Skocz do zawartości

Days Gone


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzisiaj wybiłem przed Hordę (grupa ok. 60 Freakerów). Nie powiem przygotowania do zasadzek i sprawdzania jak taka grupa zareaguje na moje poczynania były bardzo fajne. Jedynie do czego na razie mam wątpliwości to położenie takich grupek. Na razie wielkie G widziałem ale mam nadzieje, że będzie więcej miejsc na które można się wspiąć i np. ściągać pojedyncze sztuki ze snajperki (lub po prostu z oddali strzelić w beczkę etc.).

 

Jedynie co mnie chyba obecnie irytuje to dziwne AI. Mianowicie jak rozumiem, że wilki mogą kierować się zapachem i wyłapać mnie z oddali, że siedzę w jakimś miejscu tak już kilka razy miałem sytuację, gdzie rzucałem w gniazda Freakerów koktalj mołotova a te pędraki leciały prosto na mnie jakby z góry wiedziały gdzie Deacon się znajduję  nawet gdy siedziałem postacią w krzakach. Aczkolwiek miło patrzy się jak Freakerzy atakują małe obozy degeneratów itp. nic tylko oglądać i obstawiać zakłady.

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Ale jakie chuyowe oceny? 7 to jest gra dobra i tyle. A w przypadku dość zbugowanego kodu jakim jest DG więcej niż 8/10 raczej się nie należało, gra na dobrą sprawę nie wnosi niczego na wyższy poziom, od linijki odbija sztampowe motywy post apo i gier w open worldzie (motyw hordy jest w pewnym sensie czymś co miało wyróżniać tę grę i pewnie, w takiej dużej skali jeszcze sobie nie przypominam ale nie jest to nic nowego ot, zwiększona ilość zombie w stosunku do tego co było w Dead Rising 3 czy Left4Dead). Jak ktoś tam widzisz mesjasza branży, który powinien mieć oceny zbliżone do nie wiem God of Wara czy RDR 2 to chyba trolling a nie trzeźwe spojrzenie na to czym jest ta gra.

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
6 minut temu, Banan91PL napisał:

Nowy god of war moim zdaniem nic tez nie zrewolucjonizował , taki gameplay mieliśmy w ryse son of Romę tylko z gorsza historia ...

 

Graliśmy w inne gry w takim razie :usmiech:

Odnośnik do komentarza

No to chyba tyle, bo sam gow poza graficzka to sie niczym nie wyroznia, slaby system walki, mala roznorodnosc przeciwnikow( z 10 wersji trolla jako bossa) i nudna fabuła.

Co do AI to ludzie są głupi jak but, wlecisz w krzaki i przestaja cie szukac, a zombie leca jak po sznurku nawet jak walisz z ukrycia.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, zdrowywariat napisał:

 

Chodzi o to, że po trylogii (ewentualnie jakichś dodatkowych spin-offach) powinna nastąpić jakaś większa zmiana moim zdaniem. Tak było choćby z RE4 i z GOWem. Dla mnie to na plus, bo nie lubię zmęczenia materiału.

Tak to prawda ale patrząc na obecna generacje gra nie jest mesjaszem ot fajny gameplay względem poprzednich odsłon pojedynki są spłycone brak epickośći

Odnośnik do komentarza
Teraz, Banan91PL napisał:

Tak to prawda ale patrząc na obecna generacje gra nie jest mesjaszem ot fajny gameplay względem poprzednich odsłon pojedynki są spłycone brak epickośći

 

Mnie tam się podobał nowy GOW, ale nie wszystko niestety. Najbardziej główna miejscówka, walka i pływanie łódką. Te dodatkowe niby-światy, głowni bossowie i recykling niektórych oponentów nie bardzo. Ale tak jak pisałem doceniam „rewolucję” w serii. Odnośnie Days Gone podoba mnie się setting, „trupy”, motor, no ale nie jestem zdecydowany do zakupu właśnie przez te rozbiegłe opinie, liczyłem na conajmniej „równą” ósemkę.

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
15 minut temu, Shen napisał:

No to chyba tyle, bo sam gow poza graficzka to sie niczym nie wyroznia, slaby system walki, mala roznorodnosc przeciwnikow( z 10 wersji trolla jako bossa) i nudna fabuła.

Co do AI to ludzie są głupi jak but, wlecisz w krzaki i przestaja cie szukac, a zombie leca jak po sznurku nawet jak walisz z ukrycia.

