Skocz do zawartości

Resident Evil 2 Remake


Hubert249

Rekomendowane odpowiedzi

@SlimShady i @Berion - jak dzieciaki...

Jednemu wytknięto błąd w teoretyzowaniu (i próbie uświadamiania innych!), to zamiast posypać głowę popiołem, jak facet przyjąć to na klatę, to jeszcze się stawia, strzela damskim fochem i ucieka do osobistych przytyków...

A ten drugi... :yao:
Gra na Easy i jęczy, że to nie takie, tamto inne i ogólnie za trudno (no bo serio - brak krwi pod zombiakiem czy nieprzewidywalny Tyrant to chyba dobrze? nie?).
Survival horror... na Easy... :facepalm:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Wredny Niedobrze. Chcę wszystko ustawić jak w zegarku bez rzutów kostką. A gram na easy bo tylko na tym odczuwam jakąkolwiek przyjemność z grania w ten tytuł (zwykle gry kończę na najwyższym...). Jest zepsuty wg. mnie i tyle, co już argumentowałem wcześniej. Potencjał był gigantyczny, ale minęli mój gust. Dość powiedzieć, że najbardziej jęczę na to, że demo było chamsko ograniczone, a kiedy już dorwałem się do remake'u na który czekałem wiele, wiele lat, to okazało się że zombie są ze stopu tytanowo-irydowego, bonusy na inf ammo za absurdalny tryb hardcore, nie ma muzyki (tak, wiem, to uproszczenie) i nie da się normalnie celować. Wisienką na torcie jest crash gry i rozwalenie save'a przed ostatnią walką 2ndR. Pocieszam się myślą, że to nadal lepsza gra niż RE7 (tego wleczenia im nie daruję), a tym bardziej RE6, który sięgnął chyba samego dna.

 

@stoodio " sugerujesz, że Tyrant stał cichutko za drzwiami i czekał, aż wlecisz na jego gonga?"

 

Napisałem, że otworzyłem drzwi-niespodziankę. To Ty sobie resztę dopowiadasz. Jeśli nie ma takiej mechaniki, że stoi i czeka to widocznie zgraliśmy się w czasie. Tylko to niczego nie zmienia - nie podoba mi się generator teleportacji.

Edytowane przez Berion
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Berion napisał:

@Wredny Niedobrze. Chcę wszystko ustawić jak w zegarku bez rzutów kostką. A gram na easy bo tylko na tym odczuwam jakąkolwiek przyjemność z grania w ten tytuł (zwykle gry kończę na najwyższym...). Jest zepsuty wg. mnie i tyle, co już argumentowałem wcześniej. Potencjał był gigantyczny, ale minęli mój gust. Dość powiedzieć, że najbardziej jęczę na to, że demo było chamsko ograniczone, a kiedy już dorwałem się do remake'u na który czekałem wiele, wiele lat, to okazało się że zombie są ze stopu tytanowo-irydowego, bonusy na inf ammo za absurdalny tryb hardcore, nie ma muzyki (tak, wiem, to uproszczenie) i nie da się normalnie celować. Wisienką na torcie jest crash gry i rozwalenie save'a przed ostatnią walką 2ndR. Pocieszam się myślą, że to nadal lepsza gra niż RE7 (tego wleczenia im nie daruję), a tym bardziej RE6, który sięgnął chyba samego dna.

Berion, już? koniec? dzięki.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Berion napisał:

@Wredny Niedobrze. Chcę wszystko ustawić jak w zegarku bez rzutów kostką.


Najwyraźniej masz jakąś nerwicę natręctw, albo inne zaburzenia natury kompulsywno-obsesyjnej, ale gry za to obwiniać nie powinieneś - wady, które wymieniasz, istnieją tylko w Twojej głowie - praktycznie nikt inny się tego nie czepia (oprócz tej muzyki, ale to akurat kwestia bycia sentymentalną mimozą - dla mnie poważniejszy/mroczniejszy klimat to i ambient jest bardziej na miejscu niż jakieś przygrywajki z doopy).

Odnośnik do komentarza

@Berion sam hejtowałem głowy z tytanu zombiaków i uważam, że dałoby się zrobić to dużo lepiej, np. poprzez zmiękczenie ich do max 2-3 trafień, co można by sobie tłumaczyć, że przy rozszerzającym się celowniku, kule trafiałyby w twarz, lub mniej "motoryczne" części mózgu, w zamian za to dając nam jeszcze mniej ammo, więcej sytuacji, gdzie atakują nas z dwóch stron naraz, albo rashują 3x szybciej na ostatnich 3 metrach.

