Skocz do zawartości

Xbox Game Pass - gry w abonamencie


Gość DonSterydo

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że M$ chciałby uniknąć powtórki z premiery Sea of Thiieves i raczej nie dopuści do drugiej premiery z tak ubogą zawartością na start (Halo Infinite bez coopa i Forge wciąż daleko do tego stanu). 

 

Bo prawda jest taka że SoT dzisiaj może zbierać świetne recki i mieć miliony graczy, ale smród związany z premierą będzie się za najnowszym IP Rare prawdopodobnie ciągnął już zawsze, co nie działa na korzyść marki.

 

Druga sprawa, że SoT jakoś się udało, ale jeśli spojrzeć szerzej to prawda jest taka że mało której grze udaje się doczekać do takiego jubileuszowego patcha i odzyskać graczy którzy początkowo się zawiedli, znacznie częstszym scenariuszem jest niepowodzenie, więc znacznie bezpieczniej i lepiej jest wydać grę kompletną na premierę która od początku jest bardzo dobrze przyjęta 

Odnośnik do komentarza

Sprawa jest taka, że z punktu widzenia XGP miareczkowanie zawartości sprawi, że ludzie będą chcieli opłacać abonament - ogrywasz to co twórcy przygotowali na start, wiesz że za x miesięcy dojdzie coś więcej, ale przy okazji sprawdzisz co jeszcze innego się w usłudze znajduje. Tlumaczę sobie w ten popularność elementów sieciowych w zapowiadanych przez MS grach czy wydawanie w przyszłości gier w formie epizodycznej.

 

Nie wyobrażam sobie, żeby MS miał drogą Sony wydawać dużą grę nastawioną na singla która byłaby zamkniętą produkcją single-player, bo po ograniu taki tytuł jest już nie będzie przynosił zysku. Za duża inwestycja na za mały wzrost i jednak z perspektywy czasu wolę podejście niebieskich.

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, ASX napisał:

Co kto woli, ja nie widzę niczego złego w tym że gra dostaje wsparcie i jest rozwijana, ale wiem że niektórzy za tym nie przepadają

 

Ludzie nie przepadają za takim dawkowaniem, bo fajnie jest mieć pełen zestaw od razu, ale o ile nie przeszłoby to w retailu to w abonamencie można to jeszcze przełknąć. Nawet jeśli niesmak pozostaje.

 

To jest też to co lubię w przypadku gier Sony czy Nintendo - jeśli kupię grę od razu na premierę czy też pod koniec generacji za grosze mam pełen zestaw i uniezależenie od sieci sprawia, że nie dochodzi do sytuacji w której zawartość jest już przestarzała czy niewarta ogrania. Z chęcią zobaczę co MS przyniesie w przyszłości i czy teamy które do tej pory robiły kompletne gry single-player na premierę nie przerzucą się nagle na always online GAAS-y.

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, REZOK napisał:

No ale 7 część forzy wyszła 4 lata temu, już najwyższy czas żeby kolejna część wyszła. 

Powiedz to twórcom Gran Turismo, gdzie chyba 7 część wydadzą na dziesięciolecie poprzedniej pełnoprawnej gry i 2 generację później... Byliśmy rozpieszczani przez Turn10 mając co rok nową Forzę. Mam nadzieję że teraz jak odpalą to Polyphony przepchnie kolejne GT na PS6 ;)

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Ludzie nie przepadają za takim dawkowaniem, bo fajnie jest mieć pełen zestaw od razu, ale o ile nie przeszłoby to w retailu to w abonamencie można to jeszcze przełknąć. Nawet jeśli niesmak pozostaje.

