Skocz do zawartości

Gość _Be_

GOTY 2015  

134 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Najbardziej goty/gotg gra 2015 na stacjonarkach to?

  2. 2. A GOTY na handheldach?

    • Shin Megami Tensei: Devil Survivor 2 Record Breaker
    • Xenoblade Chronicles 3D
    • Monster Hunter 4 Ultimate
    • The Legend of Zelda: Majora's Mask 3D
    • Etrian Odyssey 2 Untold: The Fafnir Knight
    • Steins;Gate
    • Helldivers
    • Oreshika: Tainted Bloodlines
    • Danganronpa Another Episode: Ultra Despair Girls
    • La-Mulana EX
    • Nie mam handhelda smutna rzaba.psd
    • Hearthstone
  3. 3. Najlepszy remaster 2015

    • Grand Theft Auto V (PC)
    • Journey
    • Divinity: Original Sin Enhanced Edition
    • Homeworld Remastered Collection
    • Dark Souls II: Scholar of the First Sin
    • Resident Evil HD Remaster
    • Uncharted: The Nathan Drake Collection
    • DmC: Devil May Cry Definitive Edition
    • Borderlands: The Handsome Collection
    • Gears of War: Ultimate Edition
    • Rare Replay
  4. 4. Największy fuckup/rozczarowanie 2015

  5. 5. Największy rak branży



Rekomendowane odpowiedzi

Czekam aż się skończy ta moda na otwarte światy i devi postawią na maksymalnie dopracowane i wypełnione badziewiem mniejsze miejscówki. Oprócz GTA V nie skończyłem żadnego open worlda ( a to już ponad dwa lata) i jakiś czas temu jeszcze sobie tłumaczyłem, że to przez mój styl grania, że muszę zbadać każdy kąt itd. Ale już mi się nie chce, trzeba to powiedzieć jasno: open world to (pipi). Moje nawyki wywodzą się z czasów, kiedy badanie każdego kąta i szukanie badziewia miało jakieś uzasadnienie, a to co robiliśmy można było nazwać "odkrywaniem" (zasadniczo wpływało na miodność i imersję z tytułem). Nawet pomijając tą obecną pacmanową manię do umieszczania masy nieprzydatnego do niczego szmelcu do zbierania (z wyjątkiem jakiegoś pucharka), to konstrukcja tych gier ewidentnie wskazuje, że open world jest wymogiem rynkowym, a nie faktyczną potrzebą wpływającą pozytywnie na tytuł.

Współczesne gierki dzielą się na korytarzyki i OW, tak jakby nie dało się inaczej, może z wyjątkami takimi jak poniższe.

 Dlatego u mnie na podium znalazły się:

-Bloodborne- bo świat jest spory, ale przez sekundę nawet nie pomyślałem, że mógłby być mniejszy. Do tego pokazuje, co to jest zbieractwo w dobrym tego słowa znaczeniu.

-Pillarsy- bo w sposób klasyczny do bólu przedstawia nam jak konstruować dobre RPGi z podziałem na levele, a mimo to sporą swobodą działania (w praktyce nie mniejszą niż takim Wieśku- może z wyjątkiem wyborów fabularnych, ale jak wiemy, do tego też nie potrzebujemy OW). Mimo, że to nie jest poziom tuz gatunkowych, to już samą konstrukcją i pomysłem, rozwala 99% współczesnych gierek.

Undertale- bo jest zabawna, zabawniejsza niż każda gra za 10001212 mln zielonych.

Odnośnik do komentarza

 

Mario Galaxy

Portal 2

Resident Evil 4

Serio to SMG takie dobre? Obie części? No nie powiem, może szybciej się do nich zabiorę niż planowałem.

 

SMG to kozak gra. NA razie jedynkę skończyłem ale dwójka na półce czeka na swoją kolej.  Jeżeli chodzi o platformera 3d to stawiam smg wyżej niż mario 3d world. Co nie znaczy że mario 3d world to zła gra wprost przeciwnie :)

Odnośnik do komentarza

Co do xenoblade to cofnij sie ze dwie strony i zobacz screeny. Ta gra sama się obraża

Gra ma fajne widoczki, z daleka może się podobać ale z bliska to pusty i ubogi świat na zasadzie kopiuj/wklej z wieloma archaizmami jak wypalone cienie i duchy samochodów xDDD

Xeno wizualnie można porównać do Fuel w swoich czasach, też duża mapa z widoczkami która i tak szybko wywoływała ziewanie powtarzalnością i gównianym wykonaniem z bliska:

maxresdefault.jpg

_1402435575.jpg

 

xDDD

 

bonus:

xenoblade-chronicles-x-graphics-comparis

Odnośnik do komentarza

figaro ale nie wygrał i poległ okrutnie, do tego sprzedał się słabo, 5 fanów na świecie odchylonych emocjonalnie i psychicznie od normy może sobie tupać nóżkami że jest inaczej   :)

 

Jak pisałem, gra ma fajne widoczki i dobrze zrobione zdjęcie może wyglądać ale świat jest pusty, nudny, bieda tekstury, pełno archaizmów i ograniczeń, jak sobie polatasz mechem to z daleka ujdzie ale jak się zejdzie na ziemie to mamy:

maxresdefault.jpg

witcher32015-05-2418-09-27.png

xDDD

Odnośnik do komentarza

mi sie z calym szacunkiem zamysl xenobladow nie podoba, zawsze wolalem bardziej spojne i scisniete jrpg z naciskiem na fabule i dalej zamysl wielkich open worldow od japonczykow mnie nie przekonuje

 

monolith mimo wszystko na zawsze w moim serduszku bo to glownie ekipa tworcow xenogears i tworcy w mojej opinii arcygenialnej i niedocenionej trylogii xenosaga (z naciskiem na czesc trzecia)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie no stary gra na WiiU wygląda tak słabo w stosunku do Wiedźmina z current genów ? Wow

Od paru stron jest W3 vs Xeno ale nawet w porównaniu do x360/ps3 to gra nie robi specjalnie, raz ładnie raz ps2.

 

GOTY jRPG 2015 może zgarnąć, w końcu tyle jRPGów wyszło na duże konsole że i 6/10 to będzie GOTY :)

Odnośnik do komentarza

 

 

xenoblade-chronicles-x-graphics-comparis

 

Może po lewej stronie mamy mały sneak peak wersji na PC :newell:

 

W ogóle ubiegły rok jeżeli idzie o RPG był GOTY. Wiedźmin 3, Pillars of Eternity i dla konsolorzy Divinity w wersji Enhanced oraz Wasteland 2. Nawet coś dla typów zakładających ciuchy siostry się znalazło i mogli sobie robić piu piu dziewczynkami w mechach

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...