Skocz do zawartości

Nioh


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Dodatek zaliczony. Nioh to kapitalna gra i jeżeli ktoś już ją ukończył, uporał się również z DLC "Smok Północy" i ma chęć wyruszyć na kolejną wyprawę w skórze Williama niech śmiało atakuje "Niepokorny Honor".
Całość nie jest przesadnie długa. Wątek fabularny można spokojnie zaliczyć w nieco ponad 4 godziny, ale oczywiście misje poboczne wydłużają zabawę.
Przyznam szczerze, że pod względem konstrukcji całości poprzedni dodatek bardziej mi się podobał. Był ciekawszy, bardziej różnorodny, oferował więcej. Nie ma się co oszukiwać, kilkumetrowy demon z ogromnym mieczem robi większe wrażenie jako przeciwnik niż pies/lis. Całość jest też wyraźnie łatwiejsza (choć chwila nieuwagi przy murach zamku Osaka potrafi momentalnie uśmiercić bohatera).
Bossowie także nie sprawiają najmniejszego kłopotu - każdy padł za pierwszym razem.

Miłośnicy wyzwań jednak znajdą coś dla siebie. Znany z poprzedniego dodatku Masamune Date (kolejna postać historyczna mająca niezwykle barwny życiorys) rośnie do rangi najtrudniejszego bossa w Nioh (występuje w opcjonalnej misji). Potrafi jednym szlagiem wysłać do piachu postać mającą 160 poziom doświadczenia. Jakby komuś było mało, jedna z misji dodatkowych oferuje serię pojedynków z bossami, gdzie ostatnim jest właśnie Jednooki Smok. Powodzenia.

Szkoda też, że historia urywa się tak nagle. Należy jednak pamiętać, że twórcy mają w planach jeszcze jeden fabularny dodatek.
Gorzej sprawa wygląda z grafiką. Nioh już na dzień dobry nie prezentował się powalająco, raczej jak reedycja gry (i to z takiej średniej półki) z poprzedniej generacji. Pierwszy dodatek prezentował się gorzej niż podstawka, a obecny jeszcze bardziej obniża loty - a to z tytułu monotonii otoczenia i szaroburych połaci terenu. Rzecz jasna mowa o kombo pro + fHD i 60 k/s, bowiem tylko w sześćdziesięciu się powinno w tę grę grać (4k i 30 klatek można na chwilę z ciekawości włączyć). Obiekty na dalszych planach są okrutnie poszarpane i kiepsko animowane. Oczywiście system walki broni całość, ale 2k17r. eks plus najmocniejsza konsola na rynku - można oczekiwać więcej.

Reasumując - mimo wszytko bardzo dobry dodatek. Ode mnie 8/10, ale jak ma to podążać w takim kierunku, to lepiej poczekać na promocję przepustki sezonowej, bądź zakupić wersję GOTY, gdy ta się pojawi.

PS. Tonfa jako nowa broń spisuje się elegancko. :lapka:

 

(....) Dziś w końcu padł Onryoki, ale lamiłem okrutnie, chyba za piątym razem dopiero go zdjąłem. Tak to jest, jak się odstawiło "soulsy" i przez ostatni rok grało głównie w UBIszajsboxy - ciężko teraz wrócić, ale próbuję :)

Nic się nie przejmuj. Początek potrafi dać w kość, ale im dalej w las, tym łatwiej. Pod koniec gry wzmocnione wersje Onryoki będziesz ubijał bez draśnięcia w kilkanaście sekund. Choć oczywiście gra cię jeszcze nie raz spoliczkuje.

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Cale farmienie z poprzedniego dodatku poszlo sie (pipi)ac bo wprowadzono nowy poziom przedmiotow (etheral). Wspolczuje tym ktorzy stracili mase godzin na stworzeniu najlepszego ekwipunku ;)

 

Ktos probowal Way of the Wise? Trudniejsze niz Demon?

kurde jakie etheral?? o co chodzi??

i do tych co maja najnowszy dodatek...jaki jest lvl w zadaniach??

Odnośnik do komentarza

Powoli przymierzam się do zakupu tego arcysztosiwa, gdyż uważam, że jego pominięcie było by z mojej strony bezbrzeżną głupotą. Ale mam pytanie: na ile pewne, czy też prawdopodobne jest pojawienie się na rynku wersji GOTY? Jeśli tak to dalsze kluczowe pytanie - KEDY? Tak czy inaczej plułbym sobie w twarz, gdyby się okazało, że kupiłem wersję zwykłą, a tu tydzień po zakupie nagle Breaking News: GOTY wychodzi za miesiąc...

Odnośnik do komentarza

 

Cale farmienie z poprzedniego dodatku poszlo sie (pipi)ac bo wprowadzono nowy poziom przedmiotow (etheral). Wspolczuje tym ktorzy stracili mase godzin na stworzeniu najlepszego ekwipunku ;)

 

Ktos probowal Way of the Wise? Trudniejsze niz Demon?

kurde jakie etheral?? o co chodzi??

i do tych co maja najnowszy dodatek...jaki jest lvl w zadaniach??

 

 

Czytalem reddita dzisiaj. Okazuje sie, ze jest nowy poziom rzadkosci przedmiotow - Etheral - ktore sa jeszcze lepsze niz Divine, ale wypadaja tylko na Way of the Wise.

 

Dodatkowo wprowadzono bardzo duzo nowych efektow dla ekwipunku. Np. takie, ze jak atakujesz z dodge'a to jestes nietykalny O.o

 

Nowy dodatek pewnie tez wprowadzi kolejny nowy poziom trudnosci i jakis nowy ekwipunek. Dlatego na razie srednio jest sens sie spuszczac i dopieszczac itemy.

