Skocz do zawartości

Stardew Valley


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

10 lat... tyle czasu musiało minąć w gierce bym mógł ujrzeć "napisy końcowe". W przełożeniu na rzeczywistość wyszło 331 godzin i 16minut. Tyle godzin w niby prostej gierce zrobionej przez 1 (słownie: "jednego") gościa. Oprócz serii BF jest to chyba jedyna gierka, która wyrwała mi z życiorysu tyle godzin. I nie żałuję ani minuty. Cudowny kawałek kodu z  d  u  s  z  ą. 100% zwieńczone piękną sceną. Questy pana Qi nawet nie takie straszne. Nawet rybki pękły w dwa dni i teraz cieszą oko w domowym akwarium. Niemniej sporo czasu i peso upłynie nim spełni się wszystkie wymagania.

Spoiler

Stardew-Valley-20210221215451.jpg

Chociaż przysłowiową wisienką na torcie powinna być wygrana na tych poyebanych automatach w knajpie, a co za tym idzie platyna. Także, @Pupcio zamiast znerfiać dungeony wolałbym żeby coś zrobiono z automatową wersją RDR-a :rayos: chociaż jest możliwe zrobienie save'a teraz.

 

Jeżeli miałbym być szczery to zabrałbym te growe oscary tym wszystkim studiom zatrudniającym setki programistów, testerów, typów od reklam, sprzątaczek i dał panu Barone. Typ nie zrobił gierki dla kasy, ani dla wygłoszenia swojego stanowiska. To gra od fana dla fanów. Pełna pasji. Mało tego, zrobił patcha, który właściwie jest pełnoprawnym DLC. I jeszcze dał go za darmo. W czasach gdzie deweloperzy ładują mikrotransakcje gdzie się da i zdzierają kasę nawet za dodatkowe czapki czy inne pierdoły, on wrzuca całkowicie nową lokację, nowe rzeczy, postacie, questy, itd. dla wszystkich, za darmo. Niesamowity facet.

Zresztą ten patch 1.5, który notabene zajmuje nieco powyżej 315 MB zapewnił mi dodatkowe... 60h zabawy. Mózg rozwalony. Kłaniam się mocno pełen szacunku. Please and thank you.

  • Plusik 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

@Farmer Ten patch dodał symboliczny koniec czy takie statystyki były wcześniej?

 

@Aleks Wersja pudełkowa na Xboxa pewno istnieje bo gdzieś mi się w domu rodzinnym poniewiera. I nie była to limitowana edycja tylko dostępna w sklepach. Wersję na androida odradzam, niewygodne sterowanie. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Czy ktoś ma również problem ze ściągnięciem gry z PS store? Kupiłem ją dawno temu, teraz po przesiadce na PS5 i nowym patchu chciałem ograć znowu, ale niestety nie mogę rozpocząć pobierania. Sama ikonka gry jest w bibliotece kupionych, ale po kliknięciu w nią wyskakuje błąd. Również nie wyszukuje jej manualnie w PS store. Czytałem, że były jakieś cyrki z klasyfikacją wiekową i przez jakiś czas nie była dostępna, ale to było ponad pół roku temu. Czy ktoś ma podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Gość Kraboburger_SpongeBoba

Dopiero zacząłem grać w "Stardew Valley"; mechanika tej gry. specyfika jednopłaszczyznowej grafiki - bajka, ot czysta prostota. A klimat gry, jej otwarty świat jest prze-sympatyczny. Może to lekka kompromitacja z mojej strony, a może i nie, dopiero jestem na drugim dniu ,,robocizny" na moim gospodarstwie. Wiem, dni mijają tu szybko; nie miałem czasu chwytać za "Stardew Valley", mimo iż mam ją na 11-calowym tablecie Huaweia (Google Play). Gdy znajdę odpowiedni moment wtedy porządnie pogram w tą grę. Mam małe pytanko: czy występuje w mechanice rozgrywki "Stardew Valley" forma multiplayera oraz tak zwanego dealu swoimi uprawami i hodowlami z graczami, jak przykładowo w "Animal Crossing"?

Odnośnik do komentarza

Multi jest. 1-4 graczy. Zarówno po split-screenie jak i online w zależności od sprzętu. Można ogarniać jedną farmę bądź odwiedzać i pomagać w drugiej. Typ co zakłada farmę jest hostem, a reszta może dołączać. Warunek: trzeba wybudować "chatkę dla gości". Kasą można się dzielić albo ustawić indywidualne zarobki. Można się nawet hajtnąć. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Chętnie bym w ogóle zobaczył w kolejnych DLC rzeczy z modów na PC np. traktor albo możliwość zbierania plonów kosą, co znacznie przyspiesza pracę na farmie. W wersji konsolowej zbieranie plonów pojedynczo robi się potem żmudne. Dziwie się, że tego jeszcze nie wprowadzono (chyba że już jest za sprawą nowego patcha, a jeszcze nie odkryłem). ;)  

Edytowane przez Lukas_AT
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No jak nie chce ci się zbierać samemu zawsze możesz kupić u dr Strange'a chatkę Junimo by cię wyręczały w tym. We wcześniejszym  patchu 1.4 znalazły się też automaty do zagród, które zbierają produkty zwierzęce.

 

A co do modów to jest tego od groma na PC. Sporo naprawdę ciekawych. W takie dupne SV z traktorami i maszynami grałbym z penisem w ręku :banderas: Oczywiście oprawa i klimat wciąż ta sama.

Odnośnik do komentarza

Chatki zabierają cenne miejsce na farmie, którego już nie mam. :) I popsuły by estetykę farmy. Jakoś mi wyglądem nie pasują do farmy.

 

W sumie kasy z upraw już nie potrzebuję, ale nie wyobrażam sobie dnia bez roślinek. Wystarczą wina z ancient fruits, miód i trufle od świń. Kupno zegara też mnie jakoś specjalnie nie motywuje. Moja farma nie jest już nastawiona na zysk. Teraz bardziej mi zależy na 100% i eksploracji nowości z dodatku.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, zdrowywariat napisał:

10/10 i chyba najlepsza gra jednego człowieka, choć wszystkich nie sprawdziłem jeszcze.

Sprawdź sobie w takim razie Obra Dinn :cool2: Polecam w opór!

A wracajac do tematu to taka ostatnio mnie naszła myśl że mam już dość zabijania w tych wszystkich grach, dość stresujących i nerwowych rajdów czy meczów PvP. Ciągłych dyskusji o tym czy jednak +0.2% szansy na kryta będzie lepsze niż +2.6% obrażeń od kryta! Chciałem pograć w coś na chillu, na totalnej wyjebce i nawet myślałem o Animal Crossing czy Harvest Moon a tu cyk jakieś Stardew Valley o którym nigdy nie słyszałem i pewnie gdyby nie forumek to bym nie usłyszał a do tego zrobione przez jednego gościa i jak czytam te wszystkie posty to jest OP w chooy. Biere!!!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.