Skocz do zawartości

Remaster Resident Evil 4, 5, 6


Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, iluck85 napisał:

 Mam cyfrę, ale jakby zara miało być zremasterowane to bym poczekał. 2 i 3 są wiec 4 na horyzoncie. 

 

Tak jak Pupcio napisał - RE4 ma już remaster, a nawet kilka (co generację odświeżają praktycznie).

Na horyzoncie to jest remake, ale ledwo były jakieś konkrety, więc zanim się to ziści...

No i zawsze lepiej poznać oryginał, żeby mieć porównanie co wycięli/zmienili.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

To zalezy.

 

Jesli pojda w survival horror, moze wyjsc fajna reinterpretacja tej strzelanki jaka jest RE4.

 

Jesli pojda w strzelanke, to moze sie okazac, ze to bedzie taki RE3make w klimatach czworki. No i to tez bedzie spoko, ale czy na to czekamy?

 

Ogolnie ciezko mi sobie wyobrazic jak ma ten remake wygladac. Jestem sceptyczny, ale wiem tez, ze Cap potrafi dowiezc.

 

Tak czy siak uwazam, ze to remake niepotrzebny, a w kolejce byla Code: Veronica, po ktorej mogli zresetowac serie i udawac, ze nic od RE4 wzwyz nie mialo favularnie miejsca, a potem dostarczyc nowego Residenta w klimatach jedyneczki i dwojeczki w nowej lokacji. 

Odnośnik do komentarza

Z tego co czytalem to sami nie wiedza jak to ma wygladac xD Wrzucalem do statusow ale przy okazji wrzuce tutaj, bardzo fajny pomysl w fanowskim remaku RE1 z chodzeniem po posterunku przed akcja. Moze byc z tych 2 fanowskich remakow cos dobrego bo ciagle nad nim pracuja ale raczej do poziomu RE2 i RE3 sie nie zblizy. Capcom moglby sie za to zabrac ale narazie cisza, moze te 2 projekty im dadza do myslenia
 

 

 

Edytowane przez Sven Froost
Odnośnik do komentarza

Aktualnie ogrywam szóstą odsłonę, tryb professional (kampania Leona) i gra na prawdę daje rade. Ciekaw jestem pozostałych, domyślam się że będą bardziej nastawione na akcje niż ta od Leona. Niedawno ukończyłem też czwórkę i jeśli miałby to być remake na zasadzie drugiej odsłony, bez wycinania najważniejszych lokacji to jestem za. Chociaż kontynuacja Village też mile widziana, albo zupełnie nowa odsłona z TPP.

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Nyu napisał:

W RE6 Leon ma najgorsza kampanie. Udawanie horroru i najgorsze lokacje, w tym katakumby :F

 

Jake > Chris > Leon

 

No i na koncu ta dodatkowa Ada w sumie. 

 

Kolejność jest taka Leon>Ada>Chris>Jake im mniej strzelających przeciwników tym lepiej i im mniej beznadziejnie zaprojektowanych javo tym jeszcze lepiej. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pograne więcej w RE4 HD Project i tylko do dwóch kwestii mogę się przyczepić:

a) podczas niektórych cutscenek drugi plan jest dziwnie rozmazany, tak jakby depth of field źle działał (nie wiem czy to było w normalnej wersji PC),

b) zasięg rysowania został podbity ale intensywność efektów (np. mgły) już nie, przez co nieraz za dużo się widzi, trochę atmosfera siadła.

Reszta jest genialnie zrobiona. Tytuł prezentuje się przynajmniej o generację lepiej, tak powinno zostać potraktowane Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition. Jest nawet dodatkowa miejscówka.

Spoiler

re4.thumb.jpg.b6059219e62f5da77d03f3722e24b24f.jpg

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 29.01.2022 o 11:06, drozdu7 napisał:

Ja wczoraj zacząłem 5ke. Chociaż gra się bardzo przyjemnie, bo to fajna gierka. Ale czemu nie ma sprzedawcy jak w 4-ce?? No i to walenie z piąchy we wszystko :)

 

Poczekaj do końcówki gry, to dopiero Ci się piącha znudzi:) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...