 

To jest też to co lubię w przypadku gier Sony czy Nintendo - jeśli kupię grę od razu na premierę czy też pod koniec generacji za grosze mam pełen zestaw i uniezależenie od sieci sprawia, że nie dochodzi do sytuacji w której zawartość jest już przestarzała czy niewarta ogrania. Z chęcią zobaczę co MS przyniesie w przyszłości i czy teamy które do tej pory robiły kompletne gry single-player na premierę nie przerzucą się nagle na always online GAAS-y.

comment_lOzPkShTT8LH4NQlNtlnVUA8bm2HxNyt

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Ludzie nie przepadają za takim dawkowaniem, bo fajnie jest mieć pełen zestaw od razu, ale o ile nie przeszłoby to w retailu to w abonamencie można to jeszcze przełknąć. Nawet jeśli niesmak pozostaje.

 

 

Najlepszym przykładem jest w tej chwili chyba wrzutka DR 2.0 do gamepassa. 

Pamiętam, że jak brałem wersję na PS4, to od razu zakupiłem też wszystkie dodatki, bo były w jakimś śmiesznym piniondzu. Nie miałem porównania do wersji podstawowej, więc grą się cieszyłem. 

Teraz dla odświeżenia gierki ściągnąłem sobie właśnie czyściocha z gamepassa i to jest dramat większy jsk u Stonogi. Nie wiem jak można wypuścić takie demo i ciągnąć za to pełną cenę, przecież ta gra jest brutalnie wykastrowana z zawartości. 

W GP jeszcze można to jakoś przeboleć, bo gra jest "za darmo", ale gdybym na to wydał 200 czy więcej złotówek, to bym się z lekka rozśerdził i oddał crapa fpizdu. 

Po prostu nie mozna się tak dawać ruchać i tyle, bo jeszcze trochę, a za normalną cenę dostaniemy tylko ekran z napisami tytułowymi, a reszta do nabycia w DLC. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Michał102 napisał:

 

Najlepszym przykładem jest w tej chwili chyba wrzutka DR 2.0 do gamepassa. 

Pamiętam, że jak brałem wersję na PS4, to od razu zakupiłem też wszystkie dodatki, bo były w jakimś śmiesznym piniondzu. Nie miałem porównania do wersji podstawowej, więc grą się cieszyłem. 

Teraz dla odświeżenia gierki ściągnąłem sobie właśnie czyściocha z gamepassa i to jest dramat większy jsk u Stonogi. Nie wiem jak można wypuścić takie demo i ciągnąć za to pełną cenę, przecież ta gra jest brutalnie wykastrowana z zawartości. 

W GP jeszcze można to jakoś przeboleć, bo gra jest "za darmo", ale gdybym na to wydał 200 czy więcej złotówek, to bym się z lekka rozśerdził i oddał crapa fpizdu. 

Po prostu nie mozna się tak dawać ruchać i tyle, bo jeszcze trochę, a za normalną cenę dostaniemy tylko ekran z napisami tytułowymi, a reszta do nabycia w DLC. 

Hm... Ja w sumie brałem pudełkową edycję Deluxe jakoś 2 miesiące po premierze za 200 zł i byłem zadowolony. Wówczas nawet eventy online były limitowane dla posiadaczy passa. Było trochę mało tych rajdów, ale za to wszystkie nowe. Prawie wszystkie dodatkowe rajdy to reedycja tych DR1.0 i tam nie było nic więcej (poza tym Hillclimb czy jak to szło), a w DR2.0 mamy jeszcze przyzwoity RallyCross, IMO lepszy niż w Dirt5. 

Nie narzekałbym gdybym kupił zwyklaka na premierę. Nie było nic lepszego a dodatkowe rajdy cedzili przez rok chyba. Nie marudzić. 

Odnośnik do komentarza

Piękne jest to, że ja nadal mam ten promocyjny kwartał własnie za 4zł. Potem za firmowe my benefity bede ładował wiec realnie hajsu nie zapłace szybciej niz za kilka lat. Wspaniała usługa. Zobaczymy jak mi P2 siądzie. Ostatnio zrobiłem ze 3 levele w Mario Odyssey wiec zastanawiam się czy to dobry pomysł teraz innego platformera 3D włączać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...