Skocz do zawartości

Cyberpunk 2077


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, da$io napisał:

Chyba nie byłem zbyt uważnym uczniem albo bardzo dużo się zmieniło w ostatnich czasach. Czy natura wyróżnia więcej niż dwie płcie?


Według niektórych oszołomów istnieje nieskończone spektrum płci - czym czujesz się rano po przebudzeniu, co sobie wymyślisz, tym jesteś - nawet jeśli jest to np. lokomotywa, ołówek lub homik.

Inni mają to uszanować i utwierdzać cię w twoim upośledzeniu, a jeśli tego nie robią to znaczy, że cię dyskryminują i są (tu wstaw odpowiedni przedrostek)fobami.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, da$io napisał:

Chyba nie byłem zbyt uważnym uczniem albo bardzo dużo się zmieniło w ostatnich czasach. Czy natura wyróżnia więcej niż dwie płcie?

Zapomniałem, że teraz robi się gry/filmy/muzykę by zaspokajać kompleksy mniejszości.

O, ta słynna natura. Tak, wyróżnia, nie miałeś biologii w szkole? Za to nie ma w niej takich rzeczy jak Bóg, państwa i gry wideło.

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że język polski nie rozróżnia sex (płeć "od natury") od gender (płeć w rozumieniu pełnienia roli w społeczeństwie).

 

Nikt z tego kółka LGBT chyba nie kłóci się o to, że został urodzony kobietą/mężczyzną, ale zależy im na tym żeby móc to zmienić i pełnić inną rolę. Wiadomo, że podniesione do ekstremum (co się trochę teraz dzieje) nie ma to sensu, ale tej wąskiej grupie ludzi którzy czują się uwięzieni we własnych ciałach wypadałoby pomóc.

 

Jeżeli twórcy gry w sposób zmiany nazewnictwa czy zniesienia ograniczeń romansowania pomogą innym czuć się lepiej, to nie rozumiem co wam w tym przeszkadza.

  • Dzięki 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
29 minut temu, estel napisał:

Wydaje mi się, że język polski nie rozróżnia sex (płeć "od natury") od gender (płeć w rozumieniu pełnienia roli w społeczeństwie).

To rozróżnienie nie funkcjonowało w języku angielskim do lat 70. ubiegłego wieku. Zadaj sobie pytanie skąd ta zmiana i za pomocą jakich mechanizmów do niej doszło.

 

29 minut temu, estel napisał:

Nikt z tego kółka LGBT chyba nie kłóci się o to, że został urodzony kobietą/mężczyzną, ale zależy im na tym żeby móc to zmienić i pełnić inną rolę. Wiadomo, że podniesione do ekstremum (co się trochę teraz dzieje) nie ma to sensu, ale tej wąskiej grupie ludzi którzy czują się uwięzieni we własnych ciałach wypadałoby pomóc.

 

Jeżeli twórcy gry w sposób zmiany nazewnictwa czy zniesienia ograniczeń romansowania pomogą innym czuć się lepiej, to nie rozumiem co wam w tym przeszkadza.

Grając musisz przystać na pewien ideologiczny obraz świata funkcjonujący w oderwaniu od rzeczywistości. Jeżeli na przestrzeni kilkunastu albo kilkudziesięciu lat będziemy karmieni popkulturą o mocnym i konkretnym zabarwieniu ideologicznym taka perspektywa stanie się bazą do nowych rozważań dla nadchodzących pokoleń. Coś  co funkcjonuje w kulturze 20 -30 lat równie dobrze mogło tam być zawsze dla większości ludzi. Jak twój przykład pokazuje.

Faktem jest, że są dwie płcie biologiczne, pytanie czy jako społeczeństwo nie stajemy się słabsi, jeżeli nawet w takiej kwestii nie będziemy w stanie osiągnąć konsensusu. Do tego dochodzą głębsze rozważania dotyczące obiektywnej prawdy.

 

Albo możesz poczuć się dobrze bo lgbt nie jest smutne.

Edytowane przez Sebas
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Sprawa osób LGBT jest tak sama pokrzywdzona jak sprawa feministek. 

 

Kiedyś feministka była czymś potrzebnym i bardzo dobrym, walka o prawa kobiet, nagłaśnianie realnego problemu, ogólnie super sprawa

 

Dziś? Każda feministka jest kojarzona z feminazizmem. Niech podziękują skrajnym i powalonym koguciorom drących japę że sie wyskrobała już 3 razy. 

 

Grupa LGBT cierpi na to samo. Wcześniej nie miałem z tym problemu (mam koleżanki lesbijki i dwóch kolegów gejów, są świetnymi ludźmi, wszystkich uwielbiam). Ruch który coś tam sobie działa w normalny sposób i starają sie zdefiniować siebie troche inaczej. Okej, spoko. 

 

Dzisiaj gdy widze lub słyszę LGBT to mnie wykręca. To, co wyprawiają media i SJW przyprawia mnie o zawrót głowy. Wszędzie jest to wpychane, ktoś powie że tego nie chce to jest określany jako dyskryminujący innych i nietolerancyjny gnój. Najlepiej spotkać sie w sądzie. A to dzięki krzykaczom i walniętym białym obrońcom. 

 

Dzisiaj przeczytałem o Cyberpunku i czuję niesmak, nie przez to, że wybór faceta jest skonstruowany w inny sposób ale świadomość, że ta porąbana mniejszość krzykaczy i pianosączyków wpłynęła na CDPR. 

