Skocz do zawartości

Xbox Game Pass - gry w abonamencie


Gość DonSterydo

Rekomendowane odpowiedzi

Wszelkie subskrypcje zmieniają się w Netflix, nawet Netflix zmienił się w Netflix, ciekawe jaki jest powód:

 

A) firmy są okropne, złe, niegodziwe, wstrętne, niekompetentne i chujowe

 

B) to nigdy nie było do utrzymania że płacisz 10 euro miesięcznie i dostajesz w tym większość gier które kosztują po 70-80 euro, bo jak tylko niektóre to powiesz że chujowa subskrypcja, więc na pewno firmom to się opłaca mimo że sprzedawanie całych gier i tak rzadko wychodziło na plus

 

 

Ten miesiąc to m.in. FIFA (jedna z najpopularniejszych gier konsolowych która kosztuje teraz nadal ze 45 euro), Chicory (jedna z najlepszych gier 2021), Fuga 2 (bardzo fajna gierka), Cassette Beasts (bardzo dobre opinie), Planet of Lana (zobaczymy ale pierwsza recenzja bardzo pozytywna). Kiedyś żadna z tych gier nie kosztowała tak mało jak 10 euro, a teraz 10 euro miesięcznie to skandal że tak mało gier.

Odnośnik do komentarza

No tak tylko kwestia "opłacalnosci" opłacania abonamentu to subiektywna i indywidualna kwestia ściśle związana z preferencjami growymi, dla jednego gry które wymieniłeś to super pozycję warte każdej złotówki, a inny nawet na takie gry nie spojrzy bo np. gra tylko blockbustery AAA (tak, są tacy gracze) albo nie gra w gry sportowe i anuluje abonament bo w tym zestawieniu gier nie będzie widzieć nic dla siebie i to normalna sprawa. Wszystkich nie da się zadowolić. 

 

Ja sam podchodzę to opłacania GP w ten sposób że rocznie kosztuje mnie on tyle ile normalnie wydałbym na dwie gry AAA w dniu premiery, więc oczekuje od niego żeby przynajmniej 2 razy w roku wyszły w nim co najmniej 2 wysokiej jakości gry AAA za które normalnie musiałbym wydać ponad 500-700 zł. To jest dla mnie ten próg opłacalności i tego minimum oczekuje opłacając abonament. 

 

Wszystkie inne gry, w stylu starszych gier wpadających do usługi jak np. Ghostwire Tokyo które wczoraj skończyłem, czy mniejsze produkcję w stylu Tinykin czy Planet od Lana, czy dostęp do biblioteki starszych gier traktuje jako wartość dodaną, które może nie stanowią powodu opłacania  abonamentu, ale stanowią miły dodatek. 

 

Wydaje mi się to całkiem racjonalne podejście. Nie oczekuje że co miesiąc będą w abonamencie lądować jakieś bomby. Bo patrząc na to jak już teraz jest rozbudowana biblioteką GP, że są tu w zasadzie wszystkie gry Microsoftu, Bethesdy, prawie wszystkie gry EA to ciężko oczekiwać by co miesiąc dodatkowo wpadały gry AAA innych wydawców. 

 

Odnośnik do komentarza

Właśnie taka jest cena. w okolicach dwóch gier za rok. Powiedziałbym, że trzeba się interesować bardzo małą liczbą gier, żeby nie zagrać w dwie gry z GamePassa przez rok. Aczkolwiek na tym forum to niektórzy chyba i 0 gier rocznie akceptują. Wtedy Game Pass może nie oferować wiele wartości.

Odnośnik do komentarza

wspaniały tekst kolego asax, jak z broszurki prasowej:kekw: 

płacisz abonament równowarty dwie gry AAA na premierę, ale jakiej jakości AAA tam wpadną i kiedy i czy w ogóle? no nie wiadomo, ale zapłacone dla pana microsofta, bo może się czasem postara

 

:kekyayaya:

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, SnoD napisał:

Jeżeli czekasz konkretnie na jakieś gry AAA, to nikt Ci nie każe opłacać z góry. Abonament jest miesięczny, a narzekają Ci co i tak kupili cebulę za 5 zł miesiąc na 3 lata i mówią, że się nie opłaca ;)

 

Nie no, zostawiając kwestię opłacalności - jak wrzucasz coś co wygląda jak sklep Google Play to po prostu mijasz się z tym do czego przyzwyczaiłeś graczy. a konsekwencja jest w biznesie kluczowa, w budowaniu zaufania do marki z resztą też :lapka: 

Odnośnik do komentarza

No ten przelicznik też jest dla mnie bez sensu. Jak chcę dużą gierkę AAA to ją kupuję jak mam ochotę, a nie czekam jak i czy będzie w abonamencie. Dla mnie idealna cena to te ok 200 zł za rok (konwersja Golda). Sam mam GPU do stycznia 2025. Za pełną cenę na bank bym nie opłacał co miesiąc, jak dalej będą konwersję, to przedłużę na 1-3 lata. 


