Skocz do zawartości

Stardew Valley


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.03.2022 o 10:15, nieobchodzimnieto napisał:

Grałem ze 70h na pc a teraz tylko tablet i tel z wygodnym dotykowym sterowaniem. Jak tak czytam o przeklikiwaniu się cały czas na padzie to mam dreszcze

Muszę kiedyś zagrać na padzie, bo o ile praca na farmie pewnie nie jest wielkim wyzwaniem, tak nie wyobrażam sobie jaskini w Calico na padzie i przełączania między bronią, bombkami, żarciem/eliksirami.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Rozi napisał:

Dobra, zamówiłem, jest zbyt piękny XD

 

Wracam do gierki znowu, nie grałem w żadną nową zawartość, będzie miazga.

Mam i polecam. :) Widzę, że wziąłeś bogatszy poradnik uwzględniający patch 1.5 z nową zawartością. Ja mam ten sprzed aktualizacji 1.5. Poradnik na przestrzeni lat był aktualizowany. Masz sporo nowej zawartości, więc będzie w co grać.

Odnośnik do komentarza

Kupiłem i ja ^^ Uwielbiam takie wydania, a już zwłaszcza dotyczące przezajebistych gier. A taką jest SV! Zabawne że złachane pomazane egzemplarze latają po ebay za ok 40£, jak ten poniżej.

 

Screenshot_20220320-151300_eBay.thumb.jpg.5b7a16f1d83781ce70c24095629a562f.jpg

 

Toż to świętokradztwo!

Trafił się nawet jeden używany za grubo ponad 200$ :blink:

 

Screenshot_20220320-151622_eBay.thumb.jpg.8cb4a20e20bd9e1e7a944821e10ccee3.jpg

 

Edytowane przez SebaSan1981
Odnośnik do komentarza

Zostały mi tylko ze 4 ryby do złowienia (w tym dwie legendarne), jeden artefakt i challenge z wyspy. Problemem stanowi ten artefakt, bo za nic na świecie nie mogę go znaleźć. 0.1% szansy wypadnięcia ma z wyłowionych skarbów i można go wydłubać w górach z ziemi w miejscu gdzie pojawiają się robale. Ale coś nie idzie. Challenge fajna sprawa, szczególnie z kopalnią, bo daje to wartościowe przedmioty.

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...
W dniu 15.03.2022 o 09:00, Butt napisał:

Muszę kiedyś zagrać na padzie, bo o ile praca na farmie pewnie nie jest wielkim wyzwaniem, tak nie wyobrażam sobie jaskini w Calico na padzie i przełączania między bronią, bombkami, żarciem/eliksirami.

Pisałem to w marcu a teraz na Xboxie mam z 70h i właśnie ukończyłem zadanie z dotarciem na 100 poziom jaskini na pustyni. Nie jest tak źle jak mówią tylko trzeba się przygotować.

Dostaje się coś więcej poza wzmocnieniem paska zdrowia i kolorowym kamieniem?

Odnośnik do komentarza

Teraz jest sporo łatwiej odkąd schody można nosić w kupie. Przed patchem trzeba było taszczyć kamienie w niemal całym plecaku jak chciało się kulturalnie po schodkach zejść. Największym problemem i tak był czas. Jak się nie miało totemu pustynnego to trzeba było jak lamus czekać na busa, a to 3 godziny w plecy.

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Nie no stary yebać jakieś przewodniki xD grasz sobie po swojemu bo to relaksująca gierka a nie jakiś symulator masakrowania farmerskiej konkurencji. Z mojej strony polecam jedynie zobaczyć któremu npctowi dawać odpowiednie prezenty bo szkoda czasu żeby szukać igły w stogu siana. A godziny zlecą nawet nie wiesz kiedy przy ostatnim podpunkcie też nie bardzo bo to idealna gra na krótkie i długie posiedzenia. Bo nawet jak masz kilka minut na zagranie to zawsze sobie coś zrobisz na farmie dlatego przenośna wersja tej gry jest op. Grać a nie szukać wymówek :gigabeta:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, LukeSpidey napisał:

1) to kobyła na kilkaset godzin, 2) trzeba się do niej przygotować oglądając kilka przewodników na YT, 3) gra zdecydowanie na długie posiedzenia, którymi teraz nie dysponuję. Ale kiedyś na pewno. 

Żaden z tych punktów nie jest prawdziwy.

 

To gra sielanka. Przy niej się relaksujesz, odprężasz, niezależnie od tego, czy przysiadasz na kilka godzin, czy na kilka-kilkanaście minut. Nie wiem, co masz na celu osiągnać (w grze), że mówisz o kilkuset godzinach, ale ja w okolicach premiery grałem kilkadziesiąt godzin i wtedy już mogłem powiedzieć, że zrobiłem właściwie wszystko, co było wtedy do zrobienia. Gorzej, jeśli zawracasz sobie głowę osiągnięciami, ale to przemilczę.

 

Gra idealnie się sprawdza na krótkie posiedzenia - odpalasz, robisz jeden dzionek in-game, który trwa góra kilka-kilkanaście minut i możesz wyłączyć.

 

Przewodniki/poradniki? Tu nie ma żadnej presji. Grasz i eksperymentujesz po swojemu. Zawsze można coś zmienić, lub poprawić. Jak będziesz miał wątpliwości, to najwyżej wtedy wbijesz na jakieś wiki. Resztę masz wszystko w grze, w dialogach etc.

 

Jedyny problem, to jak się wciągniesz i z takiego "odpalę grę na kwadrans" przechodzi w "a jeszcze jeden dzionek przejdę", po czym się orientujesz, że jest trzecia w nocy.

 

Boska gra. Muszę sam wrócić te wszystkie aktualizacje ogarnąć, bo nie grałem od lat.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, LukeSpidey napisał:

to kobyła na kilkaset godzin,


Myślę, że 70h wystarczy by zobaczyć wszystko, co najważniejsze. 3 lata w grze. Może dojść trochę więcej jak dołączymy dodatek z wyspą. Można i grać 250h jak ja, ale nikt do tego nie zmusza.

 

2 godziny temu, LukeSpidey napisał:

trzeba się do niej przygotować oglądając kilka przewodników na YT


Od kiedy? Urok tej gry polega na tym, że sam wszystko odkrywasz grając bez presji. Bez przesady - ta gra to nie Europa Universalis albo Baldur’s Gate 3, by studiować jakieś poradniki. Jak wspomniane wcześniej, poradnik się przydaje jeśli chcemy wiedzieć jakie są ulubione przedmioty danego mieszkańca wioski (ale na PC np. to załatwia mod). 

 

2 godziny temu, LukeSpidey napisał:

gra zdecydowanie na długie posiedzenia, którymi teraz nie dysponuję


Właśnie gra jest na krótkie posiedzenia gdzie przed wyjściem do pracy można zagrać jeden dzień w grze.

 

Na dodatek oczywiście czekam i chętnie znów wrócę do gry.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...