  • Plusik 2
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Serio? Gdyby ktoś nie zwrócił na to uwagi i nie wybuchła jakaś po(pipi)ana (pipi) burza to nawet bym pewnie na to nie zwrócił uwagi. Serio mam w dupie czy wybieram male/female czy type of body. Nawet jak by mnie ktoś o to zapytał czy spotkałem się w grach z "type of body" to bym nie pamiętał. Widzę dla niektórych to jest ważniejsze niż sama gra xD Nie napiszę nic oryginalnego ale dla mnie im większy wybór tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Kyo napisał:

Serio? Gdyby ktoś nie zwrócił na to uwagi i nie wybuchła jakaś po(pipi)ana (pipi) burza to nawet bym pewnie na to nie zwrócił uwagi. Serio mam w dupie czy wybieram male/female czy type of body. Nawet jak by mnie ktoś o to zapytał czy spotkałem się w grach z "type of body" to bym nie pamiętał. Widzę dla niektórych to jest ważniejsze niż sama gra xD Nie napiszę nic oryginalnego ale dla mnie im większy wybór tym lepiej.

 

Każdy ma swój pogląd, nie wiem czemu sie dziwisz, połowa widzi w tym problem a połowa nie. Forum dyskusyjne. 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Kyo napisał:

Wyraziłem swoją opinię. To forum dyskusyjne. Dla mnie to nadmuchany "problem" oszołomów.

A jedynemu co się mogę dziwić to (pipi)enie o LGBT w temacie o gierce gdzie dla mnie liczy się gameplay, questy, nowe info itp.

 

No własnie najśmieszniejsze w tym jest to, że mało kto z tej IDELOGII LGBT tutaj się wypowiada, raczej mam wyje,bane czy będzie type of body (które już było The Division 2) czy wybór płci m/f/other ale zawsze przyjdzie jakiś petard, który wklei z bólem dupy, że hurr durr lewactwo niszczy mu grę 611151154159812609.png?v=1 Zauważcie, że nikt normalny tego tematu nie podejmuje tylko dwie trzy osoby łażą i przeklają jakiś syf z clickbaitowych stronek. 

Odnośnik do komentarza

polaczkom zawsze cos nie pasuje. Jakby zabrali POLSKIE NAPISY to już większość ludzi by nie kupiła. Teraz nie kupią gry z innego powodu - braku wyboru płci ( no niezła dynia). Jak ja nawet tej postaci na oczy nie będę widzieć bo gra jest z OCZU. W grach mmo daje random, bo postać ma tyle żelastwa na sobie że nie wiadomo nawet co to jest.

 

Wina PPE moim zdaniem. Idiotyczne newsy żeby ludzie sobie ciśnienie podnosili w komentarzach i tym samym nabijali kabze portalowi. 

Odnośnik do komentarza

Polecam artykuł w cd action  z tamtego miesiąca (jak zwykle papkina i bardzo na czasie felieton) tutaj macie fragment https://www.cdaction.pl/artykul-57318/transmisja-fragment.html

 

Naprawdę nie rozumiem w czym problem. Nadal możesz wybrać Chada z Polski Uber katolika w zonobijce w 100% heteronormatywnego. Dajcie innym grać tak jak chcą. Ja zawsze gram facetem np w RPG czy assasynach ale nie boli mnie że ktoś może grać kobietą. Tak samo tutaj będę grał kolesiem ale nie boli mnie że dla każdego coś miłego. Wg mnie im więcej mamy wyboru w grze tym lepiej. Naprawdę znowu mamy ból tyłka bez sensu. Mam wrażenie że to nasza narodowa specjalizacja. 

Odnośnik do komentarza

szkoda, że jak się lgbt odezwało z mordą redzi nie stwierdzili, że robią hurr durr gierkę i będą tylko rozmawiać o gameplayu, questach itp

 

gracze:

"gry to ważne medium, które może się wznieść na wyżyny artyzmu analogicznego do tego w filmach"

also

"w temacie o gierce będzie o kwestiach społecznych opowiadał"

 

 

3 minuty temu, blantman napisał:

Polecam artykuł w cd action  z tamtego miesiąca (jak zwykle papkina i bardzo na czasie felieton) tutaj macie fragment https://www.cdaction.pl/artykul-57318/transmisja-fragment.html

 

Naprawdę nie rozumiem w czym problem. Nadal możesz wybrać Chada z Polski Uber katolika w zonobijce w 100% heteronormatywnego. Dajcie innym grać tak jak chcą. Ja zawsze gram facetem np w RPG czy assasynach ale nie boli mnie że ktoś może grać kobietą. Tak samo tutaj będę grał kolesiem ale nie boli mnie że dla każdego coś miłego. Wg mnie im więcej mamy wyboru w grze tym lepiej. Naprawdę znowu mamy ból tyłka bez sensu. Mam wrażenie że to nasza narodowa specjalizacja. 

Wypada linkować do pełnych źródeł albo nie linkować wcale

 

 

...o wspomniałych działaniach, ale też o licznych niezręcznościach, jakie CD Projekt popełnił w komunikacji z fanami i niepotrzebnych kontrowersjach, które na siebie w ten sposób sprowadził, o tym, w jaki sposób mówić i pisać o transpłciowości i jak prezentować ją w popkulturze –  przeczytacie w CDA 09/2019.

 

Już nawet polska prasa wydaje dekrety o POPRAWNEJ ekspresji dotyczącej kwesti światopoglądowych

Edytowane przez Sebas
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Sebas napisał:

szkoda, że jak się lgbt odezwało z mordą redzi nie stwierdzili, że robią hurr durr gierkę i będą tylko rozmawiać o gameplayu, questach itp


To była tylko i wyłącznie ich decyzja, a że gry to biznes, do tego studio jest spólką giełdową to nikt nie chce mieć negatywnego PRu przed premierą albo innego review bombingu bo komuś się coś tam nie podoba. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...