Teraz np gram w jedną z najcudowniejszych gier w żuciu czyli nową Zeldę (tak, to ten słynny BLOCKBUSTER AAA) i nawet nie chce mi się komentować obecnych ofert z abonamentów, ba budzą w tym momencie u mnie delikatny uśmiech politowania :)  

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, PanKamil napisał:

Żeby ograc te dwie gry AAA to jaki jest sens płacić przez 12 miesięcy jak można kupić dwa razy po miesiąc kiedy właśnie te gry wychodzą?

A jaki jest sens trzymać konsole cały czas skoro można ją kupić ograć kilka jej exow a potem ją sprzedać po dwóch miesiącach?

 

Jak ktoś woli opłacać Game Passa na miesiąc a potem grać na wyścigi byle tylko w miesiac skończyć Starfielda to nic mi do tego, to jego sprawa.

 

Ja opłacam z góry na rok, bo wychodzę z założenia że zazwyczaj mi to się opłaca , bo ilość i jakość gier które trafiają do abonamentu rekompensuje mi jego cenę i nie lubię grać na wyścigi.

Odnośnik do komentarza

Mam dokładnie to samo, ta usługa (podobnie jak Plus) nie jest warta dla mnie pełnej ceny. Nie jest warta nawet 5$ jakie teraz kosztuje na portalach. Gry mnie interesujące kosztują grosze, a ja się trafi faktycznie coś bombastycznego to się zastanowię

2 minutes ago, ASX said:

A jaki jest sens trzymać konsole cały czas skoro można ją kupić ograć kilka jej exow a potem ją sprzedać po dwóch miesiącach?

A jaki jest sens pierdolić się ze sprzedawaniem i potem ponownym kupnem jak jednak coś ciekawego wyjdzie?

Odnośnik do komentarza

55zl miesięcznie- nie warto, nie opłaca się, niedałbym pełnej ceny ani 5 dolarów.

Ja jebie. 
Przy dzisiejszych cenach życia, to polowe tej kwoty wydaje w sobotę w pobliskiej piekarni. 
To nie jest kwota która będę analizował. 
Oplacalem golda wiec dorzucenie do ultimate było śmieszne. Dokładają mi co miecha te 55zl do abonamentu za tel i zapomniałem o temacie.

Albo coś ogram albo nie bez żadnej analizy. 
 

Zebysmy się odnaleźli wspólnie na osi Y i X- paczka fajek kosztuje 18zl 


Mi się nawet nie chce śledzić tych peperow, kuponów, migracji, zakładania konta :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Mi też nie. Klikam kupno kodu, płacę Apple Pay i mam kod na mailu po 30 sek. Raz w miesiącu mogę to zrobić. Tyle, że w ostatnim miesiącu odpaliłem Xboxa raz dokładnie.

 

A co do płacenia tych niewielkich abonamentów to wszystko się kumuluje. Tu Netflix tu HBO tu Prime, youtube, bookbeat itd. Razem daje to już konkretne zobowiązanie. No i coś musi pod nóż iść. No i poszedł właśnie gamepass i netflix. 

Odnośnik do komentarza

Zależy kto ile płaci i ile gra. Ja za gamepassa zapłaciłem raz 400zł przy premierze XSX i od tego czasu ograłem około 150 gier co daje 2,66 zł za grę więc jak za darmo. Jeśli ktoś płaci pełną cenę a gra w 3 gry rocznie albo w ogóle i tylko narzeka to faktycznie może czuć się wydymany, chociaż raczej powinien czuć się po prostu glupi. Teraz mam 3 miesięczny GPU za kupno laptopa ale jak wyjdą znów ciekawe gry to chętnie zapłacę pełną cenę.

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, balon napisał:

No ten przelicznik też jest dla mnie bez sensu. Jak chcę dużą gierkę AAA to ją kupuję jak mam ochotę, a nie czekam jak i czy będzie w abonamencie. 

No jeśli wolisz kupować gry to chyba opłacanie Game Passa w twoim przypadku  nie ma sensu. 

Rzumiem że takie gry jak Psychonauts 2, HiFi Rush, Forze, Halo, Plague Tale 2 czy Ori kupiłeś na własność, a nie korzystałeś z abonamentu? I tak samo zrobisz np. ze Starfieldem?

 

Co do konwersji z Golda na GPU to myślę że ona zostanie, bo to sytuacja win win dla obu stron. Ty się cieszysz że masz Game Passa na 3 lata w promocyjnej cenie, a Microsoft się cieszy bo znalazł klienta na 3 lata, który zapłacil z góry.

Odnośnik do komentarza
23 minutes ago, ASX said:

No jeśli wolisz kupować gry to chyba opłacanie Game Passa w twoim przypadku  nie ma sensu. 