 

Nie żebym był ostatnim do bronienia GOWa ale system walki to akurat jest hit. Dla mnie twierdzenie, że jest słaby to jakiś trolling. 

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Shen napisał:

Co do AI to ludzie są głupi jak but, wlecisz w krzaki i przestaja cie szukac, a zombie leca jak po sznurku nawet jak walisz z ukrycia.


AI głupie, to nie ulega wątpliwości, ale wszystko zależy od odległości - mi wiele razy udało się rzucić mołotowa w gniazdo i uciec w krzaki, gubiąc pościg.
 

16 minut temu, zdrowywariat napisał:

Odnośnie Days Gone podoba mnie się setting, „trupy”, motor, no ale nie jestem zdecydowany do zakupu właśnie przez te rozbiegłe opinie, liczyłem na conajmniej „równą” ósemkę.


Kupuj, bo to właśnie jest "równa ósemka" - recenzje były pisane przed patchem 1.04, który poprawił sporo technicznych błędów, a część z tych wypocin była pisana na zasadzie "kolejny open world, kolejna gra z zombie" i niektórzy nawet gierki nie ukończyli, po prostu wyżywając się na Bend za to, że śmieli zrobić kolejną grę w tych klimatach, którymi oni czują się zmęczeni.
Dla mnie obecnie jest to nawet "dziewiątka", bo strasznie mi tu wszystko pasuje, no ale ja się spodziewałem TLoU w open-word i tego oczekiwałem, więc dostałem idealnie to, co miałem dostać.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
29 minut temu, zdrowywariat napisał:

Dla równowagi :). Nic se nie będę wizualizował, jestem wybredny i chooy. Nie lubię nudy i frustracji w gierkach, a najważniejsza jest dla mnie mechanika, czyli jak w to się gra. Aczkolwiek wierzę, że niektórzy pojechali z ocenami po bandzie, taki Slant dał DG 3/10, Zeldzie 6/10 i TLOU 6/10, więc mam ich recenzje gdzieś.

 

Ciężko mi doradzić w takim wypadku bo gra jest niezła, widać że dużo czerpie z Tlou ale robi wszystko po łebkach. Skradanie jest banalne, AI przeciwników jest kompletnie od czapy (zarówno ludzi jak i zombie), strzelanie ma dobre momenty a czasem nie gdzie w takim the last of us czułeś broni zdecydowanie na każdym przeciwniku, lokacje były zaprojektowane z wielką pieczołowitością a tutaj masz otwarty świat z lepszymi i gorszymi lokacjami ale najbardziej boli schematyczne do bólu czyszczenie lokacji z zombie lub bandytów, to się po paru godzinach nudzi bo w sumie przetrzepywanie lokacji nic nie daje bo itemow możesz mieć określoną liczbę a jak braknie to w już przetrzepanych miejscach magicznie się respia rzeczy do tworzenia środków przeciwbólowych czy koktajli Mołotowa. Przedzieranie się przez lokacje to też męcząca mechanika tankowania pojazdu, póki co jeszcze nie wiem czy można na motor założyć zapasowy kanister ale do tej pory nie miałem takiej opcji (sam motyw z benzyną jest fajny ale nie w tej formie, w takim state of decay mogłeś sobie do bagażnika auta zapakować kilka kanistrów przy planowaniu eskapady co miało smaczek taktyczny a jak coś poszło nie tak to było trzeba kombinować, tutaj? No smigam a jak mam połowę to zatrzymuje się i szukam beny). Fabularnie ciężko mi coś powiedzieć bo narazie sztampa, sztampa, sztampa. 

Odnośnik do komentarza

zagrałem pierwsze 1,5 godzinki u kolegi smallv86 i mimo oczywistych wad, całkiem wciągało. jak ktoś lubi post apo, zombie i zbieranie fantów, zabijając w ostateczności to spokojnie da 7 - 7+. mam nadzieję, że później nie zaczyna wiać zbytnią powtarzalnością. szkoda też tych ubizmów (mam minimapę w rogu, to po choy jeszcze te markery z licznikiem metrów?), bo setting i ogólna prezencja bardzo fajne

Edytowane przez nobody
Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, PiotrekP napisał:

Czy mi się wydaje, czy beczka z wachą obok naszej wieży pojawiła się dopiero w patchu? Czy była tam od początku, a ja jestem ślepy? 

 

Tak btw, gra jest chyba nieźle u nas reklamowana w TV, dziś wieczorem już trzy razy widziałem reklamę. 

Od początku była, tak samo małe ilości zapasów i dwa krzaki do robienia bełtów przed bramą.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...