 

Inna sprawa, że przeszkoleni gracze (zwłaszcza na myszkach), którzy poznali by już dobrze mechanikę gry, oraz potrafili właściwie dysponować zapasami, nie odczuli by już ani grama zaszczucia, przy przeciwnikach, których większość można by eliminować praktycznie bez stresu, z drugiego końca korytarza. Dzięki temu prostemu, choć faktycznie głupiemu zabiegowi, Capcom udało się uzyskać efekt, który ostatni raz uzyskał w REmake, przy okazji spotkań z Crimson Head, bez sztucznych ograniczeń w postaci sztywno przypisanych ujęć, ograniczających nam manewrowanie i pole widzenia. Nawet pojedyńczy zombiak znowu zaczął stanowić poważne zagrożenie i powód do nerwów, co np. RE4 próbował zwiększaniem ich ilości, z wiadomym skutkiem.

 

Do tego służy także rozszerzający się prze celowaniu celownik, który znasz bardzo dobrze z fpsów, oraz zastępuje chwianie się celownika z takiego np. TLoU i The Evil Within. W ten sposób Capcom, pomimo umożliwienia nam poruszania w czasie gunplayu, znakomicie zachował poczucie klasyczne tank controls. Albo strzelenie, albo ucieczka. Jeśli masz z nimi kłopot, odstrzelenie nogi + nóż czynią fantastyczne efekty.

 

Tym bardziej polecam zamieszczoną analizę, bo takie motywy jak poszerzony level design, poziom i "realność" puzzli, mapa, poziom zaszczucia i ogólnego wyzwania, są nieporównywalnie lepsze, niż w oryginale, który po parokrotnym przejściu jest zwyczajnie zbyt prosty. 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Wredny fajnie, że robisz za adwokata, ale jak ludzie wytknęli Tobie, że fotki przeciwników to spoilery(tak, nawet w rimejku) to szedłeś w zaparte, że rzekomo wszyscy zainteresowani i tak wiedzą jak będą wyglądać. Także, najpierw zaczynamy od siebie, ok?

 

Jeszcze trochę off topowo:

-tematy o czekaniu na kuriera mają swój własny dział

-tematy o trofikowcach mają swój własny dział

-tematy o kwestiach technicznych typu 4k,hdr, niebieskie zęby i upłynniacz to samo

 

 

To może wypadałoby zrobić oddzielne ghetto dla speed runnerów pokroju Josha, żeby temat nadawał się do czytania tak jak to było do pewnego momentu.

Odnośnik do komentarza

Jak porównujesz moje bagatelizowanie przewrażliwienia niektórych jednostek do Twojego wciskania ciemnoty i pisania "na 100% było tak" to nie mamy o czym dyskutować...

No i czy teraz ten temat nie nadaje się do czytania, bo są ludzie, którzy robią z gierką niesamowite rzeczy, zamiast jęczeć, że na Easy jest ciężko i nieprzewidywalnie?

Przecież nikt nie zabrania pisać własnych wrażeń, czy zadawać pytań, więc nie wiem, w czym problem - to jest jak najbardziej związane z tym tytułem, więc niby dlaczego wyganiasz Josha do jakiegoś "getta"? Widzisz tu gdzieś wysyp wrażeń z RE2 ostatnio? Nie za bardzo, bo wszyscy zainteresowani już zaliczyli, więc teraz trzeba z rok odczekać, aż za gierke wezmą się ci niezdecydowani - wtedy będziesz miał standardowy dla forumka wysyp postów o tym, jaka ta gra jest chooyowa.
Póki co nic się tu nie dzieje, więc jest Josh, który chwali się swoimi wyczynami.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, SlimShady napisał:

 

 

To może wypadałoby zrobić oddzielne ghetto dla speed runnerów pokroju Josha, żeby temat nadawał się do czytania tak jak to było do pewnego momentu.

 

To w takim razie proponuję również założyć temat do pisania bzdur, prowadzenia własnych filozofii i okłamywania innych graczy. Będziesz się tam czuł jak ryba w wodzie ;) 

Odnośnik do komentarza

To w takim razie nie ma o czym gadać, jak wytykasz komuś źdźbło w oku, a nie widzisz belki we własnym. Tak jakby wszyscy grali w Residenta 2, ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia choć byłeś jedynym, który nie widział w tym problemu.

A czemu ludzie nie opisuja wrażeń, albo wypowiadają się zdawkowo, bo może są onieśmieleni atakiem niejakiego chłopca z fryzurą Backstreet Boys.

 

Joshua spamuj filmikami, to takie ciekawe jak przechodzenie gry na jutubie, kojarzysz mnie się ze "słynnym" polakiem od platynek. Normalnie jak ty kozak.

