Skocz do zawartości

Remaster Resident Evil 4, 5, 6


Rekomendowane odpowiedzi

A właśnie wczoraj skończyłem RE5. No kiedyś bardzo miło się bawiłem w coopie. Teraz w singlu też było spoko, tylko to jest granie ze świadomością że praktycznie wszystko jest tu o stopień niżej niz w czwórce. 

Aczkolwiek nie chce psioczyć bo też mam jakiś tam sentyment. 

 

To o czym chciałem głównie napisać to dodatek Lost in Nightmares. Pierwszy raz ogrywałem. Po przejściu pomyslalem "no kurwa, nie mogli całej gry tak zrobić"? 

Klimat, namiastka jakiejś eksploracji, zbieranie przedmiotów żeby wrócić kolejny raz w to samo miejsce. To jest core Residenta, fajna fajna rzecz aczkolwiek krotka. 

 

Odnośnik do komentarza

Z miejsca zacząłem re6, też już kiedyś ograne w coopie. 

Kampania Chrisa, no i coś z tą grą jest nie tak. Po dwóch chapterach nie wiem czy będę grał. Przekombinował Capcom w tej części, tzn nie, spierdolil Capcom bo w to gra się jak w jakieś Gearsy albo Binary Domain. Zmieniony wygląd ekwipunku, strzelanie też zostało zmasakrowane. 

 

Mówię, kiedyś w coopie z bratem jak przechodziliśmy całość to człowiek milo spędził czas, teraz jednak trudno to przetrawić. Jedyne pozytywy to widać że to gra z dużym budżetem, trochę taki blockbuster. No i 4 kampanie to jest sporo grania, pod tym względem jest spoko 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak przechodziłem to po jednym chapterze z każdej kampanii (czyli Leon 1 > Chris 1 > Wesker 1 > Ada 1 > Leon 2...) żeby nie wynudzić się daną formułą i odblokować skille. Wtedy to jest całkiem zjadliwa gra akcji na raz. Czuć ciężarówki $$$ przeznaczone na produkcję ale nie jest to tytuł do którego będę wracał.

Odnośnik do komentarza

Do kampanii Leona podchodziłem chyba 6 razy, zawsze w coop i jakoś udało się ukończyć. Kampanie Chrisa tylko zacząłem, reszty nawet nie miałem okazji odpalić. Dość tak, że grę miałem na premierę za połowę ceny z Muve. RE5 w coop za to kończone mnóstwo razu, z różnymi utrudnieniami jak np tylko pistoletem. No RE6 mnie mocno zawiódł potem.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie RE6 to kompetentna gra akcji ale słaby RE. RE5 wiadomo że parę klas niżej od 4, ale w co-opie można pograć.

Z trochę innej beczki chciałem wspomnieć że 3/4 RE4 HD Project za mną i to jak wygląda zamek to jakiś kosmos. O ile do wiochy można było się przyczepić że zatraciła trochę tożsamości tak zamek wygląda przegenialnie, to jest momentami poziom gier z PS4. Gdyby Capcom wydał w takim stanie RE4 poprawiając parę naleciałości ze starych wersji (niektóre animacje w 30 fps) to mógł by krzyknąć kolejne 50$ bez problemu.

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, łom napisał:

Dla mnie RE6 to kompetentna gra akcji ale słaby RE. RE5 wiadomo że parę klas niżej od 4, ale w co-opie można pograć.

Z trochę innej beczki chciałem wspomnieć że 3/4 RE4 HD Project za mną i to jak wygląda zamek to jakiś kosmos. O ile do wiochy można było się przyczepić że zatraciła trochę tożsamości tak zamek wygląda przegenialnie, to jest momentami poziom gier z PS4. Gdyby Capcom wydał w takim stanie RE4 poprawiając parę naleciałości ze starych wersji (niektóre animacje w 30 fps) to mógł by krzyknąć kolejne 50$ bez problemu.

Re 5 to była jedna z lepszych gier do coopa.

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, smoo said:

Trzeba wypatrywać, aż Capcops skasują ten fanowskie remake, wtedy będzie wiaodomo że sami go klecą :shieeet: Tak było z RE2.


Mysle dokladnie tak samo. Oby tak bylo bo jak zobaczylem potencjal remaku CV na filmikach tego robionego przez fanow to :fsg: Jest jeszcze wiekszy niz myslalem

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy później...

Nie miałem okazji ogrywac 4 w dniu premiery a port na PC jest taki fatalny, że odpuściłem na wstępie. Niestety ale nie da się grać na klawiaturze i myszce, grafika słaba no i od początku brak spolszczenia, tylko trza kombinować.

5 miło wspominam, bo nawet za trzeci raz się brałem i to w singlu, tylko ta formuła już się przejadła. Taka odskocznia na lajcie od reszty serii. Można sobie bez spiny postrzelać a i fajna mulatka do ekipy:laugh: Czy afrykanka:thumbsup: Czyli... Ładna grafika:nosacz3:

A co do 6... próbowałem Leonka ze 2 razy i zawsze odpadałem. Ostatnio to na cmentarzu juz odpadłem... Czyli praktycznie początek gry. Nie idzie mi to zupełnie. Wolę z 10 razy oryginał 1 i 2 ogrywać niż tego typu gry:unknown:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.