z HDR występuje to niemiłe zjawisko. I teraz wiem że najlepiej byłoby użyć pasty GELID  GC Extreme. Natomiast które termopady? Poprosiłbym najlepiej o link żebym mógł sobie zobaczyć i poźniej poszukać.

Ewentualnie jeśli ktoś orientuje się kto wykonuje takie usługi w UK w Szkocji byłbym wdzięczny.

 

Odnośnik do komentarza

Z klejem będzie Ci później ciężko wyrwać termopada, jeszcze nie daj boże, że wyrwiesz również procesor czy co tam chcesz gdybyś chciał w przyszłości zmienić znowu termopady, także lepiej bez kleju wziąć. No i dobre linki zapodałeś tylko ten bez kleju weź.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza

Ok :) Nie pomyślałem. Jeszcze w sumie nurtuje mnie ile tego kupić ?? Tak żeby okleić wszystko co się da tam w środku :)

No i ten AAB, czy może jak pasta będzie Gelid to i termopad również w markę Gelid uderzyć :) Z tym, że Gelid ma 12W/mK vs 6W w AAB.

 

https://www.ebay.co.uk/sch/Computer-Components-Parts/175673/i.html?_from=R40&_nkw=gelid+thermal+pad+1mm&_sop=15

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...