Rzumiem że takie gry jak Psychonauts 2, HiFi Rush, Forze, Halo, Plague Tale 2 czy Ori kupiłeś na własność, a nie korzystałeś z abonamentu? I tak samo zrobisz np. ze Starfieldem?

 

Co do konwersji z Golda na GPU to myślę że ona zostanie, bo to sytuacja win win dla obu stron. Ty się cieszysz że masz Game Passa na 3 lata w promocyjnej cenie, a Microsoft się cieszy bo znalazł klienta na 3 lata, który zapłacil z góry.

Myślałem, że skończyła się już ta promocja na konwersję Golda? Czy chodziło tylko o konwersję za 4zł? 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, ASX napisał:

No jeśli wolisz kupować gry to chyba opłacanie Game Passa w twoim przypadku  nie ma sensu. 

Rzumiem że takie gry jak Psychonauts 2, HiFi Rush, Forze, Halo, Plague Tale 2 czy Ori kupiłeś na własność, a nie korzystałeś z abonamentu? I tak samo zrobisz np. ze Starfieldem?

 

Co do konwersji z Golda na GPU to myślę że ona zostanie, bo to sytuacja win win dla obu stron. Ty się cieszysz że masz Game Passa na 3 lata w promocyjnej cenie, a Microsoft się cieszy bo znalazł klienta na 3 lata, który zapłacil z góry.

Nie, no ja piszę, że dla mnie jest bez sensu taki przelicznik (abo na rok = dwa duże AAA), każdy ma przecież inne oczekiwania (ok niektórzy w ogóle nie mają żadnych ;) ). Jak mam ochotę na AAA to kupuje, a nie czekam jak pojawi się w abo. No ale jak coś ma premierę w abo to nie kupuję w pudełku. 
Co do HiFi, Psycho2, Ori to jednak mniejsze gierki niż AAA (co nie znaczy że nie bardzo dobre) i dla mnie abonament za 200-300zł jest właśnie idealny pod takie tytuły (+ jak do tego raz na ruski rok MS wrzuci jakieś AAA), a kupuję większe gierki. Za więcej niż 200-300 zł nie kupiłbym osobiście takiej usługi, ale narazie jest taka cena więc nie ma tematu dla mnie. 

Odnośnik do komentarza

tylko nikt nie mówi o czekaniu na stare gry aż pojawią się stare gry pojawią się w abo. Mój przelicznik dotyczy nowości, bo jeśli wiem że w tym roku wyszło już HiFi Rush, a do końca roku wyjdzie jeszcze Starfield i Forza i wiem że za te 3 gry normalnie musiałbym zapłacić łącznie jakieś  800 zł.  To wychodzę z  założenia że opłaca mi się po prostu opłacić z góry abonament za rok, bo nie dość że ograłem albo ogram te gry które chciałem zagrać taniej to jeszcze dostanę dużo innych mniejszych i większych gier które wpadną pomiędzy. Więc dla mnie jako gracza to korzystny układ, bo wydając mniej zagram w więcej dobrych gier.  Proste

 

Oczywiście można jeszcze bawić się w cebulowanie czy grę na wyścigi, ale nawet normalna cena Game Passa płacona co miesiąc w stosunku do tego co oferuje jest moim zdaniem korzystna z punktu widzenia gracza.

Odnośnik do komentarza

Ja placilem pelna cene za GPU i tez uwazam ze jest ok pod warunkiem ze wpada cos co bardzo bym chcial sprawdzic. Gdyby mial tylko XSX to pewnie zawsze bym cos sobie wybral + zawsze mozna przeciez kupowac gry. Mam jednak duzo inego sprzetu. W tym miesiacu rozczarowal Redfall i jednoczesnie Zelda dostarczyla bardzo mocno wiec wiem ze xboxa nie wlacze szybko. To jest moj pierwszy xbox wiec mam spore zaleglosci, tylko unikam grania jednym ciagiem w zbyt duzo podobnych gier, zostaly jakies gearsy i halo do nadrobienia oraz kilka mniejszych gierek. Na pewno do konca roku ogram conajmniej kilka jak juz wroce do placenia.

 

Teraz jednak ta oferta nie wyglada lepiej niz zaleglosci na innch platformach wiec jebac. Zaplace znowu jak wyjdzie Starfield. Jak nie pyknie to dogram stare gierki od MS i potem juz pewnie na dluzej zrezygnuje. Ja zostane przy placeniu za konkretny miesiac. Tak mi jest po prostu wygodniej. Jak juz przeliczam to wlasnie cene GPU vs nowosci w sklepie. Jak to mi sie oplaca to wtedy moge isc w abonament. Rocznie nie widze w tym za duzego sensu, chyba ze bawilbym sie w konwersje.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No wiadomo że jak nie ma nic ciekawego to lepiej nie przedłużać subskrybcji, bo po płacić za coś z czego się nie korzysta. Ja sam w tym momencie tez bym się raczej nie zdecydował na przedłużenie Game Passa, ale niestety albo stety mam go jeszcze opłaconego do 2025 r. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...