Edytowane przez SlimShady
Odnośnik do komentarza

Speedruny są jak najbardziej na temat. No i zawsze lepsze to niż sianie dezinformacji i wprowadzanie innych w błąd swoimi głupotami ale to że nie masz bladego pojęcia o tej serii to już wszyscy chyba zdążyli zauważyć, więc na szczęście mało kto Ciebie i Twoje posty traktuje tu poważnie. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale ty masz jakiś kompleks? Gdzie on kogokolwiek zaatakował (oprócz ciebie, zupełnie zresztą zasadnie)?!
Onieśmieleni? Na forum psxextreme? Tu takich nie ma...

Josh jest tu wręcz wzorem bezkonfliktowego/skromnego użytkownika - ani się nie wywyższa, ani niczego nikomu nie wytyka - gra jak lubi i się tym dzieli z innymi, a że ktoś nie odrobił lekcji z przedmiotu, w którym akurat jest on prymusem...

A czemu ludzie nie opisują wrażeń? Bo ci, którzy chcieli to zrobić już to uczynili, a reszta jest tylko biernymi czytelnikami - od zawsze tak było.

Przeszedłeś gierkę? Jesteś w trakcie? Pisz - ja chętnie poczytam, ale nie wymyślaj bzdur o jakichś "atakach", bo słabo się robi.

Odnośnik do komentarza

Tak samo na temat jak acziki, weź daj jakąś rozpiskę, co trzeba ograć, ile razy i w jaki sposób, żeby dostać się do twojego wielce elitarnego kręgu. Nie chciałbym popełnić faux pas.

 

 

Normalnie Wredny, zazdroszczę mu, sam bym tak chciał grać, ale nie umiem, i teraz się boją napisać, że grałem na normalu, bo nie wiem co ludzie powiedzą.

Dobra, kończę temat, bo obrzydzasz mi tę grę.

 

 

 

Edytowane przez SlimShady
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, milan napisał:

To może coś na ochłodzenie

 

KIAL.gif

giphy.gif

 

nie kumam, wciaz zajebista gra akcji. Skontrowanie zombie-konika polnego wymagalo mega skupienia i timingu, nie dla casual plebsu takie wyczyny :cool2:

 

ale rozumiem ze stare ludzie mogly sie pogubic juz na samym ekranie sterowania xd

 

 

 

still relevant

Odnośnik do komentarza

Szóstkę położyły QTE i driftujący czołg. Zombie-konik-polny na zawsze zostawił odcisk w potylicy, nie mniejszy niż zombie-statek. Jeszcze reklamowali to jako powrót do korzeni kurła... Chyba, że to ja nie zrozumiałem i chodziło o 15min scenariusz Leona (czy kogo tam bo wymazałem już dawno z pamięci tego gniota). Niech gnije w ziemi razem z E.T.

 

@nobody Otóż to, mniej więcej tak jak było w oryginale (tam losowe były tylko headshoty, ale nie doskwierało to bo amunicjo było wystarczająco na wszystkich). Strzelanie w kopyta i przebieganie mnie nie bawią, chcę mordować potwory i uciekać/omijać kiedy jest to opłacalne. Chcę z powrotem mojego czyściciela korytarzy Remingtona. A właśnie, a propos broni - co oni zrobili ze SparkShotem? :|

 

Nie bardzo rozumiem czym jest poziom zaszczucia bo ja nie odczuwam czegoś takiego gając w gry. Niczym to się nie różni dla mnie od Mario, poza oczywistą formą. Przecież to się nie dzieje naprawdę tylko w telewizorze.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

co zrobili ze sparkshotem? 

 

nie wiem, sprawili ze sie do czegos nadaje?

wiesz, jesli masz ochote na zabijanie potworow to moze nie wiem, mario? tam sie skacze na takie paskudne potwory, mozna skakac do woli, wyczyscic cala mape z potworow skaczac im na glowe. kazdy skok na glowe goomby to gwarantowany headshot, nie musisz skakac im na nogi. czasami jednak trzeba sie wykazac nie lada inteligencja, i np. zolwia dwa razy nadusic podeszwa, wiesz, jednak troche strzelania w nogi jest. ale mozesz np. upgradowac czysciciela poziomu zdybywajac niesamowite upgradey takie jak kule ognia ktorymi strzelasz tak ze potwory ginom w ch.uj.  i w zasadzie jak zagrasz w super mario bros, to bedziesz mial 1:1 plansze z super mario bros. taki prawie remake, tylko ze nie. polecam 1998/10.

 

nie wspomnialem ze mozna bardzo szybko biegac. tak szybko ze przelatujesz nad dziurami. to jest szybkosc nie? no przyznaj ze to jest szybkosc.

Edytowane przez Najtmer
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...