Odnośnik do komentarza

i do tych co maja najnowszy dodatek...jaki jest lvl w zadaniach??

 

175 - Powrót Smoka;

180 - Oblężenie Osaki;

185 - Sztuka imituje życie;

190 - Taniec Yokai;

200 - Cnotliwy potomek;

205 - Ganryu;

210 - Karmazynowa wola;

 

Mam 164 PD i nie licząc dwóch zadań (oba opcjonalne) nie miałem żadnego problemu z dodatkiem (nie zginałem więcej jak 4 razy).

 

 

Powoli przymierzam się do zakupu tego arcysztosiwa, gdyż uważam, że jego pominięcie było by z mojej strony bezbrzeżną głupotą. Ale mam pytanie: na ile pewne, czy też prawdopodobne jest pojawienie się na rynku wersji GOTY? Jeśli tak to dalsze kluczowe pytanie - KEDY? Tak czy inaczej plułbym sobie w twarz, gdyby się okazało, że kupiłem wersję zwykłą, a tu tydzień po zakupie nagle Breaking News: GOTY wychodzi za miesiąc...

 

Nioh polecam jak grill w ciepły, lipcowy wieczór w gronie bliskich osób. Dziesiątki godzin fantastyczniej zabawy. Ma kilka niedociągnięć - mogliby poszerzyć bestiariusz i nie męczyć Onryoki co kilka misji, na grafikę też kręcę nosem, ale niemal cała reszta jest wspaniała z absolutnie kapitalnym systemem walki na czele (aż przyjemnie to wszytko kroić, nabijać, ciąć - tak jak napisałem, istny grill).

 

Co do edycji GOTY, to proponuję kupić grę teraz. Baw się nią (a będzie to długa zabawa) i pamiętaj, że już raz była promocja na przepustkę sezonową. Wówczas bierz ją bez zastanowienia Czezare i nie zawracaj sobie głowy kompletnym wydaniem, które i tak raczej szybko nie nadejdzie, ponieważ niedawno drugi dodatek miał premierę, a jeszcze "Bloodshed's End" czeka podobno w kolejce.

 

 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dopiero zacząłem a nie chce grać z opisami, więc pytanka.

Czy jest jakiś parametr którego maksowanie jest kluczowe?

Jak inwestuję punkty w to co mi każą dla broni które wybrałem - to dobrze?

Np: na starcie wybrałem 2x miecze i daję punkty w umiejętność bo w nawiasie pisze, że najlepsze jest to dla 2 mieczy.

Czy są określone jakieś buildy i bez dobrego rozdysponowania punktów będę się mocno męczył?

I czy istnieje możliwość resetu przyznanych punktów?

Edytowane przez michu86-
Odnośnik do komentarza

Dopiero zacząłem a nie chce grać z opisami, więc pytanka.

Czy jest jakiś parametr którego maksowanie jest kluczowe?

Jak inwestuję punkty w to co mi każą dla broni które wybrałem - to dobrze?

Np: na starcie wybrałem 2x miecze i daję punkty w umiejętność bo w nawiasie pisze, że najlepsze jest to dla 2 mieczy.

Czy są określone jakieś buildy i bez dobrego rozdysponowania punktów będę się mocno męczył?

I czy istnieje możliwość resetu przyznanych punktów?

Stamina

tak

tak

tak

tak

 

Mam nadzieję, że pomogłem.

Odnośnik do komentarza

Magia w sensie ta "z papierka" ? ;)

 

Może mi ktoś wyjaśnić od czego zalezy ilość mikstur zdrowia którą możemy nosić? Jak umierałem i się odradzałem to miałem zawsze 5 lub 6, a teraz mam zawsze po odrodzeniu 3... ?

 

I pytanie odnośnie bossa:

 

Ten duży robal w kopalniach z trucizną... od czego zalezy czy kopalnia (miejsce walki) będzie wypełniona trucizną. Raz walczę to jest, raz nie ma trucizny - a wszystkie anditotki mi się pokończyły...

 

 

Jak cofnę się na mapę świata a mam misje w trakcie - której nie ukończę, to całą będą musiał powtarzać od nowa, czy od save pointu ostatniego?

 

Ja chyba nie mam skilla w tej grze bo jak walczyłem z Tachibaną (tym prawdziwym w zbożu:P) to ganiałem się z nim wokół kamienia (dzięki bogu, że tam był) i dźgałem go włócznią (ta... dźgałem włócznią Taschibane... 1hit i spierdzielałem). Bo jak wyszedłem tak na otwarte pole 1 na 1 to mnie jechał niemiłosiernie...:(

Odnośnik do komentarza

Co do bossa

 

 

masz takie "kamienie" z których ten gaz się ulatnia. To tak naprawdę żywe organizmy które trzeba rozwalić. Jak masz armate to polecam jeden strzał z niej a jak nie to podbiegnij rozwal i ucieknij na górę z powrotem. Przy bosie wchodzi w grę tylko szybkie rozwalenie unikając walki bo uciec nie masz gdzie. Skup się na rozwaleniu tych głazów a walka z bosem będzie łatwa. To chyba najłatwiejszy boss w grze.

 

 

Co do ilości mikstur to chyba któraś umiejętność decyduje z drzewka. Już nie pamiętam.  Jak się cofniesz to misje zaczynasz od nowa.

Odnośnik do komentarza

Ja chyba nie mam skilla w tej grze bo jak walczyłem z Tachibaną (tym prawdziwym w zbożu:P) to ganiałem się z nim wokół kamienia (dzięki bogu, że tam był) i dźgałem go włócznią (ta... dźgałem włócznią Taschibane... 1hit i spierdzielałem). Bo jak wyszedłem tak na otwarte pole 1 na 1 to mnie jechał niemiłosiernie... :(

Parujesz na pałę i po typie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...